Page 28 of 139 FirstFirst ... 1826272829303878128 ... LastLast
Results 568 to 588 of 2915

Thread: ATP Masters: Madrid

  1. #568
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    O prostie de meci. Si-o mare pacaleala pentru public.

  2. #569
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    E ca si cum te-ai uita la Titanic a 30-a oara.

  3. #570
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Mda, pacaleala de Federer tot ia titluri de GS si MS pe care i le tot fac cadou toti, anu asta Nadal deja doua! Pe cand Nadal saracu se lupta cu toata lumea, cu netul, cu publicul, cu vantul, cu accidentarile, cu viata si cu moartea, orice titlu castigat de el, bietul, valorand cel putin dublu!



    Pana una alta Federer GOAT kicks Nadal's ass for fun now!



    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    E ca si cum te-ai uita la Titanic a 30-a oara.
    Cu Nadal in locul lu DiCaprio!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #571
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    809
    Reputatie
    1
    I don't want to point the obvious, but has anyone of you guys seen Federer and god in the same room together ?
    [SIZE="2"][FONT="Times New Roman"]Chestia haioasa la aceasta semnatura este ca, in momentul in care realizezi ca acest text este fara sens, este prea tarziu pentru a te opri din citit[/SIZE][/FONT].

  5. #572
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Xaviesta and EddyDubluD!



    Oricum il admir pe Nadal, cu zambetul pe buze dupa ce pierde 4/4 finale anu asta, din care 2 de MS si una de GS. Si asta dupa ce-a pierdut toate 5 finalele jucate aici. Mare jucator, mare caracter! Chapeau.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #573
    sport legend Gaia88's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Franta
    Posts
    698
    Reputatie
    1
    Of of of... in sfarsit putem sa ne calmam...
    Sincer mi s-a parut unul dintre cele mai crispate meciuri intre cei doi... Miza cred ca atarna greu pentru ambii daca ne gandim la parcursul lor de la inceputul anului.
    Norocos elvetianul la niste faze, dar asta este, iti mai trebuie si noroc.
    Ma intreb cum o sa arate turneele cand se intorc no 1 si 2 ATP...


  7. #574
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Sunt sanse extrem de mari sa-i avem anu viitor la AO ca nr. 1 si nr. 2 mondial, inca nu se stie in ce ordine. Ambii sunt excelenti anu asta.
    Urmeaza zgura, Federer a scapat pasarica, vorba comentatorului, nici n-o sa se prezinte la MC si probabil si la Roma. Nadal, ai liber!
    Ce-i drept, nu Federer pare problema pe zgura desi sunt interesat sa vad cum se descurca cu reverul asta, vor aparea alti rivali, Djoko si Murray.


    Si Wawrinka! Sa nu uitam, in afara de Murray care il face cu capu pe zgura, alt jucator sa-i faca fata lu Stan pe zgura.... nu prea am vazut in ultimii 2 ani! Va fi foarte interesanta lupta intre acesti 4 jucatori in MS-uri zic eu. Si mai sunt si altii interesanti, ma gandesc la Dimitrov, Thiem, Nikushor.
    Last edited by Johnny D; 2nd April 2017 at 22:05.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #575
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Meh, eu nu ma ascund dupa deget, a fost unul dintre cele mai urate meciuri dintre cei doi pe care le-am vazut. Federer este "kryptonita" lui Nadal anul acesta acum ca a invatat sa se apere impotriva strategiei pe care Rafa o aborda deobicei impotriva lui. Ori isi schimba stilul de a juca cu elvetianul, ori Roger o sa aiba meciuri tot mai usoare in fata spaniolului, atata timp cat nu se intalnesc pe zgura.

    Sunt foarte curios cum va juca Nadal pe zgura, deoarece daca isi mentine pe suprafata sa preferata nivelul acesta de joc, atunci nu prea vad cine l-ar putea invinge.
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  9. #576
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Mda Federer nu a apucat sa isi testeze anduranta ca a clacat in mod penibil Nadal. Nu a crezut nicio secunda ca poate castiga azi. Numai serviciul l-a salvat in setul 2 de la un alt 6-0. In rest a dat afara mai toate mingile. Normal ca in momentul in care norocul l-a parasit la mingea aia cu fileul al lui Fed s-a terminat totul. Degeaba a jucat apoi ultimul game cum trebuia sa le joace pe toate (ca atitudine).

    Am vazut din pacate multe meciuri din astea ale lui Nadal, de obicei cu Djokovic. De altfel am si prevazut scenariul asta. pentru astăzi.

    Oricum, un meci slab si asta din cauza spaniolului. Fed era de batut azi daca Rafa nu era ocupat sa se bata singur.
    Ce ma enerveaza mai mult este ce urmeaza, o cohorta de pupatori de fund ai elvetianului care vor spune ce imbatabil a fost Roger.

    Tehnic, dupa cum ziceam, Nadal a servit foarte bine iar reverul lui Roger a fost ca de obicei, average. In continuare nu face fata la mingi puternice cu mult spin, si nici nu prea are cum vreodata. Diferenta s-a facut insa la greseli nefortate. Tactic as zice ca spaniolul a jucat prea mult pe FH lui Fed, asta in conditiile in care a vazut ca e incapabil sa nimereasca lungimea mingii azi.

    Imi e tot mai clar ca Rafa nu poate sa isi atinga nivelul maxim DECAT pe zgura. E o limitare psihica de care nu mai poate spera sa scape vreodata. Azi a jucat numai cu gandul sa scape de blestematul de hard.

    Eh, asta a fost ultimul pahar amar pentru o vreme. Incepe cea mai frumoasa parte a sezonului, cu suprafete normale pentru tenis.

  10. #577
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Srdjan View Post
    Sunt foarte curios cum va juca Nadal pe zgura, deoarece daca isi mentine pe suprafata sa preferata nivelul acesta de joc, atunci nu prea vad cine l-ar putea invinge.
    pai daca isi mentine pe zgura nivelul din meciul asta, toata lumea il poate bate. inclusiv Copil

  11. #578
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Srdjan View Post
    Meh, eu nu ma ascund dupa deget, a fost unul dintre cele mai urate meciuri dintre cei doi pe care le-am vazut.
    N-ai prea vazut multe meciuri atunci, cel putin au fost momente de echilibru aici cu oarece lovituri interesante ici si colo ale ambilor.
    Eu am vazut meciuri de 6-3 6-0 a lu Federer la TC in grupe, un meci la Wimbledon castigat urat de Federer, si alte vreo 5-6 pe care Nadal le-a castigat non-combat cu Federer in care elvetianul n-a jucat absolut nimic, nici n-a stiut sa dea in minge, nu cred c-a pus niciodata in pericol serva lu Nadal. Sunt cel putin vreo 8 meciuri mai urate ca asta, nu se compara. Chiar aici la Miami a fost un meci castigat de Nadal, cred ca ultimii dintre ei 2 din acest turneu in care Federer saracu a fost slab de tot, Nadal n-a jucat mai bine ca azi dar Federror a fost pe teren si i-a dat meciul. Nadal n-a dat meciul azi, a fost Federer mai bun. Punct.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #579
    sport legend Gaia88's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Franta
    Posts
    698
    Reputatie
    1
    Nu-nteleg de ce toata lumea are impresia ca Nadal a jucat prost. Amandoi au jucat dubios cu greseli. La Nadal multe mingi afara pe linia de fund, cred ca asta a facut diferenta dublata si de norocul chior al lui Federer la vreo 2 mingi care au atins fileul.
    Totusi cred ca e cam unfair sa ziceti ca Nadal a jucat caca-pishu... omul a ajuns in finala, daca nu era la un nivel bun avea n sanse sa fie scos...

  13. #580
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    N-ai prea vazut multe meciuri atunci, cel putin au fost momente de echilibru aici cu oarece lovituri interesante ici si colo ale ambilor.
    Eu am vazut meciuri de 6-3 6-0 a lu Federer la TC in grupe, un meci la Wimbledon castigat urat de Federer, si alte vreo 5-6 pe care Nadal le-a castigat non-combat cu Federer in care elvetianul n-a jucat absolut nimic, nici n-a stiut sa dea in minge, nu cred c-a pus niciodata in pericol serva lu Nadal. Sunt cel putin vreo 8 meciuri mai urate ca asta, nu se compara. Chiar aici la Miami a fost un meci castigat de Nadal, cred ca ultimii dintre ei 2 din acest turneu in care Federer saracu a fost slab de tot, Nadal n-a jucat mai bine ca azi dar Federror a fost pe teren si i-a dat meciul. Nadal n-a dat meciul azi, a fost Federer mai bun. Punct.
    Am zis unul dintre cele mai urate, nu cel mai urat . A fost un meci in care niciunul dintre cei doi n-a fost la 100%, un meci decis mai mult de erori personale, decat de lovituri castigatoare. Da, Federer a fost mai bun, ca s-a concentrat mai mult in momentele decisive, in timp ce Rafa a clacat.
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  14. #581
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Gaia88 View Post
    Nu-nteleg de ce toata lumea are impresia ca Nadal a jucat prost. Amandoi au jucat dubios cu greseli. La Nadal multe mingi afara pe linia de fund, cred ca asta a facut diferenta dublata si de norocul chior al lui Federer la vreo 2 mingi care au atins fileul.
    Totusi cred ca e cam unfair sa ziceti ca Nadal a jucat caca-pishu... omul a ajuns in finala, daca nu era la un nivel bun avea n sanse sa fie scos...
    Cel mai enervant dintre toti e Cristi care zice c-a anticipat bine cand el zicea ca Nadal o sa castige ca e mai odihnit si ca suprafata il avantajeaza, iar eu ii ziceam ca Nadal nu e favorit!
    Quote Originally Posted by Srdjan View Post
    Am zis unul dintre cele mai urate, nu cel mai urat . A fost un meci in care niciunul dintre cei doi n-a fost la 100%, un meci decis mai mult de erori personale, decat de lovituri castigatoare. Da, Federer a fost mai bun, ca s-a concentrat mai mult in momentele decisive, in timp ce Rafa a clacat.
    Hai sa ne uitam la statistica, sa vedem daca ai dreptate.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #582
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    BTW, daca exista ceva care sa te faca GOAT in tenis, nici Fed nici Nadal nu sunt asa ceva. Nu poti compara rezultatele dinaintea erei Open cu cele de dupa, asa ca sa zici ca cine are cele mai multe titluri sau GS-uri e GOAT e ignoranta, prostie sau miselie. Cei doi se lupta pentru titlul de cel mai bun din era Open, poate.

    Nu exista niciun jucator care sa aiba toate loviturile acum, dar pe vremuri au existat. Don Budge le avea pe toate plus constanta. Nu exista niciun jucator in era Open care sa fie chiar imbatabil intr-o zi buna, dar au existat. Ca talent in sensul de fantezie, Nastase al nostru e inca neegalat.

    Hai sa o lasam mai moale cu GOAT pentru ca la scara tenisului toti de aici suntem nascuti dupa ultima ploaie!

  16. #583
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Johnny, citeste mai atent ce am zis. Ca Fed e usor favorit. Am enumerat insa mai multe scenarii posibile. Ce speram eu e altceva

    Clar nu am anticipat ca Nadal va fi atat de varza, recunosc.
    Speram sa il motiveze ca nu a castigat niciodata aici, dar nici vorba.
    Tind sa cred ca motivul real e ca nu se poate motiva suficient la ultimul meci înainte de zgura. Deja la vremea asta joaca destul de bine pe hard incat sa faca finala din inertie, dar ajunge la AMR 1 si e game over

    Si ce naiba de legatura are cum a jucat pana acum Rafa cu ziua de azi??? De exemplu primul set cu neamtul a jucat chiar mai rau. Aceeasi senzatie, ca nu poate pune mingea in teren. Plus serviciu slab, atunci.

  17. #584
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Ai zis ca Fed e usor favorit, dar in ultimul post.
    Posturile tale dinainte ti-l dadeau pe Nadal castigator aici, ca-l avantajeaza suprafata, aminteste-ti.


    Federer:
    Winners 29
    Unforced 19

    La Nadal nu gasesc statistica decat dupa primul set:
    Winners 10
    Unforced 10


    N-a fost chiar cel mai prost meci. S-a jucat agresiv, decent, pe cea mai mare parte din meci.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #585
    sport legend Gaia88's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Franta
    Posts
    698
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristi View Post
    BTW, daca exista ceva care sa te faca GOAT in tenis, nici Fed nici Nadal nu sunt asa ceva. Nu poti compara rezultatele dinaintea erei Open cu cele de dupa, asa ca sa zici ca cine are cele mai multe titluri sau GS-uri e GOAT e ignoranta, prostie sau miselie. Cei doi se lupta pentru titlul de cel mai bun din era Open, poate.

    Nu exista niciun jucator care sa aiba toate loviturile acum, dar pe vremuri au existat. Don Budge le avea pe toate plus constanta. Nu exista niciun jucator in era Open care sa fie chiar imbatabil intr-o zi buna, dar au existat. Ca talent in sensul de fantezie, Nastase al nostru e inca neegalat.

    Hai sa o lasam mai moale cu GOAT pentru ca la scara tenisului toti de aici suntem nascuti dupa ultima ploaie!
    Tiiii, mai Cristi dar ce vehement esti. Ti se pare cumva ca e un forum de meditatii pentru o teza de doctorat in istoria tenisului?
    Totusi nu numai ca nu s-au retras, dar reusesc un debut de sezon incredibil, ambii.
    Din punctul meu de vedere, dupa o finala RG Fed-Nadal in care Roger ia titlul, puteti sa inchideti forumul. Nastase, era pre-open si altele sunt in spate. Peste 100 de ani poate o sa fie un sport jucat de cyborgi, unul pe Marte si unul pe Venus intr-un turneu intergalactic...
    Hai sa respiram adanc si sa ne bucuram de tenis. De asta de acum.
    Atat Federer cat si Nadal se puteau retrage pana acum fara probleme pentru ca nu mai aveau oricum nimic de demonstrat nimanui, cu atat mai putin noua cine este GOAT-ul.

  19. #586
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    GOAT-ul este Eddy, el este cel mai castigat de revenirea pe locurile 1 si 2 in Race deocamdata a celor 2!








    Oricum pana la finele anului Nadal va avea minim 5 turnee jucate in plus fata de Federer, daca elvetianul va fi pe 1 si ibericul doar pe 2, atunci... ehe, dragilor...





    (Deocamdata are unul in plus, pana se termina zgura vom mai numara minim inca 2, daca nu 3)

    (Tot incercam sa-mi amintesc cine naiba l-a batut pe Nadal inainte de AO, ala fu Raonic, tin minte ca m-a enervat atunci. Apoi a pierdut la Federer, Querrey, Federer, Federer, deci 5 infrangeri. Federer a pierdut doar la locu 125 in lume, nici nu stiu ce drac s-a mai dus la amarastenia aia de turneu pt 45 de puncte cate-a luat de acolo, asa parca doar in vizita, fara antrenament. Foarte sec. )
    Last edited by Johnny D; 2nd April 2017 at 22:53.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #587
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by lalalilu View Post
    pai daca isi mentine pe zgura nivelul din meciul asta, toata lumea il poate bate. inclusiv Copil
    ! Gluma serii, mi-a placut! Federer n-a jucat mare lucru meciul asta, a pus acolo racheta de cateva ori si Nadal a gresit imediat!



    Mi-a placut acolo cand a pus la demi-voleul ala de passing de pe linia de fund cu dreapta. Nadal fraieru atacase doar aproape perfect, nu chiar perfect. Il bat si io pe Nadal pe zgura, ii si trimit provocare: daca joci ca si cu Federer, maxim 2-3 saptamani ma antrenez si te bat pe zgura!
    Si dupa aia dam si-o tura de poker, ii chemam si pe Ronaldo si pe Neymar, ca se pare ca la asta te pricepi mai bine decat la tenis!
    Last edited by Johnny D; 2nd April 2017 at 23:34.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #588
    sport legend Gaia88's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Franta
    Posts
    698
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    ! Gluma serii, mi-a placut! Federer n-a jucat mare lucru meciul asta, a pus acolo racheta de cateva ori si Nadal a gresit imediat!



    Mi-a placut acolo cand a pus la demi-voleul ala de passing de pe linia de fund cu dreapta. Nadal fraieru atacase doar aproape perfect, nu chiar perfect. Il bat si io pe Nadal pe zgura, ii si trimit provocare: daca joci ca si cu Federer, maxim 2-3 saptamani ma antrenez si te bat pe zgura!
    Si dupa aia dam si-o tura de poker, ii chemam si pe Ronaldo si pe Neymar, ca se pare ca la asta te pricepi mai bine decat la tenis!

    aproape ca imi vine sa zic ca si eu il bat pe zgura daca joaca tot la fel...


    Dar parca totusi e prea mult...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •