Page 157 of 169 FirstFirst ... 57107147155156157158159167 ... LastLast
Results 3,277 to 3,297 of 3539

Thread: Progresul Bucuresti

  1. #3277
    junior marianZ's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    132
    Reputatie
    1
    Ieri la gsp a fost prezent Iacov, si am reusit sa il intreb despre Progresul si de ce nu il reinfiinteaza si nu face un parteneriat in 3 cu Dodu si Tohaneanu. Raspunsul a fost ca din cauza lui Isarescu nu poate avea stadionul Cotroceni si el nu este dornic finanteze echipa decat daca joaca pe acest stadion.
    Dupa mine cred ca putem sa ne luam adio de a mai vedea vreo echipa pe stadion atata timp cat Isarescu traieste.
    [color=lightblue][b]Bancar pana la moarte[/b][/color][color=blue][b] si dincolo de ea[/b][/color]

  2. #3278
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Cat este in functie si asta daca nu se fractureaza in contre cu Dictachiorul, cum se pare ca a inceput. Aici Iacov este consecvent. Intre timp Astra invinge in amical Dinamo cu patru achizitii de la noi, Stan marcand golul patru de la 4-2. Puteam fii in locul lor dar... HAI PROGRESUL!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  3. #3279
    junior marianZ's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    132
    Reputatie
    1
    am auzit ca daca cade isarescu vom avea sanse . in consiliul de administratie avem sustinatori , dar nu pot nimic din cauza lui isarescu
    [color=lightblue][b]Bancar pana la moarte[/b][/color][color=blue][b] si dincolo de ea[/b][/color]

  4. #3280
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Poate pleaca la BCE. De unde stii? Pai tot in timpul lui s-a modernizat si stadionul, aici nu inteleg. Ma rog...
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  5. #3281
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    ete, ciuciu, izarescu era problema

  6. #3282
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Krap, eu cred ca totusi Cotroceniul este problema. Ca-i Isarescu, ca Isarescu are alte ganduri, ca Iacov nu intra in carti, indiferent daca sunt de cacialma, dar asta este, nu poti sa joci la nivel inalt daca nu ai stadion, asta-i adevarul. Sportul are stadion si joaca bine merci, noi, nu. Este totusi simbolul nostru, nu si pentru cei de la BNR, bineinteles. Si atata timp cat nu ai unde sa joci poti avea intentiile cele mai bune. Pai ne trebuie un stadion si nu oricare ci unul omologabil pentru liga 2, macar, iar eventuali sponsori nu construiesc ca la...Cluj. Sa nu uitam ca datoriile sun in proportie de 50% daca nu mai mult, neplata chriei, lucru confirmat indirect de cei de la BNR.
    Last edited by miril; 4th July 2009 at 15:05.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  7. #3283
    junior marianZ's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    132
    Reputatie
    1
    scuze , dar stadionul a fost modernizat cand v. soare era vice guvernator si suporter progresist , ideea de inceput a lui soare a fost una buna la vremea lui ,intai stadion si apoi echipa ,dar isa la dat afara si soare nu a mai apucat sa faca echipa pe care o dorea
    [color=lightblue][b]Bancar pana la moarte[/b][/color][color=blue][b] si dincolo de ea[/b][/color]

  8. #3284
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Parca am mai vorbit despre asta.

  9. #3285
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    pai de acu o sa tot reluam subiectele

  10. #3286
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Daca Progresul nu invie, macar subiectele. Vlad Soare a intrat in umbra, iar Iacov da vina pe petele din soare. Cam atat.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  11. #3287
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Progresul nu a murit. Si-a inscenat moartea pentru ca era falit si a crezut ca se vor face bani pe seama "decesului".

  12. #3288
    senior
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    226
    Reputatie
    1
    Special 06.07.09 MAI SUNT NOUĂ ZILE PÂNĂ LA STARTUL COMPETIȚIEI
    Programul turului I din Cupa României

    FRF a stabilit azi și programul primului tur din Cupa României la fotbal. Iată programul:


    26. Progresul 2 București – Juventus București

    Meciurile vor avea loc pe 15 iulie, de la ora 17:30.

  13. #3289
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Am aflat si eu de asta, acum un minut. Mergem inainte mergand...inapoi. Un fel de purgatoriu. Ma intreb, totusi, cu ce am gresit? HAI PROGRESUL!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  14. #3290
    junior
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    51
    Reputatie
    1
    stie cineva unde o s se dispute meciul din cupa ?

  15. #3291
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Stie cineva ce antrenor avem, ce stadion, ce jucatori, cine plateste? Mizerabil

  16. #3292
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Deocamdata, in Bucuresti prima la dreapta sau, poate, stanga? O sa aflam in curand. Asta-i echipa de juniori promotia 93 daca am inteles corect. Aia din 92, care a jucat finala anul trecut si a pierdut la penalty, cu echipa lui Gica Popescu s-a raspandit prin lume. Lumea fotbalistica. Anul asta echipa lui Gica a pierdut finala, nu la penalty, cu echipa lui Iancu. Macar daca nu am pierdut Centru de copii si juniori si tot este ceva. HAI PROGRESUL (2)!
    Last edited by miril; 7th July 2009 at 14:56.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  17. #3293
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Jucam cu ospatari legitimati. Si cum naiba in divizia D sau liga 4? Din B nu cazi in C?

  18. #3294
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    ...sau cu juniori de perspectiva daca nu s-au raspan...ca dacii. Eu cred ca se asteapta ceva, intre timp. A se observa ca echipa se numeste Progresul 2, cea care a fost retrogradata prin retragere in pauza competionala din iarna care a trecut.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  19. #3295
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Istoria fantomei continua, aici prin punctul de vedere al unui suporter progresist de pe Liga 2:

    "din pacate vom pierde la masa verde echipele kre nu ai terminat sezonul fie k sau retras sau au fost excluse vor pierde la masa verde".
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  20. #3296
    senior
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    226
    Reputatie
    1
    De pe site-ul frf
    Comunicăm pe această cale ASOCIAȚIILOR JUDEȚENE DE FOTBAL programul jocurilor din faza I a Cupei României - Timișoreana, ediția 2009/2010, care vor avea loc miercuri 15.07.2009, ora 17:30. Rugăm să îl transmiteți echipelor din județul dumneavoastră, care participă la această fază.

    FAZA I A CUPEI ROMÂNIEI - TIMIȘOREANA, EDIȚIA 2009 - 2010 :

    26.

    Progresul 2 București – Juventus București
    Conform Art.47.13 din ROAF, echipele din Liga a 3-a sunt obligate să folosească jucători juniori numai dacă joacă cu echipe din aceeași categorie competițională.
    Toate echipele participante în faza I au dreptul să efectueze maxim 4 înlocuiri de jucători.
    Jocurile sunt programate să se desfășoare în sistem eliminatoriu, într-o singură manșă, primele echipe fiind organizatoare.
    În caz de egalitate după 90 de minute de joc, se procedează la prelungiri și, dacă egalitatea persistă, la lovituri de departajare din punctul de pedeapsă.
    Conform Art.32.13 din ROAF, echipele programate în Cupa României nu pot renunța la jocuri, sub sancțiunea eliminării lor din campionatul în care participă.
    Cluburile cu mai multe echipe trebuie să țină cont de prevederile Art.21.7 din ROAF.
    FRF, prin CCA, va delega arbitri și arbitri asistenți pentru fiecare joc, al patrulea oficial urmând a fi desemnat de AJF pe teritoriul căreia se desfașoară jocul. Baremurile de arbitraj pentru jocurile din faza I vor fi cele corespunzătoare Ligii a 3-a.
    AJF, respectiv AMFB, sunt obligate să comunice prin fax (021/302.91.93) pâna la data de 20.07.2009, rezultatele jocurilor din faza I.
    Faza a II-a a Cupei României-Timișoreana, la care vor participa 70 de echipe câștigătoare ale jocurilor din faza I și celelalte 10 echipe din Liga a 3-a, în total 80 de echipe, este programată să aibă loc la data de 29.07.2009.

  21. #3297
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Tot nu m-am lamurit. Cine e echipa asta care se numeste (tot) Progresul?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •