Page 88 of 189 FirstFirst ... 3878868788899098138188 ... LastLast
Results 1,828 to 1,848 of 3952

Thread: Istoria Progresului asa cum o dovedesc documentele

  1. #1828
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    Iacov a afirmat că există posibilitatea să ceară suspendarea jucătorului australian pe motiv că a semnat cu mai mult de şase luni īnainte de expirarea contractului, dar că va aştepta să vadă cum va reacţiona jucătorul după această decizie.

    sper sa nu ceara nici o suspendare. poate pana la urma lui thwaite o sa-i placa la noi: mai un ateneu, mai un teatru, ceva. poate ajunge la cupa mondiala si atunci altul va fi pretul.

  2. #1829
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Krap, astea-s presiuni sa le intre bine mintea-n cap si impresarului si celor care-l sfatuiesc "de bine", ca sa aleaga vrabia din Parcul cu Platani ca-i mai frumoasa si mai dragastoasa si pentru ca...alta vrabie nu exista. "Din partea Presedintelui Iacov si a infocatilor suporteri bancari de pe Online Sport, Noi, toti ii oferim lui Micky, de Valentine's Day...pasarica, pardon vrabiuta din...mana!" Ce zici Misulica? Altfel, vrabia Misulica Viteazu! Sper sa-i traduca cineva ce-i cu...sintagma si cu...algoritmul.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  3. #1830
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Eu nu ii ofer nicio pasarica. Nicio o rasa de pasare, fie el si cocosel.

  4. #1831
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Romania: Thwaite's contract valid until December

    During today’s meeting the committee dealing with the status of the Romanian Professional Football League players admitted that FC National were right – Michael Thwaite’s contract expires in December 2006.
    Wisla and the player himself claim that the Australian’s contract with FC National is valid only until summer 2006. Therefore Thwaite had a right to sign a contract with Wisla which he did in January. The ruling made today by the authorities of the Romanian league is in contradiction with the position of our club.

    Only yesterday Wisla authorities announced FC National were wrong. - We own a copy of Thwaite’s contract – it’s obvious it expires on 30th June 2006. - said Jerzy Jurczynski, Wisla spokesman.

    Wisla have also received some other documents, including an offer of a two-year contract made by FC National to Thwaite. It was supposed to start on 1st July 2006. - Why should they offer a new contract from July if the old one expires in December? - asked Jurczynski. That is, however, easy to explain: if you want to tempt a player you offer him a new contract with a pay rise. And it doesn’t have to start when the old contract finishes.

    It is not known whether FIFA will take today’s decision into consideration. The verdict will have been returned by the end of the week.
    www.wislakrakow.com

  5. #1832
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Krap a surprins esenta, eu am pus totul la vedere, iar GSP, ca deobicei, face pe Mama Omida.

    Thwaite e "bancar" pīnă īn decembrie
    Corina Marinaş, Remus Răureanu

    Comisia pentru Statutul Jucătorului a considerat valid contractul prezentat de FC Naţional, īn care durata īn litere era diferită de cea īn cifre

    La 10 zile de la conferinţa de presă īn care preşedintele lui FC Naţional, Constantin Iacov, a prezentat o īnţelegere cu Michael Thwaite a cărei scadenţă, īn litere, era decembrie 2006, şi nu iulie 2006, aşa cum s-a crezut iniţial, Comisia pentru Statutul Jucătorului a constatat ieri validitatea documentului. "Jucătorul şi-a recunoscut semnătura de pe contract. A spus că nu a citit clauzele, deşi sīnt scrise īn limba lui maternă, engleză", a spus Iacov.

    Oficialul clubului din Cotroceni a precizat că "vom depune o plīngere la FIFA, pentru că Wisla a contactat şi a semnat cu un fotbalist care nu se afla īn ultimele şase luni de contract". Thwaite a fost reprezentat ieri de Alex Rădulescu, preşedintele AFAN. "Depinde de Michael dacă mergem mai departe, la Apel, sau se īnţelege cu clubul", a spus şeful sindicatului jucătorilor.

    "Nu mai vreau să mai comentez nimic, deoarece de fiecare dată a ieşit scandal atunci cīnd am spus ceva. Impresarul meu mă va sfătui ce să fac mai departe"
    Michael Thwaite.

    5 ani este durata contractului semnat de Thwaite cu Wisla, īncepīnd din iunie 2006
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  6. #1833
    sport legend alamar's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    741
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kra****x
    Iacov a afirmat că există posibilitatea să ceară suspendarea jucătorului australian pe motiv că a semnat cu mai mult de şase luni īnainte de expirarea contractului, dar că va aştepta să vadă cum va reacţiona jucătorul după această decizie.

    sper sa nu ceara nici o suspendare. poate pana la urma lui thwaite o sa-i placa la noi: mai un ateneu, mai un teatru, ceva. poate ajunge la cupa mondiala si atunci altul va fi pretul.
    Daca nu va semna prelungirea contractului atunci sa-l dea in gat. Nu trebuie sa asteptam nimic. Ori la bal ori la spital, Thwaite trebuie pus sa aleaga.

  7. #1834
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Nu o sa vrea. Cred ca il trimit la mondiale, dupa care trag tare sa il vanda. Acum mingea este in terenul lui Iacov. Are posibilitatea sa dovedeasca existenta ofertelor de care vorbea. Si nu ma refer aici la cea de la Poli. Misteriosii ofertanti din vest...
    Lucrurile par sa intre pe o cale buna. Asta prinde prima echipa, vrea "sa dea totul pe teren" pentru ca vrea sa plece. Noi il vrem in echipa pentru ca e bun, si vrem sa il vindem la un pret corect. Ceva mai mult de 50 000 dolari

  8. #1835
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    De 30-40 de ori mai mult, asa ca pentru...deschiderea tranzactiilor.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  9. #1836
    sport legend alamar's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    741
    Reputatie
    1
    O poveste mortala despre fotbalul romanesc. Mortala pentru principii, adevar si viata!


    Falub. Adrian Falub. Nu e in nici un caz un brand in fotbalul romanesc. Daca scrii despre Falub risti sa te citeasca doi- trei plictisiti de viata si inca vreo patru gospodine, care oricum "rad" tot, de la "Arici Pogonici" la cataloagele Carrefour. Uneori insa poti sa ai surprize. Si numele mici pot sa-ti livreze povesti mari. Cea a clujeanului, ajuns de vreo patru ani pe meleaguri cipriote, e monumentala... Un amestec de umor, nesimtire, cruzime si feudalism.
    Povesteste Falub: "Era ultimul an la FC National. Tot sezonul jucasem pe promisiuni. Si ce sezon... Ratasem titlul la mustata, in ultima etapa, la Craiova. Zi de zi, ceas de ceas, Gino Iorgulescu ne mintea cu nerusinare. Aveti rabdare ca va luati toti banii, aveti rabdare, rabdare si tutun... Ajunsese imun la necazurile si lipsurile noastre. Cind ne mintea, nici numai clipea deja. Ii intrase in singe. Ne turna gogosi la modul cel mai natural, asa cum respiram sau dormim. Dupa finalul campionatului, am primit oferta din Cipru si am hotarit sa-i dau curs. Dar banii mei, munca mea? Aveam de luat vreo 60.000 de euro contractul, plus primele de joc. Ajunsesem la fundul sacului. Si ca mine, majoritatea colegilor. Nevoile ne indoiau tot mai tare. Parca eram echipa cocosatilor de la Notre-Dame... Am simtit ca e in neregula si i-am spus lui Gino ca renunt la prime, macar sa-mi achite contractul. Parca-l aud... Tu, Adi, ai rani adinci, cicatrici, ai facut multe pentru noi, o sa primesti tot ce e de primit. Cu vechii camarazi ne comportam intotdeauna impecabil. Bazeaza-te! Iti garantez eu, Gino! Bineinteles ca nu s-a intimplat mai nimic... Ciugulisem doar vreo 5-6.000 de euro. Am depus memoriu, ne-am tot judecat. La infatisarea finala, Gino, in fata membrilor comisiei, mi-a racnit in fata: "Ba, nu pupi un sfant de la mine! La FC National, eu hotarasc cui si cit trebuie sa dau". Nimeni n-a cricnit... Incredibil, dar adevarat, trist si ingrozitor, unii membri ai Comisiei de la Liga mai si rideau. Cind am vazut circul, am renuntat. Nu-mi mai trebuia nimic. Nu-mi mai trebuia decit sa fug de o astfel de companie. In toamna, Gino a mai si iesit parca "presedintele anului"... In Romania valoarea se masoara in numarul de tepe pe care-l dai! Asta a fost concluzia la care ajunsesem. Bomboana pe coliva sau cum vreti sa-i spuneti a venit luni bune mai tirziu. Fiscul m-a anuntat ca sint amendat cu 120 de milioane de lei pentru ca nu platisem impozitul global pe veniturile de la FC National. Pe care venituri? Realitatea a fost mai socanta decit un pumn violent in plina figura: eu eram inregistrat ca, luna de luna, incasasem sute de milioane de lei de la club, in fapt cuantumul celor 60.000 de euro din contract!
    Si atunci va mai mirati ca de patru ani stau aici, la Nicosia, si nu ma grabesc sa revin in tara? Ce sa fac in Romania? Sa fiu iarasi umilit ca ultimul sclav de pe plantatie? Sa nu ma apere nimeni? Sa lucrez cu nenorociti ca Gino? Un nenoroci, asta e! Pe care-l si mai lauda unii ziaristi. De parca lipsa de caracter a devenit o virtute. In Romania se pare ca e..."
    Aceasta a fost istorioara lui Falub. Falub de la... Daca ma intrebati, trebuie sa ma gindesc ca sa va spun numele echipei unde evolueaza in Insula Afroditei. Cazul lui insa e uluitor. Atita nesimtire si tupeu. Si totul pe fata! Un fragment memorabil dintr-o istorie a fotbalului romanesc colcaind a coruptie si cadavre morale. Ce face Gino acum? Onorabilul Gino? Bineinteles ca a fost pedepsit! Cu diurne babane, hoteluri de lux si deplasari prin lume cu noua selectionata a Ligii pe care o manageriaza de curind. Asa, ca sa-i vina "nenorocitului" mintea la cap!


    (Vineri 10.02.2006, Horia Ivanovici)

    ...si te-ai dus, dulce minune...

  10. #1837
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    sper ca nu e si ăsta de acuma tot asa. deja mi-e rusine ca tineam cu nationalul pe vremea cand se petrecea povestea asta nenorocita

  11. #1838
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Nu trebuie sa ne rusinam ca tinem cu Nationalul in mod deosebit. Orice mi s-ar spune nu o sa cred niciodata ca numai la noi se petrecea asta. Eu nu zic ca nu a inventat Gino multe, dar nu e el capul rautatilor. Asta nu il iarta cu nimic. Mie imi este rusine de fotbalul romanesc in general, nu de ce facea Gino la noi. Gino e o pata neagra. Nu ii pot judeca pe nemti din cauza lui Hitler, desi comparatie e cretina.
    In al doilea rand eu condamn si pe jucatori. Nu e posibil sa te duci fara sa ai o baza solida. Se aruncau la avantaje de moment si sfarseau prin a lua teapa. Apoi veneau si se plangeau. Repet, de Rapid nu s-a scris asa de mult. La cate tepe tragea si Copos cu celebrele lui clauze cu numarul de meciuri... Asta chiar ca e inventia lui.
    Al treilea mare vinovat este statul care a inchis ochii, si inca o face, la toate scandalurile astea legate de banii din fotbal. Abia acum am auzit ca s-a sesizat garda financiara in legatura cu cazul Bratu. Adica o sa-l cerceteze numai. Cand se vor lua masuri? Pana atunci mie imi este rusine cu natia asta. Vreau sa fiu scotian.
    Uitati-va si la Thwaite. A semnat si asta ca boul. Nu s-a uitat, dar vrea sa se duca ai sus. Unde, mai sus? Sa se duca la ai mei in loc, la etajul 10. Sau la uscatorie. Si mai sus. Astia nu au dat dreptate Nationalului ca asa au vrut ei, ca se trag de sireturi si ragaie impreuna la chermeze. Au dat dreptate pentru ca ala nu a vazut ce a semnat. Eu sunt convins ca a fost inselat, dar asta are mai putina importanta. Eu zic asa: TOT RAUL SPRE BINE. Poate nu mai ajunge la Wisla. Daca el insist e chiar imbecil. Daca antrenorul lui preferat, Dan - desi nu l-a antrenat niciodata- zice ca acolo e haos el ce pielea mea vrea? Vrea sa plece cu orice pret? Are senzatia ca daca l-au convocat cu Bahreinul de la Clinceni, la mondiale il vor lua din Herastrau ca e in zona zero (0)?

  12. #1839
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Sa-ti fie rusine, Krap, ca tii cu echipa ale caror tribune au fost demontate de securitatea din care Horia Ivanovici a facut si mai face, inca, parte! Sa-ti fie rusine, Krap, ca tii cu echipa care desi este pe locul trei in clasament este in atentia jurnalistilor pentru scandaluri si contracte semnate de fostul presedinte al clubului intr-o perioada in care jurnalistii nu scriau nimic de FC National. Sa-ti fie rusine, Krap, ca tii cu echipa care a facut din Thwaite un fotbalist de reprezentativa calificat la CM si care la randul lui ii este rusine de acesta echipa pentru ca trebuia sa-l lase la Mogosoaia ca poate asa facea memorii ca nu exista vestiar unde sa-si dezbrace lipsa de caracter. Sa-ti fie rusine, Krap, pentru ca ma faci si pe mine sa simt la fel si sa zic ca daca Progresul nu e, nimic nu e! Sa vedem acum cine ne citeaza pe noi, acesti pensionari ai internetului. Lasand rusinea colectiva la o parte, bag si eu o mica soparla. Nu-mi place ca Iacov relateaza ce-i spune staff-ul ca a auzit la...telefonul fara fir. Sa dea Dumnezeu sa fie doar o lipsa de diplomatie si nu o strategie de a ni se pregati terenul pentru ce este mai rau...pentru noi suporterii, ca atunci chiar ca imi va fi rusine, pe bune, ca tin cu Iacov si implicit cu FC National. Pana atunci, sa-mi fie rusine ca indraznesc sa gandesc asa! Si totusi pentru ca rusinea trebuie sa aiba un nume eu ii zic Progresul/FC National. HAI PROGRESUL! Caci atata ne-a mai ramas dupa rusine. O zic din toata inima si fara suparare si mustrari de constiinta!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  13. #1840
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    IACOV: ''THWAITHE VREA SA SE ANTRENEZE CU WISLA'

    Presedintele Consiliului de Administratie al formatiei FC National, Constantin Iacov, a afirmat, miercuri, ca jucatorul australian Michael Thwaithe e 'cu mintea in alta parte', facand referire la Wisla Cracovia, echipa antrenata de Dan Petrescu.

    Noi nu putem sa mai contam pe Thwaithe, din moment ce el nu se gandeste decat la cum sa se plece mai repede la Wisla, la cum sa se antreneze cu polonezii', a spus Iacov.

    Comisia a certificat ceea ce eu am spus de la bun inceput, si anume ca Thwaithe are contract cu FC National pana in decembrie 2006. Este o decizie normala'. Succesorul lui Gino Iorgulescu si-a amintit de Comisia de Apel, care, pe 6 februarie, a anulat amenda acordata lui Giovanni Becali pentru jignirile aduse la adresa sa: 'Daca dansii continua sa nu vada problemele evidente, inseamna ca organismele de conducere au o problema generala. Oricum, ramane de vazut si cata viata va mai avea Comisia de Apel'.

    Total Sport
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  14. #1841
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    IACOV: 'THWAITHE NU RECUNOASTE COMISIILE DIN ROMANIA'

    Presedintele Consiliului de Administratie al formatiei FC National, Constantin Iacov, a afirmat, astazi, ca jucatorul australian Michael Thwaithe nu recunoaste competenta Comisiei pentru Statutul Jucatorului, care a dat dreptate, marti, clubului FC National, admitand ca fotbalistul are contract cu gruparea din Cotroceni pana in decembrie 2006.


    'Ultima sa remarca, pe care am auzit-o de la staff-ul tehnic, a fost ca nu recunoaste Comisia din Romania. Pai, in cazul asta, de ce a mai facut plangere impotriva clubului?', a remarcat Iacov.

    Dupa Constantin Iacov, Dan Petrescu, antrenor principal al echipei Wisla Cracovia, cu care fundasul de la Antipozi semnase fara acordul gruparii bancare, nu are nici o legatura cu relatia dintre Thwaithe si FC National: 'Eu n-am nimic cu Dan Petrescu, nu-l invinovatesc de nimic', a specificat Iacov.

    Claudiu Berbece Total Sport
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  15. #1842
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    astea par a fi zvonuri, vom vedea ce se va alege. ia uite cum arata saitul totalsport- ce sa mai pricepi? bine, o data e vorba de thwaite, a doua oara de thwaithe, ce-i drept

    iar de horica si ai sai, o singura vorba--- da' are stelute multe in dānsa
    Attached Images Attached Images

  16. #1843
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Dupa cum vezi nu le este...rusine (de contradictii). Si...totusi, primul articol se bazeaza pe speculatiile lui Marcel Popescu, iar al doilea se bazeza pe cele spuse de Iacov la Radio Total Sport si auzite de mine.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  17. #1844
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Cu o echipa formata din Eugen Nae, Alin Marcu, Ovidiu Burca, Ersin Mehmedovoc, Ciprian Mozacu, Abiodun Agunbiade, Ovidiu Herea, Mircea Oprea, Zeno Bundea, Octavian Chihaia si Ryan Griffiths, am inceput meciul cu echipa din Bulgaria, la ora 15,15.

    Min 10 - se marcheaza primul gol, in poarta noastra.
    Min. 35 - in urma unui corner, Ovidiu Herea reia cu capul in poarta adversarilor: 1-1
    Min.43 - din actiune, de la 16 m, Octavian Chihaia marcheaza al doilea gol pentru noi.
    Ultimele minute de joc - primim al doilea gol.
    Scor final: 2-2.
    Au mai fost folositi: Radostin Stanev, Cristian Sapunaru, Mihai Panc, Roberto Iancu, Emil Ducu Ninu, Iulian Tames, Michael Thwaite, Savu Marian si Hristu Chiacu

    De pe site-ul clubului FC National
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  18. #1845
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    incredibil, (tocmai azi) s-a gasit spatiu si pentru un articol mai consistent in gsp

    Atacantul Petruş Manta revine īn Divizia A după doi ani de pauză cauzată de hepatită

    La 21 de ani a promovat cu Fulgerul Bragadiru īn A. Era golgeterul echipei. Apoi a retrogradat, s-a antrenat 6 săptămīni cua Dinamo, dar a ajuns īn final la U Craiova. După un sezon īn care publicul oltean l-a tratat cu ostilitate, Petruş Manta s-a transferat la UTA, unde a format cuplul de atacanţi-gigant alături de Jeremy Njock. Viaţa de noapte l-a făcut īnsă să se prăbuşească. Īn ianuarie 2003, a fost diagnosticat cu hepatită de tip B. "Medicii nu mi-au dat nici o şansă de a mă īntoarce īn fotbal. Eram foarte speriat şi cu nervii la pămīnt. Nu ştiam ce se va īntīmpla cu mine, pentru că nu ştiam să fac altceva īn afară de fotbal", povesteşte fotbalistul.
    Īntīlnirea cu Raluca, actuala sa logodnică, i-a schimbat viaţa. "Ea mi-a dat forţa de a lupta īmpotriva bolii, m-a īnvăţat că pot face şi alte lucruri. A fost ca un īnger care īţi aduce salvarea. Mi-a īmplinit viaţa şi mi-a arătat care sīnt lucrurile care contează cu adevărat", mărturiseşte atacantul. La un an şi jumătate de la depistarea bolii, adică īn vara lui 2005, FC Naţional i-a propus să evolueze īn Cotroceni. Nu a mai stat pe gīnduri şi a semnat imediat o īnţelegere cu "bancarii". "Am o ambiţie imensă de a reveni īn Divizia A. Eu cred că mai am multe de spus pe teren", spune Manta.
    "Cīnd am aflat că sīnt bolnav, am mers la biserică şi m-am rugat. După aceea m-am simţit mai bine şi am īnceput să am īncredere că mă voi face bine"
    "Mi-am schimbat total stilul de viaţă, acum nu mai pierd nopţile şi am grijă la alimentaţie"
    Īn 2003, pe cīnd evolua la UTA, Manta a fost la un pas să se transfere īn Statele Unite, la DC United. "Secund era Stoicikov şi mi-au oferit un supercontract. Ne-am īnţeles să aştept pīnă īn vară să devin jucător liber şi să-mi dea mai mulţi bani. Am acceptat, dar cīnd am ajuns īn ţară mi-au ieşit analizele prost şi a căzut totul", spune jucătorul.



    si inca:
    După ce Comisia pentru Statutul Jucătorului a decis că fundaşul "bancar" Michael Thwaite are contract cu gruparea din Cotroceni pīnă īn decembrie 2006, australianul nu recunoaşte decizia forul romānesc. Thwaite a făcut deja o contestaţie la FIFA pentru elucidarea cazului său.

    si http://www.evenimentulzilei.ro/article.php?artid=250318
    Last edited by krapulax; 16th February 2006 at 06:34.

  19. #1846
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Inca un ziarist s-a (ne)simtit jenat de atitudinea presedintelui clubului FC National si a lasat ochii in jos, presupun de...rusine. Krap, nu suntem singuri! Un gest care o pune in umbra pe Fecioara Maria. Dar ma intreb, ce face cu mana, in timpul asta? Caci pe pix nu prea cred ca o pune, se vede din...latura (in)jurnalistica emetizata din scarba (de sine?). Nu stiam eu unde se ascund lupii moralisti. Acum am aflat, la Evaziunea Zilei.
    Last edited by miril; 16th February 2006 at 10:02.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  20. #1847
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    In principiu, domnul Nahoi are dreptate. Numai ca eu l-as intreba daca el ar fi in situatia lui Iacov, iar institutia pe care o reprezinta, sau societatea, sau compania, ar avea de pierdut in urma unui contract legal dar imoral, ce ar face? S-o fi umplut Evenimentul zilei de puisori nevinovati (nascuti vii) si nu stiam noi. Nu cred ca exista multi ziaristi in tara asta care sa poata arata cu degetul.
    Miril, tu l-ai auzit pe Iacov la radio zicand, sau ai auzit la radio ca a zis Iacov? Eu l-am vazut la teve pe Iacov cand a zis ca il primeste inapoi pe Thwaite si ca are posibilitatea sa ceara suspendarea lui, dar daca nu a facut-o pana acum, e clar ca nu o s-o faca de acum inainte. Iacov stie ca poate sa castige de aici, dar mingea e in terenul lui Thwaite. Daca nu isi tine gura, e clar ca fratii impresari, nu ma refer la Fecali, nu dau 2 bani pe el. Daca tot are apucaturi romanesti trebuia sa o invete si pe aia: fa-te frate cu dracu pana treci puntea.

  21. #1848
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    L-am auzit ieri ca staff-ul i-a spus si Iacov a tras concluzia ca un jucator care are gandul la plecare la Wisla nu poate avea loc in lot, in aceste conditii sau cam asa ceva. Tu l-ai vazut pe Iacov ieri seara sau...la sfarsitul saptamanii trecute? Nu, evazionistul nu are dreptate caci injuratura s-a tras in alt context, dupa spusele lui Iacov, iar despre articolul din ziarul australian, care precede dezvaluirea vocabularului, nica...Petre. Moral ar fi intr-un context necomplicat, in care una din parti, exclusiv, actioneaza imoral, dar aici se impusca de ambele parti si atunci nu vad de ce unul este un cangur moral si altul lup in piele de oaie. Sau vad dar nu vreau sa spun.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •