View Poll Results: Se va califica echipa feminina de gimnastica a Romaniei la JO de la Rio?

Voters
22. You may not vote on this poll
  • DA

    9 40.91%
  • NU

    9 40.91%
  • Imi e greu sa dau un raspuns

    4 18.18%
Page 37 of 39 FirstFirst ... 273536373839 LastLast
Results 757 to 777 of 812

Thread: Turneul preolimpic de la Rio (2016)

  1. #757
    sport legend lory's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    502
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Issos View Post
    Catalina a facut o precizare care va starni controverse. Ea a spus ca nu a fost lasata sa faca paralele, in trecut, pentru ca nu avea coborare.
    a declarat mai demult ca in 2003-2004 a incercat sa faca paralele pentru a putea concura la individual compus, dar, din cauza tehnicii deficitare dobandite la junioare, nu a putut sa recupereze si sa reuseasca o coborare decenta si elemente mai dificile. Dupa mai multe incercari nereusite, B&B au convins-o sa renunte si sa se axeze pe sol si barna.

  2. #758
    sport legend Spiridonova.Fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    507
    Reputatie
    1
    O admir pe Catalina enorm, dar nu prea inteleg de ce se antreneaza la paralele. Nu o va ajuta cu nimica.
    Keep your dreams alive. Understand to achieve anything requires faith and belief in yourself, vision, hard work, determination, and dedication. Remember all things are possible for those who believe - Gail Devers

  3. #759
    junior
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    59
    Reputatie
    1
    Probabil i s-a cerut sa faca individual compus, daca vrea la JO. Pe instagram a aparut si un filmulet de la sarituri cu Cata. Dar avand in vedere ca Larisa mai are nevoie de 2 saptamani de pauza, din cauza unei probleme cauzate de tija, Cata ar trebui sa particepe la JO, in opinia mea.

  4. #760
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Cred , mai degraba , ca a realizat( ea ( sau cei ce o antreneaza ) ca sansele la medalie pentru ea la barna/sol sunt minime spre zero si incearca AA .... La AA in conditiile in care se mai si rateaza spera in putin noroc ... Interesanta abordare .

  5. #761
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    569
    Reputatie
    1
    Eu îmi amintesc când a spus asta Cata, ca nu reusea o coborâre decenta...pe de alta parte, tot ea punea un filmuleț cu paralelul ei de la naționale si spunea ca ar avea cam 5,6 plecare, excelent pentru echipa de azi. Acum... mi se pare imposibil sa ajungă la acel 5.6, dar cine stie...
    Eu am rămas cu impresia ca hotărârea de a nu face AA nu a fost a ei si a regretat-o.
    @Niagara: eu cred ca la bârnă are sanse, iar la sol... eu nu o vedeam în finală la Londra, cu Lari si Sandra în echipa. Dar uite ca lucrurile au stat diferit .

  6. #762
    junior
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    59
    Reputatie
    1
    Iulia, aceeasi impresie o am si eu, aceea ca decizia de a nu face AA nu i-a apartinut. Soprtul e sport si orice se poate intampla. Eu o vad pe Cata in stare sa lucreze non-stop pt a si creste dificultatea. Isi doreste foarte mult sa partipe, dar a precizat ca nu va depinde doar de ea participarea.

  7. #763
    sport legend Spiridonova.Fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    507
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by niagara64 View Post
    Cred , mai degraba , ca a realizat( ea ( sau cei ce o antreneaza ) ca sansele la medalie pentru ea la barna/sol sunt minime spre zero si incearca AA .... La AA in conditiile in care se mai si rateaza spera in putin noroc ... Interesanta abordare .
    Eu cred ca șansele ei la bârna sunt destul de înalte (vezi finalele de la bârna in ultimii 3 ani)

    La sol nu are șanse, la individual nici atât. Competiția va fi una strânsă la individual si nici Iordache la dificultatea din 2014/2015 nu ar avea șanse (având in vedere ca nu sunt surprize)

  8. #764
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    La ce este acum la nivel mondial este extrem de greu pentru ea... poate in finala, da pe podium e foarte greu ... ar trebui sa se cada pe capete. Cata e o sportiva cu personalitate.... nu poate sa vina pe nimeni Pentru ce a facut sau nu a facut . Ea a cam facut ce a vrut ea
    B&B nu cred ca au reusit s-o schimbe vreodata. ��

  9. #765
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    569
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by niagara64 View Post
    La ce este acum la nivel mondial este extrem de greu pentru ea... poate in finala, da pe podium e foarte greu ... ar trebui sa se cada pe capete. Cata e o sportiva cu personalitate.... nu poate sa vina pe nimeni Pentru ce a facut sau nu a facut . Ea a cam facut ce a vrut ea
    B&B nu cred ca au reusit s-o schimbe vreodata. ��
    Poate doar la inceput, când nu era campioana si venea de curând de la clubul de la Constanța... si cel mai probabil au hotărât ca trebuie sa se concentreze o aparatele forte

  10. #766
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulia_p View Post
    Poate doar la inceput, când nu era campioana si venea de curând de la clubul de la Constanța... si cel mai probabil au hotărât ca trebuie sa se concentreze o aparatele forte
    Mai degraba cred ca alea au fost aparatele la care ea a vrut sa traga Acsta voia ea la momentul respectiv . La fel cum sunt sigura ca acum , decizia de a antrena AA este tot decizia ei . E o personalitate puternica . Nu o poti face sa faca ce nu vrea ea

  11. #767
    junior
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    bine inteles ca face ce verea ea .Didi se pare ca sa accidentat si trebuie operata O COLISAN SI EA ANTRENEAZA NUMAI LA GROAPA PENTRU CA PE TARE O DERANJEAZA picioru cam greu si la European chiar nu prea vad cu ce echipa merge ce bune erau Munteanu si Iridon acum dar poate acum vor invata sa pretuieasca pe toate gymnastele la fel

  12. #768
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    569
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sorin2782 View Post
    bine inteles ca face ce verea ea .Didi se pare ca sa accidentat si trebuie operata O COLISAN SI EA ANTRENEAZA NUMAI LA GROAPA PENTRU CA PE TARE O DERANJEAZA picioru cam greu si la European chiar nu prea vad cu ce echipa merge ce bune erau Munteanu si Iridon acum dar poate acum vor invata sa pretuieasca pe toate gymnastele la fel
    Off... doar vesti triste. Îmi pare atât de rău .
    Eu mă tem ca nu au invatat nimic. Sunt deja cu gândul la fetele de la Deva, ce vin la anul. Cu toate ca si ele sunt fragile...

  13. #769
    sport legend Spiridonova.Fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    507
    Reputatie
    1
    Nu mai are rost sa trimitem nici măcar o echipa la europene. Stam mai prost decât la test event.

  14. #770
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    O accidentare predictibila si oarecum inevitabila . Medical vorbind copilul asta nu cred ca a avut un an fara accidentari . E greu sa tragi de tine ca sa compensezi absenta coechipierelor . E greu sa ai o echipa fara rezerve .E momentul ca Romania sa renunte la lupta pentru ce este acum si sa inceapa sa construiasca pentru maine ... de la zero .
    Sa lase orgoliile deoparte sa preia modele . Sa renunte la lotul centralizat . Sa dea cu curaj functia de antrenori ai nationalei singurilor antrenori care au experienta , capacitatea de a se perfectiona , de a invata inca ...pentru ca gimnastica a intrat intr-o noua epoca .... o epoca in care imaginele video se desfac si analizeaza computerizat . Si mai au ceva ...prestanta internationala , acceptarea si recunoastere . Oameni care nu se lasa prada nervilor si limbajului suburban chiar si cand sunt pe podium . ( oare de ce credeti ca Bella Karoly a trecut in planul indepartat ?! nervi si izbucnirile dau bine la show-ri tv dar nu mai sunt demult un atu in concursurile de gimnatica ) .
    Da , as nominaliza pe Cristi si Lulu Moldovan la aceasta functie . As face inventarul salilor de gimnastica . Tot ceea ce se poate numi sala de gimnastica . As redistribui antrenorii centralizati de acum pe la sali .... as intreba gimnastele actuale cu cine vor sa se antreneze si vor pleca dupa antrenorii alesi( vor pleca cu o suma alocata fiecarei sportive de lot + un bonus ptr antrenor ) ... Periodic se va suna adunarea pentru o sapatamana de camp pentru cele nominalizate la lot . Observate o saptamana si sa fie trimise acasa cu homework . Urmarite cele care progreseaza continua ... cele care stagneaza . Stagneaza ? Scoase din lot ( pierde bursa+ Bonusul antrenorul ) ...
    Ca antrenor ... ai mai multe fete .... mai multe bonusuri . Mijloace de stimulare se vor gasi ...PLus cel mai important la consursurile din afara sa plece si antrenorii personali sau macar numele lor sa fie acolo. Ali Raisman e a unui antrenor caruia toata lumea ii stie numele ...
    As crea un sistem competional intern puternic ... nu doar 3 concursuri pe an ...Un sistem de selectie national transparent ...
    Domnule Stoica aveti sansa de a face istorie .Nu o ratati !

  15. #771
    sport legend
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,654
    Reputatie
    1
    Ce frumos suna Niagara...

  16. #772
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    569
    Reputatie
    1
    Subscriu si eu. Chiar cred ca se poate, inclusiv la noi.

  17. #773
    incepator
    Join Date
    May 2016
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    Buna ziua, urmaresc gimnastica de mult timp, dar nu am participat pe forum pana acum.
    Nu inteleg deloc ce se intampla. Cum s-a hotarat echipa pentru campionatele Europene? Din cate am vazut ca nu a avut loc un campionat national sau un alt concurs. Cum se poate ca Andeea Munteanu, campiona europeana en titre, sa nu fie inclusa in echipa fara nici o explicatie si gimnaste cu rezultate international mult mai slabe sa fie incluse?

  18. #774
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    569
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Elvira_L View Post
    Buna ziua, urmaresc gimnastica de mult timp, dar nu am participat pe forum pana acum.
    Nu inteleg deloc ce se intampla. Cum s-a hotarat echipa pentru campionatele Europene? Din cate am vazut ca nu a avut loc un campionat national sau un alt concurs. Cum se poate ca Andeea Munteanu, campiona europeana en titre, sa nu fie inclusa in echipa fara nici o explicatie si gimnaste cu rezultate international mult mai slabe sa fie incluse?
    Andreea Munteanu nu mai face parte din lot momentan... din pacate a fost trimisa la Deva sa se antreneze cu junioarele, fara ca cineva sa menționeze ca o data la 3 luni, de exemplu, poate participa la o verificare in urma căreia sa poată castiga un loc în echipa, daca il merita.

  19. #775
    incepator
    Join Date
    May 2016
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    Multumesc pt raspuns. Asta inseamna ca ea nu poate participa decat in concursuri pt juniore, desi este senioara? Stiti cumva de ce a fost trimisa la junioare?

  20. #776
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ancaqwe View Post
    Ce frumos suna Niagara...
    Crede-ma ca nu asa de greu de pus in aplicare .... Am certitudinea ca s-ar cheltui mai putini bani decat acum . Cu resultste mult mai bune .... dar cine sa vada ?

  21. #777
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    569
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Elvira_L View Post
    Multumesc pt raspuns. Asta inseamna ca ea nu poate participa decat in concursuri pt juniore, desi este senioara? Stiti cumva de ce a fost trimisa la junioare?
    E senioara, nu participa la concursuri de junioare. A fost retrogradata....sau pedepsita?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •