View Poll Results: Cine merge in finala?

Voters
6. You may not vote on this poll
  • Islanda

    3 50.00%
  • Romania

    3 50.00%
Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast
Results 106 to 126 of 160

Thread: Islanda-Romania 2-1 semifinala nations league!

  1. #106
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,103
    Reputatie
    0
    Ce parere aveti de Stanciu ?

    Acum nu analizez ce joaca, ce ma deranjeaza este ca vine la cornere si lovituri libere peste Maxim si Ianis, victoria cu Austria se datoreaza unei
    lovituri libere la care a insistat Maxim.
    Last edited by iulian_1976; 9th October 2020 at 01:04.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  2. #107
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,003
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Ce parere aveti de Stanciu ?
    proasta
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #108
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,915
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Ce parere aveti de Stanciu ?
    proasta
    Si mai proasta.

    Ramane valabil ce-am zis: nu ne calificam nicaieri pana nu scapam de panarama asta. Hagi de juca in prima repriza, eu zic c-am fi avut o ocazie de gol macar inainte sa dea ei. Si poate daca o fructificai... nu poate, sigur, altfel era meciul.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #109
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,103
    Reputatie
    0
    Atinci de ce joaca titular la Contra si Radoi? Joaca tranfermarkt fotbal?
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  5. #110
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,915
    Reputatie
    0
    Ai vazut ca stii?


    Doar ca el a fost nr. 1 azi intr-o echipa de mucialai penibili, nu-l face jucator de nationala. Problema e ca si cand sunt jucatori ce joaca bine, el e mereu un impedicat daca meciul e cu presiune, cu miza = nu are ce cauta aici.


    Acu mi-e ciuda ca nu l-a lasat pe el sa dea penalty, sa vezi cum da o pasa la portar, pe centru portii, de toata minunea!
    Last edited by Johnny D; 9th October 2020 at 01:22.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #111
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,915
    Reputatie
    0
    Hopa, c-a venit Capitanu'! Bucuros ca la ultimul meci a lu' Dinamo, mai mult ca sigur! Presimt o ratzoiala de zile mari!


    Eu pe de alta parte nu sunt nici 10% asa suparat, acolo a fost furt pe fata, si ala din ala spurcat rau - nu obisnuit, aici am dat cu 1 gol in plus mai mult decat am jucat, decat meritam.


    Si mi-a si iesit biletu care m-a mai scos din groapa H2(-1.5) cu VAR, altfel pierdeam doar pe impotentii astia in meciuri cu miza.
    Last edited by Johnny D; 9th October 2020 at 01:44.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #112
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,877
    Reputatie
    0
    jenant ne-am prezentat la un meci de baraj, precum am facut-o jenant si cu grecia in 2014...

    cumva era sa dam 2 goluri din 2 penaltyuri, cu ceva istoric...0 ocazii si 0 suturi pe poarta...
    rusinos...islanda e buna, dar nu am jucat la franta acasa...

    macar cineva ne-a depasit la penibilitate...bosnia, care nu a putut sa se califice acasa cu irlanda de nord si cu 1-0, avand in vedere cat de slaba e irlanda de nord
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  8. #113
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,915
    Reputatie
    0
    Era greu sa-i fure arbitru chiar la ei acasa, si cu VAR.
    Al 2-lea n-a fost nici un fel de penalty, arbitraj perfect.


    Mironica e un prost, n-are nici o treaba.


    Si nu faza ca nu stie arbitraj il face prost, ci cum interpreteaza anumite informatii in general. De exemplu acum a contestat ce-a zis selectionerul si anume ca nu meritam sa ne calificam. Ca daca am fi primit penalty si om in plus ne-am fi calificat, pai bai prostule, una e sa poti sa te califici, alta sa meriti. Si de era penalty clar si-l primeam si pe urma ne calificam, tot n-am fi meritat! Dar e prea prost sa-nteleaga diferenta...
    Last edited by Johnny D; 9th October 2020 at 01:58.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #114
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Desigurdson (genial Lipovanul ) asta e nationala țării unde gunoaiele, tarfele si interlopii voteaza scorurile in fața staborului prezidat de regina felinarelor rosii, cu ridicare de deșt. Asta e nationala tarii unde slugile cu miros de urdă si arbitrii de linie dicteaza penalty-uri pt cine are oi mai multe, unde atacantii fac hernie de la o palma pe umar, pasa merge doar in spate iar faza ofensiva inseamna centrare pe ceafa liberoului adevers.

    Un meci intreg am stat la cersit penalty, atitudine apreciata de kinoseurii de la protivi, ninonică si șulfan. A facut spume Ninonică pt inca 4 penalty-uri neacordate. Practic, fiecare basina era penalty, asa cum ne-au explicat arbitrii fecalofili Nicoara si Petrescu Ma, Skomina ăsta nu a vazut unicul derby? Sa ii trimiteti o caseta, sa stie ca maine a belit **** la comisie.

    Ramaneti cu minunile de la Topola si Klagenfurt, drajilor. Votati cancerul, ciuma, sodoma si gomora fotbalistica. Votati fcsb, miriel, stropipiță si justinian. Votati calificare la euro, doar pe site-ul nostru imibag****invoidegunoaie. rro!

    PS. Vai, cat ne-ai amenintat cu Crețu ăla, Iuliane, am crezut ca l-a descoperit Miriel pe Gattuso, la echipa eliminata de Coleraine din cupa uefa. Ce sa mai zicem de godacuțul de la Giurgiu, sper ca are timp sa guste cateva jumări de porci de mare ișlandeji, ca fotbal doar Ionica si Miriel Pliantul au vazut la el

  10. #115
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,915
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Ce sa mai zicem de godacuțul de la Giurgiu, sper ca are timp sa guste cateva jumări de porci de mare ișlandeji, ca fotbal doar Ionica si Miriel Pliantul au vazut la el
    E bun dar nu trebuie jucat in careu, tre sa fii prost sa nu-ti dai seama ca locul lui e in afara careului. Nu se stie demarca, si nici nu e vreun jucator de cap. De ce sa-l bagi in careu?

    Nu stiu la Cretzu, dar aici a gafat-o clar, Ratzoi.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #116
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,103
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    PS. Vai, cat ne-ai amenintat cu Crețu ăla, Iuliane, am crezut ca l-a descoperit Miriel pe Gattuso, la echipa eliminata de Coleraine din cupa uefa. Ce sa mai zicem de godacuțul de la Giurgiu, sper ca are timp sa guste cateva jumări de porci de mare ișlandeji, ca fotbal doar Ionica si Miriel Pliantul au vazut la el
    Ai bagat-o sa rimeze cu Cretu inteleg Unde l-am laudat pe Cretu ?

    Singurul jucator care trebuie sa joace la mijloc la nationala din 2018 pana in prezent este Cicaldau.
    Last edited by iulian_1976; 9th October 2020 at 02:11.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  12. #117
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu stiu, frace, e atacant. Daca nu-i place munca in careu trebuia sa se faca portar Scapam macar de penibilul de a convoca un portar care n-a jucat niciun meci serios de 2 ani Desigurdson, nu are joc de cap, dar are lamborghini. Atacantul clasic de la fcsb, basini umflate cu pompa de slugile aservite

    Oricum, jalnici, ba, si ceferistii, pariurile lui Miriel. Ce e drept, baietii aratau bine la Dan Bursucul in echipa, dupa ce i-a bulversat Mireille nu au ramas decat niste jaloane penibile, cu lapsusuri de u19 la marcaj.

    Aici s-a vazut lucrarea mesterului Radoi, sa ne-apuca de un coy. Nimic.

    Nimic.

    Ai pierdut timpul, bai nenorocitule!

    Mireleee, du-te, baaa! Si ia-l si pe gânsacul ala sclifosit, alt antrenor scolit la centrala telefonica fecali.

  13. #118
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,915
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Nu stiu, frace, e atacant. Daca nu-i place munca in careu trebuia sa se faca portar
    Corect.

    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Scapam macar de penibilul de a convoca un portar care n-a jucat niciun meci serios de 2 ani
    Corect.

    Golu 2 a fost parabil, s-a vazut ca moshu nu poate impinge in picioare. Inca o data o zic, Radu ar fi scos-o si orice portar cu reactie buna si picioare solide.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #119
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Unde l-am laudat pe Cretu ?
    Nu mai stiu dar e exact genul de jucator pe care iti place tie sa-l recomanzi, sa il scoti din anonimat dupa o pasa luminoasa de 10 metri

    Stiu ca ai simtul humorului elastic, de aia ii mai testam asa rezistența

  15. #120
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,915
    Reputatie
    0
    Iulian e baiat bun, singurul stelist nespurcat ramas pe forum!


    Si Yonutzz dar el deja parca nu mai e stelist, ca nu prea-i pasa!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #121
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post

    Golu 2 a fost parabil
    Tot meciul a fost parabil, Islanda e un fel de Bulgaria nordului. In goana de a pregati cele mai mici detalii, ratatouille a uitat de Desigurdson, pe care l-a tratat intr-o maniera moderna, invatata la scoala moldoveneasca de antrenori. Adica, l-a lasat in plata bunului Dumnezeu, acum in hramul Sf Parascheva ocrotitoarea. L-a bagat la 'si alti soni'. Ia uite, ba Nicule, cati soni au islandejii astia!? Pă care dăm marcaju'? Lasa, ba, ca stie ei, Mirele, le facem noi munca lor?

    Un jucator aveau islandezii si p-ala nu l-am anihilat nici 5 secunde. Mizerabil

    PS. Iuliane, dar de Burca putem sa te intrebam? Stiu ca era unul dintre favoritii tai Pana la urma, a facut cea mai tare faza a noastra. A incasat cu demnitate pumnul pentru golul sperantelor noastre

  17. #122
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,915
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Tot meciul a fost parabil, Islanda e un fel de Bulgaria nordului. In goana de a pregati cele mai mici detalii, ratatouille a uitat de Desigurdson, pe care l-a tratat intr-o maniera moderna, invatata la scoala moldoveneasca de antrenori. Adica, l-a lasat in plata bunului Dumnezeu, acum in hramul Sf Parascheva ocrotitoarea. L-a bagat la 'si alti soni'. Ia uite, ba Nicule, cati soni au islandejii astia!? Pă care dăm marcaju'? Lasa, ba, ca stie ei, Mirele, le facem noi munca lor?

    Un jucator aveau islandezii si p-ala nu l-am anihilat nici 5 secunde. Mizerabil
    Inca o data, corect Capitane.


    Pe jumatate corect defapt. Sa nu uitam ce retarzi avem in meciurile cu miza. Asta e nivelul nostru la capatzana. Daca Ratzoi n-ar fi gresit, maxim egal sa fi scos, dar e si greu sa gasesti formula ideala cu asa retardati.


    Trebuie sa ne multumim in continuare sa fim zmei in amicale, si mielusei in meciuri decisive.


    Si asta pana cand vom avea si noi macar vreo 2-3 jucatori in PL, ca Islanda.
    Last edited by Johnny D; 9th October 2020 at 03:50.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #123
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,877
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Iulian e baiat bun, singurul stelist nespurcat ramas pe forum!


    Si Yonutzz dar el deja parca nu mai e stelist, ca nu prea-i pasa!
    de cand a devenit Gigi antrenor de cativa ani, am renuntat
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  19. #124
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,915
    Reputatie
    0
    Las' ca anu viitor, ai iar Steaua, fara Jiji, in Liga a 2-a.
    O Stea cu care si eu pot fi de acord, curatita de spurcaciunile trecutului.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #125
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,103
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Un jucator aveau islandezii si p-ala nu l-am anihilat nici 5 secunde. Mizerabil
    PS. Iuliane, dar de Burca putem sa te intrebam? Stiu ca era unul dintre favoritii tai Pana la urma, a facut cea mai tare faza a noastra. A incasat cu demnitate pumnul pentru golul sperantelor noastre
    Ar trebui sa ai miros de sahist ce te dai, jucatorii islandezi au venit cu niste scheme invatate bine pliate pe neajunsurile noastre, nu este vorba de un singur jucator, ci de o echipa "lucrata" cum ii place maestrului Ilie sa spuna

    Favoritul meu este Vinicius poti sa notezi, iar dintre jucatorii romani Cicaldau, nationala Romaniei trebuie sa inceapa cu Cicaldau el este singurul titular de drept daca vrei
    sa castigi un meci.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  21. #126
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Nu este o descoperire ca avem jucatori slabi care nu sunt capabili sa se adapteze rapid la o alta echipa sau la nationala.
    Burca si altii merg numai intr-un angrenaj rodat ca la CFR si unde antrenorul sta cu gura pe ei si le readuce intr-una aminte ce sa faca.

    Problema e ca nici Mirel nu stie sa scoata maximum din jucatorii astia slabi, dupa cum nici Contra nu a stiut.
    Mirel selectioneaza si pregateste meciurile de parca ar avea resursele de jucatori din Germania sau Franta, in schimb partea tactica nu e punctul lui forte.

    Or stim din batrani ca atunci cand ai jucatori slabi trebuie sa mizezi pe crearea de automatisme de joc si pe tactica de joc simpla, clara cu accent pe defensiva si contraatac.
    Asa au obtinut rezultate Piturca la nationala si Dan Petrescu la club.
    Trebuie sa fii pafarist sa speri ca poti juca ofensiv cu material prost si mai ales in conditiile in care schimbi consistent echipa de la meci la meci.
    Nici macar "generatia de aur" nu a obtinut rezultatele mizand pe jocul ofensiv, si aia erau jucatori.

    Ca o scuza pentru Mirel, a fost si ceva ghinion ca nu a avut la dispozitie primii 3 fundasi centrali.
    Dar as garanta ca daca era Satana sau Dan Petrescu antrenor, jucam meciul asta cu doi inchizatori, 5 fundasi si doua aripi cu sarcini defensive.
    Si primul 11 era ala de-l stiam de 10 meciuri, mai putin inlocuitorii accidentatilor.
    Ii tacaneam pe islandezi pana cand lasau un culoar liber de exploatat sau ajungeam la penaltiuri de departajare.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •