View Poll Results: Va fi eliberat?

Voters
2. You may not vote on this poll
  • Nu,prea multa mediatizare

    1 50.00%
  • Da,si-aispasit pedeapsa

    0 0%
  • Nu stiu dar vreau sa fiu ca el

    1 50.00%
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 59

Thread: Va fi eliberat Passaris?

  1. #22
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Cica doi criminali canibali au fost deja gratiati. https://adevarul.ro/stiri-externe/ru...o-2319098.html
    Sper sa se adapteze si in curand sa inghita si plumb 🤣

  2. #23
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Citeam zielele astea o faza ca ce nu a reusit politia din Grecia a reusit politia Romana adica sa-l captureze pe Passaris. Spre exemplu dupa o operatiune rata seful politiei din Grecia si-a dat demisia iar Ministrul de Interne a lor si-a intrerupt concediul de odihna.

    Sau altfel spus: Două zile mai târziu, poliția română a reușit ceea ce grecii au ratat în mod repetat: după o acțiune în forță și fără cusur, Passaris a fost arestat. În timpul proceselor care au urmat, dar și în cei 19 ani petrecuți în penitenciarele de la noi, Passaris a refuzat să dezvăluie identitatea românilor care i-au fost complici la infracțiuni.


    https://www.libertatea.ro/stiri/biog...ssaris-3114692 Aici biografia completa a lui Passaris.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  3. #24
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    Dar asta se stie demult.

    Dar nu a fost doua zile mai tarziu aufost ceva luni.
    Evenimentul cu gaborii in Grecia a fost un august 2001 dupa aia a ajuns in Ro si a fost prins in noiembrie.

    A si beneficiat de lipsa tehnologiei de la vremea respectiva,cred ca ar fi fost prins mai repede daca actiona la fel azi dar in acelasi timp a fost destul de skilled si atunci incat ma gandesc ca s-ar fi adaptat si azi.Ce e drept tot un mobil l-a dat de gol si in Romania.
    El a fost pe felie cu unu Nicolae Gorea in Grecia-tip renumit in mafia greceasca a vremii,o legenda.Pe Gorea l-au impuscat gaborii in centrul Atenei in februarie 2001.
    Altu cu care a vut legaturi a fost Mario Raducan-care probabil l-a ajutat sa evadeze la evenimentu cu epilepsia fake(probabil impreuna cu Gorea).Raducan e condamnat definitiv si in Ro ca l-a impuscat pe unu in Deva si facuse ceva parnaie prin Austria.
    Uite un articol interesant cu altu care era in grup apropiat cu ei Mihai Moldoveanu din Iasi:
    https://www.ziaruldeiasi.ro/botosani...eceasca~ni217l

    Intra in detaliu cu procedeele lor si il mentioneaza si el pe Gorea cu care era tovaras.
    Pt Gorea Passaris a intrat in direct la radio si a zis ca isi va lua revansa in fata gaborilor.Vad ca si Strugariu il lauda deci ceva valoare avea.

  4. #25
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Da a avut complici romani, Gorea sau Stefan l-au ajutat sa intre in Romania cu acte false. A mai fost unu Viorel Ion parca omorat de politia din Grecia.

    In plus are prin conturi bani frumosi.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  5. #26
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    Care Stefan boss?

    Nu Viorel dar Vasile si cu mbine se coraboreaza cu interviul lui Mihai Modloveanu care il descrie ca fiind un copil de 19 ani din Orsova care era doar soferul grupului.Ceva ma face sa cred ca din moment ce Mihai era la parnaie atunci Vasile era defapt inlocuitorul sau.
    Nu numai complici,era implicat complet in mafia romaneasca a vremii.
    Banii sunt din droage-invarte afaceri de ani de zile si prostii astia nu i-au mai dat nimic pt asta.Poate nici nu mai incearca.

  6. #27
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Am gresit eu era vorba de unu Paul cu care au jefuit impreuna.

    Si daca ar fi eliberat ar fi condamnat in Grecia tot la inchisoare pe viata.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  7. #28
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    Ma gandesc ca in Grecia ar avea mai multe facilitati si sanse de evadare.

    Desi dupa 20 plus de ani cine stie.

  8. #29
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    https://www.youtube.com/watch?v=W1jiOGnMu_4

    Aici se vorbeste despre Stefan.

    E un documentar despre activitata infractionala a lui Passaris pe teritoriul Romaniei
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  9. #30
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    Ba eu am studiat istoria lui Passaris dar videoul asta cred ca nu l-am vazut sau nu mi aduc aminte.

    O sa ma uit si eu la el cand am ocazia.

  10. #31
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Sa te uiti acolo se vorbeste si de cele 3 greseli ale lui Passaris.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  11. #32
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    Care sunt alea?

    Din ce tin minte a avut un mobil de pe care l-a sunat unu si cumva de acolo au ajuns la el.Sau gresesc?

  12. #33
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Care sunt alea?

    Din ce tin minte a avut un mobil de pe care l-a sunat unu si cumva de acolo au ajuns la el.Sau gresesc?
    A avut si mobilul ala..

    In documentar se spune ca cele 3 greseli au fost urmatoarele:

    -nu a omorat-o pe prostituata aia cu care umbla
    -nu a scapat de toti furati de la casa de schimb valutar
    -nu l-a omorat pe Stefan ala.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  13. #34
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    Hahaha daor la noi cineva l-ar fi sfatuit sa o omoare pe Mioara))).

    Nu a scapat deloc de bani din ce stiu,erau doar vreo 20 de milioane lipsa cand i-au gasit nu?

    Cum sa si scapi de 575 de milioane in 2 zile in 2001?

  14. #35
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Hahaha daor la noi cineva l-ar fi sfatuit sa o omoare pe Mioara))).

    Nu a scapat deloc de bani din ce stiu,erau doar vreo 20 de milioane lipsa cand i-au gasit nu?

    Cum sa si scapi de 575 de milioane in 2 zile in 2001?
    Cand esti infractor profesionist ar trebui sa stii sa scapi de 575 de milioane in 2 zile, nu ? Adica asa m-as gandi cand esti infractor profesionist trebuie sa stii exact ce faci.

    Oricum actiunea Politiei Romane a fost fara cusur, l-au luat ca din oala.

    Pai de ce sa nu o omori ? E un martor care te poate da de gol (cel putin teoretic). Asta daca gandim ca niste infractori ca sa nu se subinteleaga alte variante.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  15. #36
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    Crima de la Petit Bijou nu a fost premeditata,a fost chestie de instinct pe loc.Un flex in fata Mioarei.
    Deci evident nu s-a gandit cum sa scape de bani dupa.
    Plus de asta context.Era un strain in Ro fara acte,fara sa vb limba atunci si cu deschidere doar la baietii de oras.Ce sa fi facut cu banii?Inafara de sa-i dea nu prea avea ce.
    Nu cred ca gandea f lucid atunci plus ca dupa noaptea crimei nu a mai vazut-o.A futut-o in seara aia si nu a mai vazut-o.
    Chiar de o omora nu rezolva nimci caci pestele ei stia de Passaris deci l-ar fi dat ala in gat daca nu ea.Si tot asa.

    Nu avea scapare.Politia Romana a avut un avantaj strategic altfel erau vai mortii lor.

  16. #37
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Da stiu ca a fost un flex.

    Stia deja limba romana, invatase de la complicii lui. Nu la perfectie dar o stia. Intre timp a invatat-o si mai bine se spune.

    Banii m-as fi gandit sa-i scot din tara ! Nu stiu cum dar asa m-as fi gandit.

    Ai dreptate la faza cu pestele.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  17. #38
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    Ai vreo dovada ca stia?Acum si in timp la parnaie a invatat o da dar atunci nu cred ca stia mia mult de cateva cuminte.
    Vb in engleza cu toti aia.
    Asa cred eu,nu am vazut niciodata dovezi ca stia romana atunci.
    Pai tu crezi ca el nu s-a gandit ma?
    Efetiv nu prea avea scapare....ce trebuia sa faca era sa schimbe chiria repede dar chiar si asa ar fi fost dat in gat de cineva.Nu...era imposibil sa mai scape.Ar fi trebuit chirie schimbata zilnic si sa nu mai intre in contact cu toti aia si sa inceapa cu altii.....greu.Nu era posibil.

  18. #39
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Sau mai bine decat schimba chiria, schimba tara, adica fugea din tara.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  19. #40
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    Pai tu crezi ca nu s-a gandit?
    Probabil nu avea unde,relatiile lui erau Grecia,unde nu mai putea intra,si Romania,unde nu mai avea ce sa faca.

  20. #41
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    De gandit s-a gandit.

    Nu stiu ce sa zic, sunt capi ai Cozza Nostra care au fugit de politie timp de 50 ani.

    A fost si in America un caz cu unu de pe most wanted, l-au prins cand avea 80+ ani mergea la farmacie sa ia medicamente. Evident a fost un pont.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  21. #42
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    Pai da ma boss dar ce intrari ai in Cosa Nostra si ce intrari ai aici?Pai ce relatii avea el sa fuga altundeva?
    Tu compari Cosa Nostra cu nivelul lui?Nu e asa..
    E ca si cum intrebi de ce nu se transfera Dennis Man la Barcelona ca doar are agent pe Giovanni care ia dus pe Hagi si Popescu acolo.
    Nu asa merge treaba.

    Depinde de context.
    Passaris isi inchisase orice intrare in Grecia si a ajuns in Ro prin intermediul mafiotilor romani cu care mai avea relatii in Grecia.
    Ca sa se duca altundeva ar fi avut nevoie de intrare.Si nu avea.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •