View Poll Results: Cine castiga UEFA Liga Campionilor 2017?

Voters
14. You may not vote on this poll
  • Real Madrid

    6 42.86%
  • Juventus Torino

    8 57.14%
Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast
Results 106 to 126 of 164

Thread: FINALA UCL 2017: Juventus Torino - Real Madrid

  1. #106
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,003
    Reputatie
    1
    Ce parere aveti de clubul Juventus?

    Pardon
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #107
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,103
    Reputatie
    0
    A fost o loterie meciul asta.
    Antrenorul lui Juve putea pregati un meciul super bine nu prea aveai de unde sa stii cum va juca Dyabala la mijloc.
    Nu am avut senzatia de finala.

    Nici in sezonul viitor nu se anunta mari echipe la Bayern Robben este imbatranit,M.U. foarte slaba,Barça obosita cu Messi eu nu vad o echipa care sa rupa in Ch.Leag.
    rar apar super echipe.

    Anul asta puta castiga si Bayern,Juve chiar si PSGnu se supara nimeni,pentru UEFA,marketing este ok Real campioana Ch.Leag.2017
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  3. #108
    Blanco Razor's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1
    Se plangea lumea acum cativa ani ca degeaba se lauda Real cu CL-urile , ca multe din ele le-au castigat in anii 50 cand se televiza alb-negru.

    Acum suntem sefi si pe departamentul color.
    real passion
    real madrid

    ronaldinho - federer - vettel - rossi

  4. #109
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,103
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Ce parere aveti de clubul Juventus?

    Pardon
    Juve din aceasi categorie Bayern,M.U.,Liverpool,Barça
    si echipele hibride care nu au nici o regula de piata :Real,M.City,PSG si.....nu mai stiu Chelsea parca s-au mai desumflat dupa ce si-au indepinit visul.

    Urmatoarele echipe care trebuie sa-si indepineasca visul sunt M.City si PSG
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  5. #110
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,877
    Reputatie
    0
    bai, eu detest realul, dar nu mai comentati aiurea...

    azi realul a castigat super meritat...

    socanta prestatia lui juve dupa pauza...
    plus nu iei goluri in tot sezonul de UCL si iei 4 in finala...
    penibil...

    realul e echipa de finala - 1998, 2000, 2002, 2014, 2016 si 2017 la rand...6 finale, 6 castigate...

    juve pe de alta parte, nu poate castiga finale - 97, 98, 2003, 2015 si 2017 - 5/5 finale pierdute...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  6. #111
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,103
    Reputatie
    0
    Nici prima repriza nu au inceput bine.
    Ramaneau cu multi jucatori in fata nu reveneau in defensiva,mie nu mi-a placut in special Dyabala.
    Juve este o echipa de strategie,fiecare jucator conteaza l-a cazut mijlocul cu Dyabala s-a terminat meciul.
    Antrenorul a pregatit prost meciul nu jucatorii.

    O fi Zidan antrenorul nu stiu,secundul poate, Real a pregatit meciul mai bine,in finale antrenorul este cel mai important.
    Last edited by iulian_1976; 4th June 2017 at 01:21.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  7. #112
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,877
    Reputatie
    0
    in 2014 bulan cu ramos min 94
    in 2016 bulan ca oblak nu a depus nici 1% efort la penalty-uri..plus griezmann ratat penalty in timpul normal...

    azi meritat...sa fim seriosi...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  8. #113
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,103
    Reputatie
    0
    Ei daca este sa luam cifra de afaceri a lui Real Madrid ei trebuiau sa catige Ch.Leag. in ultimii 10 ani si poate Chelsea de 2 ori
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  9. #114
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Real i-a cam cocoshat pe Juve si a castigat pe merit finala CL.

    Juventus a fost de nerecunoscut, departe de echipa solida de pana acum.
    A jucat sus, deschis si dezlanat cum nu credeam ca o poate face. Repriza a doua a dost deplorabila.
    Allegri si echipa au avut o zi proasta.
    La circumstante atenuante ar fi faptul ca primele doua goluri madrilene au fost rezultatul unor devieri involuntare ce au facut mingile imparabile pentru Buffon.
    Iar golul lui Mandzukic a fost fenomenal.

    Real a jucat mai legat decat de obicei, as spune surprinzator de bine.
    Au dominat total partida, bravo lor.

    Per total un meci frumos.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  10. #115
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Allegri si-a aratat limitele, Juve nejucand ca o echipa italiana tocmai cand trebuia sa o faca. Juve a dat totul in prima repriza, jucand prea ofensiv, fara precautii, ca sa cada fizic si psihic dupa al doilea gol al madrilenilor, dupa o deviere greu de parat pentru Buffon. Huguain, inexistent, Sandro, mai mereu ratacit in jumatatea lui Real si neacoperit de cel care trebuia sa o faca, autorul golului superb al juventinilor. Cica Alves..., adica autorul gafei la faza premergatoare primului gol al lui Real, plus ca la 1-1 a impiedicat un coechipier intr-o faza clara de a face 2-1. Toti "italienii" dupa pauza au fost de nerecunoscut dupa cele prestate pana acum. Da, si doar Bayern da suta la suta intr-o finala de Ch L. Vezi finala din 2010. Ramos trebuia sa fie eliminat mai devreme, Zidane nu stiu daca e un antrenor mare, asta se poate vedea daca vine in EPL si o antreneaza pe...City, glumesc un pic. Oricum, Real a castigat o finala frumoasa in prima repriza dar fara istorie in repriza a doua iar Ronaldo a facut ce se asteapta de la el, lucru care nu trebuie sa i-l spuna antrenorul.
    Last edited by miril; 4th June 2017 at 12:07.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  11. #116
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Allegri e un mare bou. s-a ingropat singur. castigi campionatul si in ultima etapa tu bagi o gramada de titulari.

  12. #117
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,877
    Reputatie
    0
    si eu credeam ca juve se va apara foarte exact si foarte mult...am fost foarte surprins...

    daca mi-ar fi spus cineva vreodata ca juve va lua 4 goluri, as fi crezut ca e nebun.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  13. #118
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Allegri si-a aratat limitele, Juve nejucand ca o echipa italiana tocmai cand trebuia sa o faca. Juve a dat totul in prima repriza, jucand prea ofensiv, fara precautii, ca sa cada fizic si psihic dupa al doilea gol al madrilenilor, dupa o deviere greu de parat pentru Buffon. Huguain, inexistent, Sandro, mai mereu ratacit in jumatatea lui Real si neacoperit de cel care trebuia sa o faca, autorul golului superb al juventinilor. Cica Alves..., adica autorul gafei la faza premergatoare primului gol al lui Real, plus ca la 1-1 a impiedicat un coechipier intr-o faza clara de a face 2-1. Toti "italienii" dupa pauza au fost de nerecunoscut dupa cele prestate pana acum. Da, si doar Bayern da suta la suta intr-o finala de Ch L. Vezi finala din 2010. Ramos trebuia sa fie eliminat mai devreme, Zidane nu stiu daca e un antrenor mare, asta se poate vedea daca vine in EPL si o antreneaza pe...City, glumesc un pic. Oricum, Real a castigat o finala frumoasa in prima repriza dar fara istorie in repriza a doua iar Ronaldo a facut ce se asteapta de la el, lucru care nu trebuie sa i-l spuna antrenorul.
    nici la finala ucl nu te uiti? pjanic a gresit la primu gol.
    zidane e, din nou, clueless, jucatorii sunt mult prea experimentati si maturi (de valoare nu exista discutie) ca sa fie deranjati de el. daca ii cautam pozitia lu ronaldo aseara nu o gasim, a jucat fix ce a vrut el. ce rigoare tactica aplica maestru?
    retired.

  14. #119
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    La duodecima!!!!!
    Ronaldo si Modric sunt geniali!!

  15. #120
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by phife View Post
    nici la finala ucl nu te uiti? pjanic a gresit la primu gol.
    zidane e, din nou, clueless, jucatorii sunt mult prea experimentati si maturi (de valoare nu exista discutie) ca sa fie deranjati de el. daca ii cautam pozitia lu ronaldo aseara nu o gasim, a jucat fix ce a vrut el. ce rigoare tactica aplica maestru?
    Exact acelasi lucru l-au facut si Benitez si Ancelotti, cu diferente mici in cazul jucatorilor. Real are un loct mult prea bun, nu va mai avea nicio echipa asa ceva pe banca. De aia au ajuns si fresh in finala.

  16. #121
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    si eu credeam ca juve se va apara foarte exact si foarte mult...am fost foarte surprins...

    daca mi-ar fi spus cineva vreodata ca juve va lua 4 goluri, as fi crezut ca e nebun.
    Exact asta asteptam si eu. Mizam pe un 3-1 pentru Juve, cu deschidere de scor, 2-0 pe forcingul madrilen, 2-1 si iarasi 3-1 pe contraatac intr-un final de meci cu Real atacand disperat pentru egalare.
    Asta ar fi fost Juve in spiritul clasic italian si in continuarea jocului prestat pana acum.

    Dar Allegri a ales sa suprinda si sa preia initiativa din start. Mare greseala, a fost batut cu propriile arme. Si in felul asta a anulat si potentialul lui Higuain care nu prea merge cu echipa adversa aparandu-se pozitional. L-a anulat si pe Alves si l-a obosit degeaba pe Dybala. Prin decizii gresite a distrus exact atuul lui Juve, respectiv jocul de echipa pe o partitura cunoscuta aproape la perfectie.
    A vrut sa castige calcandu-si adversarul in picioare, dar asta merge poate contra lui Sassuolo si nu contra Realului.
    A vrut un moment de aroganta si a terminat invins fara drept de apel. De altfel cred ca a realizat asta, si-a dat nervos medalia de la gat imediat ce a coborat de pe podiumul de premiere intr-un gest nervos pe care nu cred ca l-ar fi facut daca ar fi fost impacat cu deciziile luate.
    As paria ca urmatorul meci Juve-Real se va juca cu totul altfel daca Allegri va mai fi la torinezi.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  17. #122
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Exact acelasi lucru l-au facut si Benitez si Ancelotti, cu diferente mici in cazul jucatorilor. Real are un loct mult prea bun, nu va mai avea nicio echipa asa ceva pe banca. De aia au ajuns si fresh in finala.
    ancelotti a implementat singurele idei care se simt si azi la real. venirea lui a fost singurul impact major pana in prezent de la ei.
    benitez a incercat ceva si tocmai de asta a fost dat afara de catre vestiar. putea sa stea chill si avea azi 2 ucl la rand.
    retired.

  18. #123
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by phife View Post
    nici la finala ucl nu te uiti? pjanic a gresit la primu gol.
    zidane e, din nou, clueless, jucatorii sunt mult prea experimentati si maturi (de valoare nu exista discutie) ca sa fie deranjati de el. daca ii cautam pozitia lu ronaldo aseara nu o gasim, a jucat fix ce a vrut el. ce rigoare tactica aplica maestru?
    Asa este, ma uitam la golf, mult mai...palpitant . Poate asa e cum zici tu, poate nu, dar concluzia este aceeasi, toti juventinii au jucat prost, toti, fara exceptie, vina fiind a lui Allegri. Cat despre Zidane am spus printre randuri ce era de spus. Ce spunem noi aici sunt doar pareri de chibiti din tribune, nimic mai mult.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  19. #124
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,103
    Reputatie
    0
    Primul gol 5 contra 5, cu 2 jucatori liberi madrileni in centru,o faza simpla.Inchizator Juve in faza asta nu au avut.
    Juve mi-a parut o echipe greoaie,2-3 jucatori parca nici nu si-au dorit sa joace,asezarea slaba.

    Nu faptul ca au inceput foarte sus ma impresionat ci lipsa mijlocului si distanta dintre compartimente,practic nu au avut mijloc
    mingile erau arancate pe lateral,orice minge la Dyabala era pierduta.

    Primul gol este un CFR-Craiova cu 5 olteni iesiti pe contaatac,nu este nici o diferenta
    Attached Images Attached Images
    Last edited by iulian_1976; 4th June 2017 at 16:45.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  20. #125
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,877
    Reputatie
    0
    cum pep se face de ras la city, pep care cu barcelona lua mereu orice, sunt curios ce ar face zidane la city sau la man utd...chiar sunt curios.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  21. #126
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    E greu sa gasesti un antrenor care face performanta la orice echipa.
    Sunt antrenori care creaza echipe, sunt antrenori care fac performanta cu echipe dejaa formate, antrenori de buget mare, antrenori care fac performanta cu echipe ce accepta disciplina tactica samd.
    Guardiola a facut performanta si la Barcelona si la Bayern unde a avut o cultura a performantei si disciplinei tactice la un nucleu de jucatori deja existenti la venirea lui. La City e altfel. Nici Mourino la United nu a adus ce astepta lumea de la el.
    Ranieri a avut ceva performante la Valencia cu multa vreme in urma iar in rest nimic. Brusc a luat titlul cu Leicester, dar atat. Spaletti a mers numai la Roma, la rusi a fost banal.

    Zidane nu cred ca e genul care sa faca minuni la City sau la United.
    E genul del Bosque, antrenori care tin un vestiar plin de vedete gadilandu-i la coarda sensibila, mai degraba motivator decat tactician.

    Dar nu e nevoie sa fii bun in orice context, e suficient sa iti gasesti locul unde poti sa performezi.
    Guardiola s-a dus la City ca sa-si demonstreze lui insusi ca e cel mai tare in orice conditii. Si poate pentru poala de bani oferita. Altfel cred ca profesional a gresit. Poate ca o sa le toace seicilor de la City niste bani si poate ca va si lua titlul daca mai rezista un an. Dar nu va crea o echipa tare pe termen mai lung.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •