Page 51 of 189 FirstFirst ... 41495051525361101151 ... LastLast
Results 1,051 to 1,071 of 3952

Thread: Istoria Progresului asa cum o dovedesc documentele

  1. #1051
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Bancaru, n-ai vazut ca banii nu aduc fericirea, ci...buna gestionare a lor. Iancu este un Mitic(a) dambovitean, care arunca aiurea cu banii, la Dinamo sunt prea multe capete (ticalosite), iar Steaua este in proprietatea unui personaj labil afectiv si in vizorul autoritatilor de a fi pus cu...Bodu pe labe, chiar daca... el se ascune in spatele lui Popey. Sa fim un pic optimisti si sa-i dam crezare (un pic) si...personajului lui Marin Preda, macar pana-n vara. Mai mult nu ne...tine plapuma, ci poli...tica pasilor marunti. HAI PROGRESUL!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  2. #1052
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Iancu si-a pus poalele in cap: auzi ma, manca-ti-as gura ta, io m-am nascut in Giulesti (de parca nu era evident), si eu pot sa fiu jegos, i-a transmis lui Dinu Vama.
    Indiferent de ce zice Iacov, in campionatul nostru s-au creat precedente destule, cu stiinta si acorsul procuratorilor (sau si al lor) iar jucatorii care nu au mai vrut la o echipa au plecat bine mersi. L-au suspendat pe Cristocea? Asa, si? O sa joace din iarna la Steaua. Adica din primavara. Miu, Mutu, Bordeanu, nu mai stiu... Au vrut sa plece, au plecat. Eu sper sa vorbeasca asta cu Hiddink si sa-i zica ala am nevoie de tine. Joaca! Cu toate ca pauza asta de 3 luni nu face bine, chiar daca era titular tot turul. Nu face bine pentru cei care ar putea sa se duca la turneul final Germania 2006.

  3. #1053
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Daca Thwaite este inteligent si va asculta de sfatuitori intelepti, alegerea lui va fi, nu ca sunt eu progresist, prelungirea contractului, cu o buna clauza de reziliere si o conditionare ca va juca titular, daca forma i-o permite. Asta cu conditia ca si Iacov sa fie intelegator, daca nu cumva Michael va fi vandut in pauza competitionala, pe bani buni.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  4. #1054
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    o sa plece, nu prea il vad la noi in retur. nu stiu pe cati bani, dar nu multi. mafia asta care imi mananca sanatatea... cum ******* isi permite ******** sa ceara ************ de dolari pe niste faliti, dar cand e de luat vreun fotbalist de la noi sau de la alti amarati, nu da nimeni mai mult de *. cine a inventat transferurile astea, mare porcarie a facut. ce palmares am avea daca n-ar exista transferuri....
    echipe formate din jucatori luati de-a gata- ce satisfactii pot avea suporterii lor? da uite ca au- si sunt multi, cei mai multi. pai asa, de azi inainte eu tin cu bill gates, si toata familia iancu- becali poate sa ********

  5. #1055
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by kra****x
    o sa plece, nu prea il vad la noi in retur. nu stiu pe cati bani, dar nu multi. mafia asta care imi mananca sanatatea... cum ******* isi permite ******** sa ceara ************ de dolari pe niste faliti, dar cand e de luat vreun fotbalist de la noi sau de la alti amarati, nu da nimeni mai mult de *. cine a inventat transferurile astea, mare porcarie a facut. ce palmares am avea daca n-ar exista transferuri....
    echipe formate din jucatori luati de-a gata- ce satisfactii pot avea suporterii lor? da uite ca au- si sunt multi, cei mai multi. pai asa, de azi inainte eu tin cu bill gates, si toata familia iancu- becali poate sa ********
    Poti sa mai scrii cuvintele alea instelate cu spatii dupa fiecare litera?(Ex.:t i g a n)

  6. #1056
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    pai ar iesi asa ceva * * * * * . las imaginatia fiecaruia sa puna vorbe in locul stelelor

  7. #1057
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    extrem de comice rezultatele sondajului "cel mai bun antrenor" de pe gsp. la aceasta ora landi e pe ultimul loc, cu 12 voturi. hagi are peste 100. pentru 4 meciuri, nici alea prea reusite, ca sa nu spun altfel. ce sa mai zici...stelute, stelute.

    edit- credeam ca hagi a plecat de la turci anul trecut.
    Last edited by krapulax; 10th December 2005 at 19:43.

  8. #1058
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Nae (nu Ionescu) face politica:

    Cupa Romāniei
    Nae: "Rapid este o echipă mai puternică şi mai norocoasă decāt noi"

    Portarul Eugen Nae a declarat azi, cu ocazia serbării Pomului de Crăciun al clubului FC Naţional, că Rapid este o echipă mai norocoasă decāt formaţia sa şi, din acest motiv, giuleştenii vor īntālni īn semifinalele Cupei Romāniei echipa Petrolul Ploieşti.

    "Este bine că am īncheiat sezonul aşa cum trebuie. Avem un culoar foarte bun pentru finală, indiferent de adversar. Nu ne este frică de nimeni. Eu zic că o să picăm cu Farul şi finala o vom juca cu Rapid. Nu cred că Rapid scapă pe Petrolul. Sunt mai norocoşi. Rapid este o echipă mai puternică şi mai norocoasă decāt noi", a spus Nae, prezent la serbarea īn cadrul căreia copiii de la grupele şi juniori ale clubului FC Naţional au primit cadouri.

    Nicolae Herea : "nu mă aşteptam ca moşul să fie atāt de darnic cu noi (n.r. - FC Naţional a īncheiat turul pe poziţia a treia şi este calificată īn semifinalele Cupei Romāniei). Sperăm, dacă o să avem noroc, să luăm cupa. Nu ne este frică nici de Farul, nici de Rapid, mai ales că īn ultima vreme am fost naşii giuleştenilor".

    Marian Savu : "bine ar fi ca moşul să vină la fiecare meci al sezonului cu o victorie. Sper să īncheiem campionatul pe acelaşi loc pe care ne aflăm şi acum, pentru a juca īntr-o cupă europeană. Important este să ne calificăm īn finala Cupei Romāniei. Petrolul este o surpriză şi cine va juca cu ei va pierde".
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  9. #1059
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    In timp ce noi vorbeam aici la Prima TV a aparut Michael si a zis ca se simte bine la National (!) dar ca cei din conducerea FCN trateaza cu Wisla Krakowia, Poli si Steaua!!!! Olaroiu asta... futu-l in gura. Nu ne da pace nici morti daca am fi. Acum cu ce ma-sa ne mai ajuta? Iar suntem pe cale sa disparem? Vezi, asa se adevereste zicala pe cine nu lasi sa moara nu te lasa sa traiesti. Daca nu il culegea Gino dupa ce s-a pisat Piturca pe al, acum antrena Vasluiul cu mari sanse de promovare in 2007.
    Thwaite a zis ca e coplesit de multimea ofertelor care sunt pentru el, de la cluburi importante care joaca in CL si UEFA. In UEFA intelegem cine, dar in CL?
    Conducerea trateaza... ? Adica? Pana la urma un lucru e clar: PLEACA.
    "Cine va juca cu Petrolul va pierde". Adica Petrolul, in opinia lui Savu sau a lui Lita, va lua Cupa. Uraaaa!!!! Cata incredere pe baietii nostri.

  10. #1060
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Deci, declaratii inconsecvente, la sarbatoarea...(P)Omului de...Craciun. Sa fii fost si ei la de(z)gustarea vinisorului di pisti Prut? Concluzia, gargara post...sezon(iera), ca sa mai umplem si noi spatiile stirilor (ne)sportive. Thwaite si-a mai dat cu pretu...putul, pe Pro Tv, despre grupa cu Brazilia, considerata de el, ca cea mai grea. Probabil ca se gandea ca nu va fi usor sa fie acolo. Nu mai depindem de Oli, ci totul depinde de Iacov si de...banii din...pusculita, dragii Mosului.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  11. 10th December 2005, 19:59
    Reason
    Duplicat

  12. #1061
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Sa fie nenea Maical noua rezerva de fundash central a Stelei ?! Sincer nu cred, omu' vrea sa joace, asha ca probabil va alege Temeshvarul...
    Oricum, e unul dintre cei pe care nu i-ash refuza
    E adevarat ca poate juca shi lateral stanga ?!
    ex-alpopa

  13. #1062
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alpopa
    E adevarat ca poate juca si lateral stanga ?
    e adevarat. la noi a jucat si stanga, si central, dar mai ales dreapta. problema este ca odata plecat de la noi va deveni un anonim. e alegerea lui (sau nu?).
    si o dedicatie pentru cei care nu se mai satura sa ne ia jucatorii- un mellotron aruncat in moalele capului, sa sune frumos. (asta ca am ascultat anglagard zilele astea. made in sweden

  14. #1063
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Änglagård, gradina ingerilor sau a...demonilor? Thwaite nu va agunge...nici... unde. Eu cred ca Iacov este...zgarcit, prietenii stiu de ce.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  15. #1064
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miril
    Änglagård, gradina ingerilor sau a...demonilor? Thwaite nu va agunge...nici... unde. Eu cred ca Iacov este...zgarcit, prietenii stiu de ce.
    Ehe,ar fi o minune sa nu vanda Nationalul nici un jucator in pauza asta competitionala.Si una si mai mare ar fi sa mai vina jucatori,si nu doar sub forma de imprumut.Ar fi baiat de treaba Iacov.

  16. #1065
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Poli...traumatisme! Tot ce se petrece in jurul clubului timisorean imi intareste convingerea ca Poli a intrat in clubul granzilor la...declaratii. Banii sunt spalati, Mitici avem, de performanta...

    Īncă un australian?

    Michael Thwaite ar putea veni şi el īn Banat, după ce īn vară a fost adus fundaşul Jonathan McKain.

    Valentin ŞERBĂNUŢ
    Se pare că fotbalistul de 21 de ani al echipei FC Naţional a intrat īn vizorul lui Poli, dar clubul bănăţean este doar una dintre grupările care i-au īnaintat o ofertă.
    Impresarul australianului, Marcel Popescu, a recunoscut că Timişoara este o posibilă destinaţie a fundaşului. “Este adevărat că Poli Timişoara este una dintre echipele care s-au interesat de Thwaite, dar īn acest moment Michael este sub contract cu FC Naţional şi este plecat īn vacanţă”, a spus Popescu. Totuşi, Marcel Popescu a recunoscut că Poli nu a făcut o ofertă concretă: “Deocamdată putem vorbi doar despre tentative de discuţii şi tatonări”.
    De cealaltă parte, oficialii clubului bănăţean au spus că Thwaite nu este unul dintre jucătorii de care sunt interesaţi. “Toată lumea se transferă la Timişoara. Fiecare īşi face nume dacă spune că este dorit de Poli”, a spus directorul executiv Ion Crăciunescu. Nici Anton Doboş, actual director executiv la Poli, nu a admis negocierile pentru australian, acesta rezumāndu-se să spună că numai īn funcţie de doleanţele lui Hagi se va face transferuri la Poli.

    Prosport


    "Toată lumea se transferă la Timişoara. Fiecare īşi face nume dacă spune că este dorit de Poli”. Auzi tu, Soro. sper ca si Michael a auzit, cum isi face un nume.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  17. #1066
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    probabil ca thwaite a fost contactat cu ceva vreme in urma de mai multe echipe, care vor sa-l ia gratis. i s-a promis marirea salariului si a fost sfatuit sa nu-si prelungeasca contractul, in speranta ca pana la urma va fi lasat sa plece pe un pret derizoriu.

    din gsp, tudor octavian. poate intelege si cine trebuie, dar e greu, fiindca respectivii nu stiu citi.
    Fotbaliştii lui Dan Petrescu n-au cum să fie la fel de dezinvolţi şi de eficienţi la alte formaţii, deoarece jocul lor, perfect īn formula Dan Petrescu, nu are cum să convingă īn formule sufleteşti şi financiare profund diferite. Problema e aceeaşi şi cu jucătorii de la Naţional. Sportul şi Naţionalul nu sīnt propriu zis două echipe. Sīnt mai degrabă două structuri extrem de interesante de ambiţii şi frustrări. Fotbaliştii celor două echipe, unice probabil īn Europa de Divizia A, prin secretele pline de dramă şi comedie ale finanţării,dar şi prin faptul că joacă frumos fără public şi cel mai frumos īn faţa unui public ostil, clachează cīnd dau de bine. Unora, mesele bogate le pică greu la stomac. N-aş spune că e vorba de jucători talentaţi care-şi iubesc sărăcia, ci doar că traiul mai bun se īnvaţă la fel de greu ca traiul mai prost. Dan Petrescu i-a deprins pe băieţii lui cei cuminţi de la Sportul cu ideea că fotbalul e şi o problemă de caracter. Italienii care i-au urmat lui Olăroiu la Naţional au continuat īn aceeaşi direcţie a luptei cu soarta. La Steaua şi la Timişoara, aceşti meseriaşi cu sarcini de joc sigur definite şi pe termen lung s-au trezit retrogradaţi sufleteşte īn condiţia de oameni de pluton, īntr-o competiţie internă nouă, pentru care nu erau pregătiţi. Ca să le zicem lucrurilor pe nume: aceşti fotbalişti transferaţi cu toptantul la Steaua şi Poli erau şi sīnt valoroşi, dar numai la casa lor. Cred că nici Olăroiu n-a realizat acest lucru cīnd i-a adus la Timişoara. Mai cred că va repeta eroarea la Steaua. Gigi Becali şi Marian Iancu sīnt firi mult prea autoritare ca să nu bruscheze nişte psihologii de sportivi construite cam la nimereală.

  18. #1067
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Auzi la Craciunescu. Adicatelea, Thwaite s-a propus pentru un transfer la Timisoara ca sa-si faca un nume. Aha! Adica in momentul in care Craciunescu lua *ula de la Mircea Sandu, el si toata familia lui, in plus si un kg de cakat si alte dejectii de la acelasi Nasul, Michael isi facea nume nu in meciurile Australiei calificata la Mondiale, ci se lauda in vestiar, la Viduka si Harry Kewell ca e o sa Popovic la Poli in curte. Nici nu isi imagina cat rau le-a provocat alora. Cata invidie pot arata si occidentalii astia, cu toate ca ei sunt mai de la est. Ma refeream la civilizatia asta decadenta a lor.
    In schimb dom' Craciunescu uita cand a plecat cu lacrimi in ochi si suturi in fund de la dragul lui club oltean, Stiinta. Cred ca adevaratii banateni suporteri ai lui Poli mor de ciuda, sau se rasucesc in mormant, stiind ca au ajuns oltenii stapani in Banat. Credeti-ma!
    Nu i-au scos din kakat Caramarin, Coman, Popa, Olah, McKain, Petre, Olaroiu, Canu. Nu! Ei doar si-au facut nume.

  19. #1068
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    isi fac un nume, dar stii cum e-- a bad name. fara legatura cu nr 25 de la noi.

  20. #1069
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    gsp si pro:
    Venit īn Cotroceni acum două luni, ca investitor şi preşedinte executiv, Radu Niculescu nu mai este bine văzut de ceilalţi acţionari ai grupării "bancare", care vor să īl īndepărteze din Parcul cu Platani. Fostul fotbalist nu a mai trecut pe la club de aproape o lună, după o ceartă violentă cu preşedintele Consiliului de Administraţie, Constantin Iacov, căruia i-a reproşat că intervine prea mult īn echipă şi ia de unul singur hotărīrile.

    Surse din cadrul clubului susţin că finanţatorii, sătui de ifosele şi indiferenţa lui Niculescu, care "vizitează" foarte rar biroul, vor supune la vot, īn şedinţa Consiliului de Administraţie de peste două zile, schimbarea acestuia din funcţie. Cele 28 de procente deţinute de Radu vor fi preluate de restul acţionarilor.

    Īşi primesc banii
    Preşedintele Consiliului de Administraţie, Constantin Iacov, a anunţat că se caută soluţii pentru ca săptămīna aceasta să fie plătite salariile jucătorilor. "Pentru rezultatele bune din ultima vreme băieţii merită o răsplată. Vreau să le achităm ratele contractuale şi primele pentru a avea bani de Sărbători, să aibă tot ceea ce doresc, aşa cum nu s-a mai īntīmplat la Naţional pīnă acum la final de an", a declarat Iacov.


    Michael Thwaite (foto) nu mai pare dispus să continue īn Cotroceni, deşi mai are contract pānă īn vară cu FC Naţional.
    Adversara dinamoviştilor din grupele Cupei UEFA, ŢSKA Moscova, a pus ochii pe fundaşul australian. Ruşii sunt dispuşi chiar să ofere īn schimbul fotbalistului suma de două milioane şi jumătate de dolari. Pun şi o condiţie īnsă: vor mai īntāi să-l testeze pe australian. Acesta nu este singurul fotbalist de la FC Naţional dorit de moscoviţi. Ryan Griffiths pare a fi şi el pe placul ruşilor, numai că atacantul mai are un an şi jumătate de contract cu bucureştenii. Cert este că īn ianuarie cei doi australieni vor sta patru zile la Moscova, timp īn care vor fi testaţi la sānge de cei de la ŢSKA.
    Īnainte de a pleca, sāmbătă, īn Australia, īn vacanţă, Michael a recunoscut că nu duce lipsă de oferte. “Deocamdată plec īn ţara mea pentru a-mi petrece Sărbătorile de iarnă alături de familie, īnsă īn ianuarie mă voi īntoarce īn Romānia, la echipa cu care am contract, FC Naţional. Totuşi, am īnţeles că sunt dorit de Steaua, Poli Timişoara şi Wisla Cracovia”.
    Contactat telefonic, Constantin Iacov, preşedintele Consiliului de Administraţie al lui FC Naţional, a declarat: “Nu vreau să comentez această informaţie. Vă pot spune doar că Thwaite este dorit de două formaţii din străinătate. De la Steaua şi Poli Timişoara nu am primit nici o ofertă pentru Michael”

  21. #1070
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Vai, vai... L-ati vazut la teve pe Craciunescu ce isi mai framanta fata de furie si ingrijorare la meciurile lui Poli. Dom'le, onul asta traieste pentru Poli. E nascut sa fie poli. Zici ca s-a nascut pe Korso si alta nu.
    Cum e posibil sa treci la stari sufletesti necunoscute cu atata nonsalanta? Poate cineva priceput sa ne spuna si noua...
    Sper din to sufletul ca Michael va pleca afara. Aici e clar ca nu il mai putem tine. Poate ii da Dumnezeu gandul cel bun si bafta care sa il ajute sa ajunga la mondiale.

  22. #1071
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Poli...traumatizat, de mic, ar fi o expresie ce-l poate caracteriza... eufemistic. Se exprima ca un poli...tician, ar fi o alta caracterizare, complementara.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •