View Poll Results: Cine castiga USO 2018?

Voters
10. You may not vote on this poll
  • Novak Djokovic

    5 50.00%
  • Rafael Nadal

    3 30.00%
  • Roger Federer

    1 10.00%
  • Juan Martin del Potro

    1 10.00%
  • Marin Cilic

    0 0%
  • Kevin Anderson

    0 0%
  • Grigor Dimitrov

    0 0%
  • Dominic Thiem

    0 0%
  • David Goffin

    0 0%
  • Andy Murray

    0 0%
Page 7 of 9 FirstFirst ... 56789 LastLast
Results 127 to 147 of 172

Thread: ATP Grand Slam: US Open

  1. #127
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,906
    Reputatie
    0
    Si mie.

  2. #128
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Hai un 4+ la Brazilia - Usa!

  3. #129
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,906
    Reputatie
    0
    Neah, tocmai am aflat ca exista si CONCACAF Nations League, nu pot sa ratez un pariu pe Belize-Bahamas.

  4. #130
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    nadal
    Delpo, ultima speranta

  5. #131
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Macinat de durere iar la genunchi. Sper sa fie pauza doar de 3-4 luni maxim.
    Delpo for the win now!

  6. #132
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,368
    Reputatie
    0
    Nu ii mai rezista genunchii pe hard în meciuri de 3/5. Abandon la AO și aici în semifinale. Trebuie sa scurteze meciurile dacă mai vrea finale în GS urile astea. Păcat, avea șanse sa câștige încă un GS.

  7. #133
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,877
    Reputatie
    0
    Del Potro va pune mari probleme in finala.
    oricum ar fi surprinzator ca Nole in 2018 sa ia 2 GS la rand...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  8. #134
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Go DelPo !!!!

  9. #135
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    ajde nole!!!!!
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  10. #136
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,915
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    De aseara avem doua Romanii si in fotbal, nu doar in politică. Corect era: fu Romania lu' Contra

    PS. Ba, ce mizerie, il aveam pe Shrek la pariuri si imi da cota 1. *****.
    N-ai pariat unde trebuie, eu am pus pe 888 1000 de lei pe Nadal si mi-a mancat toti banii, m-a bagat in faliment.

    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    Del Potro va pune mari probleme in finala.
    oricum ar fi surprinzator ca Nole in 2018 sa ia 2 GS la rand...
    O sa crezi ca e nebunie dar are sanse mai mari sa-l ajunga pe Federer decat Nadal acum!


    Sarbul daca-l egaleaza pe Nadal la nr. de GS-uri poate avea argumente GOAT mai bune ca Nadal, deoarece a aparut in tenis cand Nadal si Federer erau in PRIME TIME!


    N-ai ce-i sa-i zici lu Crocobaulovici, si-a meritat absolut toate titlurile de GS pe care le-a obtinut spre deosebire de Nadal care a avut cateva walk-through-uri mai ales la RG si Federer la Wimbly si USO, practic le-au bagat in buzunar din start, aproape fara sa joace. Nu si Djokovic!


    Ar fi fost mult mai aproape daca n-ar fi avut acel an ratat prin cooptarea lui Aggasi!
    Parea o miscare buna ca si miscarea lu Ayrton Senna la Williams in 1994 dar uite ca fu exact pe dos.
    Senna a fost cel mai bun pilot de curse din istoria omenirii, din pacate o mutare l-a costat viata inainte s-o arate si in statistica asa cum a dovedit-o in fata celor care l-au urmarit cum a condus masinile de curse.
    Last edited by Johnny D; 9th September 2018 at 00:08.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #137
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,915
    Reputatie
    0
    Djokovel a intrat montat sa rupa din teren, stie ca-l asteapta un alt test titanic dincolo de Nadal si Federer! Un Del Potro care aici in finala de acu 9 ani l-a batut pe Federer care juca la maxim p-atunci! Djokovel se ia cu toti la tranta, pe toate terenurile lor favorite si pe toti i-a invins pana acum, azi e randul lui Del Potro! Fabulos jucator!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #138
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,915
    Reputatie
    0
    6-3 Djokovel, expected! Nu stiu daca pe Murray l-a batut la Wimbledon in rest pe toti i-a batut pe unde le-a placut lor mai mult si mai mult! Incredibil omu asta!



    Ai de plm ce scoate Djokovic acolo! Vreo 4-5 drepte din alea feroce la rand a lu Delpo, inca o minge de break si la 1-1 dupa ce-a salvata de argentinian la 0-0! Astea-s cam echivalente cu mingi de meci!



    2nd, retur de rever in gat si break=meci! Federer a fost intors de la 2-0 la seturi de 2 ori, Nadal o data, Djokovic... ati ghicit, niciodata!
    Last edited by Johnny D; 10th September 2018 at 00:26.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #139
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Iar a luat ăsta hapuri cu pumnul de la Marijana? Johnny, cum il batea, ma, Taro Daniel pe ăsta pe stomacul gol, las-o-n..

  14. #140
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,915
    Reputatie
    0
    Era cu Aggasi, i-a schimbat miscarile la lovituri, ca-i prost.


    Fii atent ce face si Del Potro aici, fantastic! Djokovic juca fabulos si totusi Delpo face un final de game excelent la 3-1 ca sa nu piarda setul si meciul din vederi, reuseste un punct fabulos prin care ramane aproape la 2-3 si pe urma game-ul urmator, erotism pur, Djokovic a jucat aproape doar cu primul servici si Del Potro a scos tot la joc! Si cu prima sansa, pleznitura din aia nebuna de dreapta si in primul game in care argentinianul are mingi de break, le si converteste!
    4-3 Del Potro, game la zero imediat!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #141
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,906
    Reputatie
    0
    Ce galerie ca la fotbal are Del Potro.

  16. #142
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    E bun de luat la săpat via Del Potro, are o lovitură de cazma ce ar face invidiosi multi suporteri fecesebiști.

    Ai pus ceva sau kibițezi sa te afli-n treaba?

  17. #143
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Ce galerie ca la fotbal are Del Potro.
    Bine ca a terminat Simona meciurile la us open, altfel murea cu ei de gât. Dom'le, pt mine, sahul si tenisul sunt sporturi inrudite: rabdare, liniste, sa auzi musca cum tropaie pe chelia ctp-ului.

  18. #144
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,915
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    E bun de luat la săpat via Del Potro, are o lovitură de cazma ce ar face invidiosi multi suporteri fecesebiști.

    Ai pus ceva sau kibițezi sa te afli-n treaba?
    Normal c-am pus! Pe net am 200 de lei ultim meci, iar aici...

    6 zile consecutive:
    Am pierdut 2000 de lei pe Zverev de la set in fata;
    Am pierdut 2000 pe Stephens;
    Am pierdut 1000 apoi pe egal la handbal, pierdut in ultima secunda, egalati prostii de Chambery;
    Am pierdut 1000 apoi pe infrangere la un gol la handbal, Cetkovski Medvedi;
    Apoi am pus ultimii mei bani la disperare vineri 1000 sa iau 3000 am pierdut doar pe Portugalia W1 cota 1.09, daca egalau mwiele alea de portughezi din penalty in min 99 scoteam 1800 ca luam cota 1 pe Nadal c-a abadonat;
    In seara aia am pus tot ce-avem pe net pe Nadal ultim meci, dar gunoaiele pe 888 mi-au luat toti banii ca aia nu dau cota 1 la abandon, iti iau banii pur si simplu ca zice c-ai pierdut desi tu n-ai nici o vina.

    Si ieri mi-a dat tata 50 de lei, si-am avut eu 15 lei pe 888 din cupoane;
    Din aia 50 am pus 17 meciuri si stau la Djokovic la 850 de lei;
    Pe net din aia 15 lei acuma daca bate Djokovic fac 200.

    Si am 370 de lei de dat pe rata la apartament, tre sa-i scot de undeva, salar nu mai am in 15 ca l-am cheltuit, mai am din el fix atat cat sa-mi trebuiasca 370 de lei ca s-o acopar pana sambata! Normal ca stau la meciul asta!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #145
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,915
    Reputatie
    0
    Daca pana la 6-3 3-1 Djokovic scotea incredibil dreptele lu Delpo, ba chiar dadea cu dreapta parca si mai bine pe dreapta argentinianului si castiga, acum dreapta lu Mosh Martin parca e si mai aspra, nu mai poate sarbul sa-i faca fata! Incredibil!



    Delpo are a 3-a minge de al 4-lea game la rand, de 5-3! Fantastic cum a salvat Djokovic mingea asta de break! N-a mai lasat nimic la mana argentinianului, a curatat terenul! Ce game, cred ca de vreo 20 minute se joaca! Djokovic lupta din raspunteri sa nu piarda meciul de sub control, de unde acu vreo 35 de minute parea imposibil sa se-ntample asta!



    Si sarbul ramane-n set, se tine cu dintii sai de crocobaur cumva de el, castigand un game la serviciu de peste 20 de minute si oprind arsenalul teribil al argentinianului!
    Last edited by Johnny D; 10th September 2018 at 01:10.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #146
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Bă, mai pierd si eu, dar asa rezonabil: 5-6 milioane pe luna

    Daca mai sar cateva șuruburi din argentinian cred ca iti platesti rata. Daca nu, o sa iernezi in coliba unchiului Tom. Si-o sa mananci coliva unchiului Tom

  21. #147
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,915
    Reputatie
    0
    Am de unde scoate banii doar ca tre sa ma ating de rezerva intangibila, si nu e voie! In plus, e recomandat si s-am ce manca, sunt singur acasa vreo 4 zile si magazinu nu da pe credit!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •