Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 144

Thread: ITALIA - ROMANIA

  1. #43
    manager
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    339
    Reputatie
    1

    ojoip

    nici nu nii sa uscat mucii si visam sa batem italia?

  2. #44
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    tie ti sau uscat?

  3. #45
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Mai baieti radoi este o nulitatea , jucatorul asta nu are ce cauta la Nationala, oferta de 8 mil $ de la dortmund a fost umflata cu pompa de jiji.
    Ar trebui sa stea in banca lui acolo la steaua , ca oricum este un caracter murdar , m-am lamurit si dupa bataia din drobeta tr severin....
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  4. #46
    Ajacied JOOD's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Amsterdam
    Posts
    167
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ady_azzuro
    Mai baieti radoi este o nulitatea , jucatorul asta nu are ce cauta la Nationala, oferta de 8 mil $ de la dortmund a fost umflata cu pompa de jiji.
    Ar trebui sa stea in banca lui acolo la steaua , ca oricum este un caracter murdar , m-am lamurit si dupa bataia din drobeta tr severin....
    deacord, are un comportament urat si e pacat de el, dar hai sa calificam jucatorii pe calitati si nu numai pe comportamentul lor.... ca daca vorbim despre caracter... atunci ce mai cauta jucatori ca Davids, Gerrard sau Mihajlovic in fotbal.... Mirel este un talent mare si merita o echipa buna.... ca in meciurile cu the Saints si Liverpool a jucat superb... mai ales in duelul cu beattie..
    Deci nu sunt deacord cu tine ca nu merita sa fie in echipa nationala...
    Carpe diem? nu ma! "Carpe noctem"

  5. #47
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Hai sa nu fim ridicoli si sa-l comparam pe Radoi cu Davids si Gerard...
    Valoare lor este superioara.
    Yo cred ca sunt destui fotbalisti in Romania cel putin de aceasi valoare cu Radoi pe postul de fundas.
    Apropo Radoi joaca mijlocas la inchidere la nationala.
    Si nu s-a descurcat prea bine.
    Asta este vina numai a lui iordanescu
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  6. #48
    incepator
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    spania granada
    Posts
    36
    Reputatie
    1
    O SA CASTIGAM CU 2-0 PANCU SI MUTU
    forza rapid

  7. #49
    sport legend lupisor lupetto's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    717
    Reputatie
    1
    cei care spun ca Radoi nu este bun sunt subiectivi ori nu stiu ce inseamna sa fi fundas. Radoi este un jucator foarte bun care joaca la Nationala de la 19 ani (si nici nu are contract cu firma Becali ca sa se spuna ca este impins).


    Mirel are nevoie sa iasa din tara ca sa i se amelioreze conditia fizica si mentalitatea. Daca ar juca in strainatate, ar fi un jucator super. Oricum, este tanar, la 22 de ani mai are mult de invatat.

    Sper ca Iordanescu sa-l lase pe Radoi in aparare daca nu joaca Chivu. Oricum, el si Chivu ar trebui sa faca pereche in aparare.
    [i] "Strength and honor" [/i]
    [b] MAXIMUS DECIMUS MERIDIUS [/b]

  8. #50
    Ajacied JOOD's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Amsterdam
    Posts
    167
    Reputatie
    1
    ridicoli?? asa de bun nu e davids, dar bine, in ochii tai nu merita sa joaca radoi in nationala... care jucator merita atunci sa joaca in locul lui...
    si despre Iordanescu... deacord, nu merita sa fie selectioner...
    dar atunci cine ar trebuii sa vie.....Piti, Lucescu, Ando??
    Carpe diem? nu ma! "Carpe noctem"

  9. #51
    Ajacied JOOD's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Amsterdam
    Posts
    167
    Reputatie
    1
    Radoi La Ajax
    Carpe diem? nu ma! "Carpe noctem"

  10. #52
    sport legend lupisor lupetto's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    717
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JOOD
    ridicoli?? asa de bun nu e davids, dar bine, in ochii tai nu merita sa joaca radoi in nationala... care jucator merita atunci sa joaca in locul lui...
    si despre Iordanescu... deacord, nu merita sa fie selectioner...
    dar atunci cine ar trebuii sa vie.....Piti, Lucescu, Ando??

    Lucescu este cea mai buna solutie fara absolut nici un dubiu. Adica, el este cel care ar face cea mai buna treaba.


    Si cred ca Radoi ar merita sa joace in Italia sau in Spania.
    [i] "Strength and honor" [/i]
    [b] MAXIMUS DECIMUS MERIDIUS [/b]

  11. #53
    manager Ravelly's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Navodari
    Posts
    330
    Reputatie
    1
    Indiferent de bani, Lucescu nu o sa antreneze prea devreme echipa nationala, el este un antrenor caruia ii place competitia, nu este unul care sa antreneze 2 saptamani si sa stea 10. Asa ca trebuie sa ne multumim cu ce avem (daca avem ceva...). Chiar daca sunt craiovean si urasc echipele bucurestene, Radoi mi se pare un jucator care merita sa faca parte din echipa nationala in primul rand ptr travaliul pe care il depune intr-un meci. 0-0 o sa fie cu Italia

  12. #54
    senior
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    187
    Reputatie
    1

    POLONIA -ITALIA 2-1(2-0)

    la pauza POLONIA -ITALIA 2-1(2-0)

    Cred ca trb sa mai invete pana duminica , ca vine Plesan peste ei
    CRAIOVA ? Cea mai buna !!!!!!

  13. #55
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    LOBONT (Dolha)

    CONTRA (Stoican) RADOI (Rada) IENCSI (Barcauan) CHIVU (Rat)

    CODREA (Fl. Petre) A. STOICA (Cernat) PANCU (Dica) D. MUNTEANU

    Cl. NICULESCU (Cl. Raducanu) MUTU (Bratu)

    Antrenor: L. BOLONI (M. Lucescu)

    Eu nu am gasit nici un alt mijlocas stanga posibil... si cred ca nici Iordanescu, de aia tot il selectioneaza pe Munteanu
    De aceea as intari partea stanga trimitandu-l pe Chivu acolo (mie imi placea oricum mai mult Chivu ca extrema stanga, dar...).
    Contra fiind accidentat, Stoican devine titular incontestabil.
    NU am idee de ce se insista pe Cl. Raducanu. E mult mai slab ca Niculescu din toate punctele de vedere, mai putin poate ca plasament.

    NU cred ca o sa ne bata italienii la scor; de fapt nu cred ca o sa ne bata deloc; sunt prea pragmatici sa se oboseasca intr-un meci fara miza; au campionat, cupa, CL etc.

  14. #56
    senior
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    187
    Reputatie
    1

    klm

    Polonia-Italia 3-1 final , ce facem acum , parca ii batusem pe polonezi la ei acasa
    CRAIOVA ? Cea mai buna !!!!!!

  15. #57
    sport legend lupisor lupetto's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    717
    Reputatie
    1
    Italia nu este o super forta, insa noua ni se pare foarte tare fiindca avem totimpul probleme cu ei. Asa este in fotbal, sunt anumite echipe care au probleme cu alte echipe. De exemplu, Italia n-a invins niciodata un meci in Polonia, insa noi pe Polonezi ii batem mai totimpul, pana si la ei acasa.


    Nu trebuie sa ne fie frica de nimeni, nici de Italieni. Trebuie sa ne facem jocul nostru, sa nu ne infricosam, sa uitam trecutul (inclusiv cel istoric), si sa incercam sa jucam cat de bine posibil ca sa incercam sa costruim cu incetul o echipa si mai buna decat cea a Generatiei de Aur.
    [i] "Strength and honor" [/i]
    [b] MAXIMUS DECIMUS MERIDIUS [/b]

  16. #58
    sport legend lupisor lupetto's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    717
    Reputatie
    1
    este posibil ca meciul dintre Italia si Romānia sa nu se dispute. Giancarlo Abete, vicepresedintele federatiei italiene de fotbal, a declarat ca ar putea sa nu se joace duminica ca sa respecte militarii italieni morti in Iraq (Gazzetta dello Sport)
    [i] "Strength and honor" [/i]
    [b] MAXIMUS DECIMUS MERIDIUS [/b]

  17. #59
    junior mory's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    91
    Reputatie
    1
    Pe internet se acorda urmatoarele cote pentru meciul amical Italia - Romānia

    Pronostic final : 1,45 3,75 6,50
    Rezultat la pauza : 1,65 2,35 6,75
    Pauza/Final
    1/1 2,00
    1/X 17,00
    1/2 34,00
    X/1 4,33
    X/X 6,50
    X/2 15,00
    2/1 29,00
    2/X 13,00
    2/2 13,00
    Handicap 0-1 : 2,05 4,10 2,50
    Minutul cānd se va da primul gol:
    1-15 min. 2.30
    16-30 min. 2.55
    31-45 min. 3.90
    46-60 min. 8.00
    61-75 min. 15.00
    76-90 min. 21.00
    nu se da gol 9.00
    Duble
    1X 1,05
    X2 2,38
    12 1,19

    8) 8) 8)

    Cote bune pentru cine crede ca Romānia va produce o surpriza īn Italia.
    [color=green]īnvatati sa pariati pe internet[/color]

  18. #60
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    este posibil ca meciul sa nu se mai joace din cauza atentatului cu bomba din Iraq. Decizia va fi luata azi de federatia italiana.

  19. #61
    senior
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    187
    Reputatie
    1

    Meciul este ca si amanat

    Este evident ca nu se va juca duminica cand probabil sunt programate funerariile celor 18 italieni(12 carabinieri, 4 soldati, si 2 civili ) ucisi in urma atentatului sinucigas in Irak .

    Cum s-ar bucura italienii la goluri , singura solutie ar fi sa se termine 0-0 sau sa inscriem numai noi :thinking:

    Daca se va lua decizia sa se joace , chit ca nici Trap nu cred ca vrea pt ca Milanul , Juve nu i-au lasat jucatorii , atunci in cel mai bun caz se ja juca luni sau marti , pt ca miercuri e manasa a 2-a a barajelor .

    Eu zic ca Mpiu ala sa despacheteze , ca si asa nu facuse lotul bun .Alo daca jucatorii Craiovei sunt cei mai in forma , sa se ia 5 , nu 3 la lot , nu conteaza numarul , nu exista numar maxim , Craiova Maxima avea 7 titulari in Nationala ce a batut Italia campiona Modiala in preliminariile pt '84 .
    CRAIOVA ? Cea mai buna !!!!!!

  20. #62
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Nu cred ca trebuie sa amestecam fotbalul cu politica . Italienii ar trebuie sa joace cu juniorii ca noi sa avem vreo sansa in fata lor.Nici nu cred ca o sa inscriem vreun gol.

  21. #63
    sport legend Adrian's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    New York
    Posts
    1,160
    Reputatie
    1
    Eu propun o formula de echipa pentru amicalul cu Italia, pe gustul Generalului...
    In poarta Bogdan Vintila trece printr-un moment dificil la echipa de club, meciul cu Italia i-ar intari moralul.
    Fundasi Miu (playboy-ul nostru da cu stangul in dreptul la Bursa, venit "pe val" de la vestita FC Bacau), Filipescu (suflet caritabil, ce daca le-a cam terminat cu fotbalul, daca le-a avut vre-odata), Stoican (nelipsit de la nici o convocare a lui Iordanescu; ce daca nu a mai jucat de o luna, de frica sa nu se loveasca la gingasele picioruse), Stancu (ca sa nu mai zica nimeni ca nu promoveaza tineri; si cine stie, poate chiar e bun si se poate lauda dupa aceea ca el l-a promovat).
    La mijloc Lupescu (tocmai s-a antrenat cu lotul lui Dinamo si zicea lumea ca i-a cam rusinat la conditie fizica pe "caini"), Dorinel Munteanu (de dragul trecutului, ce daca nici el nu a mai prins la echipa de club 90 de minute in teren de cativa ani), Galca (chemat direct la stadion, ca lui nu-i plac cantonamentele) si Adrian Ilie (trebuie sa isi aduca lumea aminte de el, ca e pacat sa isi iroseasca talentul prin parcuri; si apoi, mai are sa ii arate cate ceva lui Mutu, care nu prea le are)
    Varfuri Viorel Moldovan (sa ii crestem si lui moralul dupa ce nu i-a aprobat UEFA sa se plimbe ca Voda prin loboda la 6 echipe in juma de an) si Ganea (a dat 3 goluri acum cateva saptamani intr-un singur meci, ce daca alea au fost singurele in cateva luni).
    Ce ziceti de echipa mea?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •