Page 19 of 139 FirstFirst ... 917181920212969119 ... LastLast
Results 379 to 399 of 2914

Thread: ATP Masters: Madrid

  1. #379
    sport legend
    Join Date
    May 2013
    Posts
    651
    Reputatie
    1
    L-am urmarit ca jucator de ceva timp si am apucat sa vad si cateva finale pierdute de el care mi-au ramas in minte-Roma 2008 cu Djokovic,Madrid 2013 cu Nadal.Cel mai mult l-a durut pe Nadal cand a fost batut in finala de la AO,cel mai important meci dintre ei,Nadal cred ca avea undeva la 11(12)-0.
    Last edited by StefanPascu; 17th March 2017 at 22:33.

  2. #380
    sport legend Gaia88's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Franta
    Posts
    698
    Reputatie
    1
    Nu-mi place Wawrinka. Na, poftiti...

  3. #381
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,886
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by StefanPascu View Post
    L-am urmarit ca jucator de ceva timp si am apucat sa vad si cateva finale pierdute de el care mi-au ramas in minte-Roma 2008 cu Djokovic,Madrid 2013 cu Nadal.Cel mai mult l-a durut pe Nadal cand a fost batut in finala de la AO,cel mai important meci dintre ei,Nadal cred ca avea undeva la 11(12)-0.
    Si fara set pierdut, stiu! Dar a fost diminuat fizic (vorba lu Ruzici) dar tot n-a jucat rau, insa Stan a fost f concentrat tot meciul. Si uite o sansa din asta care ti se iveste chiar daca pierzi o mie de meciuri la rand, in cel mai important moment, te lanseaza in istorie = 3 GS-uri ca Murray.

    Quote Originally Posted by Gaia88 View Post
    Nu-mi place Wawrinka. Na, poftiti...
    Nici sotiei lui nu-i place de el, ca l-a parasit desi i-a facut un copil. Nici sotiei lu Mark Allen jucatorul de snooker nu-i place de el, chiar daca i-a facut un copil, l-a parasit si pe el. Dar asta nu ne opreste pe noi sa apreciem niste oameni care cand ies la joc, sunt pur si simplu bombastici!


    Hai ca-ncepe Nikushor acush!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #382
    sport legend
    Join Date
    May 2013
    Posts
    651
    Reputatie
    1
    Da,finala aia de la AO a fost singurul lor meci dintr-un numar de 18 care nu s-a terminat in minimum de seturi.

  5. #383
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,886
    Reputatie
    0
    Deocamdata a inceput ca un mucialau! Are Shosetaru asta un bulan in ultimu timp, parca doar jucatori fara forma prinde la mana!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #384
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    e ok terenul?
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  7. #385
    sport legend Gaia88's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Franta
    Posts
    698
    Reputatie
    1
    Heeeeei, ce bătăios e Sock și ce greșeli face Nishikori... Geez...
    Am și eu o întrebare, poate pare cretina dar ma bazez pe faptul ca e un forum liber în care putem vorbi de orice. De ce jucătorii de tenis, deși transpira si mor acolo pe teren, beau atât de putina apa? 😲 😲 😲
    Ma uit la ei, de-abia sorb o gura dintr-o sticla de jumătate. Eu as rade una la fiecare jumătate de ora cel puțin. Beau asa de puțin Pt ca nu au voie la shushu?
    Dacă asta e motivul e cam nașpa...

  8. #386
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Gaia88 View Post
    Heeeeei, ce bătăios e Sock Č™i ce greČ™eli face Nishikori... Geez...
    Am Č™i eu o întrebare, poate pare cretina dar ma bazez pe faptul ca e un forum liber în care putem vorbi de orice. De ce jucătorii de tenis, deČ™i transpira si mor acolo pe teren, beau atât de putina apa? �� �� ��
    Ma uit la ei, de-abia sorb o gura dintr-o sticla de jumătate. Eu as rade una la fiecare jumătate de ora cel puČ›in. Beau asa de puČ›in Pt ca nu au voie la shushu?
    Dacă asta e motivul e cam naČ™pa...
    Se vede ca n-ai jucat tenis Daca ai incepe sa bei ca si calicul, ai senzatia aia de "umflat in stomac" care e foarte deranjanta (mai deranjant ar fi doar sa intri pe teren imediat ce ai mancat ). Hidratarea are loc inainte de meci, iar in timpul meciul se ia cate putin in pauze ori din apa ori amestecul ala care contine vitamine, electroliti si alte alea, ca te mentii hidratat. Ai voie pauze de toaleta, insa nu e indicat pentru ca te scoate din ritm ca jucator.

    Unde e Roddicted?
    Last edited by Eddy DoubleD; 18th March 2017 at 00:59.

  9. #387
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,886
    Reputatie
    0
    Ce varza meci, slab de tot. Nishikori s-a facut de kkt meciu asta. Federer n-are ce bate de amaratu asta, 2nd rate player.
    Niponul dovedeste inca o data ca poate fi exceptional de bun dar si exceptional de fraier.
    Meciul asta a amintit de AO sau chiar inainte de AO unde a pierdut un set de la minge de 5-0 cu 4-6 cu Donaldson, absolut stupid!
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    e ok terenul?
    Hai sa-ti raspund si tie ca vad c-ai intrat repede sa vezi ce grozavie ai putut sa intrebi, spirituala rau.
    Ei bine afla acum in premiera ca la tenis nu se joaca pe ploaie ca la fotbal, si asta ca sa jucam tenis nu rugby sau polo, aici ne pasa de sport.
    Adica ne pasa ce sport jucam, daca platim bilet de tenis, sa ne uitam la tenis nu la altceva!
    Last edited by Johnny D; 18th March 2017 at 01:12.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #388
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    johny, nu mai fi supi.Sock a jucat mediocru si inconstant azi, cu dimitrov a fost meciul de referinta la acest turneu pana acum.Diferenta e ca spre deosebire de acum un an, un an jumatate nu mai cedeaza meciurile decat foarte rar.Ti-a placut ce servici voleu i-a facut japonezului?De ce sa fii fraier sa te iei la tranta non stop cu peretele cand pot sa ii tai elanul venind la plasa.Era logic ca meciul e echilibrat, numai tu visezi cai verzi pe pereti.
    Bravo Sock

    Semifinala trebuia sa vina de la shanghai cand a avut set si 4-3 cu simon in setul 2.Asta e, e bine si acum
    Last edited by Roddicted; 18th March 2017 at 01:26.

  11. #389
    sport legend quebec's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    EGGD + LROP
    Posts
    924
    Reputatie
    1
    Murray a postat ca nu joaca la Miami, e accidentat. Nole a fugit si el in Europa la un consult si asta e accidentat dar nu e clar daca joaca la Miami sau nu. Castiga Federer si IW si Miami

  12. #390
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Jalnic

  13. #391
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,886
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Roddicted View Post
    Era logic ca meciul e echilibrat, numai tu visezi cai verzi pe pereti.
    Bravo Sock
    Nu era nici un logic, in setu 2 niponu a jucat la 70% din potential si l-a executat. Daca joci mediocru cum zici tu, imagineaza-ti ce de kkt a jucat ala de "top 5". Am avut toate motivele sa fiu suparat, imi era penultimu meci. Ce-i drept, daca-mi iesea, pierdeam iar pe ultimu Pliskove idioate si penale, vai prost a putut juca si aia! Pana la urma mai bine fu asa.

    Wawa nici o problema, era de asteptat. Federer desi joaca cu un mediocru, vorba ta, asa am zis si eu, 2nd rate player, nimic neadevarat, va avea meci mai greu. Dar imposibil sa fie atat de tut ca si niponul, asa ceva nu exista.

    Quote Originally Posted by quebec View Post
    Murray a postat ca nu joaca la Miami, e accidentat. Nole a fugit si el in Europa la un consult si asta e accidentat dar nu e clar daca joaca la Miami sau nu. Castiga Federer si IW si Miami
    Nu-i atat de simplu. Sa ia IW prima data, si aici e f greu, Wawa in finale e spurcat rau.

    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Jalnic
    Bine ca n-am vazut meciul lui Arsenal de azi, la care tu nu avusei emotii dar,... cam da.
    Last edited by Johnny D; 18th March 2017 at 21:26.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #392
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    in setul 2 sock a jucat la 30% din potential, cu exceptia a vreo 2 gameuri.Scrii aiureli din cauza supararii.Cum sa pui pe japonez cand sock fusese singurul testat in turneu si il mai batuse in ultima lor intalnire?Pentru o cota de 1.40 care si aia scazuse in timpul zilei.Alti naivi ca tine
    Last edited by Roddicted; 18th March 2017 at 21:29.

  15. #393
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,886
    Reputatie
    0
    Sock niciodata n-a batut jucator de top 5, si nici acuma n-a batut decat in statistica, nici de top 30 n-a fost niponul ieri.
    Cat despre potential, ti se pare. Astia de joaca riscant nu se judeca ca si jucatorii de procentaj, potentialul lor e oscilant rau, nici nu poti da procente.



    M-a enervat din start idiotu c-a castigat aruncarea cu banul si-a ales sa primeasca, mai retardat de-atat nu poti sa fii!
    Niciodata nu trebuie s-alegi sa primesti pe hard sau iarba, chiar daca ti se face break, distanta nu e mare si ai un game in plus sa faci rebreak-ul. Daca n-as sti mai bine as zice c-a ales sa piarda meciul. Prea tampit.



    Ce slabi sunt arbitrii astia de linie americani, zici ca le trebuie la toti ochelari! Nu pot sa nu ma uimeasca mereu!



    Federer azi e varza cu reverul, face ce face Sock asta si cumva adversarii sai mereu joaca slab de tot!
    Chiar si fara rever, n-are vreo scuza daca nu bate azi Federer.
    Last edited by Johnny D; 18th March 2017 at 21:40.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #394
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,886
    Reputatie
    0
    Na, a dat Viitorul 2 goluri in 3 minute si-am ratat break-ul blitz a lu Federex! Cum a fost?


    Vad ca si-a revenit reverul, in atare conditii n-are ce bate de micutz!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #395
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    si-a revenit ca i-a facut sock gameul cadou.Don't count him out yet

    Nishikori mereu alege sa primeasca.Degeaba te oftici, ai riscat inutil

  18. #396
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,886
    Reputatie
    0
    Deci e retardat de obicei, nu fu doar ieri. Bun!
    Quote Originally Posted by Roddicted View Post
    si-a revenit ca i-a facut sock gameul cadou.Don't count him out yet
    1st set is out!

    Te pui cu dreapta lu Federex, micutz!? Ce naiv, nu s-o fi uitat la tenis decat dupa 2010 Sock baietzelu!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #397
    sport legend Gaia88's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Franta
    Posts
    698
    Reputatie
    1
    Holly funk, l-a spulberat în setul 1...
    Oh, my sweet Federer...
    💙 💙 💙 💙 💙 💙

  20. #398
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,886
    Reputatie
    0
    Da, dar setu 2 va veni cu tiebreak. Joaca mult sub ce-a jucat cu Nadal, oricum.
    Reverul e slab azi, adica hai sa zicem ca e mediocru, ca nu te raportezi mereu la ce scoate din el cand joaca cu Nadal.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #399
    sport legend Gaia88's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Franta
    Posts
    698
    Reputatie
    1
    Mda. Nașpa. S-a trezit și Sock, serviciul 1 nu mai intra... Bine ca îl ajuta fileul...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •