Page 6 of 13 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 106 to 126 of 256

Thread: McLaren Honda

  1. #106
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Hamilton: "Il respect pe Alonso"
    Miercuri, 13.06.2007



    Lewis Hamilton, tanarul pilot al celor de la McLaren Mercedes, declara ca isi respecta coechipierul, pe Fernando Alonso, cu care se intelege destul de bine.

    "Fernando este un tip profesionist si pot sa spun ca suntem destul de maturi ca sa ne intelegem bine. Am un respect deosebit pentru el si suntem prieteni buni. La sfarsitul zilei suntem o echipa si ne dorim sa terminam in frunte", a precizat Hamilton.

    Referindu-se la evolutia urmatoare a pilotilor de la McLaren in Marele Circ, Lewis a mai spus: "Sunt sigur ca Fernando va fi foarte rapid in cursele urmatoare. Amandoi ne dorim sa castigam".



    Sursa: http://formula1.automarket.ro/artico...onso-3919.html



    Ce inseamna sa fii domn.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  2. #107
    sport legend fakeru's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Chisinau
    Posts
    705
    Reputatie
    1
    alonso n-ar spune asaceva despre hamilton, kiar daca ar spune, nu cred ca ar fi asa . daca hamilton va continua sa-l bat pe alonso, acesta ar putea sa-i fie dusman
    dar nu cred ca se ajunge la dusmanii. ron dennis o sa-i impace daca va fi nevoie. a patit-o deja cu senna si prost

  3. #108
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1

  4. #109
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    Alonso: "Nu ma duc la Ferrari"
    Vineri, 15.06.2007


    Fernando Alonso neaga orice legatura cu Scuderia italiana, declarand ca nu s-a gandit niciun moment sa plece de la McLaren.

    "Astea sunt numai fabulatii de presa, iar eu nici nu ma mai obosesc sa le iau in seama. Nu vreau sa le fac jocul. Nu am comentat niciodata impotriva echipei, tot ceea ce am spus a fost ca dupa Marele Premiu de la Monaco am fost anchetati din cauza unei declaratii facute de coechipierul meu", a precizat Alonso.

    Referindu-se la situatia lui din cadrul echipei anglo-germane, Fernando a mai adaugat: "Ceea ce am spus in presa a fost ca nu ma simt total confortabil la echipa, atata tot".


    sursa: formula1.automarket.ro

  5. #110
    sport legend fakeru's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Chisinau
    Posts
    705
    Reputatie
    1
    alonso cred ca detesta echipa ferrari, mai ales dupa sezonul trecut...

  6. #111
    sport legend BMW Power's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    903
    Reputatie
    1
    Haug: "Nu exista conflicte intre Alonso si Hamilton"
    Norbert Haug a tinut sa inlature orice speculatie legata de eventualele razboaie interne intre pilotii echipei McLaren. In paddock circula zvonuri ca Alonso se simte izolat la echipa britanica dupa startul extrem de bun de sezon al lui Hamilton.

    "In trecut eram criticati ca le ordonam pilotilor ce sa afirme in interviuri iar acum situatia este exact pe dos. Pilotii nostri afirma exact ceea ce gandesc. Insa pot sa va spun ca nu exista probleme in interiorul echipei. Mi se pare ca totul este echilibrat si ca nu exista niciun fel de conflict sau frictiuni. Bineinteles ca exista o competitie intre piloti, insa ea nu poate fi decat pozitiva. Impartim datele intre cele doua parti ale garajelor dupa ce antrenamentele se termina si cred ca este o solutie foarte buna. Cred ca Ron (n.r. Dennis) este destul de puternic pentru a fata face situatiei. Si, evident, Martin (n.r. Whitmarsh) are o influenta pozitiva asupra baietilor", crede Haug.

    Acesta continua: "Stiu ca cei de afara cauta povesti controversate. Insa in interiorul echipei totul e diferit si, daca ma uit la rezultatele din ultimele curse, nu vad cum acestea ar fi putut fi obtinute fara un spirit pozitiv in paddock".

  7. #112
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    Alonso: "100% voi castiga titlul!"
    Sambata, 16.06.2007


    Alonso se declara 100% sigur de castigarea celui de-al treilea sau titlu mondial consecutiv in Formula 1, afirmand ca Hamilton nu l-a surprins prin prestatiile sale mult peste asteptari in prima parte a sezonului.

    "Intotdeauna am simtit ca celalalt pilot din echipa la care activam este inversunat. Dar sunt 100% sigur ca voi castiga inca o data titlul, cu toata opozitia celorlalti", a afirma campionul mondial en-titre.

    Dupa ce Hamilton declarase ca el e cel mai bun coleg de echipa pe care l-a avut Alonso pana in acest moment, spaniolul spune ca Hamilton vorbeste prostii: "Singurul lucru care m-a surprins este declaratia lui. Nu cred ca ceea ce spune este ceea ce trebuie sa spuna. Am avut colegi extrem de puternici - Trulli in 2004 a fost unul dintre ei. Am stat in spatele sau jumatate de sezon si am trecut in fata sa in clasament abia la final. In plus, am castigat doua campionate mondiale in fata lui Raikkonen si a lui Schumacher, deci nu pot fi surprins atat de usor".

    Alonso spune ca primul lucru pe care l-a spus mecanicilor sai cand a ajuns joi la circuit a fost sa nu creada ce s-a scris in presa: "Sunt cei mai buni oameni cu care am lucrat vreodata si sunt oamenii care vor castiga acest campionat mondial. Daca am ceva de impartit cu cineva atunci aceia sutn oamenii din conducerea echipei", afirma Alonso.


    sursa: formula1.automarket.ro

  8. #113
    sport legend BMW Power's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    903
    Reputatie
    1
    Hamilton pastreaza trofeul original din Canada

    Lewis Hamilton va putea pastra trofeul pe care l-a cucerit in Canada, cand a castigat prima sa cursa a carierei. Traditia la McLaren este ca pilotii sa acorde echipei toate trofeele castigate, acestea urmand sa fie expuse la McLaren Technology Centre. In schimb, pilotii primesc din partea echipei replici la scara 1:1 pentru a le putea expune in propria vitrina cu trofee.

    "Nu ar fi corect ca Hamilton sa ne dea noua primul sau trofeu, corect?", a declarat zambind Ron Dennis intr-un interviu acordat germanilor de la Premiere.

  9. #114
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Hamilton: "Visul frumos continua"
    Luni, 18.06.2007



    Lewis Hamilton, pilotul celor de la McLaren Mercedes, a declarat la finalul cursei de la Indianapolis ca traieste un vis frumos care se prelungeste.

    "Este un adevarat vis ceea ce mi se intampla. A fost fantastic sa castig pe doua circuite, Montreal si Indianapolis, despre care nu stiam mare lucru. A fost o cursa destul de intensa, dar consider ca am fost in stare sa mentin controlul pe intreaga durata a Marelui Premiu. Sunt foarte fericit", a concluzionat britanicul.

    Hamilton se afla la al doilea Mare Premiu consecutiv castigat in acest sezon de Formula 1, devenind in acelasi timp si principalul favorit la castigarea titlului mondial.



    Sursa: http://formula1.automarket.ro/artico...inua-4044.html
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  10. #115
    sport legend BMW Power's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    903
    Reputatie
    1
    Kartul lui Hamilton, scos la licitatie

    Lewis Hamilton si-a scos la licitatie, pe site-ul www.ebay.com, propriul kart. Licitatia pentru bolidul proiectat de McLaren Mercedes special pentru el, care poate prinde 130 km/h, a ajuns la suma de 20.100 lire sterline(circa 30.000 euro), desi valoarea sa reala nu depaseste 3.000 euro. Este de asteptat ca pretul sa sara in aer dupa ultima victorie a tanarului pilot britanic de la Montreal.
    Banii castigati in urma licitatiei vor fi donati unei fundatii de ajutorare a copiilor.

  11. #116
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    deci Alonso este arogant prin declaratia : ,,100 % voi castiga titlul " , aroganta se plateste...

  12. #117
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    asta nu inseamna aroganta ...poate fi incredere de sine sau poate doar amagire, se incurajeaza ...

  13. #118
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    Alain Prost e de parere ca McLaren nu procedeaza bine prin faptul ca pilotii au masini egale, si sanse egale la titlu.:" Cred ca este o greseala sa ai doua masini egale in echipa [...] Intr-un final totul se va intoarce impotriva lor (a echipei) deoarece se va crea multa tensiune "
    Vorbind despre faptul ca Hamilton a fost primul in ultimele doua curse Prost spune: "Hamilton a folosit simulatorul mult mai mult decat Alonso si de aceea conduce mult mai fin.Ca rezultat cred ca este mult mai usor pentru McLaren sa ajusteze masina caracteristicilor lui Hamilton"

    traducerea imi apartine asa ca imi cer scuze daca apar greseli.
    articol original :http://www.autosport.com/news/report.php/id/59947
    Last edited by aphelyon; 19th June 2007 at 10:51.

  14. #119
    sport legend BMW Power's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    903
    Reputatie
    1
    Ron Dennis: "Ma tem pentru Lewis"

    Ron Dennis, patronul celor de la McLaren Mercedes, se teme de faptul ca Lewis Hamilton nu va mai avea parte de o viata privata linistita dupa parcursul extraordinar din Formula 1.

    Momentan, Hamilton locuieste in Hertfordshire, iar la nivel mondial incepe sa se bucure de tot mai multi admiratori. Lucru care nu este deloc agreat de seful celor de la Mclaren, care se sperie ca aceasta celebritate capatata peste noapte sa nu-i afecteze viata profesionala tanarului pilot britanic.

    In acest moment, Lewis Hamilton are prima sansa la castigarea titlului mondial, avand zece puncte avans fata de Fernando Alonso, cel care se afla pe a doua pozitie a clasamentului.

    Sursa: automarket.ro

  15. #120
    sport legend BMW Power's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    903
    Reputatie
    1
    Alain Prost: "McLaren va avea probleme la nivel de piloti"

    Alain Prost a declarat ca team-ul anglo-german va avea probleme din cauza faptului ca nu are un pilot numarul unu, lucru care i-ar putea afecta pe ambii driveri ai echipei.

    "Consider o greseala faptul ca in cadrul echipei McLaren nu exista o ierarhie la nivel de piloti, acest lucru ar putea duce la multe tensiuni intre Lewis si Fernando. Hamilton foloseste mai mult simultatorul decat Alonso, ceea ce il face sa conduca mai lin decat spaniolul", a concluzionat Prost.

    Francezul a mai spus ca este posibil ca latura britanica a celor de la McLaren Mercedes sa il sustina pe tanarul Lewis in defavoarea lui Fernando.

    Sursa:automarket.ro

  16. #121
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    Montoya: "Hamilton este pilotul numarul unu la McLaren"
    Miercuri, 20.06.2007


    Juan Pablo Montoya a declarat ca in cadrul echipei McLaren Mercedes pilotul numarul unu ar trebui sa fie declarat Lewis Hamilton.

    "Cred ca pustiul (Hamilton) se descurca de minune si categoric este numarul unu acum la McLaren. Nu l-am urmarit prea mult, dar asta a fost treaba lui Ron Dennis. L-a crescut in spiritul Formulei 1 de la varsta de 8 ani", a declarat Montoya.

    Columbianul are un punct de vedere comun cu Alain Prost, cel care spunea ca la McLaren trebuie sa existe un numar unu.

    sursa: formula1.automarket.ro

  17. #122
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    Flavio Briatore: "Alonso va castiga titlul"
    Miercuri, 20.06.2007


    Cu toate ca majoritatea oamenilor implicati in Marele Circ cred ca Lewis Hamilton va castiga titlul mondial, Flavio Briatore sustine ca Fernando Alonso va cuceri al treilea titlu din cariera.

    "Ca toti pilotii care se transfera la alta echipa, are probleme de adaptare. In plus de asta, trebuie sa se obisnuiasca si cu cauciucurile Bridgestone, in timp ce Lewis le stie din GP2. Lumea exagereaza, Fernando nu s-a schimbat, iar eu cred ca va castiga campionatul anul acesta. Trebuie doar sa se concentreze numai pe evolutia lui, sa uite de toti, iar atunci sunt sigur ca va triumfa", a punctat Briatore.

    Fernando se afla pe locul al doilea in clasamentul pilotilor, avand cu 10 puncte mai putin decat Lewis Hamilton.

    sursa: formula1.automarket.ro

  18. #123
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    Fittipaldi: "Hamilton va deveni cel mai tanar pilot campion mondial"
    Miercuri, 20.06.2007


    Emerson Fittipaldi, primul campion mondial din Brazilia, a declarat ca Lewis Hamilton va deveni cel mai tanar pilot campion mondial.

    In acest moment, acest record ii apartine coechipierului lui Lewis, Fernando Alonso, in urma succesului din anul 2005.

    "Pentru castigarea campionatului, as merge pe mana lui Hamilton in acest moment. Are de parte lui avantajul exuberantei varstei, precum si faptul ca la el presiunea se transforma in una pozitiva, datorita faptului ca nu are ce pierde", a declarat Fittipaldi, cel care a fost la un moment dat cel mai tanar castigator al unui titlu mondial.


    sursa: formula1.automarket.ro

  19. #124
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    Mclaren si luptele interne

    McLaren are o istorie in ceea ce priveste luptele dintre coechipieri. Fernando Alonso versus Lewis Hamilton este ultimul duel care s-a nascut in sanul echipei britanice.

    Niki Lauda vs Alain Prost 1984
    Printr-o mutare care urma sa devina tipica pentru Ron Dennis, seful McLaren a riscat aducandu-l in sezonul 1984 in echipa pe Alain Prost, atunci in varsta de 29 de ani. Salariul francezului era de 200,000 de dolari !?
    Coechipierul lui Prost era dublul campion mondial Niki Lauda, care era considerat favorit la cucerirea titlului in monopostul revolutional din fibra de carbon MP4/2.
    In ultimul Mare Premiu al sezonului la Estoril, austriacul conducea campionatul si avea nevoie de un loc 2 pentru a deveni inca o data campion in situatia in care francezul castiga.
    Lauda a luat startul de pe pozitia 11-a a grilei si foarte repede a ajuns pe 3 dupa o cursa extraordinara. Abandonul lui Nigel Mansell din turul 51 l-a propulsat pe Lauda pe locul 2 si in pozitia de triplu campion mondial.

    Pentru al doilea an consecutiv, Prost avea sa piarda un campionat pe care ar fi putut sa-l castige si, poate, ar fi trebuit sa-l castige. Mai mult, el a pierdut un campionat la cea mai mica distanta din istoria Formulei 1: o jumatate de punct dupa ce castigase 7 curse, iar coechipierul sau numai 5.
    Lauda i-ar fi spus lui Prost in acel an: “Titlul de la anu’ iti apartine”.
    Castigator: Niki Lauda prin TKO – Technical Knock Out

    Alain Prost vs Ayrton Senna 1988 – 1989
    Dennis a urmarit sa creeze un “Dream Team” in 1988 cand l-a adus la McLaren pe brazilianul Ayrton “Magic” Senna. El urma sa declare mai tarziu „Ce am primit in schimb a fost un cosmar” !?
    Precum nitrogenul si glicerina, luati pe rand, Senna si Prost pareau chiar prieteni, insa in combinatia McLaren, rezultatul nu avea sa fie nimic altceva decat explozibil.
    Ca si lider al echipei, Prost se astepta sa-l bata pe noul venit, iar „Profesorul” chiar a castigat 3 curse din primele 4 curse, insa rivalitatea s-a intensificat , cand brazilianul din Sao Paolo a obtinut prima sa victorie in sezonul de debut la McLaren.

    In cursa portugheza din 1988, Prost l-a acuzat pe Senna ca l-a obligat sa iasa de pe pista. Despre incident, Prost a spus: „Manevra de la Estoril a fost foarte periculoasa, si da, am fost nervos dupa”.
    In 1989 Prost a acuzat motoristul Honda de tratament preferential pentru coechipierul sau. In Marele Premiu al Italiei, Prost s-a chinuit si si-a acuzat echipa: „Ayrton a fost cu aproape 2 secunde mai rapid ca mine – ok, am mai spus, el a fost mai rapid ca mine in calificari, dar 2 secunde ? E o gluma”.
    Tensiunea crestea intre cei doi piloti si s-a ajuns la Suzuka, o cursa decisiva pentru titlu, unde Prost, i-a inchis usa in fata lui Senna in turul 46 castigand si cursa inainte de a fi descalificat. Incidentul l-a infuriat pe Senna. Un jurnalist l-a intrebat daca in opinia lui se considera vinovat pentru accident, el a raspuns: „De ce, eu l-am provocat ? Daca esti f***t de fiecare data cand incerci sa-ti faci treaba in mod corect, ce poti face?”
    Presiunea din interiorul echipei l-a fortat pe Prost sa-si caute un loc in echipa Ferrari in 1990. El avea sa afle ca, desi fugise de rivalitatea din echipa McLaren, el nu putea sa se ascunda de lupta cu fostul sau coechipier.
    Senna avea sa-i intorca francezului „favorul” provocandu-i abandonul si castigand cel de-al treilea si ultimul titlu din cariera.
    Castigator: Ayrton Senna
    In ciuda faptului ca a castigat campionatul in 1989, mutarea lui Prost la Ferrari a indicat ca el s-a temut de competitivitatea coechipierului sau.
    Statisticile sunt de asemenea de partea brazilianului: in cele doua sezoane in care au concurat la aceeasi echipa, Senna a castigat 14 curse, iar Prost 11.

    Mika Hakkinen vs David Coulthard 1997-1999
    Lupta dintre Hakkinen si Coulthard nu a fost una murdara si a inceput la Jerez in 1997. Dupa prima oprire la boxe, David il conducea pe Mika in spatele lui Schumi si Villeneuve, care aveau propria lor lupta. Ei urmau sa se loveasca, germanul abandonand iar Villeneuve urmand sa fie prins de cele doua McLaren-uri. Nu Coulthard avea sa-l urmareasca pe canadian, ci Hakkinen, dupa ce echipa stabilise aceasta ordine de la boxe.
    Villeneuve care avea nevoie de un loc 6 pentru a castiga campionatul a lasat cele doua McLaren-uri sa treaca, inlesnidu-i astfel finlandezului obtinerea primei victorii din cariera.
    Finlandezul avea sa castige doua titluri mondiale in 1998 si 1999, in vreme ce Coulthard nu a castigat niciunul.
    Ziarele au acuzat tactica echipei McLaren, iar Ron Dennis a gasit explicatia ca cineva a intervenit pe circuitul radio al echipei chemandu-l inutil pe Mika la boxe. Singura modalitate prin care Dennis putea sa indrepte situatia era sa-i ceara lui David sa se lase depasit, ceea ce s-a si intamplat.
    Bineinteles ca daca ne lasam impresionati si credem ca circuitul radio al echipei McLaren a fost hacuit, putem crede si ca in Iraq exista arme de distrugere in masa, ca Zana cea Buna exista, la fel si Mos Craciun si Ralf Schumacher va ramane la Toyota si sezonul urmator !?
    Castigator: Mika Hakkinen, cu doua titluri de campion mondial.

    Kimi Raikkonen vs Juan Pablo Montoya 2005-2006
    Ron Dennis a mai reusit inca o mutare istorica, aducandu-l pe Juan Pablo Montoya de la Williams si nu s-a abtinut sa nu-si afiseze entuziasmul privind constituirea acestui cuplu.
    McLaren a castigat 10 curse in primul sezon al lui Montoya, insa Kimi reusise 7. Anul 2006 a fost de uitat pentru echipa, dar si pentru Montoya, care s-a accidentat subit la „tenis” si l-a acuzat in dese randuri pe finlandez de pilotaj periculos.
    In cursa din America, Montoya l-a lovit din spate pe Kimi si a provocat un meleu. O saptamana mai tarziu el urma sa-si incheie colaborarea cu McLaren cu un bilat de numai 5 curse terminate din 10.
    Castigator: Kimi Raikkonen.
    Chiar daca McLaren era o masina rapida, fiabilitatea ridica un mare semn de intrebare. Juan Pablo Montoya a plecat cu ideea ca a fost egal cu coechipierul sau: „Sunt aici pentru a termina al doilea sau pentru a castiga curse si titluri ? Eu cred ca sunt aici sa castig ... daca echipa are nevoie de un pilot secund atunci ar trebui sa se reorienteze catre alt pilot.” Chiar asa s-a intamplat, Montoya a ajuns in cursele de NASCAR.


    sursa: autorally.ro

  20. #125
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    Hamilton vrea mai mulți bani

    Anthony Hamilton îi cere lui Ron Dennis să-i mărească salariul fiului său. 200.000 de euro pe sezon. Acesta este salariul lui Lewis Hamilton în 2007. Cu tot cu bonusuri, ajunge la 500.000 de euro. Anthony Hamilton, tatăl și managerul debutantului britanic, consideră că acesta nu este un contract demn de liderul clasamentului piloților. "La Gazzetta dello Sport" a dezvăluit că Hamilton solicită celor de la McLaren majorarea salariului la 4 milioane de euro, încă din acest an!

    Lucru posibil din punct de vedere contractual, întrucît Lewis are o clauză care prevede că își poate renegocia înțelegerea la jumătatea sezonului, dacă este clasat în primii șase piloți. Obiectiv pe care Hamilton, lider în clasament, nu-l mai poate rata nici dacă abandonează în Franța și Marea Britanie.

    După Silverstone, Anthony Hamilton și Ron Dennis se vor așeza la masa negocierilor. Este greu de crezut că McLaren nu va accepta noile pretenții ale lui Hamilton, avînd în vedere că Alonso, celălalt pilot al echipei, încasează anual de la echipa britanică 39 de milioane de euro.


    sursa: autof1.ro


    mi se pare corect.

  21. #126
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Si mie.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •