Quote Originally Posted by Observator
O nouă primă specială pentru utisti

Gigi Borugă i-a anuntat pe jucători că dacă nu înving Bihorul, le va modifica salariile: „vor avea minimul pe economie”. De cealaltă parte, fotbalistii i-au transmis să fie linistit , pentru că vor câstiga.

Sebastian Siclovan

Meciul cu FC Bihor ar putea aduce în buzunarele fotbalistilor arădeni un bonus important. Conducerea clubului UTA se gândeste din nou la o primă consistentă, care să stimuleze echipa într-un joc atât de important cum este cel de mâine. Acum două săptămâni, textilistii aveau promis un bonus de sapte milioane de lei pentru un succes cu Liberty Salonta. La Medias, s-a anuntat o primă-record: 20 de milioane de jucător. Valoarea a fost atât de mare, deoarece a fost stabilită de jucători, care au considerat că o asemenea sumă îi va mobiliza împotriva liderului. Cu toate acestea, utistii n-au fost în stare să ia banii conducerii...
„Sigur va fi o primă care va conveni echipei si la meciul cu Bihorul. Nu am decis încă valoarea ei, însă va fi pe măsura meciului. Probabil sapte-opt milioane pentru fiecare fotbalist, însă suma poate creste. Nu e o problemă de bani, suntem dispusi să plătim jucătorii astfel încât să fie multumiti, numai să câstige si să iesim din criza care ne macină”, a declarat Gigi Borugă. Pe de altă parte, Borugă i-a anuntat pe componentii lotului că de această dată, având în vedere importanta specială a meciului cu FC Bihor, va exista si un revers al medaliei. „Nu e cazul să ne mai jucăm de-a fotbalul. Le-am spus clar că suntem alături de ei, îi sprijinim si ne asigurăm că nu le lipseste nimic. Însă, le-am zis că dacă, Doamne fereste!, nu înving Bihorul, toate contractele vor fi modificate. Le voi da tuturor minimul pe economie. Au spus să nu-mi fac probleme, pentru că vor câstiga sigur. Ei tot asa zic de trei săptămâni încoace, dar încep să mă satur. Oricum, am încredere în ei”, a declarat Gigi Borugă.

07 Apr 2006
Bine le face, sa le vina mintea la cap.