Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 23 of 23

Thread: American GP

  1. #22
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Bine hai ca asa e dar oricum pareare mea este ca este ca Schumi mai varza ca Montoya

  2. #23
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    nu s-au luat hotarari impotriva celor de la ferrari atunci, acum insa, noua regula de masurare a pneurilor si dupa cursa a fost impotriva celor pe michelin; si a fost o schimbare a regulilor in timpul jocului.

    ba-si permite: banii cei multi vin de la fanii ferrari, nu de la cei minardi...
    Nu sunt de acord! Regula cu masurarea pneurilor a fost bine argumentata. Imi pare rau... Cei de la Michelin au fost de acord, in plus existat dovezi, provenite de la Bridgestone, cum ca aceste pneuri, dupa efortul unei curse, isi mareau putin, foarte putin, dar isi mareau suprafata de contact cu asfaltul. Cei de la BRIDGESTONE au incriminat acest lucru, in prima faza! Era o incalcare a regulamentului! Astfel, ptr. a spulbera orice viitoare disputa FIA a hotarat sa masoare de "2 ori" aceste pneuri! Asadar NU E O SCHIMBARE DE REGULI, ci o VERIFICARE SUPLIMENTARA, verificare a pneurilor, ptr. a se vedea daca sunt in limitele scrise in regulament!

    Da, banii cei mai multi sunt atrasi de Ferrari, dar un boicot al F1 de catre BMW, Mercedes, Renault, Jaguar cum a fost amenintat Ecclestone, ar duce in ruina F1, cu tot cu prezenta Ferrari! Ferrari au un cuvant "greu" de spus, dar nu au "drept de veto", zvonurile de genu' "Ferrari face ce vrea in F1, Schumi e favorizat constant", nu au o baza reala, sunt fantezii, si asta am argumentat intotdeauna!

    Schumi mai varza ca Montoya
    Pai inseamna ca ambii is verze, da' Schumi ii o varza mai buna, deci il ia pe Monty si la varzarie! Daca mergi in piata si vezi 2 verze (Schumi si Monty) la acelasi pret, o iei pe cea mai buna, nu?

    Forza Ferrari!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •