View Poll Results: pronostic

Voters
4. You may not vote on this poll
  • victorie Romania

    1 25.00%
  • egal

    2 50.00%
  • victorie Israel

    1 25.00%
Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 130

Thread: Preliminarii CE 2024: Israel – ROMÂNIA 1-2

  1. #22
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Altfel spus in caz de egalitate primul criteriu de departajare meciurile directe si apoi golaverajul
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  2. #23
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Boloca e un produsul unor diasporeni cărora a inceput sa le pută de Românya odata ajunsi afara, in concluzie baiatul nu simte nimic pt țara parintilor lui. Românya e o țara careia ii pute de cetatenii eu, dar situatiunea e umpic mai nuantata cand vine vorba de patriotism si datorie fata de tara, nu te poti raporta, ca o mizerie, doar la ce iti trece prin stomac de o generatie. Ca oarintii lui Boloca sunt niste țarani cocliti, niste m.uisti, indiscutabil. Dar saracul Daniel, crescut, educat, inoculat mizerie de mic, format in Italia, de ce sa il terfelim? Pt cateva like-uri? Sa va tragem la m.uie, bai gesepeii plii mele!

    https://www.gsp.ro/fotbal/nationala/...ei-718835.html

  3. #24
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,899
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Habarnist mincinos ca de fiecare data.


    Article 15 Equality of points – qualifying group stage
    15.01
    If two or more teams in the same group are equal on points on completion of the qualifying group stage, the following criteria are applied, in the order given, to determine their rankings:

    higher number of points obtained in the group matches played among the teams in question;

    superior goal difference from the group matches played among the teams in question;

    https://documents.uefa.com/r/Regulat...p-stage-Online
    Pai asa au zis astia la stiri. Ce sa le fac eu?

    Eu nu sunt platit asa ca ei ca sa transmit informatii false publicului, o fac din placere.



    Mai bine asa pentru noi.
    Last edited by Johnny D; 14th November 2023 at 20:56.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #25
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Boloca e un produsul unor diasporeni cărora a inceput sa le pută de Românya odata ajunsi afara, in concluzie baiatul nu simte nimic pt Č›ara parintilor lui. Românya e o Č›ara careia ii pute de cetatenii eu, dar situatiunea e umpic mai nuantata cand vine vorba de patriotism si datorie fata de tara, nu te poti raporta, ca o mizerie, doar la ce iti trece prin stomac de o generatie. Ca oarintii lui Boloca sunt niste Č›arani cocliti, niste m.uisti, indiscutabil. Dar saracul Daniel, crescut, educat, inoculat mizerie de mic, format in Italia, de ce sa il terfelim? Pt cateva like-uri? Sa va tragem la m.uie, bai gesepeii plii mele!

    https://www.gsp.ro/fotbal/nationala/...ei-718835.html
    Eu zic sa-i uram drum bun, cale batuta ! Nu merita sa imbrace tricoul nationalei de fotbal a Romaniei. Sa se ia de mana cu Daneliuc. Mai e unu Coubis. Probabil va intra in aceeasi oala.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  5. #26
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Da, dar uite ca nu avem diplomatia, stiinta, abilitatea de a exploata calitatile unui fotbalist titular in Italia. Ma doare in pulă, sa vorbeasca in meglenă. L-a respins grupul, se stie cat de toxice sunt vestiarele romanesti, unele pline de proşti, ingălați, cocalari si manelisti. Bine, si Marin era titular intr-o vreme in Italia, el fiind o mizerie de fotbalist. Dar si Italia l-a folosit pe Retegui intr_o vreme, care nu stia decat bella ciao si cazzo. Nu e, mă, suntem si proşti, si aroganti, niste capre râioase. Il luai, vedeai care e treaba.

  6. #27
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,362
    Reputatie
    0
    Deci Israel bagă juniorii cu Elveția. Era de așteptat, ii interesează doar meciul cu noi. Nu aveau cum juca cu titularii 3 meciuri în 7 zile.

  7. #28
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,999
    Reputatie
    1
    Pentru ei nu se schimba mare lucru daca pierd sau termina egal. Le trebuie victorie cu noi.
    Sau daca ar castiga azi ar trebui egal cu noi pt a se califica. Dar oricum slabe sanse sa bata Elvetia azi, Elvetia care va trage tare la victorie sa termine jucaria repede.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  8. #29
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Dar se si expun situatiei in care Elvetia, deja calificata, isi poate dori mai putin victoria impotriva noastra. Oricum ar fi, Izraelu' a ratat ocazii colosale pt a se califica din cea mai slaba grupa din istoria preliminariilor.

  9. #30
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,362
    Reputatie
    0
    Corect. 👍

  10. #31
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Ce bun ar fi fost un Ion Nicolaescu la nationala Romaniei. Pentru cei care nu stiu omu are si cetatenia romana. E masina de goluri la nationala Moldovei. Marcheaza meci de meci.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  11. #32
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,362
    Reputatie
    0
    Coitza ne zice ca e important sa nu pierdem, cu alte cuvinte o sa jucam în 8-2-0 cu strâns din buci tot meciul pentru un 0-0 și cu 1000 de rugăciuni. După o sa vina Iedu sa ne zică ca ne-a calificat fără înfrângere.

  12. #33
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Pai e important sa nu pierdem ca daca am pierdut s-a dus si calificarea.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  13. #34
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,100
    Reputatie
    0
    Sa tinem pumnii echipei Moldovei, luni s-ar putea intampla ca Rata si Damascan sa se califice, au meci greu cu Cehia

    Nu am nici o idee ce vrea Edi de la nationala asta
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  14. #35
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Sa tinem pumnii echipei Moldovei, luni s-ar putea intampla ca Rata si Damascan sa se califice, au meci greu cu Cehia

    Nu am nici o idee ce vrea Edi de la nationala asta
    Ai uitat de Ion Nicolaescu jucatorul lui Heerenveen
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  15. #36
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Si stiti de ce nu joaca Sergiu Ion Nicolaescu la Herenveen? E unu' Pelle van Amersfoort (ce nume colosal, jos palaria pt parinti!) favorizat de antrenorul olandez. Peste 5 ani o sa auzim si de asta ca a castigat liga cu Manchester

    Despre meci, nu s-a schimbat nimic. Davai, davai, Izdrael!

    Let's make Romania small again!
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  16. #37
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Shon Weismann a fost exclus din lot, deoarece si-a bagat **** in toata lumea. In ebraica. Dupa ce a marcat, cu Elvetia.

    Exceptional. La noi era laudat pt descatusare si dorinta arzatoare.

    Si, desigur, importante erau cele 3 punte. Adica, unul.

    Ce, dumneavoastra nu ati injurat?, ar fi spus Sir Ilie, impaciuitor, ascunzand un zambet de hiena lihnita.

    No, ashe, vezi, ca sa mai injuri in limba domnului nostru iisus Hristos.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  17. #38
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Nu cred ca e pierde asa mare pentru jidani.

    O sa joace Zahavi.

    Manor Solomon de la Spurs e in lot ? Sau e tot accidentat
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  18. #39
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,169
    Reputatie
    1
    e totul sau nimik pt israel!

  19. #40
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,169
    Reputatie
    1
    adika iedutzu poate sa intre cu 7 8 fundasi centrali ca sa nu ia gol..

  20. #41
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Castigam, zic eu.

  21. #42
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,999
    Reputatie
    1
    ISRAEL (4-3-3):
    Glazer - Dasa, Vitor, Goldberg, Revivo - Peretz, Lavi, Gloukh - Turgeman, Zahavi, Khalaili
    Rezerve: Da. Peretz, Jarafi - Shlomo, Baribo, Safuri, Gorno, Kanichowsky, Abo Fany, Kinda, Cohen, D. Glazer, Davidzada
    Selecționer: Alon Hazan


    ROMÂNIA (4-3-3):
    H. Moldovan - Rațiu, Burcă, Drăgușin, Bancu - R. Marin, Screciu, Stanciu (cpt.) - Hagi, Pușcaș, Drăguș
    Rezerve: Niță, I. Radu - Rus, M. Marin, Alibec, Cicâldău, Mihăilă, Coman, Olaru, Moruțan, Mogoș, Dumitrescu
    Selecționer: Edi Iordănescu
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •