Page 80 of 128 FirstFirst ... 3070787980818290 ... LastLast
Results 1,660 to 1,680 of 2683

Thread: Stagii de pregatire/Cantonamente - Veniri/Plecari

  1. #1660
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Dinamo nu termina pe podium fara o schimbare radicala si miraculoasa de politica la club.
    La cum decurg ostilitatile e posibil sa fie precum spui si sa rateze play-offul.

  2. #1661
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Dupa cum am auzit de la antrenor si patron, in iarna o sa avem cea mai spectaculoasa perioada de transferuri din istorie...vor pleca si Rotariu si Bizonul cred
    Astept acum primul interviu al patronului sa ne mai zica ce planuri are pentru viitorul apropiat

  3. #1662
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Iti spun eu de pe acum ce planuri va avea: sa faca un new Dinamo cu tineri de perspectiva din pepiniera proprie.
    Ii baga si pe aia de la grupa 2005 ca e timpul sa confirme si ei. Raduta ii coace acum pentru marea performanta.
    Il imprumuta pe Tucudean. Il aduce pe Balgradean, mai ia trei jucatori in foame din Liga a2a si gata lotul.
    In plus va aduce fostele glorii la echipa sa aiba de unde invata astia mici cum sa traiasca in post si smerenie.
    Stoican revine antrenor, de data asta cu infinit mai multa experienta capatata la moldoveni.

    Peste trei ani ii baga in lot si pe copiii lui St Filip, Patrick Petre si D Rotariu ca se aude ca vor fi mai talentati decat parintii lor.

    Serios vorbind, e ca si cum as trai in ziua cartitei daca ai vazut filmul.
    Dar ziua asta dinamovista care se repeta la nesfarsit nu e deloc vesela.

  4. #1663
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,680
    Reputatie
    0
    Doamne fereste!

  5. #1664
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    In ritmul asta clar ca nici un jucator mai de Doamne Ajuta nu mai vine la echipa si ne vom multumi doar cu cei refuzati de altii si care vin sa joace pentru 3000 de euro pe luna.
    Alta chestie interesanta e cum echipe ca Botosani, Pandurii, Chiajna chiar si altele reusesc sa gaseasca jucatori straini buni iar noi trebuie sa luam 10 ca sa fie unul ok. DVD-urile pe care le urmaresc ei sunt mai bune sau care e cauza?

  6. #1665
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Vor veni jucatori flamanzi, care isi doresc salash temporar si resuscitare pentru export rapid la arabi, turci sau similar.

    Botosani, Chiajna si Pandurii sunt echipe tinute din bani publici si de aia se misca mai lejer, nu au constrangeri din motive de arici la buzunar.
    Merg pe datorii, dau si ceva bani, nu au pretentii sa promoveze tinerii moldoveni sau olteni.
    Dar vor dispare curand astfel de dinozauri, li se va taia sursa de finantare preferentiala, unele sunt deja tehnic in faliment ...


    Si la Dinamo s-ar gasi jucatori buni daca patronul ar dori sa cumpere.
    Rednic a adus vreo cativa foarte buni...Mevlja, Puljic, Palic, Gnohere, Ekeng saracu'...chiar si Essombe, Romario...
    Sa fim corecti, Rednic a adus in cateva luni mai multi jucatori buni decat au adus alea trei echipe intr-un an.
    Aduse si Ando cativa si cam toti petarde...Romera, Oliva si Penedo care nu joaca...Bursuculagici ala ce mai misca.

  7. #1666
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Rednic chiar si cu toti jucatorii aia in lot tot mai cerea intariri iar andone continua cu placa "ne descurcam cu ce avem pana in iarna si apoi cautam sa aducem jucatori de calitate"
    E clar acum de ce nu a vrut sa mai ramana Rednic...

  8. #1667
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Rednic nu putea sta la Dinamo stiind ca nu poate sa-si faca echipa competitiva.

    Rednic cu toate pacatele lui e un luptator si-si doreste al naibii de mult sa castige.
    Daca il tineau pe Rednic luam titlul la anul aproape garantat.
    Asta ar mai fi rulat vreo 7-8 jucatori, crea concurenta pe post de se bateau jucatorii intre ei, si castiga titlul cu 5 puncte avans.

    Poate ca lua comisioane si toti nou-venitii erau adusi prin Luana, dar are ochi la fotbalisti.
    Se lamurise cum e cu potentialul tinerilor 'din pepiniera', nu pierdea vremea sa-i intarce si tzesale stiind ca sunt gloabe.

  9. #1668
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Cei 7-8 jucatori in plus ar fi insemnat 50 de mii de euro extra la salarii si patronul era nevoit sa isi vanda un plaman ca sa poata plati.
    Ce mai conta ca nu aveam adversar in Liga 1, ca luam titlul la pas si veneau si alti sponsori, cu mai multi bani, atunci cand am fi fost in fruntea clasamentului boul baltii

  10. #1669
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL...izita+medicala

    "Am făcut un pas uriaș în carieră, am ajuns la cea mai titrată echipă din România, cu cei mai frumoși fani și sper să câștigăm un trofeu”.

    Nistor a explicat și de ce a ales Dinamo în detrimentul celor de la CSKA Sofia.

    ”Da, m-a dorit și Edi, dar am zis că e mai bine să aleg Dinamo. Când te dorește un club așa mare ca Dinamo, celelalte oferte nu mai contează. Nu a fost vorba de bani, am ales cu sufletul sunt fericit, mai ales că am auzit că este o familie unită la Dinamo.

    În plus, aici este și o galerie fenomenală, una dintre cele mai tari din Europa”, a mai spus fotbalistul.



    am adus un fotbalist care e pe etnobotanice

  11. #1670
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,476
    Reputatie
    0
    neah, il cunosc f bine. acelasi lucru il spunea si daca ajungea la steaua. e genul de prostan libidinos care linge pule pt un pumn de parai.
    banuiesc ca la voi isi doreste sustinere din partea galeriei. aveti timp sa.l cunoasteti...

  12. #1671
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Dario View Post
    neah, il cunosc f bine. acelasi lucru il spunea si daca ajungea la steaua. e genul de prostan libidinos care linge pule pt un pumn de parai.
    banuiesc ca la voi isi doreste sustinere din partea galeriei. aveti timp sa.l cunoasteti...
    Simt invidie

  13. #1672
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Nistor a fost prezentat oficial la noi, la fel ca si Andrei Marc la turci.

    PCH-ul ne anunta ca mai urmeaza un transfer, dar nu mi se pare deloc o sursa de incredere. Tot ei ne indemnau sa stam linistiti, ca marica sau tamas vor ajunge la noi.

  14. #1673
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,476
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by FanSportRomania View Post
    Simt invidie
    o sa.mi dai dreptate

    cand spun ca il cunosc nu inseamna doar din fotografii sau la meciuri.

  15. #1674
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,680
    Reputatie
    0
    Se pare ca Miha Mevlja a plecat la FC Rostov, in Rusia. A semnat pe 3 sezoane, iar Dinamo va primi 700.000 de euroi.

  16. #1675
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    un din inima HUO NEGOITA!

    pentru toata bataia de joc la adresa lui dinamo si a suporterilor, pentru minciunile aruncate, pentru jucatorii indepartati pe nimic, pentru jucatorii neadusi, pentru banii neinvestiti, pentru atmosfera de rahat pe care a instituit-o la club...

    si inchei cu: hai sictir, negoita si andone!
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  17. #1676
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Au mai ramas sa plece Palic, Roti si Bizonul si e totul OK

  18. #1677
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    dati si voi o bere la bucale?

  19. 31st August 2016, 17:11
    Reason
    Calm

  20. #1678
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,680
    Reputatie
    0
    Ia uitati-va aici, Negoita a spus clar ca imprumuta clubul si-si va recupera banii in doi ani.
    Se cam apropie termenul final.
    Attached Images Attached Images

  21. #1679
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Ohooo pai asta recupereaza de mult timp, acum cred ca s-a ajuns la dobanda

  22. #1680
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Rostov a semnat azi cu Papa Gueye, dar l-a vandut, tot azi, pe Novoseltsev la Zenit. Pe transfermarkt apar Mevlja si Vladimir Granat ca fiind semnati, ultimul gratis, dar pe siteul oficial nu se precizeaza nimic de ei. Ramane de vazut ce se va intampla, poate-l vot alege pe rus, venind gratis, si nu pe Mevlja.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •