Page 8 of 10 FirstFirst ... 678910 LastLast
Results 148 to 168 of 196

Thread: Cel mai infricosator film....

  1. #148
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    The.Exorcist.25th.Anniversary.Edition.1973.PAL.DVD R.RO.iNT.torrent

    Ia-l pe asta...e pe bittorrents.
    .

  2. #149
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    multam fain
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  3. #150
    Banned
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    39
    Reputatie
    0
    era acum vreo 10 ani un film : Zona crepusculara parca se chema ,f.tare filmul si infricosator pe deasupra

  4. #151
    incepator
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    Cel mai tare film horror mi s-a parut "the uninvited", nu e horror deloc, insa sfarsitul te face sa ramai traumatizat. Vi-l recomand, iar cel mai infricosatoare filme pe care le-am vazut au fost The Grudge, The Ring si "Shutter 2004".

  5. #152
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    prietene...esti pe langa subiect cu mult....The Grudge intradevar...a fost infricosator......dar the uninvited ....intradevar are un final care trebuie sa recunosc ca e pe gustul meu....foarte imprevizibil....dar nu e infricosator deloc filimul.....
    Last edited by White Shadow; 3rd July 2009 at 21:01.
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  6. #153
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    si mie mi`a placut mult "the uninvited", foarte bun finalul si tot filmul, in general
    si "shutter", am uitat de el, dar da. l`am vazut cu niste prietene noaptea si`a avut influente asupra noastra

    "the ring" a fost foarte bine realizat, mi`a placut si ideea filmului, dar nu m`a speriat asa
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  7. #154
    ARSC Gooner's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,664
    Reputatie
    1
    the uninvited e bun, la fel ca the ring (1,2)...apare si 3 parca

    interesant ca uninvited are rating 6.3 pe imdb. Probabil votantilor nu le-a convenit finalul ........o

    btw. pe coperta de la uninvited scrie " from the producers of the ring and disturbia" , de aici si legatura

  8. #155
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    si "disturbia" mi s`a parut ok adica merita vazut cand te plictisesti
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  9. #156
    Listening Anisia's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,660
    Reputatie
    1
    Mie la un moment dat chiar imi placeau filmele de groaza. Insa dupa ce-am vazut The Grudge 2 la cinema, am ramas marcata si cateva nopti dupa aceea parca vedeam numai fetele alea albastre iesind de sub pat. Asa ca de atunci nu prea ma mai uit si in niciun caz noaptea
    "In muzică există ceva care te poate atinge unde nu o poate face nici cel mai profund gând." Sergiu Celibidache

  10. #157
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    m`ati facut curioasa cu "the grudge" asta...partea a 2`a a aparut anul asta ? ca vreau sa le vad pe amandoua

    aaa, nu. vad ca prima`n 2004, a 2`a in 2006 si a 3`a in 2009. dar de obicei, prima parte e foarte buna, celelalte nu mai sunt asa reusite
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  11. #158
    ARSC Gooner's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,664
    Reputatie
    1
    The Grudge e o serie facuta de japonezi.....iar dupa mine niponi sunt cei mai bun la filme de groaza .

    The Grude are faze tari, dar story lineul e de tot ....., parca e un Jeepers Creepers fara istorie

  12. #159
    Killin Nazis Q-Djyni's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    4,877
    Reputatie
    1
    Varianta japoneza e mult mai infricosatoare,din propria experienta pot spune ca m-a speriat chiar.

    La fel si cu Dark Water,varianta asiatica e mult mai buna.Parca fata mi s-a parut mult mai subtila,dar si cum a murit mama ei,Jennifer Connely este intr-adevar o actrita buna,dar cealalta varianta a fost extroardinara,mult mai multe imagini sumbre,plus felul cum curgea apa era foarte bine interpretat.Varianta americana e mai comerciala,fara multe idei din carte.
    Last edited by Q-Djyni; 4th July 2009 at 00:58.
    I hate Nazis.I kill Nazis.

    [B]Ho ho,Merry Christmas motherf..ers and a Happy New Year.[/B]

  13. #160
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Gooner View Post
    iar dupa mine niponi sunt cei mai bun la filme de groaza .
    Asta e deja un adevar ce nu poate fi pus la indoiala.
    Si americanii pot primi titulatura de cei mai buni la remake-uri dupa filmele japoneze.

  14. #161
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Singurul film(de fapt a fost serial) ca m-a infricosat a fost twin peaks!!!Eram mai micut si ciudatenia lui mi-a dat fiori...
    Sunt un fan al filmelor de groaza,am vazut cam tot ceea ce se putea vedea in materie si nimic nu m-a infricosat.De fapt,recunosc au fost unele chestii care m-au speriat...insa nu au fost filme ci realitatea umana(imaginile cu decapitarile,mutilariile si alte grozavii ce nu-s fictiuni care circula pe net).
    Au fost niste filme cu unele faze socante,pe langa Cannibal Holocaus si À l'intérieur,amintite aici as mai adauga:Martyrs,120 days of Sodoma,Irreversible.Un sfat insa,daca nu sunteti amatori de violenta extrema,nu va sfatuiesc sa le vizionati.

  15. #162
    ARSC Gooner's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,664
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jaden Gil View Post
    Varianta japoneza e mult mai infricosatoare,din propria experienta pot spune ca m-a speriat chiar.

    La fel si cu Dark Water,varianta asiatica e mult mai buna.Parca fata mi s-a parut mult mai subtila,dar si cum a murit mama ei,Jennifer Connely este intr-adevar o actrita buna,dar cealalta varianta a fost extroardinara,mult mai multe imagini sumbre,plus felul cum curgea apa era foarte bine interpretat.Varianta americana e mai comerciala,fara multe idei din carte.
    Fata din The Grudge parca e cea din The Ring + miscari de break-dance

  16. #163
    ARSC Gooner's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,664
    Reputatie
    1
    Alt film horror foarte bun, care mie mi-a placut e Unrest. Pe asta am uitat sa-l amintesc

  17. #164
    DBNTD Sergiu's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Cluj Napoca / Baia Mare
    Posts
    2,993
    Reputatie
    1
    Fata din the grudge = Sarah Michelle Gellar? Nu de alta, dar e una din actrițele mele preferate, dacă nu chiar actrița mea preferată și am văzut toate filmele cu ea care n-au fost horror, chiar și horror câteva, în fine toate fără Grudge și Scream. M-am uitat chiar și la episoade din All my childrens și am încercat și the grudge de cel puțin 4-5 ori, dar n-am rezistat mai mult de 10 minute niciodată. Ce să fac o să mai încerc pe viitor, dar chiar nu mă atrage deloc.
    [SIZE="3"]Să ne ajute Dumnezeu![/SIZE]

  18. #165
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Dintre filmele recente cele mai "infricosatoare" (dar termenul este clar exagerat) mi s-au parut Dark Water, Saw1 si The Grudge. De altfel la acest tip de filme cel mai important este regizorul, el trebuie sa stie sa creeze atmosfera. nu mai e de mult de ajuns sa tai niste capete pentru a te numi film "horror". Ba din contra

  19. #166
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    Fata din the grudge = Sarah Michelle Gellar?
    cred ca se referea la tipa aia japoneza, personajul negativ
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  20. #167
    Killin Nazis Q-Djyni's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    4,877
    Reputatie
    1
    Un film cu adevarat infricosator este IT,cu Tim Curry in rol principal.

    Clovnul care provoaca frica e genial.Cel putin mie,caruia nu prea se teme de nimic,mi-a creat discomfort

    Mai am si alte filme in memorie,insa asta a iesit in moment la suprafata.


    To be continued.
    I hate Nazis.I kill Nazis.

    [B]Ho ho,Merry Christmas motherf..ers and a Happy New Year.[/B]

  21. #168
    senior
    Join Date
    May 2009
    Posts
    230
    Reputatie
    1
    mirrors un film sa zic mai infricosator, the unborn, oricum cel mai tare film pe anul asta cica va fi ''2012'' lansare in noiembrie si knowing e tare ca si ''angels&demons''

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •