View Poll Results: Cine castiga Serie A?

Voters
24. You may not vote on this poll
  • Juventus

    12 50.00%
  • Inter

    2 8.33%
  • Milan

    4 16.67%
  • Roma

    1 4.17%
  • Napoli

    2 8.33%
  • Lazio

    0 0%
  • Fiorentina

    1 4.17%
  • Alta echipa

    2 8.33%
Page 11 of 21 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 211 to 231 of 438

Thread: Serie A - 2015-2016

  1. #211
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,877
    Reputatie
    0
    Italia - Tur
    Attached Images Attached Images
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  2. #212
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Verona ii pa si probabil Frosinone si Carpi cu sezonul asta raman in Serie A.
    La titlu intre Juve si Napoli.Zebrele si-au revenit dupa startul ratat,imi place de Dybala din ce in ce mai mult.
    Higuain a fost un monstru turul asta cu 18 goluri in 19 etape..
    Asa ca fapt divers in 2014/2015 a avut 37/18 si in 2013/2014 cu 32/17.
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  3. #213
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,919
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Juve face 9 victorii la rand

    Morata nu se regaseste. A ratat din nou o ocazie imensa la 2-0. Imediat dupa s-a facut 2-1 si Juve a riscat putin pana la final. A iesit aproape in lacrimi de pe teren. Trebuie sa se adune psihic si sa redevina jucatorul pe care l-am vazut la inceput de an.

    Oricum, Juve sta foarte bine in atac. Zaza e o rezerva de lux as spune iar Mandzukic si Morata sunt jucatori de clasa.
    Juve n-are ce discuta cu Serie A, e cu o clasa peste toate de acolo cred ca nu mai are nimeni nici un dubiu.
    Morata niciodata nu mi s-a parut un jucator prea rasarit. Nu ma surprinde ce se intampla acum, m-a surprins ce s-a intamplat inainte!

    Quote Originally Posted by sannicola View Post
    Higuain a fost un monstru turul asta cu 18 goluri in 19 etape..
    Cu asta a avut sansa Napoli, in retur nu va mai da acest randament si Juve ia titlul la pas.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #214
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,877
    Reputatie
    0
    si eu cred ca juve va fi campioana prin etapa 35 asa...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  5. #215
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    supeeeeeeeeeeer-dan a facut un super-cadou financiar lu berlusca. 14 mil euro pt Luiz Adriano nu o sa reziste nici asta mult prin china. e complicat. probabil va sta 1 an, dupa care il va lua o echipa gen feyenoord sau sporting lisabona. acu, berlusca sa mai puna de la el vreo 15, si sa-l ia pe witsel

  6. #216
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by SwedishMafia View Post
    supeeeeeeeeeeer-dan a facut un super-cadou financiar lu berlusca. 14 mil euro pt Luiz Adriano nu o sa reziste nici asta mult prin china. e complicat. probabil va sta 1 an, dupa care il va lua o echipa gen feyenoord sau sporting lisabona. acu, berlusca sa mai puna de la el vreo 15, si sa-l ia pe witsel
    Asa de mult iti displace Luiz Adriano? La Sahtior a fost sef. Mereu dadea goluri in Liga si in meciurile cu echipele bune din Ucraina.
    Witsel nu pleaca in iarna de la Zenit...De ce ar face asta? Aia inca joaca in UCL...Cred ca mai degraba vine Fellaini la Milan
    Last edited by Nadalfan; 13th January 2016 at 14:21.

  7. #217
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Juve n-are ce discuta cu Serie A, e cu o clasa peste toate de acolo cred ca nu mai are nimeni nici un dubiu.
    Morata niciodata nu mi s-a parut un jucator prea rasarit. Nu ma surprinde ce se intampla acum, m-a surprins ce s-a intamplat inainte!
    Mai lasa-i un sezon, doua lui Allegri. Eu cred ca ce s-a intamplat la Milan e si vina lui si doar faptul ca Serie A nu are echipe solide o repune pe Juve in lupta pentru titlu.
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    si eu cred ca juve va fi campioana prin etapa 35 asa...
    35? Ii subestimezi rau. La ce avant au, se instaleaza lider in cel mult 5 etape si apoi mai au 14 etape sa ia si avans.
    In a 6-a etapa vor juca cu Napoli acasa si cu acea ocazie vor lua 3-4 avans.
    Eu pariez pe 15 puncte avans la final.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  8. #218
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nadalfan View Post
    Asa de mult iti displace Luiz Adriano? La Sahtior a fost sef. Mereu dadea goluri in Liga si in meciurile cu echipele bune din Ucraina.
    Witsel nu pleaca in iarna de la Zenit...De ce ar face asta? Aia inca joaca in UCL...Cred ca mai degraba vine Fellaini la Milan
    multi is zmei la echipe gen shaktior, si tamaie la echipe mari. si cygrinsky era zmeu la nea muce, iar la barca...
    witsel chiar daca joaca in CL, s-a saturat de rusia. hulk, nu.

  9. #219
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by SwedishMafia View Post
    multi is zmei la echipe gen shaktior, si tamaie la echipe mari. si cygrinsky era zmeu la nea muce, iar la barca...
    witsel chiar daca joaca in CL, s-a saturat de rusia. hulk, nu.
    Asta e singuru' care nu a confirmat. Puteai sa-i dai exemplu pe ceilalti. Douglas Costa la Bayern e zeu. World-class player. Willian anu' asta cara Chelsea in spate de unu' singur si e in elita EPL. Fernandinho s-a dus la City si nu stiu daca a fost vreodata rezerva. Joaca mai mereu bine si ii acopera o gramada din lacunele lui Yaya Toure de pe faza defensiva. Mkhitaryan s-a dus la Dortmund, si dupa doua sezoane slabe, anu' asta e un pion important al echipei, fiind dupa multi mai important si decat Aubameyang...

  10. #220
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,877
    Reputatie
    0
    e un fel de: the curious case of luiz adriano

    cu menez accidentat, cu balotteli accidentat cu o petarda precum niang sau cu tragedia de cerci, pur si simplu nu inteleg cum nu a confirmat deloc luiz adriano...

    practic nu avea concurenta in atac, si milan joaca cu 2 atacanti, deci el si bacca...

    oricum a iesit milan pe profit...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  11. #221
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,877
    Reputatie
    0
    de asemenea:

    Roma sack Rudi Garcia
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  12. #222
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nadalfan View Post
    Asta e singuru' care nu a confirmat. Puteai sa-i dai exemplu pe ceilalti. Douglas Costa la Bayern e zeu. World-class player. Willian anu' asta cara Chelsea in spate de unu' singur si e in elita EPL. Fernandinho s-a dus la City si nu stiu daca a fost vreodata rezerva. Joaca mai mereu bine si ii acopera o gramada din lacunele lui Yaya Toure de pe faza defensiva. Mkhitaryan s-a dus la Dortmund, si dupa doua sezoane slabe, anu' asta e un pion important al echipei, fiind dupa multi mai important si decat Aubameyang...
    exceptii de la regula
    luiz Adriano parca dadusera 4 goluri.

  13. #223
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,368
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by sannicola View Post
    Higuain a fost un monstru turul asta cu 18 goluri in 19 etape..
    Asa ca fapt divers in 2014/2015 a avut 37/18 si in 2013/2014 cu 32/17.
    20 de bucati si doar a inceput returul. Omul e fabulos, sper sa fie ultimul sezon la Napoli si sa plece la vara la o echipa de top a Europei. Trebuie sa joace in CL.

  14. #224
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Am vazut prima repriza a lui Napoli azi...Hell, cred ca sunt singurii care pot sa tina pasul cu Juve. Misto echipa. Viteza peste tot. Insigne ala si-a ridicat mult nivelul. Hamsik joaca bine ca LCM. Allan ala e perfect ca box-to-box, iar Jorginho ala ca DM e foarte bun. Paseaza excelent. Imi place. Anu' trecut nu-mi placea, dar anu' asta e tare de tot. Sa-i vedem la Sampdoria etapa viitoare. O sa fie greu de tot.

  15. #225
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,877
    Reputatie
    0
    ar fi prea frumos sa ia napoli titlul, dar nu cred...va fi greu cu juve...

    intre timp ma bucur sa vad ca inter se indeparteaza de titlu, dar nu ptr ca sunt rivali, ci ptr ca nu merita.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  16. #226
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,877
    Reputatie
    0
    juve a 10-a victorie consecutiva...sa vedem daca doboara recordul de 17 a lui inter...

    roma...penibila ca de obicei...nu o bat acasa pe locul 20 verona...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  17. #227
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    bacca, asta da atacant....nu degeaba Chelsea vrea sa il cumpere cu 30 mil( nu stiu daca lire sau euro )

  18. #228
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Milan - Fiorentina 1-0 Bacca cu un gol frumos de tot.

  19. #229
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,877
    Reputatie
    0
    bacca ramane la milan sezonul urmator, doar daca printr-o minune milan prinde locul 3, ceea ce e imposibil...

    a costat 30 de milioane de euro, probabil il vor da cu peste 40...

    oricum de la milan, un club cu 7 UCL-uri castigate, jucatori de milan sunt doar donnarumma (de perspectiva), ramagnoli (de perspectiva), bonaventura si bacca. atat, doar 4.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  20. #230
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,877
    Reputatie
    0
    haha...inter revine unde o stim cu totii...

    dupa 1-2 si 0-1 acasa cu lazio si sassuolo, acum este egalata de carpi in min 93...DE CARPI !! care avea si 1 om in minus...

    ce pot sa le fac, daca ii obsedeaza acest 1-0 uite ca azi nu au mai batut cu 1-0.

    au mai ramas doar 2 echipe la titlu:
    - napoli care rupe tot
    - juve care se pregateste in meciul cu roma de a 11-a victorie la rand.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  21. #231
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Nu mai vine si a 11-a .Daca ramane asa atunci Napoli se duce la +4.
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •