View Poll Results: Cine va castiga editia cu nr. 53 a 1.Bundesliga?

Voters
20. You may not vote on this poll
  • Bayern Munchen

    14 70.00%
  • WFL Wolfsburg

    2 10.00%
  • Borussia Dortmund

    1 5.00%
  • Schalke 04

    0 0%
  • Bayer Leverkusen

    0 0%
  • Borussia Monchengladbach

    1 5.00%
  • Crazy option

    2 10.00%
Page 11 of 24 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast
Results 211 to 231 of 493

Thread: Bundesliga 2015/2016

  1. #211
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Nu avem de unde...A si zis Watzke ca nu o sa putem cumpara mai mult secat vindem fiindca nu avem finate.Aia 50 de mil pe care i-am bagat in ultimii 2 ani erau fix banii din UCL.

  2. #212
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    mai bine ii bagam in cur oricum.
    cu immobile si alte flopuri.
    retired.

  3. #213
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Un nou sezon nebun de Bundesliga s-a terminat ieri, cand Bayern abia a reusit sa o calce in picioare pe Dortmund cu un deja clasic scor 5-1. O lupta la titlu atat de nebuna nu stiu cand s-a mai vazut...

    Dupa parerea voastra, unde se situeaza sezonul asta de Bundesliga ? Eu zic ca e mai tare ca anu trecut ! Atunci a castigat greu Bayern...prin decembrie.

  4. #214
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,886
    Reputatie
    0
    Chiar zicea cineva, au vrut sa le zica: bai, voi sunteti de nivel cu Wolsburg si nimic mai mult, na-va 5-1 si voua!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #215
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Conducem cu 1-0.Gol Reus.Sper sa-i dea incredere golu' asta.Nu prea a jucat deloc anu' asta.

  6. #216
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    sunt absolut socat ca reus nu s-a accidentat la nationala.
    retired.

  7. #217
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    bayern face 9 0 0...chiar cred ca va reusi turul perfect cu 17 0 0

    gladbach e pe val dupa 5 infrangeri la rand, acum poate face 5 victorii la rand...

    imi place cum arata top 4 cu bayern / dortmund / schalke / wolfsburg.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  8. #218
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    pai cam asa ar trebui sa fie. bayer in locul lu schalke poate. sau wolfsburg..bayer e echipa de top4
    retired.

  9. #219
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Schalke am inteles ca nu joaca absolut nimic anu' asta si ca sunt pe locu' ala total nemeritat...

  10. #220
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    bayern face 9 0 0...chiar cred ca va reusi turul perfect cu 17 0 0

    gladbach e pe val dupa 5 infrangeri la rand, acum poate face 5 victorii la rand...

    imi place cum arata top 4 cu bayern / dortmund / schalke / wolfsburg.
    Mai sunt 8 etape, cu deplasari la Shalke si Gladbach.
    Ar fi interesant sa reuseasca un asemenea record, desi cred ca-i va obosi Arsenal. Se vor intrebuinta din greu atacantii lui Bayern sa le dea vreo 10 goluri tunarilor.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  11. #221
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Mai sunt 8 etape, cu deplasari la Shalke si Gladbach.
    Ar fi interesant sa reuseasca un asemenea record, desi cred ca-i va obosi Arsenal. Se vor intrebuinta din greu atacantii lui Bayern sa le dea vreo 10 goluri tunarilor.
    20-0 ne da Bayern. In fiecare an ne da 20-0. Numa ca apoi jucam cu ei si tot egal ii....

  12. #222
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,886
    Reputatie
    0
    Asta arata cat fotbal stiu alde Reivan care deja ne vede eliminati din CL si Dr. Satan! De fapt Dr. cred ca doar a glumit!
    Si Barca ne-a spart, ce ne-a mai spart, o data i-am batut pe Emirates, si cealalta data s-a calificat cu arbitrii...


    Bayern joaca pt prima data in acest sezon cu o echipa instare sa le tina piept, veti vedea diseara!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #223
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Era asa, mai mult o gluma. E o diferenta mare de clasa intre echipele de pe locurile 2-5 din Germania si cele din Anglia.
    Astept cu foarte mult interes meciul din aceasta seara.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  14. #224
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,886
    Reputatie
    0
    Dortmund sa zicem c-ar face exceptie, dar si ei sunt mielusei cu Bayern de cele mai multe ori, asa ca nu e neaparat relevant, in Europa precum si in restul meciurilor de Bundes sunt mai buni, fara discutie! Asa ca i-as clasa drept echipa de pe 2, de la 3 in jos sunt slabe echipele.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #225
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by sir. Eko View Post
    20-0 ne da bayern. In fiecare an ne da 20-0. Numa ca apoi jucam cu ei si tot egal ii....
    :p
    Attached Images Attached Images
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  16. #226
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,886
    Reputatie
    0
    S-a mirat aia la mine "Cum pui impotriva lu Bayern 1X"?
    "Da cine e Bayern?" zic eu "Aia de-o batut de 3 ori in min 90 condusi cu 1-0 chinuit si o data si ajutati teribil de jecmanesc de arbitrii!? Stai linistita ca nu le dadeau 5-1 lu Dortmund daca n-aveau confortul primei pozitii in clasament cum trebuia sa fie daca n-aveau bulan si arbitrii! Le arata Arsenal ce-nseamna o echipa ce stie ce vrea de la un meci cu ei!"
    Si n-o zic doar pt ca-s tunar, avem echipa buna, doar prostii nu inteleg. Vor intelege diseara!
    Sau mai bine zis, nu vor intelege nimic, in frunte cu Reivan.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #227
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    ok, vorbim dupa
    retired.

  18. #228
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,886
    Reputatie
    0
    Putem vorbi!
    Mi-am pus pielea-n bat pt Arsenalul meu dar am stiut pt ce-o pun!
    Rar fac pariuri ce nu le castig aici pe forum! O data doar am pierdut la snooker, Trump vs. O'Zbughiland, am mers pe Trump prea devreme in cariera lui, mai trebuia sa astept un an-doi!

    Dincolo de alte detalii de polemici, esti de acord cu mine deci: primul adversar adevarat pt Bayern ieri!

    PS: Imi cer scuze daca te-am facut prost insa, nu asta mi-a fost intentia, doar ca nu-mi plac cei care vorbesc off topic in loc sa vorbeasca on topic si mai si fac apelative jignitoare off topic, de cele mai multe ori ii consider prosti, mai ales daca-s si moderatori. In circumstanta asta fiind si eu prost, dar nu din start sau din proprie initiativa, doar ca retaliere, ma rog. Imi asum.

    Daca eu am zis acu 2 luni "Cine e Ings?" ca nu stiam si asteptam explicatii si vin prostii si ma jignesc zicand ca e supermega jucator, iar eu zic "Da? Vedem sezonul asta! Eu zic ca nu e mare scula! Supermegajucator de care n-am auzit eu, mda, 100%" Nu ma astept ca alti prosti sa ma jigneasca iar daca am avut dreptate "N-a fost nimeni!" A fost cineva si eu gresesc!?
    Nu ma bucur ca s-a accidentat ci doar ca I prooved my point. Daca prostii-si dau cu tesla-n c*aie, e treaba lor, jigniri de la ei nu accept.
    Last edited by Johnny D; 21st October 2015 at 07:33.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #229
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Pierre-Michel Lasogga iar aduce o victoria dupa cateva etape de esecuri.
    beleafer

  20. #230
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Guardiola cred ca a pus azi in teren cea mai ofensiva echipa din istoria fotbalului...
    Neuer - Rafinha, Boateng, Alaba - Robben, Lahm, Vidal, Costa - Muller, Coman, Lewandowski

    Are cam 5 atacanti...Robben, Costa, Coman, Muller si Lewandowski nu fac deloc faza defensiva.Rafinha e mai mult un fundas gen Dani Alves...E ciudat rau omu'..Daca punea echipa asta pe teren vs. Real/Atleti lua bataie 3,4 - 0.

  21. #231
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Nadalfan View Post
    Daca punea echipa asta pe teren vs. Real/Atleti batea cu 3,4 - 0.
    Fixed that for you.

    Am vrut sa scriu si eu de formula asta. Incredibil cati jucatori cu profil ofensiv. Misto

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •