Results 1 to 21 of 97

Thread: Cazul "Cristocea"!!!

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0

    Cazul "Cristocea"!!!

    “Am fost prostit!”


    Cristocea a refuzat să-şi prelungească contractul cu “marinarii” şi a fost trimis la echipa a doua de conducerea clubului.

    Cu o zi īnaintea partidei cu Rapid, Vasilică Cristocea a fost scos din lot. Motivul oficial? Jucătorul a părăsit antrenamentul de joi seară. Mijlocaşul are, īnsă, o altă variantă.
    E Vasilică, cei din club spun că ai fost trimis la Farul II din cauza unor probleme disciplinare.
    e Nu este nimic adevărat, iar acest lucru poate fi confirmat şi de coechipierii mei. M-au scos din primă echipă fiindcă nu le-am permis să mă prostească.
    E Cum adică?
    e Am fost prostit de clubul Farul īn ultimii cinci ani. Din 2000, am un contract de “cacao”, īn valoare de 10.000 de dolari care creşte cu cāte 1.000 de dolari după fiecare sezon! A fost o bătaie de joc, dar mi-a ajuns. Sunt de şase ani la Farul, am 25 de ani, iar din banii cāştigaţi din fotbal nu am reuşit nici măcar să-mi cumpăr o casă.
    E Deci nu-ţi vei prelungi contractul?
    e Nu! Tocmai de aceea, am şi fost exclus din lotul primei echipe. De altfel, antrenorul Grigoraş mă avertizase īncă dinaintea meciului cu Steaua că, dacă nu mă duc la patronul Bosānceanu să semnez noul acord, o să fiu trimis la Farul II.

    Va ajunge la Dinamo!
    Contractul lui Cristocea cu Farul va expira la finele sezonului, după care mijlocaşul va lua drumul Bucureştiului, pentru a semna cu Dinamo. “Am mai multe oferte, dar recunosc că sunt īn tatonări cu cei de la Dinamo, iar dacă ne īnţelegem, va fi foarte bine”, ne-a declarat Cristocea, al cărui impresar este Victor Becali (foto). “Cu siguranţă Cristocea va pleca de la Farul! De doi ani el amānă, īncontinuu, prelungirea acordului, şi acum ne-a spus că vrea să plece. Sincer, nu mă interesează unde, fiindcă īn ultimul timp a făcut mai multe meciuri slabe”, ne-a spus Gheorghe Bosānceanu.

    ProSport!
    Attached Images Attached Images

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •