Page 10 of 12 FirstFirst ... 89101112 LastLast
Results 190 to 210 of 238

Thread: Campionatul European de Handbal Feminin - Suedia 2016

  1. #190
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,906
    Reputatie
    0
    Dascalescu! Aplauza!
    Una e destul!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #191
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Dăscălescu se lauda atât ca el are mentalitate de străin, însă parcă tocmai el se complace în defectele romanului
    Cat despre handbal si parcursul României ar fi multe de zis, eu am văzut și multe lucruri bune la CE asta, nu sperăm la locul ăsta și mai ales din 7 meciuri cu echipe f bune si bune să pierdem doar 2. Cred cu tărie că dacă jucam cu ele în grupa le bateam, dar ASTA chair conteaza, e doar o ipoteză. În concluzie, am rămas cu ideea că handbalul feminin încă este sus, echipa si antrenorul îmi plac, Cristina geniala ca de obicei, încă îmi mențin părerea că ea e cea mai buna. Felicitări și hai ca locul 5 mâine!!!!!!!

  3. #192
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Nu pot edita, scuze de greșeli.. era un NU (nu contează) acolo la ideea că am fi învins denmark în grupa. Si un "cu" un loc de "ca"mai jos.
    Ce ziceți, are Franța șanse la aur anul asta?

  4. #193
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Bre alina

    Cum ma complac la fel ca romanii?

  5. #194
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,365
    Reputatie
    0
    Danemarca a fost mai buna. Pana nu o sa gasim o jucatoare care sa arunce la poarta, inafara de Cristina, o sa fie greu sa ne tot batem la medalii. Cand Neagu prinde o zi mai proasta, nu mai avem solutii in atac. Extremele au fost praf la turneul asta, bine nici pretentii nu erau, am zis si la startul turneului ca am mers acolo fara extreme stanga, nici pe dreapta nu stralucim dupa retragerea Adei.
    Vin ceva fete tinere din urma, cam asta o sa fie ideea in urmatorii ani, sa construim o echipa pentru Tokyo 2020.

  6. #195
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    Bre alina
    frumos, elegant, cat de cat ...

  7. #196
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Danemarca a fost mai buna. Pana nu o sa gasim o jucatoare care sa arunce la poarta, inafara de Cristina, o sa fie greu sa ne tot batem la medalii. Cand Neagu prinde o zi mai proasta, nu mai avem solutii in atac.
    Mai avem o Cristina, aproape la fel de buna. A fost folosita prea putin, parerea mea (pot juca si ambele simultan, a doua Cristina in inter dreapta, chiar daca nu e mana ei).
    Nu extremele in sine sunt marea problema, ci jocul cu extremele. Angajarile sunt groaznice sau lipsesc cu desavarsire. Centrii si interii nu paseaza bine spre lateral, asta am observat si in campionat (sau o fac previzibil). O pasa care loveste parchetul si sare la nivelul tibiei nu poate fi exploatata de extrema.

  8. #197
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,906
    Reputatie
    0
    Fara Cristina Neagu suntem in vaxomuiciostazis pe atac. Se pare ca nici acum nu vom bate Germania.

    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Nu pot edita, scuze de greČ™eli.. era un NU (nu contează) acolo la ideea că am fi învins denmark în grupa. Si un "cu" un loc de "ca"mai jos.
    Ce ziceți, are Franța șanse la aur anul asta?
    Nu.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #198
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,906
    Reputatie
    0
    Incredibil acest antrenor, fabulos! Datorita lui am castigat un meci la care n-am avut nici un drept sa-l castigam in conditiile noastre normale.
    A fost genial in cele 2 time out-uri pe care le-a avut in ultimul minut, am egalat si-am si batut pe o recuperare si contra-atac in ultimele 9 secunde!
    Ultimul time out a fost chiar exceptional, l-a anticipat perfect pe antrenorul Germaniei si practic el ne-a castigat meciul!

    Zamfir insa s-a lovit de bara am impresia la golul victoriei in ceea ce nu parea o accidentare atat de rea initial... Da, nu e chiar asa rau, si-a revenit.

    Meciul asta a fost castigat in mare masura de antrenor dar si de Cristina Zamfir care a inlocuit-o bine pana la urma pe Cristina Neagu!
    Ce-i drept, nici presiunea nu era prea mare dar in genere noi nu castigam asa pe final meciuri cu miza conduse.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #199
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Van der Vaart la meciul Olanda-Danemarca. 9-8 pentru olandeze, in prima repriza, dupa 20 de minute.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  11. #200
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,906
    Reputatie
    0
    Varza danezele in frunte cu Toft cu tot, nici un gol in repriza a 2-a in mai bine de 10 minute!
    Cu noi a fost zeita Toft, cu astea e zero barat. Norvegia are drum liber la trofeu.

    PS: Oricum ar fi avut.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #201
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Noi am facut-o zeita.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  13. #202
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Van der Vaart la meciul Olanda-Danemarca.
    Acum am inteles, Estavana Polman este prietena lui. Cel putin deocamdata.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  14. #203
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,906
    Reputatie
    0
    Si aia ca el, da cu tunu cand poate de la distanta!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #204
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,906
    Reputatie
    0
    Franta incepe excelent, Lacraverre e un monstru pe acest inceput de meci!
    Franta - Mork 6-4, Nora are 4/6 goluri, restu norvegiencelor cam pe spate. Avem meci!

    Alina Nicoleta a simtit ceva, o felicit pentru asta! D.p. meu d.v. norvegiencele pareau imbatabile, dar uite ca fara Loke sunt probleme daca nu pot juca cu pivotul, oricat de bune ar fi linia de 9 m, daca n-ai joc cu pivot de cea mai inalta clasa, esti totusi vulberabil, se vede foarte clar aici!
    Last edited by Johnny D; 16th December 2016 at 22:00.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #205
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,001
    Reputatie
    1
    Franta va castiga o medalie
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  17. #206
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,906
    Reputatie
    0
    Pai pe daneze le bate sigur!



    Solberg e extrem de buna si foarte constanta, e portarul meu preferat de la turneul asta sa fiu sincer, ar merita o echipa de CL si la club! La fel si coechipiera ei de la nationala si de la club Hofstedal, e pacat sa nu le vedem in CL la ce valoare au.
    Last edited by Johnny D; 16th December 2016 at 22:10.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #207
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,906
    Reputatie
    0
    Oftedal* dar n-am apucat sa editez.

    7-9 de la 7-4 pt Franta, totusi Norvegia imbatabila, incredibil de buna linia de 9 metrii! Loke sta bine in vacanta, nu e nevoie de ea!





    10-7 pt Norvegia de la 4-7, cam atat le-a fost Delaparisule! Nora are 6!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #208
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,001
    Reputatie
    1
    Medalia de bronz deci
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  20. #209
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,906
    Reputatie
    0
    Bravos, ai ghicit! Meriti sa-ti dai singur inca un punct de reputatie!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #210
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,001
    Reputatie
    1
    dpdv tehnic e posibil
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •