Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 116

Thread: Vom avea un canal de sport

  1. #22
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    78
    Reputatie
    1
    Tv sport emite deja pe Sirius2, transmisia a fost codata in power vu, cel mai bun sistem de codare, din pacate f scump, deci prin cablu va fi greu de bagat, pana vor primi decompresoarele de recptie va mai dura (circa 900 $).
    In Detroit s-ar putea receptiona si Realitatea, care a inceput de saptamana aceasta si emisia pt America de Nord prin Telstar 5

  2. #23
    senior
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Pitesti
    Posts
    237
    Reputatie
    1
    Mersi de precizari.Oricum canalul va fi distribuit pe cablu,nu cred ca ar avea succes daca ar face altfel.
    Apropo,scrie de canal in Prosportul de azi.

  3. #24
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    78
    Reputatie
    1
    Si ce scria in Prosport?

  4. #25
    senior
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Pitesti
    Posts
    237
    Reputatie
    1
    Pai scria ca vom avea Turcia si Spania,baschet,divizia B(fotbal)
    pe langa Anglia.

  5. #26
    incepator
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    42
    Reputatie
    1
    am vazut astazi la realitateatv un promo cu tvsport ca incepe emisia din 16 august.
    fiti pe faza poate o sa-l vedeti si voi.
    in promo erau imagini din multe sporturi printre care>
    fotbal, tenis, nba, moto si ... f1?


    cu stima.
    Some understand, some dont. In the end, you'll never get everybody to understand, to agree and to accept. -- A.S

  6. #27
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    SUPER!!!

  7. #28
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    58
    Reputatie
    1
    Mutu, in direct la TV Sport


    Posibilul meci de debut al lui Adrian Mutu la noua sa formatie, Chelsea Londra, cel cu Liverpool, de maine, va fi transmis in direct de noul post de televiziune TV Sport. Transmisiunile acestui canal de televiziune vor putea fi urmarite in primul rand de posesorii de antene parabolice din tara, urmand ca, in cateva zile, TV Sport si principalele companii de cablu prin satelit sa incheie contracte privind retransmisia noului post.

  8. #29
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Deci sa inteleg ca vom avea si PRIMERA DIVISION????????????
    Nu prea am mai vazut meci de acolo decand dadea antena 1 un meci pe weekend

    REAL 4EVER

  9. #30
    Poli Fanatik ViolaBoy's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    259
    Reputatie
    1
    sal
    sunt in canada, si tot caut cum sa am si eu tvr int. si protv int. prin satelit. ce fel de satelit trebuie, daca stie cineva ii rog sa posteze aici sau mesaj privat. ca am vazut un satelit care are protv int. dar nu are alte canale, doar in arabe




    FORZA POLI
    HAI ROMANIA

  10. #31
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,069
    Reputatie
    1
    pana acum pe rcs e liniste n-au dat nimic despre Sport TV
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  11. #32
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Am inteles ca in baneasa iau dat drumul deja dar nu stiu daca acolo e RCS sau Astral . Daca stie cineva frecventa sa mio zica si mie ca io sunt din militari la rcs .

    REAL 4EVER

  12. #33
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Hm....promo de la Tv Sport e jenant ,ceva in genul reclamelor de la posturile locale de televiziune..iar ultima faza e cea mai ciudata operatorii de cablu trebuie sa mearga la sediul firmei pt un contract...Din cate stiam suntem prin anul 2003 ,exista telefoane,internet,banci...Deh...am o impresie ca,comentatorii vor fii "profesioniosti"si iar am sa stau cu Tv pe mute!

  13. #34
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    78
    Reputatie
    1
    Tv Sport este transmis cu norma de codare Power Vu (la fel ca Protv, Antena, Acasa si HBO)
    Pentru a receptiona acest program este necesar un receiver special (este singurul sistem de codare care nu poate fi spart)care se activeaza direct la satelit pentru o singura locatie (pentru exemplificare, ASTRAL trebuie sa ia circa 20-30 de echipamente pentru fiecare sucursala)
    De aceea este neccesara prezenta la sediul televiziunii

  14. #35
    senior
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Pitesti
    Posts
    237
    Reputatie
    1
    1.Nu e mare branza ca o societate de cablu sa ia acele decodoare de la sediul TVSport.
    2.Sunt destui comentatori tampiti la celelalte canale,asa ca eu unul ma gandesc ca la TVSport o sa avem si comentatori buni.
    3.In Pitesti este monopol Terrasat(apartine acum grupului RCS&RDS)
    si pana acum nu s-au ostenit sa introduca acest canal de sport.

  15. #36
    senior
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Pitesti
    Posts
    237
    Reputatie
    1
    Firma de cablu din Pitesti(Terrasat)nu a catadicsit sa anunte nimic despre TVSport...Tinand cont de faptul ca de ceva vreme nu a mai fost introdus nici un program nou in grila,mi se pare firesc sa fiu interesat de TVSport.
    La voi e altfel?

  16. #37
    @ Sir's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    nici la noi nu stiu daca-l vor baga in grila de programe.daca stie cineva din Timisoara, ce si cand, sa ne spuna si noua.

  17. #38
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Am vorbit la RCS, mi-au zis ca au semnat contractul, si ca in maxim 7 zile o sa-l bage in grila. Trebuie doar sa achizitioneze decodoarele si sa le instaleze.

  18. #39
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    In Bucuresti nu este, in Timisoara nu, in Pitesti nu... A fost oare introdus in vreun oras?

    Referitor la situatia din Pitesti, preluare dupa cotidianul local "Ziarul de Azi" de sambata:

    Postul Sport TV nu emite deocamdată prin cablu, așa încît singura variantă a rămas B1 TV
    „Susținătorii lui Adrian Mutu au ocazia să-l vadă pe acesta evoluînd în primul său meci oficial pentru echipa londoneză Chelsea, duminică, pe postul Sport TV, în partida Liverpool - Chelsea. Sport TV a obținut drepturile de televizare a meciurilor din Premier League pe timp de trei ani“. Aceasta este o parte dintr-un articol apărut ieri în cotidianul Pro Sport, articol care i-a pus pe jar pe iubitorii fotbalului din Pitești. Încă de dimineață, fanii lui Mutu au sunat la redacția Ziarului de azi, pentru a se interesa cum pot recepționa canalul respectiv. În aceste condiții am luat legătura cu studioul Terra Sat Pitești, însă acolo nu am aflat mare lucru. „Noi nu putem să spunem nimic despre grila de programe. Luați legătura cu Reșița, acolo unde este firma- mamă!“, ne-au spus cei din Pitești, așa că am continuat cercetările. La Reșița însă nimeni nu știa ce să ne spună, angajații firmei cerîndu-ne să luăm legătura cu directorul Cristian Boeran, singurul în măsură să facă precizările de rigoare. După cîteva minute am reușit să-l prindem la telefon pe director, și iată ce ne-a spus, cu multă amabilitate: „Sincer să fiu, nu am auzit pînă acum de canalul Sport TV. Dacă va emite, în mod sigur o să îl luăm în grilă, dar momentan nu știu nimic. De obicei, înainte ca un program să emită prin satelit, patronii respectivi iau legătura cu noi, pentru a purta negocieri în privința eventualelor costuri. De la Sport TV nu m-a căutat nimeni... Poate să mai fie și o altă problemă. Canalul respectiv probabil că emite numai în București și se recepționează numai prin eter. În momentul în care va urca pe satelit, o să îl avem și noi“. Peste o jumătate de oră, același director a completat: „Între timp, m-am interesat și eu la ASC (Asociația de Comunicații pe Cablu - n.r.) și am aflat că nici acolo nu s-a solicitat nimic din partea canalului Sport TV. Se pare că acest post este al domnului Progoană, cel care are și postul Realitatea, dar povestea este mai complicată. Dînsul se pare că s-a asociat cu altă persoană, pentru a face canalul Telesport, dar între timp s-au despărțit, iar licența nu a rămas la el. Prin urmare, a dorit să facă altceva, care să nu mai aibă legătură cu Telesport, și cred că este vorba despre acest Sport TV“. Așadar, la ora actuală, fanii lui Mutu nu au cum să recepționeze postul respectiv, însă nu este pierdută orice șansă. Este foarte probabil ca și B1 să transmită meciurile din Anglia, și prin urmare totul va fi OK.
    Nu puteam să încheiem fără a obține și părerea Rodicăi Mutu, mama celebrului fotbalist: „Ce bine că v-ați interesat la Reșița, și am aflat acest lucru! Nu știu ce o să facem. Am auzit că va transmite B1, dar dacă nu va fi așa, o să cumpărăm cartele de decodare pentru posturile olandeze, care transmit meciurile din Premier League, sau pentru diferite posturi englezești“. În ceea ce privește o eventuală pecare a sa în Anglia, doamna Mutu ne-a spus: „Momentan nu am cum să ajung acolo, pentru că îmi trebuie viză. Însă Adi o să îmi facă chemare și apoi cred că totul o să fie mai ușor“.

  19. #40
    senior
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Pitesti
    Posts
    237
    Reputatie
    1
    Hai ca m-am amuzat teribil dupa ce ai inserat acel material din Ziarul de Azi!!!
    Pai astia de la Terrasat sunt niste pampalai,asta e clar.Pe ei ii intereseaza
    cine e in spatele canalului si alte tampenii?!Sa se duca dracului la sediul postului si sa semneze contractul,postul emite si are si decodoare,dar de unde sa stie ageamii aia?!
    Adica stiu eu atat de multe si ei sunt asa de idioti?

  20. #41
    senior
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Pitesti
    Posts
    237
    Reputatie
    1
    Am intrat si pe pagina Ziarului de Azi si am recitit articolul!Mai
    mult in editia de azi a aceluiasi ziar,mama lui Adrian Mutu spune
    ca vrea TVSport,pentru ca a auzit ca se prinde la Priboieni...
    Mai e ceva de spus?!

  21. #42
    senior
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Pitesti
    Posts
    237
    Reputatie
    1
    Sunt enervat si pentru ca nu am mai pupat nici un post nou de atata vreme si mai ales cand stiu ca TVSport poate fi preluat imediat.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •