View Poll Results: Who will be this seasons BIG 4?

Voters
28. You may not vote on this poll
  • Manchester United

    15 53.57%
  • Manchester City

    18 64.29%
  • Arsenal

    9 32.14%
  • Tottenham

    8 28.57%
  • Chelsea

    12 42.86%
  • Liverpool

    9 32.14%
  • Everton

    0 0%
  • Leicester

    1 3.57%
  • Newcastle

    1 3.57%
  • Southampton

    0 0%
Multiple Choice Poll.
Page 12 of 65 FirstFirst ... 210111213142262 ... LastLast
Results 232 to 252 of 1351

Thread: Poll: Barclays Premier League 2017/2018

  1. #232
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    scrie, scrie ceva de 9-0, vede el...

    initial voiam sa intru si sa spun ca arsenal va lua anul asta PL + UCL + macar o cupa in anglia + supercupa europei, dar e cam fumata

    ce nu inteleg eu...sa te cheme wenger, sa ai atatea milioane de ani de fotbal in spate si tu sa-l lasi pe kolasinac pe banca si sa joci cu holding si monreal. nu ca ma depaseste, trece cu prea mult peste posibilitatea mea de a gandi. trebuie sa fii idiot complet sa faci asa ceva. plus ca de la inceputul sezonului il joci pe kolasinac in linia de trei ca sa-i faci loc unui amarat ca OX. joaca-l, ba, sus, ca e masina de centrari si-ti rupe in doua banda aia daca-l lasi.

    cat despre noi, incepem sa aratam a masinarie de fotbal ofensiv, dar....ma uit la aparare si-mi revin. nu se poate nici anul asta

  2. #233
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by jo27 View Post
    Mai are inca timp sa plece.

    Acum vine Johnny si-o injura pe Liverpool, ca a pus el + 4.5 la pariuri.
    Nu, ieri am pierdut pe carpele de Real Madrid.


    Noi suntem prastie, dar mai ales din cauza antrenorului, nu e vina lu Alexis.
    In primul rand habar n-avem sa jucam cu 3 fundasi, poate e o strategie buna cand joci cu echipe clar inferioare, nu cu echipe egale cu tine cu jucatori care pe pozitional intra peste fundasul semilateral/central sau ce o fi si-l ia la pwula si apoi e gol. Mai safe e cu 4 fundasi cand joci cu echipe de genu asta si se joaca de la egal la egal, sau asa s-ar gandi lumea ca se joaca macar.
    In al 2-lea rand, insisti cu panarama aia de Bellerin... n-ai cum, si-l duci pe Welbeck saracu varf impins cand e sclaban rau. Trebuia Giroud titular acolo in fata, n-ai jucat din 3 meciuri nici unu cu el si in singuru meci in care ai jucat ceva, el te-a salvat. Nu avem varf impins peste valoarea lui, dar daca esti prost, trebuie sa fii si fudul.
    In al 3-lea rand, Lacazette nu are ce sa caute pe banca de rezerve, ii scoti pe Welbeck si pe Bellerin dintre titulari si ai loc berechet sa-l bagi si pe el.
    Considerand cele 3 "randuri" de mai sus, cea mai mare gresala e ca Wenger a ramas antrenor in ciuda dorintei suporterilor. Orice club care nu ia act de dorinta suporterilor sai e un club condus de idioti. Dar e clubul nostru, chiar daca e condus de idioti, castigam si noi vreo 10 meciuri si nu retrogradam macar, tot e ceva.

    Quote Originally Posted by Cristy RVD View Post
    ce nu inteleg eu...sa te cheme wenger, sa ai atatea milioane de ani de fotbal in spate si tu sa-l lasi pe kolasinac pe banca si sa joci cu holding si monreal. nu ca ma depaseste, trece cu prea mult peste posibilitatea mea de a gandi. trebuie sa fii idiot complet sa faci asa ceva. plus ca de la inceputul sezonului il joci pe kolasinac in linia de trei ca sa-i faci loc unui amarat ca OX. joaca-l, ba, sus, ca e masina de centrari si-ti rupe in doua banda aia daca-l lasi.
    Da, asa este, am si uitat de Kolasinac. Asta era randul 4. Nu ai cum sa-l joci rezerva ca sa joace Holding, Monreal, Bellerin sau Ox.
    Ox e bun ca rezerva si atat, odata, demult credeam ca trebuie sa fie titular, am crezut prost.

    Quote Originally Posted by phife View Post
    credeti ca jd stie ca arsenal a tras 0 suturi pe poarta in meciu asta?
    ii arata pe livescore acolo?
    Scrie dar nu era nevoie, m-am uitat 10 minute la meci, intre minutu 25 si 35 si mi-a ajuns sa-mi dau seama ca antrenorul ala saracu nu mai poate, a scapat lucrurile de sub control si partea proasta e ca nu suporterii, ci jucatorii sunt cei care o stiu cel mai bine. Daca n-ar sti-o jucatorii macar, tot ar mai fi ceva de sperat.


    Nu e problema, batem pe Burnley, Stoke, Brighton, etc. pe teren propriu si ne salvam de la retrogradare!
    Dar probabil vom juca bine in momentul cand nu vom mai avea sanse la titlu, vom gasi formula si asezarea ideala, vechea poveste.
    Last edited by Johnny D; 28th August 2017 at 07:29.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #234
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,493
    Reputatie
    1
    2 vorbe despre prestatia lui Arsenal de ieri: Wenger In

    Imi pare rau de Everton ca a pierdut cu Chelsea dar ce sa faci... se pare ca deplasarea cu Haijduk i-a costat. Sper ca in EL sa ruleze rezervele si sa pastreze titularii pt campionat. Cateodata are blackout si Koeman. Bine, ieri Morata a prins cel mai bun meci de cand e la Chelsea.

  4. #235
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by jo27 View Post
    Mai are inca timp sa plece.

    Acum vine Johnny si-o injura pe Liverpool, ca a pus el + 4.5 la pariuri.
    Ce sa-i faci? Are si Liverpool zile mai proaste, cand le intra doar o treime dintre ocazii.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  5. #236
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Doctore, nu te-a batut nimeni demult si ti-e dor?


    Una peste alta, am avut 2 deplasari la rand... si suntem extrem de buni in deplasare, acum... se mai intampla si accidente...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #237
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    ce se intampla este ca wenger isi bate efectiv joc de fani...si nu se poate asa ceva.

    ai mourinho, ai klopp, ai conte, care chiar au schimbat lucrurile in bine...chiar si pep mai incearca ceva...
    in schimb wenger...mi-ar fi rusine in locul lui.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  7. #238
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Omul n-are rusine, daca ar avea, ar pleca. Se agata de propria sa importanta prea mult sa-si dea seama ca nu mai are vreo treaba.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #239
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Din ce stiu eu, Arsenal este singura echipa din Premier League care are lichiditati in conturi si nu ruleaza pe incasari viitoare.
    Ma gansesc ca asta-i motivul pentru care patronul se multumeste cu locul 4 si o cupa la 10 ani, altfel nu i-ar mai prelungi contractul.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  9. #240
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    6 cupe in 4 ani!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #241
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    2 trofee conteaza

    1. Uefa Champions League
    2. Premier League

    retsul sunt vrajeli, daa, chiar si FA CUP-ul.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  11. #242
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Dar nu e vorba despre o cupa la 10 ani. Asta era subiectul, nu ce fel de cupa.
    Oricum pe Celsoc l-a afectat ca i-am suflat cupele de sub nas, mai ales FA Cup, ca nu-s instare s-o prea castige si le e ciuda!

    FA Cup conteaza, imi amintesc anu trecut ca eram in careul de asi cu Spurs, Celsoc si City si toti spuneau ca n-avem nici o sansa, eu totusi speram acolo ca avem o sansa cat de mica si uite ca am fost mai buni ca ei. Premiu de consolare! Mai bun decat nimic! Conteaza!
    Last edited by Johnny D; 29th August 2017 at 13:26.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #243
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,493
    Reputatie
    1
    FA Cup conteaza o lae Alexis e ca si plecat la City. Inca nu se vorbeste de suma de bani insa Wenger il vrea pe... Sterling frate... Eddy... ia-ti rezerve de distonocalm

  13. #244
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Nu stiu ce se intampla

  14. #245
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,362
    Reputatie
    0
    Revenim azi cu meciuri super interesante. City vs Liverpool, Everton cu Spurs, Leicester cu Chelsea si Stoke vs United.

  15. #246
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Si noi nu mai jucam in deplasare, da, ne apropiem!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #247
    sport legend
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,319
    Reputatie
    1
    Leicester au cu Arsenal, United si Chelsea in 3 din primele 4 etape. Cine dracu e responsabil cu scheduling-ul, cred ca stie pe cine sa dea vina cand sughita subit.

    Uitandu-ma si in fata, au cu Liverpool peste 2 etape...deci 4 din 6 etape cu 4 granzi.
    Plus ca au tot cu Liverpool in Cupa Ligii peste 10 zile.

  17. #248
    sport legend
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,319
    Reputatie
    1
    Zicea cineva de numarul de views per topic de PL anul trecut. 254 mii a fost topicul din sezonul trecut, anul asta dupa o luna deja sunt 138 mii pe topicul asta.

    Obscen, face Ioan ceva murdar pe-acolo, doar sunt topicurile lui.

  18. #249
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    chiar..quick question care probabil a mai fost pusa de multi...

    voi aveti idee de ce premier league-ul nu se transmite decat in SD la Eurosport la noi...i mean exista si Eurosport HD dar mereu e altceva acolo.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  19. #250
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Premier League e luat de Eurosport doar pentru Romania parca (si pentru unguri), de aceea e dat pe Eurosport Romania si nu pe canalul HD eu asa tin minte de anul trecut, sa ma corecteze cineva daca gresesc

  20. #251
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    klavan se intreaba ce cauta in viata lui..
    bine ca il avem pe ox.
    retired.

  21. #252
    sport legend
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,319
    Reputatie
    1
    Rosu aiurea...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •