Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast
Results 148 to 168 of 173

Thread: Liga Natiunilor 2022/2023

  1. #148
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,169
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Am vazut un nouar interesant la Augsburg. Sa nu ziceti peste un an-doi ca nu stiati de el, Dion Beljo 🤣
    Inca unu bun rau mai e Luka Susic de pe la salzburg daca nu ma insel .. o sa auzi si de ala cat de curand!

  2. #149
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    1-1 in min 15 intre Spania si Italia

    Doua greseli in aparare, Bonucci la italieni si "spaniolul" Le Normand cu un hent in careu

    Spania:
    Simon - Jesus Navas, Le Normand, Laporte, Jordi Alba (c) - Merino, Rodri - Rodrigo, Gavi, Pino - Morata.

    Italia :
    Donnarumma - Toloi, Bonucci (c), Acerbi - Di Lorenzo, Barella, Jorginho, Frattesi, Spinazzola - Zaniolo, Immobile.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #150
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    Nu stiu daca cineva urmareste meciul asta dar Morata e chiar liber cu vaca. Ma intreb ce cauta in primul 11 la spanioli
    Last edited by delaparis; 15th June 2023 at 23:45.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #151
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    Spania castiga 2-1


    FINALA:

    Croatia - Spania
    Duminica 18 iunie, ora 22.45, Stadion Feijenoord
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  5. #152
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,886
    Reputatie
    0
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #153
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Cine dracu' s-a uitat la acest meci, cand s-au intalnit cele mai proaste nationale ale Italiei si Spaniei din ultimii 222 de ani.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  7. #154
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,886
    Reputatie
    0
    Delaparis.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #155
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,886
    Reputatie
    0
    Dumnezeu sa-i mangie sufletul!

    Ca fara el, eram toti Tudose la ora asta...

    Asa... suntem doar cativa Paul, Leul, Tim de jumatate, Darkslowstar, Ciorbica o perioada, etc. aia de care si-au batut joc gashca lu Marius.

    Acum ca tot suntem la capitolul divinitate, am si eu o treaba: multumesc lui Dumnezeu ca n-am prins-o decat cand era pe terminate!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #156
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    A fost frumos la Tudose, ma, or'ce s-ar spune. Cine s-a integrat in comunitate, cine a putut socializa etc cred ca nu regreta timpul petrecut pe 365.

    Va dati seama ca Espania a castigat cu golul unui jucator retrogradat, in cel mai pur stil Pippo Inzaghi. Aka, s-a lovit mingea de el si a sarit in plasa, nenorocita. Asa meritau mizeriile, ei deja se pregateau de penalty-uri.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  10. #157
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,493
    Reputatie
    1
    Eheee, macar au evitat sa fie a cincea finala pierduta intr-o luna De mult n-a mai avut Squadra Azzura o generatie atat de slaba, in frunte cu sarpili parisian. Evident ca tot ca un ***** aratau si cu Andrea in atac (Compagno... a nu se intelege Petagna )

    Cat despre 365, jos palaria pt Tudose. Avea el minusurile lui, insa per total era ok. Fie ea si sparta, mingea ti-o dadea daca era promisa ca premiu

  11. #158
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,110
    Reputatie
    1
    Da, nu ca muistul asta de Vadim! Da ba banii, muistule!

  12. #159
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    🤣

    Nu stii, Ciorbica, chirografarii nu iau nimic. Daca erai si tu moderator, alta era situatia 🤣

  13. #160
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,110
    Reputatie
    1
    Bre, mi-am adus aminte...datorita (sau din cauza) lui Tudose exista o poza compromitatoare cu un dinamovist cu fularul Farului la gat. Ce vremuri, as mai bea niste beri in anturajul ala!

  14. #161
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    Dezastru Italia din toate pct de vedere ! Sanse mari sa rateze si al 3-lea mondial la rand, daca au ceva ghinion la tragerea la sorti...

    Euro nu...ca in afara de Romania, merge toata Europa la Euro

    Spania si ea slabuta, dar macar mai au un Pedri, un Gavi, un Rodri...

    Interesanta finala Croatia - Spania, orice se poate intampla...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  15. #162
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,360
    Reputatie
    0
    Italia bate pe Olanda în finala mică.

    "Ronald Koeman has now lost more matches during his second spell in charge of the Netherlands (3 in 4 games) than Louis van Gaal did in his previous two stints combined (2 in 49)."

  16. #163
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,169
    Reputatie
    1
    Mi Hrvatiii

  17. #164
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    5 galbene, by Felix Zwayer. De ce nu.

  18. #165
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,169
    Reputatie
    1
    Trebuie sa se schimbe timpul in fotbal la 60 minute repriza ... pt Croatia cate prelungiri au vazut astia in ultimi ani nu a vazut nimeni!

  19. #166
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,169
    Reputatie
    1
    cat sa mai catigi si la penalty ....

  20. #167
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,360
    Reputatie
    0
    Portar de 2 lei, șutul ala al lui Rodri oricine îl scotea, s-a văzut de pe Lună ca trage în stânga. Nimic nu a anticipat portarul ala deși nu au tras extraordinar spaniolii.
    Fără trofeu pentru croați deși tot timpul au fost acolo în fazele finale în ultimii ani.

    Vedeam o statistica, în secolul asta au jucat 13 meciuri eliminatorii și în 10 au avut prelungiri.

  21. #168
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Foarte buna tehnica lui Unai de la penalty-uri. Era iesit cu totul din poarta, dar cumva ii ramasese un picior pe linia portii , cat sa bata lentila varului 👍. Nu puteai sa castigi in fata regilor de la 11m decat facand ceva special. Asta inseamna sa te duca capul, sa inovezi. Apropo de o discutie pe care o aveam pe uațap cu niste amici, ca penalty-ul nu se apara. Uite ca se apara, daca ejti isteț. Băbăieț.

    Espania f slabă, ca de obicei de cand Barsa si Real nu mai dau 7-8 titulari, jale mare. Vin de la alte echipe, baietii sunt ok, dar lipseste ceva. Ma bucur totusi ca au renuntat la Kepa, la DeGea. Cand esti contemporan cu Unai, il poti urmari de pe banca de rezerve. Care Unai va fi scos din poarta Spaniei nu de X si Y, ci chiar de rezerva lui de la Bilbao, Agirrezaballa. Mie asa mi se pare ☺️

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •