View Poll Results: Care va fi rezultatul final?

Voters
21. You may not vote on this poll
  • Romania

    15 71.43%
  • Egalitate

    3 14.29%
  • Albania

    3 14.29%
Page 36 of 37 FirstFirst ... 2634353637 LastLast
Results 736 to 756 of 768

Thread: Romania - Albania 0-1

  1. #736
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    A fost o faza prin min 75-80, o lovitura libera pentru noi dupa un fault la Torje, pozitie buna. S-au napustit spre minge 3 insi : Stanciu, Torje si (parca) Sanmartean ... si au urmat cateva secunde penibile, de curtea scolii. Probabil a venit un semn de pe banca si a ramas doar Torje acolo, el a executat.
    Faza asta a spus totul despre atitudinea pulifricilor la acest EC.

  2. #737
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    Si prin min 82 plangea. A fost mai mult rugbyst. La fcsb acolo nu-i invata reggae sa paseze
    pe bune, *******ul tot mai bine facea daca se profila pe rugby. aia macar au tras o victorie la mondial si se califica de fiecare data.

  3. #738
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Mutu de bine de rau, cand Romania juca meciuri de mare presiune cu echipe egale sau mai slabe decat ea nu se kk pe el ca si Stanciu si Stancu si Popa si Matel si toti idiotii nostrii blocati mental de presiune ieri si o baga-n ata si te salva de rusine macar.
    De fapt, tu esti suparat ca ai pierdut bani mizand pe gunoaiele astea (care de fapt sunt mina de aur), nu ca ti-ar fi de nationala si/sau de rusine ...
    Serios acum ... cata minte iti trebuie sa pariezi pe neterminatii astia ?

  4. #739
    sport legend sak's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,299
    Reputatie
    1
    Pai daca vrei sa pariezi pe surprize pariezi pe ei...., dar nu castigi veci!

  5. #740
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by timache View Post
    OT: mai jegos decat jocul ciumpalacilor care au intrat pe teren si au imbracat tricoul national a fost comportamentul gunoaielor de la cele doua echipe din Bucuresti care s-au comportat golaneste . Ba mai mult , scursurile dracu veneau sa ne certe pe restul suporterilor ca nu ne comportam la fel de animalic ca ei.
    Sa nu imi zici ca v-ati lasat intimidati de copiii aia

  6. #741
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    ba, eu zic ca trebuia luat ivan cel groaznic de la Craiova..asa am fi fost si noi o alta nationala care a naturalizat un strain

  7. #742
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by FanSportRomania View Post
    Sa nu imi zici ca v-ati lasat intimidati de copiii aia
    Dar erau multi, ma! Si seniorii sunt usor impresionabili.
    La fel cum pun botul de fiecare data ca PSD-ul le mareste pensiile si-i asista social.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  8. #743
    sport legend sak's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,299
    Reputatie
    1
    Sa fin totusi multumiti cu calificare, pt. ca uite, Olanda nici nu s-a calificat. Sa nu mai spun ca nici Brazilia, Argentina, Malta sau Camerun nu s-au calificat.

  9. #744
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sak View Post
    Si eu! A iesit lumea in strada?
    Nu bre. Si nici la aeroport n-au fost. Se duce dracu tara asta...

  10. #745
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Plecam suparati, dezamagiti, mahniti si fara orizont de la acest Euro.
    -€“ Da-mi un bilet catre unde-o fi. Nu ma mai intorc acasa.
    E normal sentimentul. Dar la fel de normal este sa privim si la lucrurile de la care putem pleca din nou la drum.

    12-le. Da. Tu. Voi. 12-le Romaniei a aratat o forma superba de civilizatie la acest European. Nu am avut nebunia spectaculoasa a irlandezilor, ok, dar am stiut sa traim aceste saptamani respectand un fenomen care ne aduce atat de multe bucurii. Am privit cu regret catre rusi si englezi, catre croati si alti suporteri care au ales sa inlocuiasca fotbalul cu luptele de strada. Am stiut sa fim acolo pentru nationala. De data asta nu am castigat. De data asta.

    Cu ce lucru pozitiv mai putem pleca acasa? Sa vorbim despre Florin Andone. S-a luptat cu Franta, a dat o bara cu Albania, e crescut intr-o alta lume, diferita, dar traieste si se lupta pentru Romania. Si pentru asta merita respectul nostru. Ca el mai sunt multi. Pusti care joaca in Anglia, in Franta, Italia, Germania, Scotia si in alte tari din Europa. Pusti din familii care au parasit Romania ca sa munceasca cinstit pentru copiii lor. Pusti care abia asteapta o telegrama de convocare. Sa-i cunoastem, sa-i descoperim, sa deschidem bratele larg in fata lor ca sa se simta doriti inapoi acasa. Asta ar trebui sa fie o preocupare.

    Nicusor Stanciu. Un numar 10 in premiera la nationala. Poate subiect de glume dupa meciul cu Albania. I-ati vazut lacrimile la finalul partidei? Romania inca are pusti talentati. Stanciu e un exemplu. In 2015 nici nu visa sa prinda lotul mare. Acum e titularul numarului 10 si jucator de campionat european. Sa ii gasim pe cei ca Stanciu, cu talentul si inima lui. Sa ii ajutam sa creasca intr-un mediu corect. Si asta inseamna si dincolo de peluze. Fotbalul e o felie mica. Sa ii protejam, sa ii responsabilizam si sa ii invatam sa respecte munca in echipa. Liderii joaca pentru echipa, nu pentru statut. Nu vrem o nationala noua. Vrem o ECHIPA nationala.

    https://eusunt12.ro/stiri/nu-vrem-o-...ca-de-la-euro/

  11. #746
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Cum dracu sa ma duc daca n-am fost vreodata in Bucuresti?
    hai c`ai fost simpatic la faza asta! da-te dracu
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  12. #747
    sport legend sak's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,299
    Reputatie
    1
    La clasa lui Chiri jr profesoara le cere sa dea o definitie pentru prestigiu.
    Ancuta: Prestigiul e respect pentru cineva!
    Invatatoarea: Da , este respect in prestigiu, dar mai este ceva...
    Costel: Prestigiul e admiratie!
    Inv.: Da, este si admiratie, dar mai e ceva...
    Costel: Prestigiul e dragoste pentru cineva!
    Inv.L Da, e si dragoste, dar mai e ceva!
    Chiri jr: Prestigiul e ce a avut tata in izmene in meciul cu Albania!
    Inv.: Magarule! De unde ti-a venit asta in cap?
    Chiri jr: Mama la intrebat daca de aia n-a putut sari la cap la faza golului ca sa nu-si piarda prestigiul din izmene?

  13. #748
    sport legend sak's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,299
    Reputatie
    1
    http://www.gsp.ro/international/euro...at-481524.html

    Site-ul FRF a fost hackuit ºi este în culorile Albaniei!

  14. #749
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    aveti grija ca e infectata cu trojan pagina!!!!
    dati cu antivirusul daca tot ati intrat!
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  15. #750
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    care pagina ? gsp sau frf?
    beleafer

  16. #751
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    aia hacuita. frf

    o apara Tatarusanu probabil
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  17. #752
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    clar

  18. #753
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    aveti grija ca e infectata cu trojan pagina!!!!
    dati cu antivirusul daca tot ati intrat!
    bine ca ai zis ...nici n-am mai intrat !!!
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  19. #754
    sport legend sak's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,299
    Reputatie
    1
    Pai e normal sa fie si ceva troian, ca doar nu spargi un site degeaba. Eu am pus asta ca stire, preluata de pe gsp. Oricum, faina idee au avut.

  20. #755
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    'Asta e cea mai slaba generatie din istoria nationalei! Iordanescu, o fantoma, nu il mai cunosc, un antrenor depasit!' Atac incredibil al lui Gica Popescu

    http://www.sport.ro/nationala/asta-e...-antrenor.html

  21. #756
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Gica Popescu spune ca Romania nu a avut niciodata o generatie mai slaba ca acum.

    Decizia FRF, de a-i da nationala pe mana lui Iordanescu la Euro, a fost total neinspirata, mai spune fostul capitan al echipei nationale.

    "Domnul Iordanescu e depasit acum. El a facut o pauza, a stat departe de fenomen timp de 10 ani."

    "Despre Iordanescu din 94, 96, 98 as putea sa vorbesc ore in sir numai de bine. Acum e o fantoma, nu il cunosc. Ceea ce afirm nu are nimic de-a face cu faptul ca dansul face parte din actuala conducere a FRF, ca s-a aliat cu ei", a spus Gica Popescu.

    Gica Popescu spune ca Romania nu a avut niciodata o generatie mai slaba ca acum.

    Decizia FRF, de a-i da nationala pe mana lui Iordanescu la Euro, a fost total neinspirata, mai spune fostul capitan al echipei nationale.

    "Nu cred ca nationala a jucatori vreodata la echipe care nu inseamna nimic. Mai mult, unii nu joaca. Te obisnuiesti cu un ritm, nu poti face un salt. Sau hai, poate o data. Am facut-o o data cu Franta, bine, doar pe jumatate. Pentru ca doar ne-am aparat."

    "Am facut sarbatoare dintr-o victorie cu Feroe in preliminarii, cand acel meci trebuia sa fie ca o pocnitura din degete."


    "Vina au toti cei care au fost la Euro. Jucatori, antrenori, oficiali FRF, toti au partea lor de vina."

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •