View Poll Results: Who will be the 2018 WTA Wimbledon Champion?

Voters
8. You may not vote on this poll
  • Simona Halep :X

    5 62.50%
  • Caroline Wozniacki

    0 0%
  • Garbine Muguruza

    0 0%
  • Petra Kvitova

    1 12.50%
  • Elina Svitolina

    0 0%
  • Sloane Stephens

    0 0%
  • Serena Williams

    2 25.00%
  • Venus Williams

    0 0%
  • Maria Sharapova

    0 0%
  • Angelique Kerber

    0 0%
  • Mihaela Buzarnescu

    0 0%
  • Alta - nominalizati-o

    0 0%
Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast
Results 106 to 126 of 146

Thread: WTA Grand Slam: Wimbledon 2018

  1. #106
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Iese Halep pe deplin meritat.

  2. #107
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,888
    Reputatie
    0
    Pai de ce-am zis eu acu o luna ca oricat de in forma ar fi, nu va fi favorita la Wimbledon, ca nu e ierbista.
    Poate mai bine asa decat sa pierzi in finala cu Serena. Serena e de neoprit la turneul asta.
    Pentru iarba a jucat bine, n-am mai vazut-o jucand atat de bine ca azi pe iarba nici cand a facut semifinala. Singura problema, rata de intrare a primului serviciu, si asta a fost un motiv pentru care a pierdut.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #108
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,888
    Reputatie
    0
    Multi tampiti vezi zicand c-a jucat slab, aia n-au nici o treaba, cred ca daca esti nr. 1 atunci pierzi doar daca joci slab, adversarul nu conteaza! Nimic mai neadevarat, ajunge sa joci pe-o suprafata la care tenisul tau nu da cel mai bun randament si sa joci cu una al carui tenis se potriveste perfect si e in zi buna. E greu sa faci meciul perfect pe suprafata care nu ti se potriveste ca sa castigi 99%, azi a fost meci de 50-50 din cauza asta si s-a nimerit Hsieh sa mearga mai departe! Cel mult bine spre foarte bine poti sa joci in conditiile astea. Lu Nadal i s-a intamplat de multe ori la Wimbledon ce i s-a intamplat azi lu Halep. Foarte putin mai bine de cat a jucat azi poate sa joace, doar daca ii intra prima mai des, doar asa.


    Una peste alta Hsieh mi-a depasit cu mult asteptarile, stiam ca e buna dar nu chiar asa, a facut meciul vietii cu mingile alea scoase cazuta-n cur de jumatate si doar din incheietura o trimitea lung, dincolo. Bravo ei.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #109
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,888
    Reputatie
    0
    Sunt curios de Ostapenko, pare ca o data pe an o apuca dracii si par s-o apuce aici! E de urmarit!


    Anticipez o scadere apriga in nr. de pagini ale acestui thread de-acum inainte, desi momentan e dublu fata de cel din ATP, va termina de mult timp incoace in spatele lui.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #110
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,360
    Reputatie
    0
    A rămas doar Pliskova din top 10 în optimi... Am zis acum câteva zile ca iarba e de kkt. Am văzut acum ceva declarații ale unor jucători care zic același lucru. Deplasarea e greoaie, nu îți poți face jocul obișnuit. De aici și atâtea surprize.

  6. #111
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,888
    Reputatie
    0
    Da dar asta se traduce si altfel: jucatorii in marea lor majoritate nu sunt manaci(joaca f mecanic =REPETITIV=LINIAR=BOOOORIIIIING) si le e ciuda cand aia manaci(f talentati=INVENTEAZA LOVITURI NEORTODOXE FUNCTIE DE IMPREJURARI) care tot anu sunt victime, cum vine Wimbledonul ii taie ca pe spice p-astia de cica-s foarte buni, foarte aroganti. Putina umilinta fortata pentru arogantii astia care cred ca li se cuvine cerul si pamantul, sincer, ma unge la coaie! Mai ales ce i s-a intamplat lu Stephens in primu tur. Ia mai du-te dracului cu finalele tale de GS cu tot d-acia de la noi de la Wimbledon! Asta e pentru jucatori cu clasa, nu pentru negrii torpilari si pusheri cand colo, dar fara imaginatie! Delicios!
    Last edited by Johnny D; 7th July 2018 at 17:54.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #112
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Pe neasteptate a venit aceasta eliminare. Parca nici nu ne-am dat seama. A avut 5-2 in decisiv, 3 oportunitati de a inchide, minge de meci, mingi de rebreak si totusi nu a fost suficient. Si iata ca din 8 jucatoare la inceput, dupa turul 3 nu mai avem niciuna.
    Poate acum se razgandeste si vine sa joace la turneul nostru de la Bucuresti.

  8. #113
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,888
    Reputatie
    0
    Nu cred ca se razgandeste, e cum ti-am zis acu o luna si jumatate desi nu m-ai crezut, ea castiga doar un turneu de zgura pe an pana-n 2018 cel putin. Daca iei RG-ul nu te mai intereseaza de gainarii.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #114
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Daca nu se pierdea Buzarnescu nu mai aveam pe nimeni din top 10 in turul 4 .
    Presimt ca va castiga cineva din afara top 100 .
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  10. #115
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,888
    Reputatie
    0
    Na! Nici o sansa. Ostapenko, Kerber, Pliskova sau cel mai sigur bet: Serenul, monstrul tenisului feminin.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #116
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Serena ii pe locul 181 WTA .
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  12. #117
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,888
    Reputatie
    0
    Aaaa... pai atunci si eu vad pe cineva din afara top 100 sa-l ia! Na bine, aia e asa de fenta numarul ala.
    Quote Originally Posted by sannicola View Post
    Serena ii pe locul 181 WTA .
    Dar e pe 1 in istoria tenisului, si a 2-a a Wimbledonului dupa Navratilova, cea mai talentata femeie din istorie care n-avea nici o treaba in rest, dar pe iarba, Wimbledonuri lua ca pe acadele, si la simplu, si la dublu, si la triplu daca s-ar fi inventat! Daca exista dublu mixt pe vremea ei, doar din Wimbledonuri avea peste 20 de GS-uri in palmares.


    Are doar 9 titluri Navratilova din 12 finale la simplu, eram sigur c-are peste 10... In cazul asta Serena daca o egaleaza acuma, poate deveni cea mai talentata jucatoare din istoria tenisului! MONSTRUL! Ce ciudat sa zici de matahala aia c-ar fi cea mai talentata din istorie... foarte ciudat! Dar asa ar fi.


    Serena si Federer ambii cu 9 titluri in 2018 hmm... iese la fix, se-ntrec pentru decima cei 2!


    Cert e ca cu talentul lui Federer, n-are nimeni seaman. Asta insa se stia deja demult.
    Last edited by Johnny D; 7th July 2018 at 18:09.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #118
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Halep era sigura ca nu are nicio sansa sa castige Wimbledon. S-a multumit sa isi asigure locul 1, apoi cred ca astepta vacanta.
    Pai la varsta ei si in conditiile in care la RG fetele joaca 2/3, nu participa la niciun turneu pregatitor pe iarba ca e prea obosita???

    Hai sa lasam aberatiile astea cu jucatorii "manaci" care castiga pe iarba si sunt oropsiti saracutii de celelalte suprafete.
    Bun, ii punem pe Nadal, Federer, Serena la o parte ca ei le au pe toate.
    Dar Wimbledonul a fost castigat de Djokovic, Murray, Bartoli, definitia "repetitivitatii". Iar unii gen Cilic, Raonic, Berdych, Zvonareva, Sharapova, Radwanska, Lisicki, Kerber au facut finale.
    La SW19 serviciul te duce in finala, acolo se face diferenta si la alte tehnici.

    A da, si halep cred ca s-a ambitionat sa arate ca poate fi mai petarda decat Mihaela: A pierdut de la 5-2 servind prima fata de 4-1 si a doua la serviciu.
    Cred ca se teme ca pierde titlul de cea dintai petarda a Romaniei!
    Last edited by Cristi; 7th July 2018 at 18:35.

  14. #119
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,888
    Reputatie
    0
    Jucatorii manaci sunt avantajati in fazele initiale, cat inca nu sucomba sub presiune. Aici e discutia.
    In fazele finale mentalul din pacate pt ei face diferenta si ei nu mai fac fata doar din talent in fata arogantilor guzgani repetitivi. Serviciul e important dar mai important e mentalul. Si intre ele, pe iarba, e talentul.
    Quote Originally Posted by Cristi View Post
    A da, si halep cred ca s-a ambitionat sa arate ca poate fi mai petarda decat Mihaela: A pierdut de la 5-2 servind prima fata de 4-1 si a doua la serviciu.Cred ca se teme ca pierde titlul de cea dintai petarda a Romaniei!
    Neah, nicidecum. Daca la Mihaela e adevarat c-a scazut nivelul, Hsieh aici a jucat ireprosabil, Simona doar 2-3 puncte le-a pierdut care le-ar fi putut castiga, in 5 game-uri e foarte putin. Serva 1 i-a mers prost.
    Last edited by Johnny D; 7th July 2018 at 18:50.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #120
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Doar doua jucatoare de top ten in optimi?

  16. #121
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Noroc ca am plecat la pub sa vad maestrii la munca. Decit sa mi fac nervi degeaba.

  17. #122
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Jucatorii manaci sunt avantajati in fazele initiale, cat inca nu sucomba sub presiune. Aici e discutia.
    In fazele finale mentalul din pacate pt ei face diferenta si ei nu mai fac fata doar din talent in fata arogantilor guzgani repetitivi. Serviciul e important dar mai important e mentalul. Si intre ele, pe iarba, e talentul.

    Neah, nicidecum. Daca la Mihaela e adevarat c-a scazut nivelul, Hsieh aici a jucat ireprosabil, Simona doar 2-3 puncte le-a pierdut care le-ar fi putut castiga, in 5 game-uri e foarte putin. Serva 1 i-a mers prost.
    Nu fi ma fraier.

    Cind vine la fileeu pt smash iti trebuie vreo trei sweet Mary mother of God ca sa cistige. Daca antrenezi e cea mai usoara lovitura.

  18. #123
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Asta am observat si eu cel putin in setul 3.
    De vreo 3-4 ori a ajuns ptr smash si niciodata nu a inchis.
    Tot moale le da...
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  19. #124
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,888
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    Nu fi ma fraier.

    Cind vine la fileeu pt smash iti trebuie vreo trei sweet Mary mother of God ca sa cistige. Daca antrenezi e cea mai usoara lovitura.
    Daca ai fi vazut meciul, Hsieh a reusit o lovitura miraculoasa dintr-un smash executat bine de Simona!

    Quote Originally Posted by sannicola View Post
    Asta am observat si eu cel putin in setul 3.
    De vreo 3-4 ori a ajuns ptr smash si niciodata nu a inchis.
    Tot moale le da...
    Aia e altceva, a dat drive-vole, dar sunt si care le-a dat bine, nimic de zis, majoritatea le-a dat bine chiar daca eu nu recomand niciodata executia asta. De le lasa sa cada si dadea smash-uri, poate alta era treaba. Dar in opinia mea pe iarba daca dai tare in terenul liber si daca nu dai smash, tot castigi aproape de fiecare data. Chiar daca Hsieh a reusit niste recuperari incredibile.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #125
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Drive-vole pe dracu ca aproape toate punctele le-a pierdut,recupera si se apara aia bine de tot.
    Ingroapa mingea si rupe terenul mai bine .
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  21. #126
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Daca ai fi vazut meciul, Hsieh a reusit o lovitura miraculoasa dintr-un smash executat bine de Simona!



    Aia e altceva, a dat drive-vole, dar sunt si care le-a dat bine, nimic de zis, majoritatea le-a dat bine chiar daca eu nu recomand niciodata executia asta. De le lasa sa cada si dadea smash-uri, poate alta era treaba. Dar in opinia mea pe iarba daca dai tare in terenul liber si daca nu dai smash, tot castigi aproape de fiecare data. Chiar daca Hsieh a reusit niste recuperari incredibile.
    Ma faci sa ma repet. Nu fi fraier. Hsieh a scos pt ca halepa nu a smashed corect.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •