View Poll Results: cine se califica in semifinale?

Voters
10. You may not vote on this poll
  • Bayern

    6 60.00%
  • Real

    4 40.00%
Page 11 of 12 FirstFirst ... 9101112 LastLast
Results 211 to 231 of 240

Thread: Sferturi UCL 16-17: Bayern Munchen - Real Madrid

  1. #211
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,915
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by jo27 View Post
    Imi amintesc din perioadele in care te bagam in seama ca gramatica nu prea ti-era prietena, totusi, fii atent: MIE BAYERN-UL MI S-A PARUT DESTUL DE SLAB. Asta am zis. Nu ca a fost mai slaba. Oricum, ma refeream la ambele meciuri, nu doar la ce s-a intimplat azi. Si trebuie sa recunosc ca am ratat destul de mult din meci, tocmai azi s-a gasit AS-ul sa faca figuri, iar flash-urile se blocau si ele foarte des. Insa, din ce am vazut, daca mai adaugam si statisticile, din ambele meciuri, nu cred ca sint foarte departe de adevar, acceptind totusi prezenta dozei de subiectivism inevitabile (care la tine este inzecita, oricum, pt mine comentariile tale sint 0 barat, cel putin cind tin de Barcelona sau Real).
    Pai statistica acestui ultim meci au furat-o cu totul cu arbitrul incepand de la eliminarea lu Vidal.
    E adevarat ca prima repriza au fost timizi, dar dupa gol realistii pareau niste copii in chiloti, ar mai fi luat minim o boaba inainte de prelunguri si destule in prelungri daca se juca 11 vs. 11, cam cate au dat ei, si nu din offside, daca ma-ntelegi.

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Este un jucator exceptional. Printre cei mai mari din istoria fotbalului mai ales ca acum are si un titlu cu nationala, joaca pe toate posturile din atac, inscrie goluri decisive, califica singur echipa etc ... ce poti cere mai mult?
    Sa si creeze o faza de gol daca e atat de bun sau macar un gol din afara careului din lovitura libera, ceva cat de cat.
    Ca daca nu, ar fi fix la fel cu Inzaghi daca ar fi jucat in locu lui.

    Quote Originally Posted by polat View Post
    diferenta e ca madridul vinde tricouri cu ronaldo cat vinde bayern tricouri cu toata echipa pai despre ce vorbim aici?
    Despre butonul edit care e recomandat sa fie folosit atunci cand se scriu 2 posturi de un rand la rand in mai putin de 4 minute.

    Quote Originally Posted by polat View Post
    va mananca pe paine francezii!
    Si pe voi, daca nu cumva-i futeti cu arbirii ca pe Bayern.
    Sunteti fix egalii Borussiei, ati vazut in grupe-tur retur, deci aici e argumentul ca Monaco > Real Madrid.

    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Se putea sa nu-i ajute arbitrul pe Real?
    Lui Vidal ii da un galben gratuit, iar pe Ramos, ca de obicei, il iarta de 3-4. Omul ala faulteaza ca ultimul meltean, la fel ca David Luiz, dar arbitrii se tot fac ca nu vad.
    Pe Robben la faultat in prima repriza din spate, fara minge, intr-o situatie in care putea sa scape singur cu portarul.
    Astea s-au si ratat din pacate la cate furaciuni au comis mortaciunile astea vopsite in alb, ar trebui reconstituit meciul cu arbitrul in alb complet!
    Last edited by Johnny D; 19th April 2017 at 07:54.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #212
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,877
    Reputatie
    0
    psg furata pe camp nou.
    bayern furata pe bernabeu.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  3. #213
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Meci de foarte buna calitate in prima repriza. In repriza a doua Bayern a fost peste Real si a meritat sa ia conducerea care a dus la prelungiri. Acum si despre arbitraj. Obiectiv, Vidal trebuia sa ia al doilea galben inca din prima repriza. A avut cel putin trei intrari de galben dupa primul galben pana in momentul in care a fost eliminat dupa o intrare tare, la limita, dar regulamentara. Casemiro putea si el sa fie eliminat pentru doua galbene, al doilea galben in repriza a doua. Presupun ca daca Vidal ar fi fost eliminat in prima repriza, Casemiro ar fi jucat mai prudent, dar, totusi, fara a specula, ambii trebuiau eliminati pentru cumul de galbene. Doua goluri ale lui Real din prelungiri au fost din offside mult dincolo de fanta de lumina. Kassai a inceput bine, nu a dat al doliea galben in prima repriza la Vidal, presupun ca sa nu strice echilibrul jocului si a sfarsit lamentabil prin trei decizii decisive care au influentat rezultatul final in favoarea lui Real. Bayern a pierdut totusi calificare la Munchen nu la Madrid.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  4. #214
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,915
    Reputatie
    0
    Penalty-ul ala... de se facea 2-0 acolo...

    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    psg furata pe camp nou.
    bayern furata pe bernabeu.
    Da, foarte buna observatie! Spania domina fotbalul european!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #215
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by polat View Post
    tu crezi ca echipe gen real sau barca stau in banii din ucl?numai din drepturile tv din primera cele doua echipe castiga peste 100 de milioane de euro pe an! sa nu mai spun bilete ,tricouri,sponsorizari.
    Nu stau in banii din UCL, dar daca incep sa lipseasca constant din fazele superioare, incet-incet se tireaza si sponsorii, publicul scade si el cu 30-40%, vinzarile de tricouri si alte memorabilia pica in bot ... you've got the picture.

    Nu se risca oamenii la asa ceva ... mai bine incalzesti corespunzator o bila, mai bagi cinci lei in shorturile lui Orbuletz si Feshnic ... e mai sigur ...

  6. #216
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Nadalfan View Post
    Sa-i scoata cineva pe Ronaldo si Benzema. Nu alearga niciunu' deloc.

    Edit: Fain. Unu' a iesit deja.
    a dat 3 goluri Ronaldo dupa ce ai zis tu sa il scoata, ca norocu ca nu esti antrenor.

    Inca putin si o sa avem arbitraj video si terminam cu tot *****ul asta, e exagerat. Pana atunci, Realu castiga iar CL. Mi se pare de departe cea mai buna echipa din lume.

  7. #217
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Cu ce i-a ajutat arbitrul pe Real in tur? Martinez a fost eliminat corect.

    Ieri, prima mare greseala de arbitraj a fost impotriva Realului. Vidal trebuia eliminat in minutul 48.
    https://twitter.com/HoopsReturns/sta...47564317446146 . Aici e faultul.

    Dupaia, Bayern da golul de 2-1 din offside. Au zis asta pana si aia din Germania.

    Restul e poveste. Casemiro trebuia sa ia al doilea galben pentru faultul la Robben, iar Ronaldo a fost in offside la golul de 2-2. La golul de 3-2 tusierul era la cel putin 10m de faza. Niciun arbitru n-ar fi putut sa-si dea seama la faza aia daca a fost offside sau nu.

  8. #218
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,915
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sir. Eko View Post
    Pana atunci, Realu castiga iar CL. Mi se pare de departe cea mai buna echipa din lume.



    Doamne da sa treaca Barca si azi, sa vezi ce-ti musti tu limbutza!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #219
    sport legend polat's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    world
    Posts
    390
    Reputatie
    1
    real vs bayern!statistica!

    suturi 26-19
    pe poarta 12-2!
    faulturi 7-22!
    cartonase galbene 1-5!
    cartonase rosii 0-1!

  10. #220
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Mai a fost o faza despre care nu a vorbit nimic, ciudat. Lew a scapat singur cu portarul iar arbitru a dat offside. Dar Marcelo il scotea din offside si s-a vazut lejer in timpul jocului inca.

    Eu nu zic ca au vrut sa nu au vrut. Ideea este ca se greseste non-stop. Daca exista arbitraj video...

  11. #221
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,915
    Reputatie
    0
    Non-stop doar intr-o directie, asta e ideea.


    Furt mai mare ca aseara n-am vazut in viata mea intr-un meci european, dar nici n-am auzit.


    Reivan zicea ca nimeni n-o sa-si aminteasca de acest meci, ei bine, ar trebui. E un landmark in istoria furturilor echipelor mari, asa ceva, rar de tot.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #222
    sport legend polat's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    world
    Posts
    390
    Reputatie
    1
    mult tupeu pe nemti sa se duca peste arbitri la finalul partidei.probabil aveau impresia ca sunt la ei acasa in bundesliga sa faca ce vrea doar ca-i bayern munchen.
    Last edited by polat; 19th April 2017 at 11:00.

  13. #223
    sport legend polat's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    world
    Posts
    390
    Reputatie
    1
    normal ca spaniolii domina fotbalul european.si asta de prin anii 2000.au adunat o gramada de trofee ucl si europa league!statistica nu minte!

    https://en.wikipedia.org/wiki/List_o..._League_finals
    https://en.wikipedia.org/wiki/List_o..._League_finals

  14. #224
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,915
    Reputatie
    0
    Bai, vezi ca exista un buton de edit acolo pe undeva! Gaseste-l!

    Da, Spania e cea mai tare,
    Liga ca ea nimeni n-are.
    Cu arbitru boss de boss,
    Spania rupe nevos.

    Ciki-raca-ciki-cha. Am uitat. (Vezi, am folosit butonul sa adaug!)
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #225
    sport legend polat's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    world
    Posts
    390
    Reputatie
    1
    asta-i viata ce sa facem:la nivel de club spaniolii fac legea.fotbalul spectacol se joaca in primera.

  16. #226
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0

    am gasit si un rezumat al meciului de aseara. ups?! ma rog, e tot acolo.
    retired.

  17. #227
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,915
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by polat View Post
    asta-i viata ce sa facem:la nivel de club spaniolii fac legea.fotbalul spectacol se joaca in primera.
    Ai dreptate cu prima parte, cu a 2-a insa nu. Fotbalul rapid si pe contre din Anglia e mult mai misto, mult mai atractiv pt microbistul de rand, chiar daca ala spaniol e mai tehnic si mai eficient. Nemaivorbind ca e mult mai echilibrat! In trecutul recent au luat titlu echipe ca Villa, Blackburn sau Leeds. Nemaivorbind de anu trecut, cand o nou promovata Leicester a cam facut legea. Cand o sa ia Eibar sau Granada la voi titlu in Primera, atunci sa-mi vii sa-mi zici ca e mai spectaculoasa Primera decat Premier. Dar la voi nu prea se poate decat prin vis, in afara de faptu ca se ingramadesc toate valorile Universului la Barca si Real, mai si fura astia cat incape cand e nevoie.
    Last edited by Johnny D; 19th April 2017 at 11:25.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #228
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    psg furata pe camp nou.
    bayern furata pe bernabeu.
    Urmeaza Juve furata pe Camp Nou si X si Y in returul semifinalelor furate pe Bernabeu si Camp Nou.
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Meci de foarte buna calitate in prima repriza. In repriza a doua Bayern a fost peste Real si a meritat sa ia conducerea care a dus la prelungiri. Acum si despre arbitraj. Obiectiv, Vidal trebuia sa ia al doilea galben inca din prima repriza. A avut cel putin trei intrari de galben dupa primul galben pana in momentul in care a fost eliminat dupa o intrare tare, la limita, dar regulamentara. Casemiro putea si el sa fie eliminat pentru doua galbene, al doilea galben in repriza a doua. Presupun ca daca Vidal ar fi fost eliminat in prima repriza, Casemiro ar fi jucat mai prudent, dar, totusi, fara a specula, ambii trebuiau eliminati pentru cumul de galbene. Doua goluri ale lui Real din prelungiri au fost din offside mult dincolo de fanta de lumina. Kassai a inceput bine, nu a dat al doliea galben in prima repriza la Vidal, presupun ca sa nu strice echilibrul jocului si a sfarsit lamentabil prin trei decizii decisive care au influentat rezultatul final in favoarea lui Real. Bayern a pierdut totusi calificare la Munchen nu la Madrid.
    Eu zic ca intrarea lui Vidal pentru care a luat al doilea galben nu a fost nici macar fault.
    Iar de intrarile ciobanului de Ramos ce zici? Cate galbene merita?
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  19. #229
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,103
    Reputatie
    0
    Real trebuie sa castige Ch.Leag. este echipa care traieste dincolo de bugetul ei.
    Pentru a mentine mitul supereroului Ronaldo, Realul are nevoie de acest trofeu asta este reteta de succes.

    Proba video nu va fi implementata prea devreme,in Spania ar fi o tragedie pentru Real si Barça;nici in Anglia nu ar iesi foarte bine acolo sunt in cealalta extrema.
    Sistemul actual este vechi "tusaru" ridica fanionul sau nu,asa era si acum 30 de ani si asa va ramane.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  20. #230
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by jo27 View Post
    Imi amintesc din perioadele in care te bagam in seama ca gramatica nu prea ti-era prietena, totusi, fii atent: MIE BAYERN-UL MI S-A PARUT DESTUL DE SLAB. Asta am zis. Nu ca a fost mai slaba. Oricum, ma refeream la ambele meciuri, nu doar la ce s-a intimplat azi. Si trebuie sa recunosc ca am ratat destul de mult din meci, tocmai azi s-a gasit AS-ul sa faca figuri, iar flash-urile se blocau si ele foarte des. Insa, din ce am vazut, daca mai adaugam si statisticile, din ambele meciuri, nu cred ca sint foarte departe de adevar, acceptind totusi prezenta dozei de subiectivism inevitabile (care la tine este inzecita, oricum, pt mine comentariile tale sint 0 barat, cel putin cind tin de Barcelona sau Real).
    in 11 la 11 Real nu a jucat nimic, nici in tur, nici in retur. au avut bulan la penalty-ul ratat de idiotul de Vidal, daca se facea 2-0 la pauza in tur totul ea terminat pentru Real.

    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Urmeaza Juve furata pe Camp Nou si X si Y in returul semifinalelor furate pe Bernabeu si Camp Nou.
    daca Barca ar fi favorizata de Uefa atunci ar fi ajutata si in tur, s-ar da ceva acolo, nu s-ar ajunge la infrangeri gen 4-0, 3-0. da, Barca a fost ajutata de unele decizii ale arbitrului in meciul cu PSG, e clar ca a zis hai ma sa trec cu vederea unele faze la limita, dar nu cred ca a venit cu tema data, cine ar fi crezut ca Barca poate da un 6-1....

    insa aseara la Real totul a fost premeditat dupa parerea mea, ungurul a venit cu tema clara. la faultul din min 75 al lui Casemiro a dus mana la buzunar, dar cand a vazut despre cine e vorba s-a razgandit. Vidal e eliminat pentru nimic intr-un moment in care totul curgea pentru Bayern, apoi Real da gol dintr-un offside (cu hent!!!) kilometric....
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  21. #231
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    E dezamagitor faptul ca o dubla atat de frumoasa de fotbal intre Real si Bayern, va fi mai degraba amintita pentru deciziile groaznice de arbitraj, decat pentru performantele fantastice ale unor jucatori. Marcelo merita aplaudat pentru ceea ce a facut aseara, Realul nu s-ar fi calificat mai departe fara el, a jucat incredibil. Venind acum dintr-o perspectiva neutra, deoarece nu suport niciuna dintre aceste doua echipe (), pot spune ca Realul a meritat sa se califice, acum ca Bayern a fost "furata" e partea a doua, insa din punct de vedere strict fotbalistic, a fost drept rezultatul la finalul zilei, Realul mi s-a parut ca a jucat mai bine si mai tacticizat si aseara.

    Zidane merita felicitat pentru faptul ca a reusit sa ajunga pentru al doilea an la rand in semifinalele UCL, inca mai are multe de invatat ca si antrenor, insa e inca la inceput, iar performantele sale sunt absolut fantastice.
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •