Page 119 of 169 FirstFirst ... 1969109117118119120121129 ... LastLast
Results 2,479 to 2,499 of 3539

Thread: Progresul Bucuresti

  1. #2479
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    De unde ai inteles. A revenit Negura. Unde a fost Georges? NU Predut ci Negura.

  2. #2480
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    De la Cojo. Cojo care a vazut, se pare, meciul. Cine-i Cojo? Unul dintre cei 10-15 suporteri bancari. A comentat pe Prosport. L-am ajutat si eu.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  3. #2481
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    dumitru s-ar putea sa fie mihai dumitru, care a mai fost la noi, se zicea ca e baietu lu bolborea (ceea ce ar insemna ca bolborea e prenume). generatia lui sapun si herea, sau putin mai mare.

  4. #2482
    Per Aspera.... Herc_Reloaded's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Brussels, Belgium
    Posts
    1,086
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bancaru View Post
    Nume noi: Lirca, Andronic, Cistean, Mincu, Dumitru, Panc (revenit din Bundesliga).
    Lirca, Andronic, Cistean... baietii astia sunt de la tineret? Ce magari sunt astia de la Prosport. Nici in Congo nu s-a auzit sa dai numai componenta unei echipe. Oare si stirile depre meciurile amicale sunt platite?

  5. #2483
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    București,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Andronic si Cistean sunt de la satelit.

  6. #2484
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Noi nu mai speriem pe nimeni. Oricum, mie mi ar conveni rocada.

    De frica Petrolului, Brasovul lui Lucescu si Dinu Vama face presiuni pentru ca echipa sa fie mutata in Seria a II-a Gardianul

    Conducatorii clubului FC Brasov intentioneaza sa mute echipa de sub Tampa în Seria a II-a a Diviziei B pentru a putea promova mai usor, sezonul viitor, în Liga I. Razvan Lucescu si Dinu „Vama“ se feresc cel mai tare in Seria I de Petrolul Ploiesti.

    Peste zece zile, mai exact pe 23 iulie, se va decide si componenta celor doua serii ale Diviziei B la fotbal. Atunci, la sediul FRF, vor fi convocati presedintii echipelor care activeaza în esalonul secund. Directorul Serviciului de Competitii din cadrul FRF, Dumitru Mihalache, va face cunoscuta în plen intentia federatiei în privinta componentei seriilor. Cert este însa ca, pâna ce se va comunica oficial care va fi dispunerea în serii, se trag sfori de catre mai multe echipe care au ca obiectiv promovarea în prima liga, pentru a ajunge într-o serie, teoretic, mai usoara, în care sansele de promovare sa fie mai mari. La ora actuala, echipa lui Razvan Lucescu si Dinu Gheorghe, FC Brasov, face marcaj strict la sectorul competitii pentru a fi pusa în Seria a II-a, unde, considera cei doi, promovarea ar putea fi mai usoara. În aceste conditii, normal am spune, în prima serie ar urma sa treaca FCM Târgoviste si FC Caracal, cele doua facånd rocada cu brasovencele FC si Forex. Ramâne de vazut ce va fi pâna la urma. Cert este ca, odata cu promovarea, interesul pentru fotbal va creste în orasele unde s-a reusit promovarea, iar banii de la LPF vor îngrosa conturile cluburilor. Acelasi lucru se va petrece si cu drepturile de televizare ale meciurilor, o mare felie de tort revenind si nou-promovatelor.

    Horatiu Sima
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  7. #2485
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Eu credeam ca rocada ar fi sa ne ducem si noi acolo. De frica Petrolului... caca maca. Pai ce, numai gazarii sunt? Bacau, Sportul, Modelu, Progresu (de ce nu), Otopeni, Botosani (o sa vedeti, se pregateste ceva acolo, sa va aduceti aminte de ce zic eu). In fine. De dincolo nu stiu pe nimeni, poate doar pe Bihor.

  8. #2486
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Sa-i uiti tu pe cei de la Ramnicu Valcea, se poate? Modelu lu' Duna si Otopeniul lui Ciubotariu. Suna cam bleu-albastru.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  9. #2487
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Ramnicu Valcea are o misie importanta in B. Nu au ce cauta in A. Pai nu trebuie sa isi traga dragomir bani si din B. Acolo cine invarte rotitele de la angrenaj? Dar, tinand cont de "aprecierea" pe care o arata personajul fata de noi, este posibil sa nu fie de neglijat.

  10. #2488
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    E vreun meci maine? Parca asa auzisem.

  11. #2489
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Cu Rocar, la ei, ora...matinala.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  12. #2490
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Drumul Gazarului sau Gaozarului? Oricum, cred ca pute acolo...

  13. #2491
    incepator dany_4_fcn's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    Eu sunt un fan al lui [ex.FcNational] actual progresul .. si va asteptam orikand pe stadion .. Forza FCP !

  14. #2492
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    Pentru ceilalti,el este baiatul lui Plafaru.

  15. #2493
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    București,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Salutare, si bine ai venit!

  16. #2494
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Vrei sa spui ca el este Plafaru, fiul...tatalui sau, vechi progresist pe care l-am cunoscut in iunie. Saluta-l pe tata din partea mea!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  17. #2495
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Plafaru?

  18. #2496
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    București,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Da, aceasta este porecla unui suporter progresist.

  19. #2497
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    Asa ii zic baietii de la bloc tatalui lui dany_4_fcn.

  20. #2498
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Intre timp Progresul si-a asigurat pentru o perioada de 2 ani serviciile lui Titus Andronicus venit de la Roma... pardon, de sub Tampa.

  21. #2499
    fcbrasovfans.ro
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    177
    Reputatie
    1
    Andronic va fi coleg cu Cistean la Progresul

    Dupa ce oficialii "bancari" s-au inteles cu presedintele lui FC Brasov, Dinu Gheorghe , pentru transferul lui Bogdan Cistean, la formatia din Cotroceni, alt jucator ce a evoluat pentru FC Brasov in sezonul trecut va imbrca tricoul Progresului. Este vorba despre Valeriu Andronic, jucator adus in iarna de Dinu Gheorghe. Andronic este originar din Republica Moldova, iar pentru Steagu' a evoluat in 9 meciuri si a marcat 1 gol.

    www.brasovfans.ro

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •