Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 144

Thread: ITALIA - ROMANIA

  1. #22
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1

    Italia -Romania 2-0

    Sper sa nu ne facem de ris !
    Ar putea cineva sa-mi spuna de ce un Iulian Miu este in Nationala ?
    De ce Steaua , care are cea mai buna aparare din Romania ( 3 goluri in 11 meciuri ) nu are convocat nici un fundas ? Ma refer aici la un Mutica s-au Curt , daca nu cumva Rachita este prea batrin .
    Craiova , care a incasat in medie un gol pe meci , are doi fundasi convocati . Poate ca totusi cei doi Craioveni - Ionut , merita !
    Miu ...
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  2. #23
    sport legend lupisor lupetto's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    717
    Reputatie
    1

    Re: Italia -Romania 2-0

    Quote Originally Posted by Mariusmadmax
    Sper sa nu ne facem de ris !
    Ar putea cineva sa-mi spuna de ce un Iulian Miu este in Nationala ?
    De ce Steaua , care are cea mai buna aparare din Romania ( 3 goluri in 11 meciuri ) nu are convocat nici un fundas ? Ma refer aici la un Mutica s-au Curt , daca nu cumva Rachita este prea batrin .
    Craiova , care a incasat in medie un gol pe meci , are doi fundasi convocati . Poate ca totusi cei doi Craioveni - Ionut , merita !
    Miu ...

    Radoi a fost convocat. In plus, daca o echipa are o aparare buna (sau proasta) asta poate fi si data de colectiv, nu fiindca au aparatori buni (sau rai).
    [i] "Strength and honor" [/i]
    [b] MAXIMUS DECIMUS MERIDIUS [/b]

  3. #24
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,906
    Reputatie
    0
    Ce echipa e asta?

    De la Dinamo merita un singur jucator sa intre in lot, si asta nu e Marica. A facut si el un meci bun cu Petrolul, in rest mai nimic.

    De la Rapid, Dolha era alegerea optima pt. portar de rezerva, cel mai bun portar din tara e belarus. Parca pe langa Iencsi ar fi meritat si Ilyes un loc.

    De la Steaua, Radoi si Raducanu sunt alegerile logice-Haliutza nu joaca mai nimic. A, si Dumitru, desi parca Petre joaca mai bine. Poate si Pitu, desi intai trebuie sa ajunga titular la Steaua.

    De cei 3 de la Craiova n-am auzit mai nimic, dar Cristea ala nu are ce sa caute in nationala.

  4. #25
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Bucuresti, Regie
    Posts
    33
    Reputatie
    1
    Daca italienii folosesc echipa cea mai buna cred ca 3 goluri in poarta lui Lobont inseamna ca am avut o zi buna.

  5. #26
    sport legend lupisor lupetto's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    717
    Reputatie
    1
    Daca amandoua echipele joaca cu cei mai tari jucatori, un egal ar fi echitabil.
    [i] "Strength and honor" [/i]
    [b] MAXIMUS DECIMUS MERIDIUS [/b]

  6. #27
    sport legend lupisor lupetto's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    717
    Reputatie
    1
    Cristea, Marica si Mitea au fost adusi ca sa fie ajutati sa se integreze in echipa nationala, nu cred ca ei vor juca.

    Da, Fl. Petre chiar merita sa fie convocat la Nationala, pacat ca s-a accidentat. Oricum, are 26-27 de ani, o sa mai aiba multe sanse sa fie convocat. Va fi interesanta "batalia piticilor" :Fl. Petre VS Fl Dumitru. Amândoi pot fi considerati foarte folositori.
    [i] "Strength and honor" [/i]
    [b] MAXIMUS DECIMUS MERIDIUS [/b]

  7. #28
    sport legend Drakoness's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    390
    Reputatie
    1
    Ce o dati atita cu Papura, Bundea si alti jucatori de la Craiova. Dc au facut citeva meciuri bune asta nu inseamna ca merita sa joace in nationala. Pt Raducanu e de-abia doar al 2lea meci in nationala ( si a fost golgeterul Romaniei), la Fl Petre nici nu se uita, Stoica de la Anderlecht, Cernat ?Nu stiu cum ii selectioneaza dar cu siguranta a lasat pe afara jucatori mai buni decit aia de la Craiova; chiar si decit citiva selectionati ( Cristea, Dica, Plesan, Marica)

  8. #29
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Pacala
    I.Stancu 1.74 tehnic

    ieppy ,Papura a intrat in doua meciuri pe final ce-i drept la CM94 dar ce conteaza este ca acum este in mare forma si stie si cu mingea , Tames al tau nu merita nici sa fie numit fotbalist dar daca e omul lui Becali s-a aciuit si el la turci. Papura merita selectionat oricum in lot , nu neaparat titular de drept.
    De ce spui ca Tamas, repet TAMAS, nu Tames nu merita sa fie considerat jucator? Pentru ca a jucat la Dinamo? In ce meciuri a intrat Papura in 94. Super forma spui tu. O intrebare: Mai tine cineva minte pe un anume Vasile Miriuta? Imi aduc aminte cand toata lumea il cerea la nationala pentru ca era intr-o super forma. Omul fiind de o varsta cu Papura a mai jucat vreo 2 luni si dupa aia sa stins incet-incet. In momentul de fata vrei jucatori care sa creasca si nu sa se stinga, iar Papura nu mai are unde sa creasca.

  9. #30
    sport legend lupisor lupetto's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    717
    Reputatie
    1
    In momentul actual, nici Papura si nici Tamas nu ar fi trebuiti chemati la nationala. Papura este prea batran ca sa ne bazam pe el si in viitor, intre timp ce Tamas nu a prea jucat cu Glatasaray.

    Din nefericire, asta este of-ul nostru: apratorii! In special cei centrali...

    Cea mai buna linee de aparare care o putem alinia este in sistemul 4-4-2 este :

    -----------Radoi--Chivu---------
    Stoican---------------------Rat--

    care reprezinta o linee defensiva redutabila. Problema este ca Iordanescu nu vrea ca Radoi sa joace in aparare si ca, daca se intampla ceva cu un aparator central, in afara lui Iencsi, nu prea avem pe cine pune!
    [i] "Strength and honor" [/i]
    [b] MAXIMUS DECIMUS MERIDIUS [/b]

  10. #31
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Yo cred ca batem cu 2-1 mutu-i face muci pe italieni si le da goal , iar chivu inscrie din lovitura libera
    Iar vieri da golul de onoare,ca sa nu se supere inter
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  11. #32
    Banned Gerson's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    567
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ieppy
    In ce meciuri a intrat Papura in 94. Super forma spui tu. O intrebare: Mai tine cineva minte pe un anume Vasile Miriuta? Imi aduc aminte cand toata lumea il cerea la nationala pentru ca era intr-o super forma. Omul fiind de o varsta cu Papura a mai jucat vreo 2 luni si dupa aia sa stins incet-incet. In momentul de fata vrei jucatori care sa creasca si nu sa se stinga, iar Papura nu mai are unde sa creasca.
    Papura a intrat in meciurile cu Argentina si Columbia pe fanal. Iar Miriuta avea 33 de ani cand a fost prima data observat ,odata cu intrarea lui Cottbus in bundesliga. Si a jucat tot anul ala foarte bine la nemti , a fost selectionat in selectionata Ungariei. La 30 de ani neimpliniti poate fi selectionat macar in lotul de 22 ca rezerva de fundas. Cati fundasi din Romania au tehnica lui individuala, cati au jucat pe vremea cand activau la nationala de tinert-olimpici ca coordonator de joc. Majoritatea fundasilor de la noi sint extrem de limitati tehnic. Ce calitati are Tamas in afara de faptul ca este omul lui Giovani Becali?

  12. #33
    Banned Gerson's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    567
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Drakoness
    Ce o dati atita cu Papura, Bundea si alti jucatori de la Craiova. Dc au facut citeva meciuri bune asta nu inseamna ca merita sa joace in nationala. Pt Raducanu e de-abia doar al 2lea meci in nationala ( si a fost golgeterul Romaniei), la Fl Petre nici nu se uita, Stoica de la Anderlecht, Cernat ?Nu stiu cum ii selectioneaza dar cu siguranta a lasat pe afara jucatori mai buni decit aia de la Craiova; chiar si decit citiva selectionati ( Cristea, Dica, Plesan, Marica)
    dar nu sint pe acelasi post cu jucatorii care spui tu. Plesan este mijlocas central la inchidere , este luptator si tehnic, iar Papura libero, astia sint pe alte posturi. Bundea este fundas-mijlocas dreapta si cred ca putea avea loc in lot. Fl.Petre ,Stoica, Cernat sint mijlocasi ofensivi de constructie, alte posturi. Sint alte posturi, nu putem comenta ca l-a ales Iordanescu pe Dolha si nu l-a selectionat pe A.Stoica.

  13. #34
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Papura este un jucator bun , este capitanul echipei noastre , uitati insa ca este un meci amical din seria in care urmeaza sa fie construita o noua echipa nationala ! Iar o noua echipa nationala o construiesti cu jucatori tineri , nu cu jucatori de 30 de ani ... ceea ce ma deranjeaza cu adevarat este convocarea lui Stancu care nu rupe buricul targului la Craiova ...aici e clar ca este mana lui Becali... Rada este un fundas de mare perspectiva , foarte bun in jocul aerian , cu fizic bun....cred ca poate fi un viitor fundas in echipa nationala!
    Plesan tocmai a rupt contractul cu vechiul impresar si nu m-ar mira sa fi semnat si el un precontract cu Becali !
    Bundea nu a fost chemat la nationala pentru ca nu este in sfera de influenta a firmei lui Becali. A fost chemat la meciul anterior al nationalei , i s-a fluturat pe sub nas o momeala practic si un contract ..un fel de .." vezi , ar fi bine sa semnezi cu Becali ..el a zis pas ..si Iordanescu a zis si el la fel... Daca maine Bundea va semna cu Becali ..va reveni la primul meci al nationalei! Asta este situatia , ce rost are sa ocolim subiectul!

  14. #35
    senior
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    187
    Reputatie
    1

    Papura

    Si ce vreti ba acum , daca omul e bun , ce daca are 30 ani incalca vreo regula UEFA , sau regula Becali Sport ?????

    Are peste 1,84 parca , e tehnic , e un jucator foarte bun pt nationala . Gigi Netoiu i-a distrus cariera la 27 de ani cand venea dupa accidentari si juca excelent l-a simtit ca fiind incomod pt blaturi si l-a zburat din Banie .

    Sa dea dumezeu sa pierdem la scor cu Italia , sa il faca sange pe Iordanescu , Sandu si Becali , ca sa spele putina inainte de Craciun , ca sa intram in noul an fara mitocani .

    Papura e el mai bun fundas roman pe postul lui .
    Ce credeti ca nu poate ajunde in Germania 2006 la 33 de ani ???????
    Mai tineti minte fundasul lui Depor ala la 40 de ani cum juca ????

    Vreau ca nationala sa castige fiecare nmeci , sa fie convocati cei in forma maxima , sa se lase de-o parte poanta " e tanar , trb sa se obisnuiasca cu atmosfera de la nationala ....." vax , din cauza asta ca au vrut reconstructie cu orice risc , sau mai ales ca s-au crampoat sa ia batrani iesiti din forma dar cu "trecut continuu la nationala " daia suntem unde suntem .

  15. #36
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1

    MIU

    Echipa Nationala are multe probleme vis-a-vis de selectie :
    Miu nu mai are ce cauta la Nationala de mult .
    Jucatori care inca nu au aratat nimic - nimanui ( selectionerul nici nu l-a vazut pe Mitea jucand !!!!!!!!! ) sunt acolo , dar poate gresesc si el merita .
    MIU , un exemplu de ( ne ) sportiv nu merita .
    Cred ca acesti multi jucatori tineri , ar trebui unii sa "inceapa" , ier altii sa continue la nationala de tineret , pina la o confirmare .
    Cred ca nu pot sa debuteze intr-un meci cu Italia .
    Meci amical ... dar ...
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  16. #37
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    E clar ca Papura si Bundea trebuiau selectzionatzi. N-are rost sa discutam. Pe postul lor chiar era nevoie . Zicea cineva pe aici de Cernat, A.Stoica, mai fratzilor, aia joaca pe alt post. Nu e chiar asa simplu , nici la fotbal I.Stancu trebuia incercat si el, nu stiu ce va veni, EFECTIV ESTE UN POST DEFICITAR, il avem doar pe Rat care nici el parca nu se ridica la nivelul pe care il vor suporterii inca iar transferul in Ukraina il va plafona, aia sint slabi.Daca nu s-a transferat in vest, va bate pasul pe loc.

  17. #38
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1

    Re: Papura

    Quote Originally Posted by klm
    Sa dea dumezeu sa pierdem la scor cu Italia , sa il faca sange pe Iordanescu , Sandu si Becali , ca sa spele putina inainte de Craciun , ca sa intram in noul an fara mitocani .

    Papura e el mai bun fundas roman pe postul lui .
    Ce credeti ca nu poate ajunde in Germania 2006 la 33 de ani ???????
    Mai tineti minte fundasul lui Depor ala la 40 de ani cum juca ????

    Vai klm, tu chiar ca esti roman. Pai tu speri ca Romania sa ia 9-0 de la Italia numai pentru ca nu joaca Papura. Tu ai nevoie de un jucator anumit la nationala ca sa o sustii? Eu ce naibii sa zic ca Iordanescu ia mai multi jucatoride la Craiova decat de la Dinamo? Ar trebuii sa injur sau sa nu mai tin cu nationala?

    Papura cel mai bun? Te-ai uitat in ultimul timp la televizor sa ii vezi pe Radoi si Chivu?


    Pt. Gerson: Tamas are calitati, dar daca ti le spun, o fac pe degeaba pentru ca tu oricum nu o sa crezi un singur cuvant din ce spun. Uite o calitate insa, a fost descoperit de Lucescu si Lucescu a spus ca e un fundas bun.

  18. #39
    senior
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    187
    Reputatie
    1

    papura

    Nu de asta am zis, ci pentru ca sa fie dati afara tiganii machedoni din cantonamentul nationalei , sa fie schimbat sandu si iordanescu si apoi mai vorbim .

    Nu m-am referit la Papura , dar iti zic eu ca voi la dinamo daca ati avea unu ca Corneliu Papura , i-ati pune si luna de pe cer la picioare , numai ca nu aveti , si va multuiti cu Barcauan dumnezeul vostru


    Citeste interviul lui Vialli , si vezi cat de mult conteaza sa ai un fundas tehnic care sa iasa cu mingea la picior din aparare .Papura e unul ca ala .
    Nu ma lua cu Chivu si Radoi ca ei sunt acolo deja , si poate chiar nu joaca . Tiganul Iencsi ce p m mai cauta acolo ca din cauza lui si a lui radoi romanaia nu e la Euro .

  19. #40
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Papura e cel mai bun fundas ziceti voi? Poate pt. echipe ce joaca cu libero..dar parca nu se mai cere sistemul asta /nope/

    De acord cu voi in ceea ce-l priveste pe Miu...nu stiu ce mai cauta el in lotul nationalei

  20. #41
    manager Ravelly's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Navodari
    Posts
    330
    Reputatie
    1
    Sincer sa fiu ma astepatam ca parolistul Iordanescu sa nu il convoace pe Stoican deoarece nu a jucat inca la echipa lui de club si cred ca a facut bine chemandu-l deoarece e un om de baza in nationala (parerea mea).
    Nu inteleg insa convocarea lui Miu care nu sparge gura targului deloc la Bursa dar asta e o alta poveste. Nu sunt de acord cu unii care spun ca varsta conteaza asa mult (cazul Papura); la experienta avuta poate avea un rol determinant intr-un meci si sper sa joace bine in continuare si sa demonstreze ca merita sa fie rechemat macar ptr un amical. Imi pare rau ptr Bundea, insa nu e timpul pierdut cu nationala ptr el. Bafta Romania!

  21. #42
    Ajacied JOOD's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Amsterdam
    Posts
    167
    Reputatie
    1
    Atac: Mutu
    MITEA RADUCANU

    Mijlocasi: Pancu Munteanu Contra

    RADOI

    Denfentie: Stoican CHIVU Ienci Rat

    Portat: LOBONT

    Cea mai buni '11 care ai avem in acest moment, pacat de accindentari la unii jucatori.....
    Carpe diem? nu ma! "Carpe noctem"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •