View Poll Results: Cate puncte va lua Bihorul in cele 2 intalniri cu UTA?

Voters
35. You may not vote on this poll
  • 6 pct - 2v

    13 37.14%
  • 4 pct - 1v si 1e

    2 5.71%
  • 3 pct - 1v si 1i

    9 25.71%
  • 2 pct - 2e

    0 0%
  • 1 pct - 1 e si 1i

    1 2.86%
  • 0 pct - 2i

    10 28.57%
Page 9 of 11 FirstFirst ... 7891011 LastLast
Results 169 to 189 of 227

Thread: B3: FC Bihor - UTA, 10 sept 2005

  1. #169
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by jorgensen
    Speranta moare ultima, ar trebui sa moara prima. Voi cred ca veti spera sa nu retrogradati !
    Of, of, of ce sa-i faci si cu optimismul exagerat.
    Vad ca te-ai cam ascuns.
    Minunea, speranta, vad ca totusi cineva acolo sus ne iubeste si s-a facut dreptate.
    Replica ta este prezenta, dar lipseste cu desavarsire. Sau ti-a papat pisica limba?
    Cel putin la ce am vazut sambata, pe televiziunea noastra locala, sunteti foarte departe de o echipa de divizia A. Dupa unele informatii nici la Lupeni, zice lumea, nu ati jucat mai nimic. Eu zic sa va ganditi, ca si noi, la constructia unei echipe competitive care sa atace promovarea pe viitor. Anul asta, daca nu va schimbati mentalitatea, prindeti locurile 3-6 sau poate mai rau.
    Noi sigur nu retrogradam, stai linistit.
    Te astept cu un raspuns
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

  2. #170
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by zuzubuoy
    Nu-i o disputa personala!!! Au fost facuti tarani BIHORENII!!!
    Ca pe mine personal ma enerveaza copilu'...
    Tarani suntem toti! In aceeasi masura in care suntem si oraseni. Acuma e dreptul lui sa ii considere pe bihoreni tarani, cum e si dreptul tau sa consideri aradenii tarani. Inca odata e parerea lui, a nu se confunda cu atitudinea Aradului. Mai zic si timisorenii ca Aradul e sat, deci... Sunt tatonari astea, eu is obisnuit. Vezi si la cei care tin cu Jiul li se mai zice sa mearga la mina, acuma nu putem cenzura aceste "trimiteri". Cel mai eficient e sa le combatem cu argumente ca alea is beton.
    Am vazut eu tarani la UTA de ar lua locu 1 in top. Asa ca nu iti fa probleme.

  3. #171
    oldscHOOL zuzubuoy's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Oradea
    Posts
    409
    Reputatie
    1
    Exact de taranul ala era vorba...
    "Cel care nu-si schimba opiniile si nu-si corecteaza greseliile nu va deveni niciodata mai intelept." - Tryon Edwards

  4. #172
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    Bai haideti sa lamurim o treaba sa inteleaga toata lumea.

    1) Nu ma referam la taranul din zona rurala, nu am nici o treaba cu astfel de oameni, ba din contra. "Vesnicia s-a nascut la tara" cum spunea si O. Goga. EU ma refeream la acele persoane care vin la meci doar pt ca nu au ce face acasa. Nu prea sunt ei curiosi de meci, dar in schimb "sa dea ****" la galeria ori echipa adversa sunt primii. Sa ameninte din spatele gardului ca si cainile care latra din lant, iar sunt primii. De taranul care provoaca in mod gratuit si care daca este la o adica sa isi sustina punctul de vedere fata in fata cu adversarul pauza,pt ca el poate sa ii spuna iepurelui "puturosule".

    2) Daca fac sala si sunt sportiv este numai si numai problema mea. Mai lasa-ma cu steroizii si cu alte tampenii ce le auzi la tv. Cine esti tu sa ma contesti pe mine si sa ma arati cu degetul, cand tu de fapt [] isi face simtita prezenta doar pe net? Fata de multi de aici, am ani de cand ma duc la meciuri, in deplasari, sacrificii f mari si costuri destul de ridicate, dar in ciuda acestora ma simt mandru cand vine vorba de orasul, echipa sau brigada din care fac parte.
    Cum ati vrea sa reactionam la instigari ordinare de genu: "uta voastra, curva noastra" ?! Imi este si greata sa le pronunt pe toate care le-am auzit la oradea. Auzi bai frate cine ne contesta pe noi: rebelii oradeni (o adunatura []), stil rebel (cine sunteti voi ba ?!), xtrema ultra (grupul ultrasilor cu cheia in gat care sufera de smardoiala si pe stadion sunt invizibili, ii vad doar in poze).

    Pana una alta, UTA este un nume de legenda, un tel intangibil pt voi [].

    P.S Nu as vrea sa generalizez aici asupra tuturor oradenilor si locuitorilor mun. Oradea care de altfel este un oras destul de civilizat, dar pentru oamenii care i-am mentionat in randurile de mai sus nu pot sa am nici un fel de respect.
    Last edited by RedBaron; 12th September 2005 at 20:42. Reason: FARA atac la persoana
    Semper Fidelis

  5. #173
    fara caini
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    B G
    Posts
    1,092
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by The_Kid
    Bai haideti sa lamurim o treaba sa inteleaga toata lumea.

    1) . "Vesnicia s-a nascut la tara" cum spunea si O. Goga.
    Blaga a spus chestia asta.

  6. #174
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Ok, au fost drepturi la replica sau clarificat niste chestii prin exemple si argumente, dar acum trebuie sa ne oprim un pic cu disputa, sa nu degenereze.
    Daca unii oradeni asa au strigat, cei care au strigat merita "catalogarea" lui Kid si dupa opinia mea. Apoi s-a specificat:
    Quote Originally Posted by The_Kid
    Nu as vrea sa generalizez aici asupra tuturor oradenilor si locuitorilor mun. Oradea care de altfel este un oras destul de civilizat, dar pentru oamenii care i-am mentionat in randurile de mai sus nu pot sa am nici un fel de respect.
    Cred ca e clar si pana la meciul retur sa ramanem, daca doriti, axati pe meciuri, echipe rezultate. Ca altfel se strica atmosfera. Parerea mea

    Cat despre tarani eu reiterez ce am spus. Si la Arad am vazut "eroi", dar cand este sa isi plateasca biletul/abonamentul sar gardu. Deci... asta e realitatea cu bune si rele. Pana la urma sa fim noi sanatosi.

    @The_Kid
    Si o ultima chestie, poate sunt dintre noi/ei care umbla la meciuri de destul timp, tot asa cu sacrificii. Poate unii nu pot sustine echipa in mod permanent, deci e un pic fortat sa insinuezi ca ar exista un anume prag/nivel de la care esti fan adevarat sau nu. Acuma e adevarat ca nu asa te-ai exprimat dar unii asta vor intelege. Si ca sa evitam polemici inutile, cred ca fan/suporter este acela ce tine cu echipa sa. Sa zicem.

    Am si o propunere, daca doriti deschideti un subiect separat in care sa discutam atitudinea si comportamentul galeriilor/spectatorilor la meci. Scandari, atacuri, etc. Sunt unii care merg si in deplasari si ar fi banuiesc destule opinii. Cum doriti.
    Last edited by RedBaron; 12th September 2005 at 21:04.

  7. #175
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ASP
    Blaga a spus chestia asta.
    Asa este, Blaga a zis asta.

    RedBaron, fiecare intelege ce vrea prin fidelitate pentru culorile clubului. Nu am pretentia ca toata lumea de pe stadion sa aiba o mentalitate si o conduita ultra'. Fiecare are rolul sau. Am mai discutat chestia asta, dar un gram de respect ar trebui sa fie. Oricum pt chestia ce au facut oradenii sambata, le promitem o noua corectie cu proxima ocazie.

    Inca ceva bdl, scuze patetice de genu': "n-am fost noi" ma lasa rece. Doar atat puteti ?! Asta e tot ce aveti ?! Aceasta este singura scuza si singurul argument cu care vreti sa va justificati, agaricilor ?!

    Acestea fiind scrise am incheiat subiectul oradea.

    Forza UTA !
    Semper Fidelis

  8. #176
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    le promitem o noua corectie cu proxima ocazie
    eu cred ca victoria asta e de ajuns pentru tur. in retur corectia va fi mai drastica, un 3-0 daca ne tine talentu

  9. #177
    Banned jorgensen's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Oradea
    Posts
    849
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by micutzu11
    Replica ta este prezenta, dar lipseste cu desavarsire. Sau ti-a papat pisica limba?
    Multumesc pentru aprecieri. Replica a intarziat din motive tehnice. Am de lucru destul de mult si sa nu crezi ca sunt unul dintre aceeia care stau deoparte atunci cand pierdem. Nu-i nimic, ne ridicam si o luam de la capat.

    Quote Originally Posted by micutzu11
    Cel putin la ce am vazut sambata, pe televiziunea noastra locala, sunteti foarte departe de o echipa de divizia A. Dupa unele informatii nici la Lupeni, zice lumea, nu ati jucat mai nimic.
    Ati avut noroc ca meciul a fost filmat de televiziunea voastra locala. Meciul s-a dat integral pe post ? Este o intrebare la care astept cu nerabdare un raspuns.

    Quote Originally Posted by micutzu11
    Eu zic sa va ganditi, ca si noi, la constructia unei echipe competitive care sa atace promovarea pe viitor. Anul asta, daca nu va schimbati mentalitatea, prindeti locurile 3-6 sau poate mai rau.
    Noi sigur nu retrogradam, stai linistit.
    Mentalitatea este ok, arbitrajele nu. Dar vom incerca sa nu tinem seama de ele. Daca altfel nu se poate... poate ne ajuta Craciunescu... :degete:
    Iar echipa competitiva avem, e cea mai buna echipa din serie. Si raman la convingerea ca vom retrograda.

    Si o ultima intrebare. NU ai fost la Oradea, nu ?

  10. #178
    Banned jorgensen's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Oradea
    Posts
    849
    Reputatie
    0
    Pustiulica ai o problema. Si eu vreau ca pentru moment sa se termine disputa Oradea - Arad, dar cei care au inceput cu trivialitatile au fost utistii. Nu uita chestia asta. Pana voi nu ati strigat ****, nu ati fost atacati verbal de nici un spectator. Dupa aceea, totul e istorie. Esti unul dintre aceeia care stateati dupa meci la terasa langa gara la bere ?

  11. #179
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1
    "Ati avut noroc ca meciul a fost filmat de televiziunea voastra locala. Meciul s-a dat integral pe post ? Este o intrebare la care astept cu nerabdare un raspuns."

    Da, integral. S-a dat sambata noaptea si duminica la amiaza in reluare.

    "Mentalitatea este ok, arbitrajele nu. Dar vom incerca sa nu tinem seama de ele. Daca altfel nu se poate... poate ne ajuta Craciunescu... "

    Prima data pierzi la o nou promovata, dai vina pe arbitraj, buuuun... .
    A 2-a, pierzi acasa cu o echipa decimata ce venea cu moralul la pamant dupa o infrangere pe propriul teren, dai de 3-4 ori in bara, ratezi de la 6m ... dai vina pe arbitraj. Ti-a dat un 11m, corect, si nu ti-a dat un "salt in bazin" si zici ca nu e corect? Ce ai fi vrut sa-ti bage mingea in poarta ca tu nu esti capabil?
    cine zicea ca spera la un egal sau chiar o vede pe UTA castigatoare ziceai despre el ca viseaza. De aia m-am luat putin de tine fiindca ziceai ca sunteti imbatabili. De ce nu m-am luat de Silja sau Zuzu? Fiindca ei erau cu picioarele pe pamant. unul dintre ei zicea, la un moment dat, ca ii e frica de acea farama de sansa ca noi sa facem un egal la Oradea.

    "Iar echipa competitiva avem, e cea mai buna echipa din serie. Si raman la convingerea ca vom retrograda." ????????????????????????????????????????????
    Cred ca ai vrut sa spui altceva.

    "Si o ultima intrebare. NU ai fost la Oradea, nu ?"

    Nu. Am fost la munca si nu am putut ajunge. Nici la radio nu am putut asculta. de aceea am urmarit televiziunea noastra locala (dupa care, sincer, nu ma prea omor)
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

  12. #180
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    @jorgensen
    Tot dumneata esti cel care ne ameninta cu invazia la Arad... si atunci ati pierdut. Acu nu aveam sansa... si uite ca am castigat. Ironic nu?
    Cat despre deplasarile la meci, scuza-ma ca spun dar altii chiar nu pot sa mearga, nu pot sacrifica un week-end ca sa mearga la Lupeni sau mai stiu pe unde. Nici eu nu am fost la Oradea ca nu am avut chef. Mare branza, ce sa zic. Cand UTA va avea o echipa demna de promovare poate o sa consider sa fac deplasari pe banii si benzina mea. Pana atunci e usor de vorbit dar mai greu de facut cand stim care e situatia economica in Romania. Mai mult unii lucreaza si sambata.
    Cat despre superioritatea aia nu o mai observ. S-a desumflat optimismul. Dar e mai bine asa ca sunteti cu picioarele pe pamant momentan.

  13. #181
    Banned jorgensen's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Oradea
    Posts
    849
    Reputatie
    0
    Dar ne revenim noi. Fiti fara de griji. La noi sunt altfel de probleme, presedinte vs. antrenor. La un moment dat, sper ca se vor aplana aceste conflicte.

    Micutule, era intr-adevar vorba de promovare, dar din graba cu care am scris acele randuri, am fost derutat.
    Iar chestia cu meciul transmis integral, va trebui sa am o discutie cu cei de la televiziunea prin cablu din Arad. Alta a fost intelegerea....
    Am intrebat daca ati fost la meci, pentru ca am stat la masa cu colegii vostri si vroiam sa vad daca nu cumva ne-am si cunoscut.

    Atata tot. Si dupa cum va spuneam, optimismul ne va reveni ! Cu siguranta !

  14. #182
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1
    Off-topic : care a fost intelegerea, nu aveau voie sa transmita integral? Poate e reciprocitate cu meciul care va fi la Arad. Zic si eu, dau cu presupusul.
    On-topic : de revenit trebuie sa va reveniti, numai repede pana nu e prea tarziu si iau altii avans. Eu nu mai pot sa merg in deplasari ca de vreo 2 ani. Lucrez la o firma de transport si nu imi permite tipul de munca sa ma duc (nu stiu niciodata cand imi suna mobilul si ... "hai omule ca avem treaba" (asta a fost un pic off-topic, dar nu-i bai )
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

  15. #183
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by jorgensen
    Si raman la convingerea ca vom retrograda.
    Gura pacatosului adevar graieste

    Va ajutam noi in ultima etapa daca e nevoie, jucati la noi acasa si cum noi o sa fim promovati de etape buna, va dam 3 puncte sa ramaneti in B
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  16. #184
    Banned jorgensen's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Oradea
    Posts
    849
    Reputatie
    0
    Pe tine tibi nu te-a intrebat nimeni, asa ca poti sa nu-ti dai cu parerea ca nu ne prea intereseaza.

    Micutzu', nu cred ca e vorba de reciprocitate atata vreme cat televiziunea prin cablu nu detine drepturile de imagine asupra clubului UTA, asa ca nu prea au cum sa ne ajute. Totusi pentru suporterii oradeni, Televiziunea locala din Oradea face demersurile necesare sa transmita partida de la Arad in DIRECT, in retur. Deja de la Hunedoara se transmite, cu Resita si Satu Mare discutiile sunt destul de avansate.

  17. #185
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1
    Aha ! Am pricipit. Nu stiam de aia am intrebat. Pai ei se cam ocupa de imaginea UT-ei dar cred ca neoficial. Nici de asta nu sunt sigur.
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

  18. #186
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    jorgensen, stai linistit ca nu am inceput noi cu trivialitatile. Nu am strigat **** si am incercat sa nu va bagam in seama, dar la un moment dat nu am mai putut suporta. IN plus de asta daca vroiam sa fim ca si voi (nu ma refer la persoana ta, probabil tu esti om ok care urmareste meciul civilizat si isi vede de treaba lui) si sa incepem sa sa "muim" in stanga si in dreapta puteam sa o facem inca de la meciul din cupa de la Arad, dar nu am facut-o. V-am ignorat, in sa gestul care l-au facut unii dintre voi a fost de-a dreptul gretos.
    Oricum intr-un fel poate va meritati soarta. Ne vedem cand ne intalnim, railor !

    Forza UTA !
    Semper Fidelis

  19. #187
    Banned jorgensen's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Oradea
    Posts
    849
    Reputatie
    0
    Chestia cu "om ok" este adevarata. Am stat la tribuna dezafectata si eram destul de concentrat la meci, dar mie mi s-a parut ca voi ati inceput. Repet, mie asa mi s-a parut. Poate gresesc, nu vreau sa scuz pe nimeni, dar trivialitatile de pe stadioane indeparteaza lumea de la acest fenomen. Inca ceva, inseamna ca ne-am intalnit pe terasa de langa gara, unde ati baut ceva bere carlsberg cu 35 de mii, nu ?

  20. #188
    sport legend Siljanoski's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Oradea
    Posts
    514
    Reputatie
    1
    Si eu am stat la tribuna I si am avut aceeasi impresie - ca galeria lui UTA a inceput cu "muirea". Dar se poate sa gresesc, ca la ce galagie era acolo....Cat despre tibi, vad ca iar vorbesti in punga, dar daca tu te simti bine asa, esti liber s-o faci...

  21. #189
    the man omul's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    coasta de vest
    Posts
    513
    Reputatie
    1
    am stat la peluza cu tabela. Aradenii au dat tonul la injuraturi si GATA. KID poate vrei sa-ti aduc aminte, ati strigat : "la tzarani, mooye la tzarani". Sau poate strigau SUR catre RF sau RF catre cei de la SUR, pt ca scandarile astea din partea unor aradeni catre oradeni mi se par ridicole sau poate toti din SUR locuiesc in New York si au venit la noi "la tzara" doar pt meciul asta. MARSH.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •