View Poll Results: FCSB - Dinamo

Voters
8. You may not vote on this poll
  • 1

    2 25.00%
  • X

    4 50.00%
  • 2

    2 25.00%
Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast
Results 106 to 126 of 164

Thread: Etapa 12: FCSB - Dinamo `1-1

  1. #106
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Vad ca esti fericit cu egalul scos de fecesebistii tai. Fara ajutorul ungurului plangeai la ora asta.

  2. #107
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Sunt fericit pentru ca va vad potentialul.
    Nu stiu daca va prind alegerile parlamentare in liga 1...
    O sa sfarsiti ca rapiduletele. Printre coropisinite
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  3. #108
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,002
    Reputatie
    1
    E adevarat ca v-au revenit toti jucatorii importanti ?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #109
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Kovacs, Țîru, Geambazi, cam toti, da

  5. #110
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Pe Sevilla l-a furat blatul cu Clinceni, desi trebuia sa il puna pe ganduri cum un meci de 40-2 s-a terminat doar 3-0 pt spurkies

  6. #111
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    Sunt fericit pentru ca va vad potentialul.
    Nu stiu daca va prind alegerile parlamentare in liga 1...
    O sa sfarsiti ca rapiduletele. Printre coropisinite
    Ofticatule! Dinamo a jucat fotbal.

  7. #112
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,002
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Kovacs, Čšîru, Geambazi, cam toti, da
    Mai au si antrenor in plus
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  8. #113
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Vrei poze de pe stadion? am si de la meciul cu CFR.

    Cu Botosani ati jucat acasa. Acum este vorba despre un meci in deplasare.

    E vorba ca la toate meciurile cu noi va prezentati in numar mare. Nu e vorba de nu stiu ce aniversare. Mereu veniti multi si faceti coregrafii speciale pentru meciurile cu noi. Daca va place sa va pacaliti singuri, sunteti liberi sa o faceti. Dar lucrurile sunt prea evidente pentru a le crede si restul lumii.
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Vad ca lumea e glumeata pe aici. Dinamo nu are absolut nici o sansa in meciul asta.
    Ne-au revenit toti jucatorii importanti si am scos 10 puncte in ultimele 4 etape desi am jucat cu toate echipele din top 3, CFR, Viitorul si Craiova.
    Ai de plm uneori stau și ma întreb de ce doar pilotul are thread-ul lui unde poate posta tot ce ii trece prin cap :O
    Astea ale lui Sevilla despre mizeria din pipera le depășește pe toate

    Fara supărare mai radem și glumim și noi.

  9. #114
    sport legend Julio_Zane's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Ro & More
    Posts
    2,829
    Reputatie
    1
    Un meci bun, asa trebuie ! Vad semne ca fotbalul romanesc isi revine, incet, dar e ceva. Sper ca ambele echipe sa prinda play-off-ul, mi-am dorit de mult timp sa vad un meci calitativ bun. Nistor a jucat excelent, sincer, merita sa joace macar un meci in preliminarii...e o optiune buna pentru nationala!

    Salutari faine tuturor, in special lui Leo si compania.

    Sa aveti o seara faina, oameni buni

  10. #115
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,351
    Reputatie
    1
    Meci pe care trebuia sa-l castigam. Suntem praf pe aparare la fazele fixe si ne trebuie un portar de calitate.
    Dinamo aproape nu a existat in primele 40 de minute, au avut vreo doua ocazii in prelungiri. Iar in a doua repriza au strans din cur si au tras de timp cat au putut.

    Da, vazand reluarile, Dinamo trebuia sa primeasca penalty la acel hent.
    La Gnohere nu se impunea penalty pentru ca dinamovistul a lovit mai intai mingea. Dar, pentru ca a pus crampoanele pe el, este atac periculos si se da lovitura libera indirecta din interiorul careului. Nu inteleg de ce a oprit faza la Tanase cand era evident avantaj. Avea mingea sub control si era cu fata spre poarta in marginea careului. Gol anulat aiurea.

    S-a gresit de ambele parti, nu pot spune ca ne-a furat.

    Steaua a ratat din toate pozitiile. Nu avem un oportunist care sa marcheze din jumatate de ocazie, unul cu sange rece. Ne trebuiesc 15 ocazii ca sa dam un gol.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  11. #116
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,919
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Julio_Zane View Post
    Salutari faine tuturor, in special lui Leo si compania.

    Sa aveti o seara faina, oameni buni
    Salutari amice!

    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Steaua a ratat
    2 promovari consecutive din Liga a 4-a.
    Dar e bine, inca are record de nr. de titluri si e campioana europeana in '86.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #117
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,351
    Reputatie
    1
    Pardon, la joc periculos se da lovitura libera indirecta din interiorul careului.
    La atac periculos, e posibil sa se dea penalty. Nu sunt sigur.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  13. #118
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    A spus Craciunescu, se dadea fault in atac la faza in care Gunoiere a atacat cu piciorul ridicat, apoi s-a tavalit ca porcul asomat cu toporisca. Reluam noi mingea cu indirectă, punct. Mai departe a fost circ, a dat lovitura libera la o simulare nesimțita a lui Tanase, dupa ce focosii fecesebisti marcasera dupa oprirea jocului. Kovacs a actionat ca un arbitru cu izmenele pline de căcat, a dat cartonase din min 1 doar intr-o directie. Singura greseala evidenta anti fcsb mi s-a parut in min 85, cred ca Ciobotariu merita rosu dupa ce i-a tatuat crampoanele pe stomac lui Fl Onan. Am crezut ca Istvan asta e barbat, dar s-a speriat ca o pisda de campania dusa in presa de oier si slugile lui. Cat s-a labarit mingea in careu, la golul de 1-1, a fost offside la mop in cur. Fcsb a scos un punct cu rugaciunile lui Aleosha Karamazov si brânza lui Fecali, asta sa va intre bine in cap!

  14. #119
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,351
    Reputatie
    1
    Steaua - 6 cartonase galbene
    Dinamo - 7 cartonase galbene

    Cateodata e mai greu de demonstrat subiectivismul care va iese prin toate orificile, dar in cazul asta mi-ai pus-o pe tava.
    Deci, bozgorul a dat cartonase intr-o singura directie, dupa ce recunosti ca v-a si iertat de un rosu. Clar...

    Dinamo a tras cu disperare de timp ca o echipa mica ce se simtea dominata complet si care nu a sperat nici un moment la mai mult de un egal. Asta a facut Dinamo la scorul de 1-1. Nu inteleg cum am scos NOI un egal, cand echipa adversa trage de timp si tine de rezultatul asta. Poate, grava eroare in judecata Capitanului? De ce posteaza duminica dimineata inainte sa se trezeasca calumea?
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  15. #120
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0
    A fost un meci cu de toate, atat pe teren cat si in tribune. Angajament, faze de poarta, goluri, doua bare si din pacate un fluieras care a gresit in ambele directii, Steaua mai buna dar fara atacant, ca asa vrea ciobanul antrenor. Un adevarat derby chiar daca mai latra unul si altul ca fcsb-ul n-ar fi continuatoarea Stelei istorice. Doar intreb, de aia va adunati cu miile in tribune iar pe teren, indifirent de locul in clasament, alergati cu limba scoasa din primul pana in ultimul minut?
    Inchei cu o scurta urare adresata luceafarului ortodoxiei romanesti, fmm, ti-ai bagat coada din nou.

    edit.
    Partea buna a paharului , la finalul partidei am castigat o sticla de coniac de cea mai buna calitate, scor exact. Data de un dinamovist. Am vazut meciul impreuna, el in galeria coregrafilor, cel care va scrie in PRA.
    Sa auzim si de bine!
    Last edited by delaoltenia; 6th October 2019 at 11:00.

  16. #121
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,351
    Reputatie
    1
    A fost un meci frumos pe care ultrasii celor doua echipe au incercat, fara succes, sa-l strice.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  17. #122
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0
    Nu prea sunt de acord cu tine, in tribune a fost o atmosfera sud americana. Coregrafii au depasit numarul de 200-300, media in campionat, noi, mult mai bine organizati. Am auzit de la un amic bucurestean ca s-au incercat si niscai cafteli organizate, undeva prin zona spitalului Monza, ramase insa la stadiul de proiect.
    Last edited by delaoltenia; 6th October 2019 at 11:27.

  18. #123
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Ce părere ai despre faptul ca ați dat muzica la maxim în boxe din timpul încălzirii, de rușine ca acopereau coregrafii tot zgomotul de pe stadion? Oricum a fost slab și PCH-ul aseară, se cântă tot mai puțin și se baga tot mai multe lalaieili...tot mai mulți pe acolo doar pentru Instastory și Facebook. De bătaie nici nu mai poate fi vorba, nu se mai bate nimeni ca nimeni nu mai știe cum

    Și ca să lămurim și cu arbitrajul la orice meci contează prima greșeală gravă (pasibila de intervenție VAR). Aseară a fost penalty-ul pentru Dinamo, clar ca lumina zilei...dar nu însemna că se și marca din 11m. Apoi toata desfășurarea partidei se schimba. Poate rămânea 2-1 pentru Dinamo sau se făcea 7-2 pentru fcsb, asta doar Dumnezeu știe.

  19. #124
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Julio_Zane View Post
    Un meci bun, asa trebuie ! Vad semne ca fotbalul romanesc isi revine, incet, dar e ceva. Sper ca ambele echipe sa prinda play-off-ul, mi-am dorit de mult timp sa vad un meci calitativ bun. Nistor a jucat excelent, sincer, merita sa joace macar un meci in preliminarii...e o optiune buna pentru nationala!

    Salutari faine tuturor, in special lui Leo si compania.

    Sa aveti o seara faina, oameni buni
    Salutari si tie, Julio! Te astept mai des la concurs.

  20. #125
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,919
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    edit.
    Partea buna a paharului , la finalul partidei am castigat o sticla de coniac de cea mai buna calitate, scor exact. Data de un dinamovist. Am vazut meciul impreuna, el in galeria coregrafilor, cel care va scrie in PRA.
    Sa auzim si de bine!
    Una din cele mai frumoase postari din ultimele zile!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #126
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,351
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    Nu prea sunt de acord cu tine, in tribune a fost o atmosfera sud americana.
    Au reusit sa intrerupa meciul timp de 10 minute. Doar pentru ca nu au reusit sa-l intrerupa de tot, nu e nimic de laudat.

    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    Ce părere ai despre faptul ca ați dat muzica la maxim în boxe din timpul încălzirii
    S-a intamplat la fel si cu doua saptamani in urma la meciul cu CFR. Iar peluza nord era complet goala.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •