View Poll Results: Mai avem sanse sa ne calificam la EURO 2004?

Voters
17. You may not vote on this poll
  • Divizia Fantastica - PSP

    4 23.53%
  • Echipa Fantastica - GSP

    13 76.47%
Page 2 of 17 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 338

Thread: ECHIPA NATIONALA

  1. #22
    sport legend lupisor lupetto's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    717
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by PeaceKeeper
    E adevarat ca Iordanescu a facut multe greseli,dar in aceasta saptamana trebuie sa fim alaturi de el si de tricolori,cu speranta ca totul se va termina cu bine si vom vedea selectionata Romaniei la Euro 2004.
    Totul pentru tara!!!
    Totul pentru Romania!!!
    Hai Romania!!!


    absolut. Trebuie sa fim uniti. Cea mai importanta chestie este ca Romania sa se califice. Dupa aia, daca suntem norocosi, Iordanescu isi va da demisia si vom avea un nou antrenor, unul potrivit de data asta.

  2. #23
    sport legend lupisor lupetto's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    717
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by justafan
    Aliutza ii indisponibil... a fost chemat Miu in locul lui,iar al treilea portar e Hutzan - portar foarte bun al UTA-ei a fost accidentat 1 an de zile!
    acuma joaca la Sheriff Tiraspol. La un moment dat se zicea ca este unul dintre cei mai talentati portari care i-am avut.

  3. #24
    manager
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    298
    Reputatie
    1
    Lotul selectionat de Iordanescu si Becali

    Bogdan Lobont - Ajax
    Bogdan Stelea - Salamanca
    Sebastian Hutan - Serif Tiraspol bataie de joc, selectionat de becali

    Fundasi:
    Flavius Stoican - Dinamo bataie de joc,selectionat de becali
    Adrian Iencsi - Rapid
    Cristian Chivu - AS Roma
    Răzvan Rat - Sahtior Donetk
    Mirel Rădoi - Steaua

    Iulian Miu - Bursaspor bataie de joc, selectionat de becali
    Ionut Rada - "U" Craiova bataie de joc, selectionat de becali


    Mijlocasi:
    Alin Stoica - FC Bruges
    Daniel Pancu - Besiktas
    Dorinel Munteanu - Wolfsburg
    Florin Soavă - Rapid

    Florin Cernat - Dinamo Kiev :?
    Florentin Dumitru - Steaua bataie de joc, selectionat de becali
    Paul Codrea - Palermo bataie de joc, selectionat de becali


    Atacanti:
    Adrian Mutu - Chelsea
    Ionel Ganea - Bursaspor
    Florin Bratu - Rapid
    Daniel Oprita - Steaua

    Nicolae Mitea - Ajax bataie de joc, selectionat de becali

  4. #25
    manager
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    298
    Reputatie
    1
    eliminand oamenii ajunsi in nationala din ratiuni de impresariat, raman:

    Lobont - Radoi , Iencsi, Chivu ,Rat - A.Stoica , Soava,Pancu ,D.Munteanu - Mutu , Ganea (Bratu)

  5. #26
    sport legend lupisor lupetto's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    717
    Reputatie
    1
    Pacat ca Sanmartean nu poate juca. Din fericire, ii mai avem pe Stoica, Cernat si Pancu.

  6. #27
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Lobont - Stoican , Iencsi, Chivu ,Rat - Cernat , Mutu (in spatele varfurilor),Pancu ,D.Munteanu - Ganea Bratu
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  7. #28
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Da, pacat ca s-a accidentat si Sanmartean, inlocuit cu brasoveanul Buga.

    Vialli, daca si Stoican si Fl.Dumitru sunt selectionati in bataie de joc (in conditiile absentei lui Contra), tu pe cine ai fi vrut sa-l ia Iordanescu in nationala pentru banda dreapta? Pe Dauda sau pe Stanga?

    Pe mine ma streseaza la culme insa sa il vad in lot si chiar titular pe Alin Stoica, omul care ii cara geamantanele lui Iordanescu... E penibil baiatu asta, ca la Nationala mare sau la cea de tineret nu a facut nimic in 40 de jocuri si "Generalul" tot insista cu el...

    Eu as zice o echipa pentru jocul cu Danemarca (cel cu Luxemburg e floare la ureche, si chiar ar putea fi protejati unii jucatori cu galben la activ, in pericol sa fie suspendati pentru meciul cu danezii: Chivu, Radoi, Mutu, Pancu, etc...)
    Deci pt meciul decisiv:
    Stelea - Radoi, Iencsi, Chivu, Rat - Stoican, D.Munteanu, Pancu - Mutu - Ganea, Bratu (ofensiv, ca doar asa putem obtine victoria si sa mai speram la calificare!).

  8. #29
    senior zamolxe's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    232
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ayrton
    ...
    Deci pt meciul decisiv:
    Stelea - Radoi, Iencsi, Chivu, Rat - Stoican, D.Munteanu, Pancu - Mutu - Ganea, Bratu (ofensiv, ca doar asa putem obtine victoria si sa mai speram la calificare!).
    Este interesanta formula ta de echipa.

    In alta ordine de idei, daca Bosnia pierde ambele meciuri (cu Norvegia si Danemarca), atunci calculele noastre sint inutile.

    Acum sa gindim la rece situatia:
    a) ne calificam, este super dar, insemna ca raminem cu actuala conducere FRF si Iordanescu la cirma nationalei.
    b) nu ne calificam, este rau, dar scapam de sandu et al.

    si ar mai fi o varianta care echivaleaza cu un dezastru de proportii
    c) nu ne calificam si in plus nu se schimba numic; nici la nivel de federatie, nici la nationala.

    Daca ajungem la situatia c), atunci nu ne ramine sa sustinem alte echipe nationale (i.e. Turcia !!!!)
    in 1923 s-a nascut o legenda

  9. #30
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    daca ajungem in situatia c) inseamna ca a murit totul in noi, chiar suntem niste nimicuri pe lumea asta.
    Am toata convingerea ca or varianta b) or a) se vor intampla.
    Sansele sunt in ordinea scrierii din pacate
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  10. #31
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Pai Sandu a declarat ca sunt sanse sa-l numeasca in continuare tot pe Iordanescu si daca Romania nu se califica la europene iar de el vorbea ceva de mandate ca mai doreste sa mai termine ceva mandate. Deci el a tratat problema necalificarii ca pe un accident iar despre el nici nu si-a pus problema plecarii. Eu sper ca prima varianta sa iasa ca a doua nu are sanse sa se indeplineasca in intregime (decat partea rea).

  11. #32
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Pai din punctul de vedere al lui Nasu', dezastru inseamna doar "seceta, cutremure, inundatii". Ce pretentii poti sa mai ai atunci sa fie constient de dezastrul din fotbalul romanesc, la care este si el partas?

  12. #33
    manager
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    298
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ayrton
    .
    Vialli, daca si Stoican si Fl.Dumitru sunt selectionati in bataie de joc (in conditiile absentei lui Contra), tu pe cine ai fi vrut sa-l ia Iordanescu in nationala pentru banda dreapta? Pe Dauda sau pe Stanga?

    Pe mine ma streseaza la culme insa sa il vad in lot si chiar titular pe Alin Stoica, omul care ii cara geamantanele lui Iordanescu... E penibil baiatu asta, ca la Nationala mare sau la cea de tineret nu a facut nimic in 40 de jocuri si "Generalul" tot insista cu el...

    Eu as zice o echipa pentru jocul cu Danemarca
    Stelea - Radoi, Iencsi, Chivu, Rat - Stoican, D.Munteanu, Pancu - Mutu - Ganea, Bratu
    Nu cred ca e cazul sa incepem cu patriotisme ale echipei de club la meciul echipei nationale. Ai vazut ca eu l-am trecut pe singurul jucator al Craiovei, pe Rada in categoria jucatorilor adusi de nationala de Becali, pentru ca nu are valoare de lot.De Daouda sau Stanga nici prin cap nu mi-a trecut, desi sint convins ca Bundea este net superior lui Stoican, la fel de tehnic si cu aport defensiv mult mai insemnat.Dar nici Bundea nu este jucator de nationala in acest moment,cum nu este nici Stoican.Fl.Dumitru nu mai joaca nimic de citiva ani, doar simulari.A jucat bine doar in anul in care Steaua a luat ultimul titlu.
    Pe Stoican il stiu foarte bine, de cand mai juca totusi ceva, atunci n-a fost chemat, este chemat acum pentru ca a intrat in sfera de influenta al lui becali care vrea sa-l transfere in Franta sau in alta parte.
    Echipa ta este aproape aceeasi cu cea pe care a scris-o eu cu doua modificari. Eu il pusesem pe A.Stoica ,tu pe Stoican, pe langa faptul ca Stoican are un profil mai defensiv si noua ne trebuie un joc ofensiv,A.Stoica a demonstrat la Anderlecht ca este unul dintre cele mai mari talente din fotbalul romanesc, sa stii ca departe de mine faptul de a fi stelist.A doua modificare este cea cu Mutu in spatele atacantilor si Bratu varf iar Soava sare din schema. Este intradevar ofensiva formula in cazul acestei mutari dar trebuie sa avem totusi o formula echilibrata mai ales pe centru, daca nu vom tine mijlocasii lor ofensivi,ne vom trezi ca sintem tot timpul noi cei care se apara.
    Dupa mine , echipa ideala este :
    Lobont- Radoi, Iencsi,Chivu,Rat- A.Stoica, Soava,Pancu, D.Munteanu-
    Ganea, Mutu
    in afara absentei lui contra caruia i-as fi dat in primul rand sarcini ofensive ca si lui A.Stoica, ceilati absenti nu cred ca afecteaza primul 11 care deja tinde sa devina unul standard cu Contra in locul lui A.Stoica.Noi vorbim dar tot Iordanescu si ...Becali fac echipa. Daca n-ar fi fost Becali bagat in viata echipei nationale, as fi fost mult mai optimist.Dar asa, se incearca calificarea nationalei in conditiile in care lotul trebuie sa fie pe placul intereselor de afaceri ale unor impresari.

  13. #34
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,069
    Reputatie
    1
    treba nasoala este ca Ganea pare complet iesit din forma , sa-si revina oare in meciurile astea doua? :?
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  14. #35
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    ganea joaca excelent cu mutu impreuna chiar mutu declarand acest lucru.
    alin stoica este bataie de joc.
    este pila clara.
    asta nu este jucator
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  15. #36
    manager
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    298
    Reputatie
    1
    Exista trei probleme foarte grave la nationala:
    1.Un numar restrans de valori adevarate.Orice accidentare sau iesire din forma a unui jucator , este dezastruoasa.
    2. Echipa nationala este alcatuita nu numai pe valoare, se tine cont de interesele de afaceri ale lui becali.
    3.Atmosfera lipsita de profesionalism a conducerii frf,ligii ,intreg fotbalului.Exemplu, schimbarea meciului de la Craiova la Ploiesti, motivul real fiind ca Bulucea a luat toti banii pentru incasari si nu a dat banii lui Mircea Sandu si FRF. Nici presa nu a fost intotdeauna alaturi de nationala, preferand sa scoata la iveala scandalari chiar in preziua unor meciuri importante sau sa puna umarul alaturi de becali la demiterea lui Piturca, toate fiind opera in primul rand al echipei lui Ioanitoaia. Intreaga atmosfera creeata in jurul nationalei este una neprofesionista, cu prea multe neregului de tot felul.S-a ajuns sa se dispute cele mai importante meciuri de pe teren propriu ,cele cu Norvegia si Danemarca, pe terenuri absolut impracticabile.Ridicol cat de multe piedici i-au fost puse nationalei de catre organizatori, federatie si chiar suporterii de la acele doua meciuri.
    -Din aceste trei motive , eu sint pesimist si cred ca doar cu mult noroc putem invinge in Danemarca si cum n-ar fi destul, depindem si de meciurile altora.

  16. #37
    sport legend lupisor lupetto's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    717
    Reputatie
    1
    Intr-un interviu la televiziunea norvegiana, Carew a admis ca el este cel care a atins mingea cu mana si nu Chivu la meciul de la Oslo intre Norvegia si Romania (1-1)

  17. #38
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Daca ne calificam - sigur meritul va fi atribuit lui Iordanescu.
    Daca nu ne calificam - raspunzatori vor fi : jucatorii, publicul si poate acarul Paun.
    Eu visez (SI SPER !) asa :
    1. ROMANIA
    2. Bosnia-Hertegovina
    3. Norvegia
    4. Danemarca
    5. Luxemburg

    Poate o sa avem si noi putin noroc, ca pana acum am avut destule ghinioane.

    Multa bafta !!!
    HAI ROMANIA !!! HAI ROMANIA !!! HAI ROMANIA !!!
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  18. #39
    senior PeaceKeeper's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    248
    Reputatie
    1
    Ferko eu sunt mai realist si sper la pozitia a doua in grupa,deci un baraj.Sper sa nu se intample la baraj,cea ce s-a intamplat cu Slovenia.
    Eu cred in sansa echipei noastre.
    HAI ROMANIA!!!
    TOTUL PENTRU TARA!!!
    TOTUL PENTRU ROMANIA!!!
    BLACK WARRIORS RULE!!!

  19. #40
    sport legend lupisor lupetto's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    717
    Reputatie
    1
    Mitea si Hutan au fost trimisi de Iordanescu la tineret pentru meciul cu Luxemburg.

  20. #41
    Banned Gerson's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    567
    Reputatie
    0
    si eu tot la pozitia a doua ma gandesc. Poate om avea si noi putin noroc de data asta, pana cand o paine neagra :?

  21. #42
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Posts
    2,513
    Reputatie
    0
    Cred ca intrebarea din chestionar nu e cea corecta. Sigur ca exista sanse, atat timp cat nu suntem matematic scosi din cursa. O intrebare mai buna era: "Credeti ca ne vom califica la Euro2004?" Eu sunt mai pesimist din fire si cred ca nu ne vom califica. Poate asa o sa se schimbe ceva in fotbalul romanesc.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •