View Poll Results: Cine va fi campion la Roland Garros 2018?

Voters
10. You may not vote on this poll
  • Nadal si iar Nadal

    4 40.00%
  • Djokovic

    1 10.00%
  • Zverev

    2 20.00%
  • Thiem

    1 10.00%
  • Altul - nominalizati care

    2 20.00%
Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast
Results 127 to 147 of 150

Thread: ATP Grand Slam: Roland Garros

  1. #127
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cristi View Post
    Exact de asta este Rafa sportivul meu favorit. Ce ai spus tu se aplica la fiecare punct, game, set, meci sau turneu al lui. Ba chiar si la cariera lui care de multe ori a fost data ca si terminata (accidentari, varsta, etc.).

    Castiga sau pierde, poti fi sigur ca incearca tot ce poate si nu ai senzatia aia de la meciurile altora ca tu iti doresti mai mult victoria decat ea/el.
    Mai putin cand a pierdut cu Shorici acu vreo 2 ani jucand execrabil, Shorici la ora aia fiind jucator de procentaj, asa ceva n-are voie niciodata sa te bata in afara ierbii! Cat l-am injurat atunci!
    Ce-i drept, s-ar putea sa fi fost suparat de ceva apendicita la ora aia... nu cred ca stiam de ea, ma rog.


    Adica pusher! Ca sa ma-ntelegi, dar cred ca ma-ntelegi la ce m-am referit. Surpriza in meciul ala a fost mai mare decat atunci cand a batut-o Cepelova pe zgura pe Halep, a fost singurul meci in care am injurat-o pe Halep vreodata, o jucatoare fara lovitura decisiva, de procentaj, cu lovitura de regularitate mai putin agresiva ca tine sa te bata, aproape de neiertat... a fost probabil intr-o forma execrabila in ziua aia, fix ca Nadal.
    Last edited by Johnny D; 10th June 2018 at 17:58.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #128
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Da, era pe antibiotice deja cu Coric si apoi a urmat operatia de apendicita care l-a costat peste un an de jucat prost.

    Au inceput sa apara schimburile spectaculoase. Thiem joaca la maxim, Rafa undeva la 80-90%. Nu ii merge FH in lung de linie, arma lui suprema. A ratat cateva si pare ca nu prea are incredere sa mai incerce, compenseaza cu scurte.

    Stiu prea bine cum joaca Coric ba cred ca am vazut si meciul la care se refera Johnny. Totusi la fete mai sunt si alte probleme... specifice.
    Last edited by Cristi; 10th June 2018 at 18:02.

  3. #129
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,992
    Reputatie
    0
    Exact Cristi. Ele au apendicite din alea lunar! As interzice sa joace cand li se-ntampla astea, pe bune. Las-o pe adversara in turul urmator si gata. Nu e tocmai ok pentru ele dar oricum nu-si pot apara sansele la maxim si doar ne fut pe noi astia care traim de pe urma lor, care nu putem merge la turnee sa luam 5 mii de euro daca pierdem in primul tur... mai tre sa traim si noi, asta e faza.




    Sau macar sa anunte, sa vad acolo pe flashscore cine e in zi cu probleme, ba chiar poate ne-ar ajuta sa facem niste banuti! Asta e un element din care casele de pariuri te fura de bani, pe fata. Si nu e corect.




    Tind sa cred ca la RG in primul tur Ostapenko sa fi avut o asemenea problema, 50 de mil m-a costat. 2 ore am injurat-o in continuu si poate n-a fost atat de mult vina ei. Asa prost e imposibil sa fi jucat neajutata, parerea mea. Si faza e ca nu m-a costat doar alea 50 de milioane ci tot progresul pe care-l puteam obtine de-a lungul celor 2 saptamani de RG cu banii aia, lucru care nu s-a mai putut intampla. M-a costat scump de tot meciul ala. Si a fost primul an din ultimii 3 cand n-am mai pus bilete separate pe baieti fata de fete in primul tur - tocmai pe ratiunea asta, de puneam, alea cu baietii le scoteam. Am fost si fraier si-am platit scump.



    A salvat Thiem un 0-40 cu Nadal? Oho, mai rar se-ntampla din astea!
    Last edited by Johnny D; 10th June 2018 at 18:15.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #130
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    A salvat break-ul cu mult noroc. I-a intrat primul serviciu la toate mingile de break, a lovit un vole super norocos la ultima minge de break. Plus prostia lui Nadal care se fereste ca de foc sa loveasca lungul ala de linie nenoricit! A avut 2-3 sanse sa ia break-ul in felul asta si a jucat cross scurt

    Cum a lovit FH-ul de care ziceam a si luat punctul in game-ul urmator...

  5. #131
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,992
    Reputatie
    0
    Gata, am ajuns si la un deznodamant in ceea ce priveste nelamurirea: nici un set in prelungiri.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #132
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Forteaza Rafa break-ul desi Thiem a servit exceptional. Totusi a cam “trait” din serviciu austriacul, a pierdut cred peste 80% din schimburile mai lungi de 5 lovituri. De remarcat ca diferenta au facut-o exact loviturile de FH ale lui Rafa care nu au fost in cross (lung de linie sau “inverse”).

    Wow, ce crampa are Rafa la deget. Sa speram ca nu va afecta nimic.

  7. #133
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,992
    Reputatie
    0
    Dintre toti jucatorii, el e singurul care ar putea juca cu cealalta mana, ca e dreptaci!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #134
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Dintre toti jucatorii, el e singurul care ar putea juca cu cealalta mana, ca e dreptaci!
    Fix la asta ma gandeam si eu, ar fi oare posibil? Probabil ca totusi nu Ar incerca macar? Tot ce se poate. Sa speram ca nu aflam Dar pare OK totusi deocamdata.

  9. #135
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,992
    Reputatie
    0
    Nu, va inchide aici. Probabil ar putea castiga un meci de prim tur, insa nu cu Thiem.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #136
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,039
    Reputatie
    1
    Poate il salveaza ploaia pe austriac

  11. #137
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,992
    Reputatie
    0
    Nici o sansa! Daca ploua, e mort.
    Singura lui sansa e ca mana lui Nadal sa nu fie ok. Daca vine ploaia, in cateva ore isi revine cu mana si-l face praf pe restul meciului. Dar cred ca mana lui Nadal e ok, pur si simplu a fost bandajata prea strans si i-a scurtcircuitat tranzitia sangvina catre degete, le lasa mai usor si isi revine rapid.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #138
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Asta cred si eu, a fost bandajata prea strans mana, de la efort s-a umflat putin si s-a ingreunat circulatia, dar pare ca Rafa s-a prins la timp.

    De departe cel mai bun meci la serviciu pentru Rafa in acest turneu. Chiar si cu FH la 75-80% nu a avut emotii prra mari.

  13. #139
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Emotii pentru Rafa pe final Ii e greu sa inchida meciul.

  14. #140
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,039
    Reputatie
    1
    Undecima

  15. #141
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,992
    Reputatie
    0
    Felicitari acestui mare campion! Cel mai mare!


    Daca facem rabat de la maestrul tenisului, Roger de tip Federer!


    Ambii au luat in ultimul an si jumatate cate 3 GS-uri fiecare la peste 30 de ani, fabulos!!!!!!!


    O singura intrebare se pune cu-adevarat: care dintre cei 2 imbatraneste primul?
    Last edited by Johnny D; 10th June 2018 at 19:04.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #142
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Dupa cum a avertizat Rafa, finala a fost momentul sa aduca cel mai bun joc al lui din turneu. Infricosator e ca nici macar nu a atins nivelul maxim, nu a fost nevoie. Anul trecut a fost mai bun, dar nu e vorba ca nu mai poate ci accidentarea de la AO a fost problema.

    Bun, ordinea a fost restabilita, acum urmeaza pasunea. Nadal va ajunge acolo relativ proaspat si cu incredere. Jocul de fileu e OK, agresivitatea in crestere, serviciul mai trebuie reglat si e gata sa provoace panica printre fanii lui Fed

  17. #143
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,883
    Reputatie
    0
    indiferent cine ajungea in aceasta finala, isi lua 3-0...

    Nadal va ajunge lejer la 20 de GS...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  18. #144
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Da, nu se descurca nimeni mai bine decat Thiem AZI. Dar sa nu uitam meciul cu Schwartzman. Nu zic ca putea pierde acolo, dar daca prindea asa o zi proasta azi sau cu Djokovic in turul 4? Doua zile slabe, doi jucatori dificili, juca poate cate 5h si nu mai are 20 de ani. Dupa cum am zis de la inceput, Rafa a avut un traseu favorabil anul asta! Stie si el ca anul asta nu a fost asa stralucitor aici, poate de aia s-a si bucurat rezervat la final.

    Cat despre 20 de GS, la varsta asta din pacate accidentarile pot fi multe si dese, poate chiar definitive. Daca e sanatos, da, poate atinge si chiar depasi cifra asta.

  19. #145
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,992
    Reputatie
    0
    Tot se-ntreaba multi de ce mai joaca Nadal, pai in inima lui, in secret, adanc in sufletul sau, asta spera el, sa-l egaleze pe Federer si daca se poate, sa-l si depaseasca! Si daca prin ceva miracol absolut o va reusi, chiar va merita titlul de cel mai bun jucator din toate timpurile. Dar mai e o parte a acestei monezi, Federer stie asta, il citeste ca pe o carte deschisa, de aia mai joaca, cat timp Nadal e inca prin preajma locului 1 mondial, Federer va juca tenis sa nu-i permita sa-l depaseasca la nr. de GS-uri! Chiar daca ar fi sa joace doar 6-7 turnee pe an dintre care 2 pe iarba! Ce campioni, inca mai au puterea sa se rivalizeze unul pe altul pana si acum la cel mai inalt nivel posibil!!!... Cinste si respect celor 2!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #146
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,039
    Reputatie
    1
    Voi ati vazut lacrimile si emotia la Nadal cand avea trofeul in mana la sfarsit de ceremonie?
    Ceva imi spune ca probabil e ultimul. Cred ca si-a dat seama.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  21. #147
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    un turneu de ***** cu un castigator de *****.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •