View Poll Results: Cine promoveaza?

Voters
10. You may not vote on this poll
  • Rapid

    4 40.00%
  • Petrolul

    0 0%
  • U Cluj

    1 10.00%
  • Farul

    1 10.00%
  • Mioveni

    0 0%
  • Turris

    2 20.00%
  • U Craiova 1948

    5 50.00%
  • Metaloglobus

    0 0%
  • Gloria Buzau

    0 0%
  • Dunarea Calarasi

    0 0%
  • Ripensia

    0 0%
  • CSM Resita

    0 0%
  • Concordia Chiajna

    0 0%
  • Csikszereda

    0 0%
  • ASU Poli Timisoara

    0 0%
  • Aerostar

    0 0%
  • Unirea Slobozia

    0 0%
  • Comuna Recea

    2 20.00%
  • CSM Slatina

    0 0%
  • Alta

    0 0%
Multiple Choice Poll.
Page 28 of 50 FirstFirst ... 18262728293038 ... LastLast
Results 568 to 588 of 1034

Thread: Liga 2 - sezon 2020/2021

  1. #568
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,899
    Reputatie
    0
    E enervant cand il vezi pe supermijlocasul ala de care vorbeam eu acum un an si jumatate de Alami ca face senzatie la Calarasi, si la noi a fost fix pwla de-a trebuit sa-l cedam lor, ca n-a jucat nimic.


    De aia i-am si batut pe Calarasi ca le-am interzis sa-l foloseasca in meciul cu noi.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #569
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,169
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Farul a jucat pt un punct la Craiova, nu a riscat nimic si a preferat să se lase la cheremul indirectelor in ultima etapa. O maniera prostească de a incheia un sezon bunicel.

    Regretabila calificarea Policlinicii. Nu neaparat in play-off, oriunde Fotbalul nu e justitie, trebuie sa acceptam si asta.
    Din pacate asa e... la craiova nu mai aveam nimik de pierdut.. chiar nu stiu ce plm e in capu la staff ul ala ... hai ok .. prima repriza tatonare dar.. in rest?
    Libera La LAZIO !

  3. #570
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,169
    Reputatie
    1
    Miercurea Ciuc... o sa promoveze zic eu .. adik acolo sunt bani mai multi ca in restu partilor.. o sa vedeti .. e politic acolo
    Libera La LAZIO !

  4. #571
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,899
    Reputatie
    0
    Si la noi au fost bani multi anu trecut si...

    Nu se stie, sunt o echipa puternica dar vom vrea sa ne luam revansa!

    Macar tur-retur!

    Imi amintesc perfect meciu cu ei, i-am dominat la ei acasa, ne-am kkt pe noi in fata portii, Sefer a dat doar suturi de kkt, nu ca azi, ei un contra-atac, penalty, 1-0, mort. Vine razbunarea, vine ea...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #572
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,169
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Si la noi au fost bani multi anu trecut si...

    Nu se stie, sunt o echipa puternica dar vom vrea sa ne luam revansa!

    Macar tur-retur!

    Imi amintesc perfect meciu cu ei, i-am dominat la ei acasa, ne-am kkt pe noi in fata portii, Sefer a dat doar suturi de kkt, nu ca azi, ei un contra-atac, penalty, 1-0, mort. Vine razbunarea, vine ea...
    Depinde ioane.. ce sa facut cu banii .. ca daca sau spalat si sau bagat in buzunar au fost degeaba ...
    Libera La LAZIO !

  6. #573
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,169
    Reputatie
    1
    cei drept la ce buget ati avut anu trecut... trebuia sa promovati !
    Libera La LAZIO !

  7. #574
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,899
    Reputatie
    0
    Sa nu uitam, au avut si un gazon de tot kktul, mai rau ca asta de la Metaloglobus, kkt din ala de mocirla de unde nu puteai suta nici cu picioru lu Van Basten. Ma rog. Acu va fi timp frumos, speram sa nu mai prindem mocirle din alea de doar echipe de rugby pot avantaja.

    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    Depinde ioane.. ce sa facut cu banii .. ca daca sau spalat si sau bagat in buzunar au fost degeaba ...
    S-au adus jucatori buni, cum a fost Mallo. Ala era cel mai bun fundas central din Liga a 2-a, si-ar fi si ramas daca ar fi fost bani de el. Asa, am luat niste carpe care la imbulzeala iau gol in prelungiri cu Ripensia si Turris, goluri ce ne-au dat mortala de n-am mai batut pe nimeni mai bine de o luna dupa ambele. Asta e, management prost, acel jucator trebuia pastrat chiar daca-i plateai 5 salarii. De-l aveai aici, cred ca eram pe locu 1 cu avans de 5-6 puncte acum.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #575
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,169
    Reputatie
    1
    de la anu sunteti bine ca e gata giulestiu cred ...
    Libera La LAZIO !

  9. #576
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,899
    Reputatie
    0
    Pai da, in 2-3 luni daca nu apar probleme, ar trebui sa fie gata.


    Stai asa, ala de 1-0 a fost meciu din sezonul trecut! Sezonul asta ne-au batut clar 3-1, zici ca erau echipa de prima liga, n-am avut nici o sansa. Pe urma Alami si Calarasi le-au venit de hac, ciudat.


    Practic avem de luat revansa dupa 2 infrangeri la rand!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #577
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,169
    Reputatie
    1
    FCU si Miercurea Ciuc o sa fie cred bataia pt primele 2 locuri .. restu . la ingramadeala.. sa vedem .. frumos ar fii rapid craiova dar e greu !
    Libera La LAZIO !

  11. #578
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,899
    Reputatie
    0
    Cine plm e FCU? Aia pe care i-am batut la ei acasa?
    Aia de-s singurii ce s-au calificat in play off cu o infrangere azi?
    Naaa, Craiova e principala favorita, pe urma restu.


    Si la noi e vorba de moral, am avut niste antrenori de kkt in afara de Mihai Iosif pe care l-au dat afara in toamna/iarna dupa ce-a repus echipa pe picioare. Jucatorii joaca altfel cu el, mult mai dezinhibati pe faza ofensiva si asta conteaza cel mai mult.


    Deci cand l-au dat afara sincer am crezut ca vine Murinho sau ceva, in orice caz ceva antrenor cu decenii de performante in spate. Cand colo, ce sa vezi... imi vine o moima ce n-a antrenat in viata ei! Nu poti sa faci asa ceva, e prea amatorism... da-i in plm de conducere de kkt. Mihai Iosif trebuie sa stea acum pana la capat.


    Da voi stiti de ce l-au dat afara? C-a facut 2 victorii si un egal si echipa in fine juca fotbal! Cam ce-au facut cu Multescu la Dinamo dupa 4p in 2 meciuri, ca sa aduca pe nimeni. E de necrezut asa ceva. Si daca faci mitocanii, o patesti, a patit-o Dinamo, am patit-o si noi.


    Norocul nostru, ca noi mai avem o sansa. Dinamo n-o mai are, Multescu n-a reusit de data asta sa repuna echipa pe picioare. Daca ti-ai batut joc de el o data, nu e sigur ca bietul om va putea si a 2-a oara sa-ti faca senzatie ca sa-l dai afara c-asa ai tu chef, ca esti handicapat. Da ce e de neinteles e ca-l dai afara CA SA ADUCI PE NIMENI! Nu c-ai avut de ales un superanterenor si nu l-ai putut rata, ceva Dan Petrescu sau stii plm, ceva mare in orice caz! E de noaptea mintii!
    Last edited by Johnny D; 28th March 2021 at 17:52.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #579
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,169
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Cine plm e FCU? Aia pe care i-am batut la ei acasa?
    Aia de-s singurii ce s-au calificat in play off cu o infrangere azi?
    Naaa, Craiova e principala favorita, pe urma restu.


    Si la noi e vorba de moral, am avut niste antrenori de kkt in afara de Mihai Iosif pe care l-au dat afara in toamna/iarna dupa ce-a repus echipa pe picioare. Jucatorii joaca altfel cu el, mult mai dezinhibati pe faza ofensiva si asta conteaza cel mai mult.


    Deci cand l-au dat afara sincer am crezut ca vine Murinho sau ceva, in orice caz ceva antrenor cu decenii de performante in spate. Cand colo, ce sa vezi... imi vine o moima ce n-a antrenat in viata ei! Nu poti sa faci asa ceva, e prea amatorism... da-i in plm de conducere de kkt. Mihai Iosif trebuie sa stea acum pana la capat.


    Da voi stiti de ce l-au dat afara? C-a facut 2 victorii si un egal si echipa in fine juca fotbal! Cam ce-au facut cu Multescu la Dinamo dupa 4p in 2 meciuri, ca sa aduca pe nimeni. E de necrezut asa ceva. Si daca faci mitocanii, o patesti, a patit-o Dinamo, am patit-o si noi.


    Norocul nostru, ca noi mai avem o sansa. Dinamo n-o mai are, Multescu n-a reusit de data asta sa repuna echipa pe picioare. Daca ti-ai batut joc de el o data, nu e sigur ca bietul om va putea si a 2-a oara sa-ti faca senzatie ca sa-l dai afara c-asa ai tu chef, ca esti handicapat. Da ce e de neinteles e ca-l dai afara CA SA ADUCI PE NIMENI! Nu c-ai avut de ales un superanterenor si nu l-ai putut rata, ceva Dan Petrescu sau stii plm, ceva mare in orice caz! E de noaptea mintii!
    da ciudat ca la voi nu ar trebuii sa fie probleme.. adika craiova mm .. numai mititelu stie de unde a adunat atatia bani sa reuseasca cu FCU iarasi .. la voi cu primarie cu drq cu lacu .. si tot nu merge nimik bine
    Libera La LAZIO !

  13. #580
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,169
    Reputatie
    1
    Dinamo .. sa cam terminat cu Dinamo in mom cand au intrat asa numiti:: DDB in actiune.. cand intra suporterise cam termina .. ca dau de bani ... si isi vad doar de buzunare ..
    Libera La LAZIO !

  14. #581
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,169
    Reputatie
    1
    la noi de ex,daca nu venea Marica.. se alegea prafu ! era in mana la toti jegosii...echipa si toti banii ii bagau in buzunar !
    Libera La LAZIO !

  15. #582
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,351
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    De ce sa moara?
    Pentru ca nu mai e Tudorache primar si nu mai au bani. A observat pana si Ionelu' ca nu s-au mai adus jucatori de calitate, ca nu s-a mai investit mare lucru. Si Ionelu' e cam greu de cap, dar tot a vazut.

    Asta e... s-au calificat descultii in play-off... din 6 echipe, doua promoveaza direct iar locurile 3 si 4 merg la baraj cu locurile 7 si 8 din play-out Liga 1. Intervine dilema urmatoare, daca joaca Dinamo cu Rapid baraj, noi cu cine tinem? Nu vreau sa se califice nici bozgorii...

    Totusi, Liga 1 ar fi mai saraca fara Dinamo. Facem noi caterinca, dar nu vreau sa retrogradeze.
    Rapidu' nu ar merita sa joace nici in Congo. Niste animale bronzate care nu au ce cauta pe prima scena.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  16. #583
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,169
    Reputatie
    1
    eu zic ca dinamo nu tre sa cada... si rapid plus craiova din formatia asta de 6 din liga 2 tre sa intre ..
    Libera La LAZIO !

  17. #584
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,899
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Totusi, Liga 1 ar fi mai saraca fara Dinamo. Facem noi caterinca, dar nu vreau sa retrogradeze.
    Rapidu' nu ar merita sa joace nici in Congo. Niste animale bronzate care nu au ce cauta pe prima scena.
    Deci pe noi ne urasti mai ceva ca pe Dinamo.
    Asta inseamna ca "sugi pla"-ul de mai devreme ti l-ai meritat cu varf si indesat! Ba ar mai merge vreo 5!

    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    Dinamo .. sa cam terminat cu Dinamo in mom cand au intrat asa numiti:: DDB in actiune.. cand intra suporterise cam termina .. ca dau de bani ... si isi vad doar de buzunare ..
    Da, asta e un semn rau pentru ei, si noi am dat bani si-am salvat echipa, practic i-am cumparat licenta pt sezonul urmator dar degeaba, pana la urma chiar daca echipa a terminat pe 8 dupa sezonul in care i-am cumparat licenta, a venit Duru pwlii lu Cristos cu legile lui ce s-au aplicat doar pentru noi si ne-a retrogradat. Eu stiu ce nasol e, sper pt dinamovisti sa nu pateasca la fel. Ba eu stiu de 2 ori, am trecut practic prin 2 falimente cu echipele mele de suflet, prima data cu National, si apoi cu Rapid, o agonie cum nu stiu si nu cred ca a mai trait nimeni altcineva.

    Dar ala e trecutul, sa ne concentram la prezent, mai precis la ziua de azi, cum am trait eu meciul:

    Fericiti nu suntem ca suporteri ai Rapidului, dar suntem bucurosi azi. Eu la inceput de meci imi ziceam ca nu e meci de totul sau nimic e meci de nimic sau ceva, adica practic nu castigam nimic decat dreptul de a juca intr-un alt mini-campionat. Deci sunt zen, sunt senin, iarba e verde, daca va fi sa ratam si sa pierdem asta e, oricum pe terenul astora (desi nu prea e teren, e mai degraba anti-teren) n-a prea batut nimeni.

    Si-ncepe meciul fratemeleu, primele 6 minute, nu stiam ce-i cu mingea, se poate sau nu lovi cu piciorul? Aia cu mijlocul lor de 17 ani stiau face preluari, pase, la noi mingea avea doar colturi culminand cu handicapatul ala care a incercat sa preia in careu. Cand vine mingea langa careul mic, ce preluara maa-ti vrei? Direct dai ciocan in ea inalta, unde-o cadea, acolo-o fi ca oricum centralii imediat sunt sub minge si o pot respinge mai bine. Si se face 0-1. Am zis ca-i gata, sa nu-mi fac sperante ca pana invata a nostrii sa faca o preluare, astia dau vreo 3.

    Si vin golurile noastre, culminand cu acea executie a lui S.F.r din filme SF, evident. De la agonie la extaz, nu ma asteptam la asa ceva, eram sub tavan, doar el cu mine, ne mangaiam amandoi. Si vine kktul ala retardat cu ochi ce nu vede hent la portar, indirecta si in 5 secunde luam gol. Probabil faceam 3-1 acolo cu o pasa lateral, usor in spate sa nu ajunga zidul sa sara la blocaj, si-n loc de 3-1 se face 2-2. Aia mi-a pus capac, s-a terminat cu tot zenul si toata iarba verde, si au urmat si magariile lu Hlistei care dribleaza bine si da in minge invers, cu picior inversat, bara lu SFr ce cu 1mm mai in interior era gol, ghinion pur si serpuirea lui Ilie care nu gaseste la finalizare decat fundasii din fata portii.

    De-acolo-ncolo o ora de chin total pana la golul de 4-2, iti trebuie Xanax dupa un astfel de meci sa nu-ti crape o vena-n cap. Ideea e ca orice contact la ei era fault, la noi jocul liber, orice faceau ei, jocul continua. Si faza aia cu hent-ul ala in careul lor care intr-adevar nu e penalty dupa regulament, dar daca ne-ai futut intr-un hal far'de hal in prima repriza la faza aia, trebuia dat in compensare. N-a dat nimic gunoiu ala cu ochi, totul doar pentru gazde.

    Pana la urma a iesit cu bine dar greu mi-am scazut tensiunea in ultimele 6-7 ore, asa ceva e de nepermis, sa-si bata joc de tine un kkt care cica e retras din arbitraj, probabil doar din cel european, dar ar fi cazu sa fie retras de tot din toate. Si pentru cine? Pentru ceva echipa de provincie in a carei carca stateau sperantele unui district/judet? As fi inteles frate, dar nu pentru kktul asta de Metaloglobus cu care nici tzantzarii de pe peretii gheretelor din Pantelimon nu tin.

    Mai si da-o-n plm, sugi pwla Coltescule cu cine te-a facut arbitru cu tot, gunoi de om! O sugere de pwla generala pentru tine si echipa ta de gunoaie de margine, oameni de kkt!

    Si abia acum m-am calmat. Noapte buna, ca de luni la servici.
    Last edited by Johnny D; 28th March 2021 at 22:39.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #585
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,351
    Reputatie
    1
    Nu urasc Rapidul, ci "suporterii" vostri. Jegurile alea animalice care sufera de prostie si vor sa o demonstreze la fiecare meci.
    Doar maimutele am vazut sa arunce cu dejectii in oameni.

    https://www.youtube.com/watch?v=Pxdn...el=FiftyTwenty

    Aia e primata, nu ca ai fi in stare sa faci diferenta. Uite ala e rapidist.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  19. #586
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,899
    Reputatie
    0
    Pai iubirea de Rapid e unica, nu mai exista asa iubire mare. Si din pacate, nu toti suporterii au minim 17 clase sau elevat simtul ridicolului sau rusinii. Si la voi ar face multi asa daca ati cunoaste o astfel de iubire, nici la 50% intensitate nu sunteti voi, altfel s-ar vedea acolo cand v-ar fura CFR-ul campionatele pe linie.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #587
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,351
    Reputatie
    1
    Ce vorbesti ma, cand a venit PSG-ul i-ati umplut de flegme.

    https://www.sport.ro/stiri-pe-scurt/...rapidisti.html

    Saracii au crezut ca s-au intors in evul mediu. Abia asteptau sa se intoarca in Franta, in civilizatie.

    Galeria rapidului este o adunatura de mizerii, jeguri, maimute cu asemanare umana. Cei mai rudimentari si primitivi din Romania.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  21. #588
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,899
    Reputatie
    0
    Acolo a fost o scapare. Acei suporteri au murit deja in 2 decenii!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •