Page 11 of 12 FirstFirst ... 9101112 LastLast
Results 211 to 231 of 238

Thread: Campionatul European de Handbal Feminin - Suedia 2016

  1. #211
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Ce putere de lupta, de-a suferi pentru victorie are Franta asta!
    Lacraverre aia e asa cum e ea mereu, are cateodata 5-6 minute cand e monstru, pe urma vreo 10-15 cand zici ca-i pui de gaina, i-e frica de minge! Dar restul echipei compenseaza in multe momente si nu cedeaza deloc, mereu lupta sa revina si Franta reuseste sa egaleze la 13!


    Imi place mult extrema stanga a Frantei, blonda aia inalta, are minte limpede la patrunderi si aruncari!




    15-14 Franta! Norvegia nu prea stie ce s-a intamplat! Dar s-a intamplat!
    Last edited by Johnny D; 16th December 2016 at 22:56.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #212
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,999
    Reputatie
    1
    Glauser
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #213
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Exact! Asta li s-a intamplat!


    Dar si Solberg...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #214
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    ce portari avem in meciul din seara asta...

    Laura Glauser pe langa faptul ca este senzationala in poarta, mai e si frumoasa...

    btw - trebuie sa ii dam mare credit olandei - finala la wc 2015, semifinala la olimpiada acum iar finala !!!

    ps: i remain a nora mork fan !
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  5. #215
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,999
    Reputatie
    1
    S-a terminat
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #216
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Cum ziceam, Solberg e nr. 1 la turneul asta intre portari.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #217
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    norvegia ramane un monstru in handbalul feminin.

    ps: se va distra cu olanda in finala.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  8. #218
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Pai are cele mai bune jucatoare pe toate posturile, doar pivotul e in concediu!
    Poate mai putin extrema dreapta dar si aia e buna pe contra-atac, viteza macar are.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #219
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,999
    Reputatie
    1
    Au facut francezele prostii cat pt trei jocuri olimpice la rand
    La un moment dat in prima repriza nici nu mai jucau. Pasau mingea doar doar o intercepta adversarul. Fara intentie in atac, fara solidaritate in aparare, cel mai slab meci din turneu.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  10. #220
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    franta trebuia sa profite de sansa pe care a avut-o in finala olimpica cand nu a fost norvegia acolo.

    azi era greu sa faca ceva...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  11. #221
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Incredibil acest antrenor, fabulos! Datorita lui am castigat un meci la care n-am avut nici un drept sa-l castigam in conditiile noastre normale.
    A fost genial in cele 2 time out-uri pe care le-a avut in ultimul minut, am egalat si-am si batut pe o recuperare si contra-atac in ultimele 9 secunde!
    Ultimul time out a fost chiar exceptional, l-a anticipat perfect pe antrenorul Germaniei si practic el ne-a castigat meciul !
    Cred ca aici bati campii cu gratie ... ca sa fiu elegant.
    Ce pisici ai vazut tu la Ambros asta, ca ultimele 2 meciuri am fost praf tactic ! Poate fi evidentiat pentru primele 2 partide, jos palaria, dar dupa aia ...
    Zero organizare, joc haotic, idei nema ... joc pe pivot zero, spre extreme aproape zero, centrul pasa doar in ... centru, totul spre Cristina (oricare) usor de anihilat, pentru ca nici pivotul nostru nu le scotea din joc pe cele 2 care ii faceau marcaj etc.
    Mi se pare aiurea sa ii ridici statuie lui Ambros, cand Yulia Dumanska iti apara 2 de 7m in ultimele 5 minute si Cristina Zamfir iti face faza anului in ultimele 8 secunde ...

  12. #222
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,362
    Reputatie
    0
    Deci avem finala de anul trecut de la mondial. Olanda cu o generatie fabuloasa. Vor lua macel ca anul trecut dar ce mai conteaza.
    Norvegia e un monstru in handbal, nu stiu de unde naiba scot atatea jucatoare an de an...

  13. #223
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Am revăzut si eu meciurile de ieri. Chiar au tras fetele puțin așa cu Germania. Nici Germania nu e chiar de neglijat, dar nici nu era la potențial maxim.
    Cristina Zamfir trebuie ținută la națională. Am mai scoate o pe chintoan si pe Laura Popa. Le as aduce pe Perianu si extremele când se refac si as merge la mondiale cu speranța la anul )
    Ușor ușor i-as Da șansă biancai bazaliu.
    Franța a căzut neașteptat. Să vedem mâine cine ia medalie.
    Stine si Mork sunt la 5 goluri de Neagu. Să o întreacă oare!?)
    Pariez pe Norvegia învingătoare mâine.

  14. #224
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,362
    Reputatie
    0
    Mai vine si Bianca Tiron din urma, dar trebuie rabdare cu jucatoarele astea tinere. Manea s-a retras din nationala, sunt curios pe cine o sa aducem in locul ei. Chintoan nu imi place deloc, si nici nu mai avem pivoti valorosi in acest moment.

    Deseara sper ca Olanda sa tina aproape cat mai mult.

  15. #225
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    UČ™or uČ™or i-as Da Č™ansă biancai bazaliu.
    bianca nu e de nivel, deocamdata. am vazut-o la craiova de 2 ori, vs csm bucale.
    Are forta, dar e primitiva, neslefuita.
    mai repede as insista cu Pintea, are un fizic impresionant, ii trebuie antrenor la club si cizelare/ Am vazut ce fac pivotii de la nationalele top class, ea inca nu stie.

  16. #226
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Franta conduce cu cinci goluri dupa prima repriza.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  17. #227
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Franta, medaliata cu bronz.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  18. #228
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,362
    Reputatie
    0
    Egal la pauză, desi Olanda a avut s™i 4+.

  19. #229
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Acum Norvegia are +4.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  20. #230
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,362
    Reputatie
    0
    Ai de capu' meu, ce final. S-au grăbit aiurea la ultima faza olandezele.

  21. #231
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    ce meci a facut olanda !

    felicitari ambelor echipe !
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •