Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 55

Thread: Iancu, iar pleaca......

  1. #1
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0

    Wink Iancu, iar pleaca......

    Saptamanal,Iancu ne anunta ca pleaca de la Poli si ne spune ca e disperat dupa rapid!! Care credeti ca o sa fie rezultatul in giulesti dupa ultima declaratie a "rapidistului" ?? Iancule ,de la mine....
    Last edited by tim; 4th March 2008 at 14:16.

  2. #2
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    pai evident ca nu vom castiga - iti amintesti finala cupei?

  3. #3
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    ceau Elphax. Pai si in cazul asta ce facem,noi suporterii ?.Asteptam,ca si in cazul jambon....sa se intample ????

  4. #4
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    pai ce putem face?

    ideea e sa fim alaturi de echipa - ai vazut ca jucatorii nu sunt atenti la toate declaratiile astea din presa, isi vad de joc (bine, e mult spus joc...)

    nu are rost sa ne stresam pana nu se intampla ceva concret. ai vazut ca iancu face ca si copos, ala de 5 ani tot vinde rapidu

  5. #5
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Eu am vrut sa aud si parerile altor suporteri. Normal ca ne sustinem ,neconditionat,echipa favorita.Dar eu sunt de alta parere,eu zic ca aceste declaratii afecteaza mult echipa!!!

  6. #6
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    "Sunt pregătit să plec de la Poli. Am avut primele runde de discuții și se lucrează la ofertă. Încet, încet închei socotelile la Timișoara" Asta e declaratia de azi !!!!!!!!!!! Pai ,si noi ce sa facem? Sa-ti cadem in genunchi,sa te imploram sa nu pleci? Telenovele din astea se intampla doar la rapid!!! Du-te ma acolo...si o sa te implore corsicanu in fiecare zi sa nu pleci!!!!
    Last edited by tim; 4th March 2008 at 17:14.

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Si azi...iancu pleaca !!!!!!! sub lozinca:" nicio zi ..fara o tampenie" Iata declaratiile de azi :
    "Consider că sînt tratat chiar sfidător. Pentru unii de acolo nu reprezint o entitate care merită să fie luată în seamă. Sînt tot mai sigur că nu se va aproba nimic în ceea ce privește asocierea. Dar, oricum noi am stabilit foarte clar ce o să facem. Îmi pare rău de publicul acesta minunat pentru că el va avea cel mai mult de suferit de pe urma acestui dezinteres", a spus Iancu, reafirmînd posibiliatea unei implicări a BKP-ului la Rapid, din vară.

    "Am avut unele discuții cu Copos și ne-am gîndit să-i prezentăm o ofertă din vară, dacă la Timișoara nu vom reuși consolidarea acționariatului. Știu că este hotărît să vîndă sau, măcar parțial, să cedeze din acțiuni. I-am spus că-i vom prezenta o scrisoare de intenție"
    , a mai spus Iancu. Patronul timișorenilor a refuzat deocamdată să ofere detalii în privința eventualei implicări în Giulești. E posibil, însă, ca odată cu Iancu să plece și cîțiva dintre jucătorii pe care Iancu i-a adus la Timișoara.

  8. #8
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Cine pune un pariu cu mine: dupa meciul cu rapid...iancu nu mai "macane " nimic despre plecare si se da mare polist si un antiaradean infocat !!!!!!

  9. #9
    sport legend edd's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Mai crede cineva ce spune iancu? Deja m-am saturat de amenintarile lui si chiar nu mai imi doresc sa se asocieze autoritatile locale cu el!!!

  10. #10
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    sa nu aveti emotii!!! Si azi declaratiile sunt in acelasi sens,nu le mai reproduc!!!

  11. #11
    sport legend
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    914
    Reputatie
    1
    "Îi văd îngrijorați pe oamenii din tribune, chiar ostili la adresa noastră, nu mai suportă atîta nesiguranță. Poate a fost prea dură presiunea. O să trebuiească să iau o hotărîre cît mai repede, nu mai suport să se descarce presiunea asta asupra oamenilor. Trebuie să iau un pic piciorul de pe accelerație și să ne gîndim mai mult la ce trebuie făcut la echipă", a conchis Iancu.

    Ultima propozitie,suna <frumos>, daca ai pune-o in aplicare la modul serios,nu ti-ar mai ramane timp pt.alte declaratii total aiurea, singur te-ai discreditat in fata fanilor si suporterilor.

  12. #12
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0

    iancu ...o da la intors

    Quote Originally Posted by OM View Post
    "Îi văd îngrijorați pe oamenii din tribune, chiar ostili la adresa noastră, nu mai suportă atîta nesiguranță. Poate a fost prea dură presiunea. O să trebuiească să iau o hotărîre cît mai repede, nu mai suport să se descarce presiunea asta asupra oamenilor. Trebuie să iau un pic piciorul de pe accelerație și să ne gîndim mai mult la ce trebuie făcut la echipă", a conchis Iancu.

    Ultima propozitie,suna <frumos>, daca ai pune-o in aplicare la modul serios,nu ti-ar mai ramane timp pt.alte declaratii total aiurea, singur te-ai discreditat in fata fanilor si suporterilor.
    Asa e OM. A aflat si el ca noi ne-am prins! Acum incearca sa dreaga busuiocul. Oare pe cine mai prosteste??? Pe mine ...NUUUU !

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    914
    Reputatie
    1
    @ tim
    Astept sau asteptam sa vedem daca se tine de cuvant dupa acesta declaratie,daca nu,presimt ca vor mai fi doua,dintre care una simpla,...goodby Iancule

  14. #14
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    asta e instabil 100% :ras-plans:

    din 2 in 2 zile isi schimba declaratiile

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by elphax View Post
    asta e instabil 100% :ras-plans:

    din 2 in 2 zile isi schimba declaratiile
    da ,dar e instabil pe ...ficatul meu!!!!!El ,cu banii lui face ce vrea,dar cu mine ....nu!!!Eu,daca ma duc in bucuresti,respect regulile de acolo(chiar daca nu-s de acord cu ele),el ,daca a venit in TIMISOARA......trebuie sa ne respecte !!!!!!!!

  16. #16
    drucker oenolog 2stupiddogs's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Timisoara-Banat
    Posts
    6,796
    Reputatie
    1
    No....nu mai pleaca!
    "Tin foarte mult la proiectul pe care l-am inceput la Timisoara si ar fi imposibil sa plecam de langa aceasta echipa. Aceasta este hotararea pe care am luat-o si nu am vrut sa o divulgam, ca sa fim siguri ca demersul nostru este atent analizat de cei pe care i-am invitat alaturi de noi. Este momentul ca toata energia sa fie focalizata pe echipa, fapt pentru care am decis sa facem un pas inapoi si sa acceptam propunerea Consiliului Local, urmand ca timpul sa demonstreze daca am facut bine sau nu. Sincer, cautam toate solutiile pentru a ramane langa club pentru ca ne simtim foarte bine si probabil, daca ar fi vreodata sa plecam, nicaieri nu ne-am regasi ca aici. Daca in ceea ce priveste asocierea cu Consiliul Local si Primaria Timisoara, consideram ca daca va incepe aceasta colaborare este un prim pas spre normalitate, in ceea ce priveste cea cu Consiliul Judetean, relatia va fi mult mai speciala si dificila, deoarece trebuie prins in ecuatie interesul nostru major de a reconstrui urgent stadionul Dan Paltinisanu. Iar acest lucru nu se poate face decat din interior. Sau, daca vom primi o propunere identica, de sustinere financiara, atunci vom solicita concesionarea stadionului pe un termen mediu si lung, in asa fel incat sa investim proprii bani in acest obiectiv". Marian Iancu, presedinte Consiliu de Administratie Politehnica 1921 Stiinta Timisoara
    O fi definitiv.....pana maine dimineata ?

  17. #17
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    mda, nu mai pleaca

    acum FCU Poli are 2 asociat importanti - CL si CJT - dar nu ca si actionari, doar parteneri

    aici se pot vedea documentele de asociere

    http://www.fcupoli.ro/arhiva/Foto/1/...martie-08..jpg
    http://www.fcupoli.ro/arhiva/Foto/1/...rtie-08-b..jpg

    http://www.fcupoli.ro/arhiva/Foto/1/...martie-08..jpg

  18. #18
    drucker oenolog 2stupiddogs's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Timisoara-Banat
    Posts
    6,796
    Reputatie
    1
    Astia sunt doar CL.
    CJT inca nu a hotarat nimic.....

  19. #19
    sport legend
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    914
    Reputatie
    1
    Iancule,sa inteleg ca acesta hartie mazgalita e mai importanta/pretioasa decat echipa in sine si sufletul alb-violet,te inseli.

  20. #20
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Hooopaaa !!!....azi nu mai pleaca !!!!!! pai cum,mai "giulestene"........."portile ti s-au inchis" acasa ?????

  21. #21
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    Eu stiam delainceput ca-i "bluffing"........unde draq sa plece jabba!!??? dar totusi avem norac ca-i patimas in sens pozitiv ($$$$$)
    https://t.me/pump_upp

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •