Page 11 of 15 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 211 to 231 of 307

Thread: Situatia echipei nationale

  1. #211
    baiatul bleg Ady Micinic's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Oradea
    Posts
    646
    Reputatie
    1
    Pana atunci mai avem de jucat cu Elvetia, de castigat grupa preliminara, de castigat playoff-ul de promovare si pe urma sa intalnim echipe precum Rusia, Bosnia sau Israel pe care va trebui sa le invingem pentru a ne califica la o competitie de amploare. Idea e ca suntem jos de tot, dar preliminariile acestea au inceput imbucurator insa sunt sperante prin prisma rezultatelor (in primul rand) dar si a jocului prestat (pe alocuri) de a ne califica cel putin pentru playoff (ar fi un prim pas foarte mare).
    "[SIZE=4][COLOR=Navy]CHAMPIONS ARE MADE, NOT BORN[/COLOR][/SIZE]" - Detroit Pistons, 2004 NBA Champions

  2. #212
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Elvetia a batut si ea foarte convingator in Cipru, asa ca au si ei 2 victorii in primele 2 meciuri. Deci confruntarea directa de simbata este foarte, foarte importanta. Dar avind in vedere ca si noi sintem in forma, am incredere ca vom cistiga. Ce ma enerveaza pe mine e sistemul asta cu totul tembel de desfasurare al meciurilor. Pina la anul in septembrie nu se mai joaca nimic. Anyway... batem pe Elvetia, la anul cistigam grupa, apoi playofful, si din 2008 vom fi in Divizia A si vom juca preliminarii cot la cot cu echipele mari

  3. #213
    sport legend SilverZeus's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Turda, Cluj-Napoca
    Posts
    1,513
    Reputatie
    1
    ...s-apoi umilim Argentina si pierdem in over-time cu USA
    [U][B]
    You watch some teams these days and you wonder if they just met on the playground and decided to choose up sides.[/B][/U]Dennis Rodman

  4. #214
    press..someting Cosmin Salajan's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    cluj napoca
    Posts
    1,058
    Reputatie
    1
    nu ... ne bate Szwazilland cu un cos de sub panoul propriu in ultmima zecime de secunda
    Semnatura

  5. #215
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    Ziua de Cluj
    Victoria din Irlanda îi aduce pe tricolori în situatia de a încheia turul pe primul loc, în cazul unui succes în jocul de sâmbata

    Revenind la campania de calificare, Calin a spus ca, dupa ultimele doua victorii, în fata Ciprului si Irlandei, reprezentativa Elvetiei a devenit principala contracandidata a României la calificarea din grupa. În ciuda tuturor interpretarilor, Elvetia a ajuns concurentul numarul unu pentru calificare. Am vazut pe o caseta video meciul lor cu Irlanda si pot spune ca e o echipa foarte puternica. Au un joc foarte bine controlat, stabil, complet, deci va fi un meci foarte dificil. Sunt foarte bine structurati, ca echipa. Multi dintre jucatorii lor evolueaza în Italia sau în campionatul elvetian, pe care-l consider la nivelul celor din Cehia, Slovenia sau Slovacia, a declarat Liviu Mihai. În opinia sa, dar si a capitanului, Virgil Stanescu, Irlanda ramâne una din principalele forte ale grupei, însa, spre deosebire de elvetieni, acestia se remarca prin individualitati, precum Pat Burke, jucator în NBA la Phoenix Suns.

    Din punct de vedere individual, irlandezii ramân mai puternici. În meciul nostru, pe care l-am câstigat la Dublin, în fata Irlandei, m-a impresionat prestatia baietilor nostri. N-au lasat nici un spatiu liber în aparare. S-a jucat foarte agresiv, iar la recuperare si-a facut toata lumea treaba, a mai spus antrenorul echipei nationale a României. Pe aceeasi linie a continuat si pivotul Catalin Burlacu, acesta spunând ca reprezentativa Elvetiei se aseamana, prin joc, cu echipa noastra. În ultimii ani n-am avut prestatii prea bune si n-am stiut sa profitam de meciurile în care întâlneam adversari mai slabi cotati. Astfel, am ajuns sa ne zbatem în aceasta grupa B valorica. Liviu Calin a stiut sa faca din mai multe individualitati o echipa valoroasa, cred ca aici se face diferenta între baschetul pe care-l jucam pâna acum, si evolutiile noastre din prezent a spus Burlacu, unul din remarcatii primelor doua jocuri, cu Cipru si Elvetia, ambele încheiate cu victorii.

    România va întâlni Elvetia sâmbata, de la ora 200, în Sala Sporturilor Horia Demian, în ultimul meci din cadrul turului calificarilor, urmând ca returul sa se dispute în toamna anului viitor. Biletele pentru meci s-au pus în vânzare în aceasta dimineata, iar pretul unui tichet este de 5 lei, intrarea generala.
    Mentiune: Meciul e de la ora 21.00.

  6. #216
    senior
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sibiu
    Posts
    190
    Reputatie
    1
    Szwazilland!!!?????
    Last edited by paul*; 14th September 2006 at 21:43.

  7. #217
    senior
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sibiu
    Posts
    190
    Reputatie
    1

    Szwazilland!!!????

    Quote Originally Posted by cosminU View Post
    nu ... ne bate Szwazilland cu un cos de sub panoul propriu in ultmima zecime de secunda
    Africanii din Szwazilland nici nu cred ca au echipa nationala....!!!!!!??

  8. #218
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Romania-Elvetia 68-59
    Serbia-Romania 65-57
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  9. #219
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    Bine ca am castigat. Un meci bleg, asta-i adevarul, important este ca am intrecut elvetienii si poate la anul reusim sa pastram locul intai in grupa.
    Pana atunci...sa inceapa campionatul!

  10. #220
    junior Efficiency's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Bucureshti
    Posts
    56
    Reputatie
    1
    Cred ca in sfarsit revenim in lumea buna a baschetului european !

  11. #221
    sport legend vasi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    597
    Reputatie
    1
    mai avem mult pana sa revenim in luema buna, dar suntem pe drumul bun... asta e important acuma

  12. #222
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    va rog eu nu-i mai bagati in seama pe "fotbalisti"...ca prind curaj...si ne "bantuie" din ce in ce mai des
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  13. #223
    junior Efficiency's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Bucureshti
    Posts
    56
    Reputatie
    1
    Te-a intrebat cineva ceva, navodarule? Atata timp cat singurul tau post in topicul asta e "Clavon e cel mai bun PG din Romania", nu cred ca esti tu in masura sa-mi judeci presupunerile vis-a-vis de situatia echipei nationale a ROMANIEI. Ca la alte nationale am vazut ca esti secund/scout cel putin ...

  14. #224
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1

    m-am uitat si eu din curiozitate..cand am zis ca clavon e cel mai bun PG din romania.... septembrie 2005(raportat la sezonu 2004-2005).....damnn....
    no sasha no evans...iar de elliot nu se stia pe unde se duce....
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  15. #225
    junior Efficiency's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Bucureshti
    Posts
    56
    Reputatie
    1
    Pai poate ai avut motive bune sa nu mai postezi de-atunci incoace si s-ar putea sa fie la fel de inspirat gestul de a nu posta nici in viitorul apropiat. Sau poate mai cresti si incepi sa accepti fotbalul si ca sport, nu doar ca circ.

  16. #226
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    cred ca fiecare are dreptul sa zica ce vrea pe forum.....si la baschet si la fotbal

  17. #227
    sport legend vasi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    597
    Reputatie
    1
    corect, BAk, dar putina decenta nu ar strica....

  18. #228
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Bine ca am batut, pacat ca se termina anul pentru nationala. Sper ca in 2007 momentul meciurilor decisive pt promovarea in Divizia A sa ne gaseasca in forma maxima.

  19. #229
    baiatul bleg Ady Micinic's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Oradea
    Posts
    646
    Reputatie
    1
    Problema e ca, daca Romania si Elvetia castiga meciurille cu Cipru si Irlanda, atunci meciul din ELvetia devine decisiv pentru castigarea grupei. In aceste conditii daca pierdem la o diferenta de 10 puncte (sau mai mult) in Elvetia pierdem locul 1 in grupa.
    Altfel, daca castigam grupa mergem in playoff-ul de promovare in Divizia A. Acolo (dupa cum stau lucrurile in celelalte grupe) vom intalni Finlanda (care a batut Georgia - 91:81 la Helsinki), echipa care ii are in componenta pe Teemu Rannikko si Hanno Mottola (jucatori la echipe importante in Europa si fosti jucatori in NBA) si pe Olanda. In plus cel mai bun loc 2 cred ca e Georgia in momentul de fata. Deci chiar daca ignoram faptul ca mai avem inca 3 meciuri foarte grele in grupa preliminara, nu putem sa nu observam ca in playoff ne asteapta ceva si mai si.
    "[SIZE=4][COLOR=Navy]CHAMPIONS ARE MADE, NOT BORN[/COLOR][/SIZE]" - Detroit Pistons, 2004 NBA Champions

  20. #230
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    Parerea mea e ca n-are rost sa ne panicam de ce echipe ne asteapta (daca ajungem) in playoff ci sa ne bucuram de faptul ca in sfarsit se misca ceva-ceva si la nivelul nationalei.

  21. #231
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    nu cunosc echipa finlandei...dar in fata georgiei nu stiu cate sanse avem...
    nu stiu cand se joaca playofful....in caz ca se suprapune cu nba-ul jucatorii lor de acolo nu vor veni....si poate poate....
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •