View Poll Results: Cine castiga Serie A 2016-17 ?

Voters
19. You may not vote on this poll
  • Juventus

    13 68.42%
  • Napoli

    0 0%
  • Roma

    2 10.53%
  • Inter

    0 0%
  • Fiorentina

    1 5.26%
  • Milan

    3 15.79%
  • Lazio

    0 0%
  • alta

    0 0%
Page 6 of 16 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 106 to 126 of 326

Thread: Serie A - 2016-2017

  1. #106
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    roma mai ne arata pentru a 1000-a oara ca iar nu se va bate la titlu.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  2. #107
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Fuck, am crezut ca Inter-Juve e ultimul meci al zilei. M-as fi uitat putin si la Fiorentina-Roma. Nu ma asteptam ca Roma sa piarda, trec si ei printr-o forma, ceva de speriat.

    Efectul Tatarusanu, probabil

  3. #108
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,493
    Reputatie
    1
    Meci anost cu Doria insa dupa ghinionul cu Udine trebuia sa vina si o victorie din asta in care doar rezultatul conteaza.
    Niang e talismanul nostru. Daca nu face vreo boacana ne batem la top 3. Am zis.

    V-am zis ca nu pierd verisorii cu zebrele. Au lot bun insa tot a doua echipa din Milano vor ramane. Ni hao!

  4. #109
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Milan peste Roma sau Napoli ? Nu cred.

  5. #110
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Milan conduce la pauza cu 1-0 (ghiciti cine a marcat ) pe Lazio, dupa ce lazialii au cam dominat in inceputul meciului.
    Cateva observatii:
    - De Sciglio 0 barat in atac. Mi-a placut mai mult Calabria pe dreapta
    - l-am urmarit in special pe Montolivo. Am senzatia ca omul asta n-a progresat absolut deloc de cand a venit la Milan. Ba chiar mi se pare in regres. Nu e cine stie ce recuperator, nu apare la finalizare, n-are sut, ca regista e mediocru...
    - cred ca 99% din pasele lui Kucka au fost in spate si latera (exceptie face pasa de gol catre Bacca. Super pasa acolo)
    - Bacca f putin jucat. Doar mingi inalte pe el, a pierdut duelurile aeriene. A avut cu adevarat doar vreo 2 mingi, a marcat la prima faza de poarta, iar la inceputul meciului a dat practic o pasa de gol lui Niang (n-am inteles ce s-a intamplat acolo, stream-ul e cam shitty, ori Niang a fost faultat de un ultim aparator si trebuia dat rosu, ori s-a aruncat la pamant fara motiv, a la Gilardino in UCL)
    - si ajung la Niang. Cel mai activ jucator de la Milan (in special pana la gol), are calitati, dar vai, ia niste decizii... face 3 sferturi de faza bine spre f bine si incheie lamentabil.
    - Suso... absolut invizibil, pana in prelungiri cand a creat de unul singur o faza de gol. Insuficient.

  6. #111
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Milan - Lazio 2-0, cu o repriza secunda care s-ar putea traduce drept ,,Welcome to the Niang show" A alergat, a driblat, a sutat in plopi, a ratat cu poarta goala, a scos un penalty, a marcat din penalty (a la Balotelli), a sutat relativ bine de la distanta. Only Niang

    Donnarumma ofera multa siguranta apararii, cred ca e unul dintre cei mai siguri portari din Europa. De Sciglio a avut o faza in care a arat flancul stang cum o facea Bale la Tottenham In rest, cred ca punctul slab la Milan e mijlocul. Fundasii s-au descurcat bine, nu au avut probleme azi, dar mijlocul mi s-a parut destul de lent si lipsit de inspiratie. Trioul Kucka-Montolivo-Bonaventura nu ma incanta (destul de slab si ultimul). Kucka aduce forta si determinare, Montolivo ar fi coordonatul de joc si Bonaventura ar fi jolly joker-ul care sa apara si la finalizare daaaar.... zau ca nu le iese

    3 pct importante cu care Milan practic devine favorita la titlu

  7. #112
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    nu am vzt nici un meci din acest sezon al lui milan...de fapt nu voi vedea nimic pana nu ii vad plecati pe berlusconi si galliani...

    oricum pentru cat de penibil e lotul 9/15 e ok.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  8. #113
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Nici macar Milan impotriva lui Juve sau Inter ?

    Unii jucatori sunt tineri rau. Nu cred ca vor pleca dupa ce se incheie era Berlusconi. Plus ca e interesant sa-l urmaresti pe noul Buffon in actiune La capitolul portar+atacantul nr 1, Donnarumma-Bacca bate cam tot din Serie A. Doar Juve ce pune probleme (si) aici

  9. #114
    sport legend smiLey.'s Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Constanta
    Posts
    831
    Reputatie
    1
    Mi-a placut ca Montella i-a jucat pe Calabria si Locatelli.

  10. #115
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    montella e mai bun decat precedentii 4: seedorf, inzaghi, mihajlovic si brocchi...dar din pacate nici el nu are lot.

    in schimb dupa cele 6 campionate luate la rand de juve, cred ca de anul viitor incolo, inter se va bate si ea la titlu...jucatori buni au inceput sa cumpere +
    pe goal apare stirea astea, care chiar e plauzibila

    Simeone set for Inter in 2018 as Atletico love affair begins to end.

    ii prevad pe inter cu simeone facand cu inter un "mourinho 2010"
    Last edited by YoNuTzz; 21st September 2016 at 09:48.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  11. #116
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    2 victorii la rand, 2 cleen sheets, putem visa la lucruri marete! Prin maret ma refer la finish in prima jumatate a clasamentului

  12. #117
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Dante7 View Post

    3 pct importante cu care Milan practic devine favorita la titlu
    Da, sigur. La Europa poate.
    Ar putea sa traga pentru locul 5.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  13. #118
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    in schimb dupa cele 6 campionate luate la rand de juve, cred ca de anul viitor incolo, inter se va bate si ea la titlu
    Deci Forza Juve atunci
    Inter cu Mourinho si Simeone iar Milan face experimente de ani buni deja

    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Ar putea sa traga pentru locul 5.
    Ba chiar 4. Peste Juve, Napoli si Roma e destul de greu, dar restul chiar nu sunt de speriat. Nu neaparat ca Milan are cine stie ce echipa cat faptul ca nici restul nu impresioneaza. (bine, daca se rupe Bacca, we're fucked )

  14. #119
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Nici Fiorentina si Lazio nu sunt de exclus din calcule.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  15. #120
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Lazio a aratat cam rau cu Milan. Si-a facut Niang de cap cu ei. Si daca a jucat asa cu Milan, nu cred ca vor arata mai bine cu Juve, Napoli (hai ca poate cu Roma se mobilizeaza mai bine, ca deh, e derby). Plus ca se vor incurca si ei cu echipele mici... Mai degraba o vad pe Inter decat pe Lazio sa se bata la locurile fruntase.

  16. #121
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    inter iar a gafat-o acasa.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  17. #122
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Astazi s-au intalnit cei mai buni portari din Italia
    Milan scoate 1 pct la Florenta (frumos oras, m-am nascut acolo ) si pare pe o usoara panta ascendenta. E departe de pretentiile acestui club, dar daca facem comparatie cu Milanul din ultimele sezoane... Anul asta cred ca echipa are sanse reale sa prinda un loc de cupele europene.

    Exceptand-o pe Fiorentina, cam toate marile echipe din Italia sunt in varful clasamentului. Cele 2 din Milano, cele 2 din Roma, Juve, Napoli... Chievo si Bologna ce sunt ratacite pe acolo

  18. #123
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    campionat slab...

    roma, inter si milan - doar numele e de ele...

    din pacate ultimul rival pe care l-a avut juve a fost in 2012 milan...

    ultimele 4 titluri le-au luat la caterink..si asta de anul asta la fel...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  19. #124
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Mda, e cam din alta liga Juve. Campionatul seamana cu Ligue 1 cand era Lyon vs restul lumii.

  20. #125
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    sau psg si restul lumii, sau bayern si restul lumii
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  21. #126
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    napoli singura echipa care se putea tine dupa juventus pana in etapa 30 asa...pierde la atalanta...

    game over inca din etapa 7...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •