Page 70 of 128 FirstFirst ... 2060686970717280120 ... LastLast
Results 1,450 to 1,470 of 2683

Thread: Stagii de pregatire/Cantonamente - Veniri/Plecari

  1. #1450
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Sincer, ca opinie personala, Branescu si Iustin nu inspira prea multa incredere. Acum nu stiu ce poate asta nou

  2. #1451
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    greu de judecat venirea panamezului.
    pe de o parte e portar de nationala ce a mers la turneul final Copa America.
    Pe de alta parte a incasat 10 goluri in 3 meciuri.

    sa speram ca e de bine si nu e un alt transfer facut in necunostinta de cauza.
    O putem judeca prin prisma celorlalte transferuri. Nu ai cum sa aduci un super portar dupa ce i-ai luat pe Branescu sau Oliva.


    In plus, din perioada in care venea Miranda n-am mai avut o campanie de transferuri atat de slaba.

  3. #1452
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    A mai fost anul in care a venit trupa de la Severin cu joel si durimel

  4. #1453
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Da, anul Severin, un alt an de uscaciune si recolta proasta la Dinamo.
    Ideea e ca atunci era cat de cat scuzabil, prioritatea no 1 fiind sa iasa clubul din insolventa.

    Acum e un non-sens total sa faci transferuri proaste cand pretinzi ca vrei titlul si cupe europene.
    Si astea sunt transferuri proaste, sa nu o mai dam dupa cires. Cu toata bunavointa.

    Deocamdata au luat doi portari si un mijlocas, niciunul care sa rupa norii.
    Macar sa fi vazut ca iau 2-3 tineri promitatori ca tot ziceau ca intineresc lotul.
    Dar sa ne rugam si sa credem, Ando a gasit in Cipru o reteta de scoate peste noapte armasari din gloable.

  5. #1454
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    un coleg dinamovist m-a facut prost pe facebook pe dinamo pentru ca am spus ca sa iei 11 goluri chiar si la copa america inseamna ca nu esti cine stie ce portar ...mi-a explicat baiatu' ca cica daca iei trei de la messi alea nici nu se pun .basca faptul ca cica panama are o aparare slaba...de parca dinamo ar avea o aparare buna ,acum ca l-am trecut oficial pe puljic pe lista celor plecati ...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  6. #1455
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Perioada in care am transferat lotul Severin a fost inaintea celei in care l-am luat pe Miranda. Vorbesc de baiatul de la Corona, nu de atacantul ala adus de vasile turcu.

  7. #1456
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    aha, Wanderson Miranda.
    Am si uitat ca asta a fost la Dinamo desi a trecut recent prin zona.

    Ma rog, in perioada aia a venit si Traian Marc, portar bunicel si nu stiu daca mai slab decat alde Branescu si Penedo.
    Si parca si Gavrila care cu ceva ajutor putea sa iasa jucator decent, eu zic ca a facut cateva meciuri bune la Dinamo.
    a mai fost parca si Cordos care pana sa dea cu mucii-n fasole la meciul cu Astra nu a jucat rau.

    Dar deja am numit 3 jucatori care in conditiile de atunci erau valabili, ceea ce nu pare sa fie cazul acum.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  8. #1457
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Si ce au facut astia? Marc ne-a scos din cupa, la Pitesti, prin gafa aia cu Mioveni. Atat. Ca a venit motivat ca orice mu*st care a fost dat afara de Dinamo sa arate ce mare jucator e el, asta e alta discutie, dar nu-l face fotbalist. Nici Gavrila n-a facut nimic la noi. Are o sclipire la doua meciuri, dar doar atat. Cred ca e sub Lazar si stim cu totii cat de slab e Lazar.

  9. #1458
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    aha, Wanderson Miranda.
    Am si uitat ca asta a fost la Dinamo desi a trecut recent prin zona.

    Ma rog, in perioada aia a venit si Traian Marc, portar bunicel si nu stiu daca mai slab decat alde Branescu si Penedo.
    Si parca si Gavrila care cu ceva ajutor putea sa iasa jucator decent, eu zic ca a facut cateva meciuri bune la Dinamo.
    a mai fost parca si Cordos care pana sa dea cu mucii-n fasole la meciul cu Astra nu a jucat rau.

    Dar deja am numit 3 jucatori care in conditiile de atunci erau valabili, ceea ce nu pare sa fie cazul acum.
    marc chiar e un portar decent iar gavrila ar fi jucator de nationala daca l-ar antrena mircea lucescu .
    n-am incredere in niciunul dintre jucatorii adusi de falcos , danezul bosniac ,argentinianul de liga a doua si panamezul care va fi rezerva luyi branescu .
    partea buna ar fi ca nu prea ma astept sa mai fiu dezamagit de urmatoarele transferuri ale lui dinamo pentru ca acestea ,cel mai probabil ,vor fi sublime dar vor lipsi cu desavarsire .
    fortza neacoitza !
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  10. #1459
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Astazi, ora 19.00, un nou amical cu echipa de pe locul 4 la finalul sezonului trecut in Ucraina si finalista in Cupa Ucrainei, Zorya Luhansk.

    Echipa de start
    DINAMO: Branescu - M. Oliva, Nedelcearu, Mevlja, St. Filip - Busuladzic, P. Anton, Palic - D. Rotariu, Gnohere, V. Lazar.
    Attached Images Attached Images
    Last edited by Leo; 6th July 2016 at 17:33.

  11. #1460
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Cam asta e primul nostru 11... Slabut, iar rezervele sunt muuult mai slabe.

  12. #1461
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    asa e, un prim 11 slab care nu va putea face prea multe in sezonul urmator.

    ca parere personala, Marc mi se pare sensibil mai bun de primul 11 decat Nedelcearu care deocamdata e gaura in aparare.
    Iar Busuladzic ala sa vedem mai ce poate.
    Inteleg ca si Serban e condamnat de patron la primul 11 sau aproape de el.

    ps: curios de ce numai poza lui Gnohere e in alb-negru iar restul color.
    Poate ca n-o avea saracu' poze din era asta.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  13. #1462
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Da, Marc ar trebui titularizat, dar probabil ca e fortat Nedelcearu ca urmare a aplicarii acelei legi care interzice cluburilor sa joace fara un jucator de 21 ani in teren. Nu prea poti sa stai intr-unul singur, pentru ca o eventuala eliminare/accidentare ar provoca doua schimbari. Numai ca la noi cred ca poate intra micul Petre in locul lui Rotariu. Ca parere personala, fundasul Nedelcearu e peste mijlocasul Nedelcearu.


    Astazi, marele negoita a anuntat alte doua transferuri, un atacant si o extrema. Nici macar n-au adus acei "cinci jucatori de camp si doi portari" de care se vorbea la inceputul perioadei. Slab de tot... Ma intreb, retoric sau nu, de ce tace peluza.

  14. #1463
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Pandurii i-a prezentat azi pe Herea si Voiculet, in conditiile in care au mari probleme financiare. Iar noi luam numai glume de jucatori de afara. Incredibil...

  15. #1464
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Expertul Dolce nu are drept obiectiv titlul pt sezonul asta. Abia in sezonul urmator, 2017/2018 trebuie sa obtina titlul. Deci sezonul asta ne pregatim din greu,

  16. #1465
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by C a t a l i n View Post

    ... Ma intreb, retoric sau nu, de ce tace peluza.
    pentru ca este platita, nu poate trece peste capul sefului...
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  17. #1466
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    cat de nasol sa fie daca ne intrebam de ce nu reactioneaza peluza?
    la ce club respectabil trebuie sa iasa suporterii in strada in perioada de transferuri ca sa se intample ceva bun?

    sa-si stoarca creierii patronul si stafful tehnic si sa aduca jucatori buni.
    nu e vorba de bani aici ci de o dorinta normala de a face afacerea profitabila, dorinta pe care orice patron trebuie sa o aiba.
    Chiar daca vrea sa promoveze rapid tineretul propriu si sa faca profit din asta, tot are nevoie de jucatori copti si valorosi pe langa care sa creasca astia mici.

    Dar eu am un mare semn de intrebare referitor la valoarea acestor tineri, si un altul si mai mare referitor la seriozitatea pregatirii de la 'academia' Dinamo (n.b. enervant ca toate adunaturile de bivoli se cheama acum academii; zi-le nene centru de copii si juniori).
    Un jucator la 19 ani care inca bajbaie prin tainele de la baza fotbalului nu prea are mari perspective.
    Sabau, Lupescu au debutat la nivel inalt si cu succes la 18 ani, Lupu la 20...Hagi la fel samd, samd
    Raducioiu la 18 ani era spaima apararilor din prima liga si juca meciuri tari in cupele europene, luptandu-se pentru un loc in atac cu consacratii Camataru si Vaiscovici.

    Asa te calesti, cu competitie si indrumare de la aia consacrati, nu ca te baga patronul musai pe teren.
    Ori astia de acum abia de lovesc mingea corect la 20 de ani, au batut la retrogradare prin liga a 3a cu Dinamo 2, dar patronul vrea sa-i forteze sa confirme in Liga 1. Din doua una: ori o fi semnat Dinamo un contract cu ceva facatori de minuni, ori patronul mizeaza pe o carte proasta din care vom pierde si el si noi suporterii.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  18. #1467
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Nu mai sunt asa multi jucatori tineri ramasi in lot. In afara de cei care deja sunt prezente constante in prima echipa, Rotariu si Nedelcearu, singurele noutati sunt Dudea, Petre, Tircoveanu si, sa zicem, Serban. Si cred ca pentru multi din cei patru e cam ultima sansa de a reusi la Dinamo.

    Problema e ca nu avem certitudini, decat foarte putine.

  19. #1468
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    mai sunt si Olteanu, Costache, Moldoveanu (inca in recuperare), respectiv per total sunt vreo 9.

    mai sunt si Corbu, I Popescu care desi mai copti vad ca tot la tineri ii incadreaza conducerea...de fapt la Dinamo sunt tineri toti cei ce nu sunt deja fumati.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  20. #1469
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Da, numai ca Moldoveanu si Costache n-au mers in cantonament cu echipa.

  21. #1470
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Dar abonamente ati comandat?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •