Page 14 of 16 FirstFirst ... 41213141516 LastLast
Results 274 to 294 of 331

Thread: Trupele ROCK preferate

  1. #274
    srpkinja d_e_l_i_r_a's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Belgrad , Craiova
    Posts
    1,647
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Travis Daye View Post
    pentru ca cei care nu asculta rock identifica intregul gen muzical cu acea dementza numita death metal.... in alte cuvinte.... face ascultatorii de rock de ras..... end of story
    fie ca-ti place fie ca nu , death metalul este o ramura a rockului ... mai mult sau mai putin reusita asta depinde de gusturi cateogiric ca nu se poate identifica cu rockul pur dar ca sa spui ca genul death metal nu este face parte din aria rockului este o mare greseala ....si ai ramane uimit sa afli ca death metalul este o muzica destul de elevata insa nu multi pot digera acest lucru ...
    [COLOR="DarkSlateBlue"]боље би ти било да ћутиш и оставис утисак да си идиот, него да причаш и уклонис све сумње! (e mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti idiot decat sa vorbesti si sa spulberi toate indoielile ) [/COLOR]

  2. #275
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Travis Daye View Post
    pentru ca cei care nu asculta rock identifica intregul gen muzical cu acea dementza numita death metal.... in alte cuvinte.... face ascultatorii de rock de ras..... end of story
    Tu pana de curand probabil nu ai ascultat ceva mai greu decat Bon Jovi sau Scorpions nu?
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  3. #276
    sport legend St3phano's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,580
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Travis Daye View Post
    pentru ca cei care nu asculta rock identifica intregul gen muzical cu acea dementza numita death metal.... in alte cuvinte.... face ascultatorii de rock de ras..... end of story
    perla saptamanii. chiar ca end of story.

  4. #277
    On a river Charon's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    4,756
    Reputatie
    1
    A nu se face confuzie intre death si black metal!
    Black-ul e o alta mancare de peste,greu digerabila si de rockeri ferventi,dar nicidecum o "dementa"!
    Putini inteleg si apreciaza black-ul (eu nu ma numar printre ei),cine nu e facut pentru el ar fi mai bine sa-l evite, nu sa-l critice!
    p.s. instrumentale ca in death metal nu gasesti in nici o ramura a rock-ului!

    cine cunoaste, apreciaza:


    Last edited by Charon; 17th November 2010 at 19:03.
    [B]Lungește Doamne boala, până se va coace poama![/B]

  5. #278
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by d_e_l_i_r_a View Post
    fie ca-ti place fie ca nu , death metalul este o ramura a rockului ... mai mult sau mai putin reusita asta depinde de gusturi cateogiric ca nu se poate identifica cu rockul pur dar ca sa spui ca genul death metal nu este face parte din aria rockului este o mare greseala ....si ai ramane uimit sa afli ca death metalul este o muzica destul de elevata insa nu multi pot digera acest lucru ...
    d_e_l_i_r_a, tu ar trebui sa citesti in sarbeste ca sa intelegi ce a spus omu... El nu a spus ca death metalul nu este parte din rock, ci, pentru cei care nu asculta rock deloc, cei din afara, confunda orice fel de rock cu metal si alea, alea. Si asta in opinia lui face un deserviciu.

    Adica daca ii spui unui manelist ca asculti rock, Bon Jovi, ala imediat crede ca te dai cu capu' de pereti pe ritmul lui cannibal corps, manelistul asimileaza ca orice e rock neaparat este si metalurgie, ceea ce nu-i asa, dar manelistul n-are cum sa priceapa asta, si asta face un deserviciul rokerilor soft, care nu digera cum ati spus genurile grele.
    beleafer

  6. #279
    srpkinja d_e_l_i_r_a's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Belgrad , Craiova
    Posts
    1,647
    Reputatie
    1
    @IceMan nu este vorba de asta , dar din ce a spus omul , death-metalul pare a fi o latura avortona a rockului ......ceea ce nu este adevarat ....da , relativ se situeaza in latura extrema si in underground ....dar asta nu inseamna ca este o rusine ca asculti un astfel de gen
    [COLOR="DarkSlateBlue"]боље би ти било да ћутиш и оставис утисак да си идиот, него да причаш и уклонис све сумње! (e mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti idiot decat sa vorbesti si sa spulberi toate indoielile ) [/COLOR]

  7. #280
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by d_e_l_i_r_a View Post
    dar din ce a spus omul , death-metalul pare a fi o latura avortona a rockului
    Unde a spus asta?
    beleafer

  8. #281
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,381
    Reputatie
    0
    nu intrati in discutii inuile de genul "nu cred in d-zeu ca nu s-a demonstrat ca exista"
    death/trash/speed/gothic/ etc metalul traieste ca sunt fani sa-l inteleaga.
    putini, dar mai sunt.
    in ceea ce priveste instrumentatia, cea mai grea ramura este death-ul. o spun asta, pt ca am incercat asta....fara sintetizatoare, calculatoare si softuri de sunet si alte kkt-uri fara de care 95% din artistii de azi ar fii morti inclusiv multi din latura rock...
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  9. #282
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post

    Adica daca ii spui unui manelist ca asculti rock, Bon Jovi, ala imediat crede ca te dai cu capu' de pereti pe ritmul lui cannibal corps, manelistul asimileaza ca orice e rock neaparat este si metalurgie, ceea ce nu-i asa, dar manelistul n-are cum sa priceapa asta, si asta face un deserviciul rokerilor soft, care nu digera cum ati spus genurile grele.
    cand o sa aud un manelist vorbind de canibal corps o sa-mi mananc palaria
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  10. #283
    F1 Legend Travis Daye's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Corfu, Grecia
    Posts
    1,899
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TeBat View Post
    Tu pana de curand probabil nu ai ascultat ceva mai greu decat Bon Jovi sau Scorpions nu?
    ai GPS pus pe mine ca sa stii ce am ascultat si ce nu? nu cred ca ai habar de ce muzica am explorat eu.... singurele formatii mai hard la care am fost in stare sa ascult mai mult de 10 secunde au fost Slipknot si Korn... in rest orice altceva am incercat a fost mult prea mult pentru urechile mele...
    Pure driving... Pure racing... That makes me happy...
    [I]Ayrton Senna[/I]

  11. #284
    F1 Legend Travis Daye's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Corfu, Grecia
    Posts
    1,899
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by St3phano View Post
    perla saptamanii. chiar ca end of story.
    din punctul tau subiectiv de vedere nu?
    Pure driving... Pure racing... That makes me happy...
    [I]Ayrton Senna[/I]

  12. #285
    sport legend St3phano's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,580
    Reputatie
    1
    nu, din punctu MEU de vedere OBIECTIV

  13. #286
    F1 Legend Travis Daye's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Corfu, Grecia
    Posts
    1,899
    Reputatie
    1
    foarte "inteligent" spus.... esti deja mirific... meriti un premiu
    Pure driving... Pure racing... That makes me happy...
    [I]Ayrton Senna[/I]

  14. #287
    sport legend St3phano's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,580
    Reputatie
    1
    premiu ca premiu, da tu ai castigat deja o cacadea pt perla aia. savurare placuta.

  15. #288
    F1 Legend Travis Daye's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Corfu, Grecia
    Posts
    1,899
    Reputatie
    1
    tocmai m-ai convins ca nu are rost sa-mi pierd timpul cu tine..... asta e... trebuie sa mai existe si specimene esuate....
    Pure driving... Pure racing... That makes me happy...
    [I]Ayrton Senna[/I]

  16. #289
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Travis Daye View Post
    ai GPS pus pe mine ca sa stii ce am ascultat si ce nu? nu cred ca ai habar de ce muzica am explorat eu.... singurele formatii mai hard la care am fost in stare sa ascult mai mult de 10 secunde au fost Slipknot si Korn... in rest orice altceva am incercat a fost mult prea mult pentru urechile mele...
    Dar de ce esti asa defensiv?

    Eu nu incerc sa-ti creionez portretul, pentru ca nu sunt psiholog. Ai venit cu o afirmatie aici, in urma careia stiai si tu, ca vei primi niste raspunsuri: mai mult sau mai putin empatice. Ma asteptam sa vii cu niste argumente sau ceva mai solid; o parere strict personala nu este o regula...asa cum incerci tu sa sugerezi.

    face ascultatorii de rock de ras
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  17. #290
    sport legend St3phano's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,580
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Travis Daye View Post
    tocmai m-ai convins ca nu are rost sa-mi pierd timpul cu tine..... asta e... trebuie sa mai existe si specimene esuate....
    o sa vars o lacrima din cauza asta....uf, ce rau imi pare.
    lasa forumul asta si intoarce-te la idolul tau dan diaconescu erect.

  18. #291
    F1 Legend Travis Daye's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Corfu, Grecia
    Posts
    1,899
    Reputatie
    1
    ALOOOOOOOOOO.... sa ma scuze adminii forumului asta, dar esti chiar idiot..... ma cunosti ca sa faci asemenea afirmatii?
    Pure driving... Pure racing... That makes me happy...
    [I]Ayrton Senna[/I]

  19. #292
    sport legend St3phano's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,580
    Reputatie
    1

    cine crezi ca te baga in seama pe tine, iepuras?

  20. #293
    srpkinja d_e_l_i_r_a's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Belgrad , Craiova
    Posts
    1,647
    Reputatie
    1
    hai sa mai bag o trupa preferata ce vine cum nu e poate mai bine in contextul acestui discutii tot old-school

    [COLOR="DarkSlateBlue"]боље би ти било да ћутиш и оставис утисак да си идиот, него да причаш и уклонис све сумње! (e mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti idiot decat sa vorbesti si sa spulberi toate indoielile ) [/COLOR]

  21. #294
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    One of the best young bands, IMHO.

    beleafer

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •