View Poll Results: Cine castiga Premier League ?

Voters
50. You may not vote on this poll
  • Chelsea

    9 18.00%
  • Manchester City

    6 12.00%
  • Arsenal

    10 20.00%
  • Manchester United

    6 12.00%
  • Tottenham Hotspur

    5 10.00%
  • Liverpool

    4 8.00%
  • Southampton

    2 4.00%
  • Alta. Care.

    8 16.00%
Page 52 of 224 FirstFirst ... 242505152535462102152 ... LastLast
Results 1,072 to 1,092 of 4688

Thread: Barclays Premier League 2015/2016.

  1. #1072
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by reivan View Post

    povestea lui klopp si stilul lui imi aduc aminte de shankly, ma rog, ma duc cu gandul la el. ancelotti pentru ce e cunoscut? are vreo carisma? vreo tactica, ceva stil? a construit el vreo echipa de la 0? e un motivator senzational?
    nu tata, a fost un nume mare si l-au pus astia antrenor pe la echipe la fel de mari cu vedete- orice manager mediocru (gen BR daca tot vorbim) obtinea aceleasi rezulate ca el.
    Exagerezi. E bun rau Ancelotti. A antrenat echipe mari ii adevarat. Dar e carismatic sa stii si daca vorbim de tactica, chiar le are . Unu dintre cei mai buni din lume.

    Klopp in schimb se potriveste mai bine la Liverpool. O sa fie prezentat in cateva zile si apoi vedem ce face.

  2. #1073
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Idealizezi usor. Argumentele sunt legate de palmares, concret nu pe impresii, poti sa rastalmacesti cum vrei, dar ce este documentat mai sus ramane valabil. Foarte bine, sa vina Klopp sa vedem ce face. Eu m-am legat de termenul idiot, daca ai fi zis depasit n-as fi reactionat. Sa inteleg ca o echipa plina de vedete este usor de antrenat. Cand Carletto a preluat Milan in 2001, la varsta de 42 de ani, Milan nu mai castigase ceva de vreo trei ani, succesul fiind imediat. Lui Klopp i-au trebuit vreo trei ani sa castige ceva, la Liverpool asteptarile sunt mari si imediate. Sa nu sa inteleaga ca pun la indoiala iscusinta respectivului ci doar am pus lucrurile in context real.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  3. #1074
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sir. Eko View Post
    De Bruyne e un jucator special. O sa rupa tot in PL. Pacat ca joaca la City...
    Mi-am dat seama de la primul lor meci de treaba asta!
    Stilul PL ii convine!
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Victorie azi pentru Chelsea altfel sunt probleme mari pentru Mou.
    Ce penal a fost la interviul ala de dupa meci, dinainte de conferinta oficiala de presa "Daca Chelsea ma va da afara, va da afara cel mai bun antrenor din istoria ei!" N-am mai vazut in viata mea un antrenor sa vorbeasca despre functia lui la interviul la cald de dupa vreun meci in PL!
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Ce dezastru e Fàbregas nu am vazut asa enigma....poate Torres...
    Sa fi avut Wenger dreptatep!?...
    Quote Originally Posted by sannicola View Post
    Un singur clean sheet au reusit in 8 etape cu Arsenal.In rest toata lumea a penetrat funduletul lui Mou .
    Ala l-a reusit arbitrul, nu el.
    Quote Originally Posted by sannicola View Post
    Nu inteleg de ce Arsenal ii asa favorita azi .Are cota de 2,Manchester United pe la 3.80 si la x2 ii 1.85(pomana zic eu ).
    Arsenal nu a mai castigat cu United acasa din 2010/2011 in campionat.
    Ai inteles dupa meci?
    Casele de pariuri iau cotele dupa forma ultimelor 5-10 chiar 20 de meciuri, forma de joc.
    Pe teren propriu jucam foarte bine, ei nu se iau dupa directe prea mult, ar trebui sa stii de pe tenis treaba asta.
    Ce-i drept de data asta le-a iesit, de obicei conteaza directele mai mult, in tenis e lege, aici la fotbal se pare ca nu e chiar asa.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #1075
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Ings dedica inca un gol lui Johnny
    Ce e distractiv e ca traditia ramane: cand Igns da gol, Liverpool nu bate!
    Eu in locul cormoranilor nu l-as mai titulariza!
    Mie sincer nu mi-ar trebui un atacant care da goluri pe degeaba, nu poti bate nici cum cand el cica "te ajuta"!
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Acum vad ca si Coutinho e pe teren Jur ca nu i-am auzit numele in 70 de minute de meci...
    Luis Enrique il vrea?
    Quote Originally Posted by Luis Garcia10 View Post
    ALEXIS
    5 sezoane, 130 de mii pe saptaweek!
    Eu sper doar sa-i puna clauza de 200 de milioane, Realu e instare sa dea 100, au dat si pe altii mai penali de la Spurs...
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    De remarcat si ce a facut Walcott la golul 2. De un an tot spun ca desi nu prea e cine stie ce marcator, e peste Giroud intr-o echipa cu stilul asta. Giroud isi rupea picioarele la faza aia.
    Pe debutu asta de sezon ai dreptate, insa daca l-ai fi bagat pe Walcott in locu lui Giroud in returul trecut, nu cred c-am mai fi prins loc de CL.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #1076
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    E bun Martial. Dar Cech e mai bun.
    Are un jucator bun United! Wengay s-a fentat ca nu l-a luat, c-a fost "prea scump"!
    Cu ala cred ca ne bateam la titlu, cine stie... poate ne mai batem si asa!?
    Quote Originally Posted by cr7luci View Post
    4 la 3 scor final ptr. Diavoli.
    :console Luci:
    Quote Originally Posted by Cristy RVD View Post
    Klopp ar fi genial pentru noi. Dar, in logica ultimelor sezoane, nu va veni si ne vom alege cu senilul de Ancelotti.
    Vezi ca nu se potriveste sa postezi acum aici cu tagg-ul ala de langa avatar, sau nu tu l-ai pus?


    Concluzia etapei: PL devine interesant si la lupta la titlu cand 3 echipe se bat cu sanse, si la retrogradare unde Chelsea e in prim plan!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #1077
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Idealizezi usor. Argumentele sunt legate de palmares, concret nu pe impresii, poti sa rastalmacesti cum vrei, dar ce este documentat mai sus ramane valabil. Foarte bine, sa vina Klopp sa vedem ce face. Eu m-am legat de termenul idiot, daca ai fi zis depasit n-as fi reactionat. Sa inteleg ca o echipa plina de vedete este usor de antrenat. Cand Carletto a preluat Milan in 2001, la varsta de 42 de ani, Milan nu mai castigase ceva de vreo trei ani, succesul fiind imediat. Lui Klopp i-au trebuit vreo trei ani sa castige ceva, la Liverpool asteptarile sunt mari si imediate. Sa nu sa inteleaga ca pun la indoiala iscusinta respectivului ci doar am pus lucrurile in context real.
    hai sa zicem ca am exagerat, idiot nu e. dar nici mare antrenor nu e. e slab, si la 28 de ani daca prelua milan avea aceleasi performante, sa iti amintesc ce echipa aveau atunci? real acum 2 ani? palmaresul nu reda intotdeauna calitatea celui ce-l are in spate. gerrard nu a castigat niciodata un titlu.

    klopp cand a preluat echipa era la putin timp dupa ce aproape falimentase, ce voiai sa castige? la liverpool nu stiu daca asteptarile sunt asa mari avand in vedere ca un titlu nu s-a mai castigat de 20jsiceva de ani. eu spre exemplu stiu ca si guardiola sa vina si tot nu castigam imediat nimic.

    contextul asta real e o tampenie. s-a mai incercat cu oameni de teapa lu ancelotti, same shit, other cow. nu mai vreau abordari d-astea, sa vina cineva care sa dea de pamant cu toata ideologia asta britanica si sa inceapa o reforma nu doar la liverpool ci in tot epl, echipele se fac de ras in europa si se mint cu banii din campionat, e un cerc vicios, o laba-n cerc daca vrei, cineva trebuie sa vina sa sparga toata bula asta. si nu e ancelotti omul.
    retired.

  7. #1078
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Ben Smith @BenSmithBBC
    #LFC intend to open talks with Jurgen Klopp this week. I'm told he's open to idea of moving to Anfield. Ancelotti another option.

    Ben Smith e omul de casa a lui Liverpool.

  8. #1079
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Ai idei preconcepute si idealizezi in acelasi timp. Ala a facut performante in trei tari, Klopp nu a parasit Germania materna, inca, plus ca a luat sabat cand Dortmund... Cand a venit la Milan, in 2001, Milan cu vedete sau nu, nu juca nimic, sezonul urmator a luat Ch L. Nu-ti place de Ancelotti este o ok si pot sa inteleg dar sa speculezi fara acoperire despre Carletto este aiurea. In final, am si spus ca Klopp se pliaza pe Liverpoool, mai trebuie sa vina si sa arate ce poate, pana atunci nu ne ramane decat sa dicutam. Personal cred ca se stie cam cine vine la Liverpool, Brendan chiar daca ar fi castigat cu Everton ar fi fost demis. Pauza comptionala pentru jocurile internationale sunt un prilej bun pentru a inlocui antrenori.
    Last edited by miril; 5th October 2015 at 10:06.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  9. #1080
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    da ma, ancelotti se super antrenor. daca stau sa ma gandesc e cel mai bun din lume.

    la psg,milan si real a rupt fara vedete mari, fara munti de bani, doar din talentul lui, doar din abilitatile lui. mai ai sa-mi spui ca el a castigat serie A cand klopp inca nu se lasase de fotbal si mi-ai dat cu tesla.

    apropo, si guardiola e la a doua tara in care antreneaza..si el e sub ancelotti..
    retired.

  10. #1081
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Am inteles! Bafta cu Klopp daca el va fi cel ales!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  11. #1082
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Sper sa nu ne alegem cumva cu Klopp. Mi se pare super overrated si nu cred ca e destul de flexibil sa se descurce cu un lot mostenit in scurt timp. Stam 4 ani dupa el ca sa inceapa lucrurile sa prinda contur.
    Last edited by Luis Garcia10; 5th October 2015 at 10:53.
    Muzzwrinka

  12. #1083
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    pai cu br am stat doar 3 jumate si am cheltuit doar 300 de milioane de euro pe jucatori.
    stam de 20 si ceva de ani sa castigam un titlu, sa jucam si noi constant si decent. inca mai astept
    retired.

  13. #1084
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Ideea e urmatoarea: oricare dintre ei ar veni, rezultatele nu sint garantate. Diferenta, Klopp va crea o echipa care va juca spectaculos, Ancelotti, una plictisitoare, de fapt cum este acum. Am fost la meciul cu West Ham si sper sa mai vad citeva sezonul asta... si nu vreau sa mai vad ce am vazut atunci. Nu ma refer la rezultat, ci la cum s-a prezentat echipa. Si daca ar fi cistigat cu 1-0, jucind asa, nu cred ca as fi fost prea fericit. Si alta diferenta... Klopp a creat o echipa, Ancelotti doar a preluat echipe facute deja. Si aici va trebui luat aproape de la 0... s-au aruncat bani aiurea pe toate panaramele, avem un lot mediocru, dpdv al jucatorilor experimentati. Dar sint citiva tineri promitatori, cred ca, tinind cont de experienta anterioara, Klopp va reusi sa faca o echipa cu ei, in plus, va avea si banii americanilor sa cumpere, sa speram mai inspirat decit predecesorii sai.\

    Ancelotti mi-a fost foarte antipatic la Parma, prima mea iubire externa, desi i-a dus pe locul 2. Apoi, trecind pe la 2 echipe pe care le uram la virsta respectiva, Juve si Milan, bineinteles ca nu avea cum sa scada impresia negativa.... insa l-am apreciat pt ce-a facut la Real in 2014... totusi, nu vreau sa-l mai suport la inca o echipa pe care o sustin.

  14. #1085
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Luis Garcia10 View Post
    Sper sa nu ne alegem cumva cu Klopp. Mi se pare super overrated si nu cred ca e destul de flexibil sa se descurce cu un lot mostenit in scurt timp. Stam 4 ani dupa el ca sa inceapa lucrurile sa prinda contur.
    Esti prea paranoic, mie mi se pare genial ca antrenor, e instare sa vanda 10 jucatori overrated cum aproape doar d-aia are Liverpool la ce salarii si bani de transfer s-au dat pe ce calitate aratata in teren, si ia el altii 8-9 de care iti va fi mai mare dragul sa-i vezi jucand!
    Dar nu vor juca asa ca noi primele 20 de minute cu United, 2 calcaie Alexis la 2 goluri niciodata!
    N-are loc Alexis in primul 11, asa-i Barcelona!? Mai bun Suarez, mai bun daraca dupa ce-nvata sa faca preluari singur cu portaru!
    Parerea mea e ca daca Alexis era in loc de Suarez in meciul Sevilla - Barcelona, scorul era de 2-4 fara probleme.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #1086
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    @JD
    De ce ma bagi pe mine in debate-ul Suarez vs Alexis? Nu cred ca am intrat vreodata in razboaie de tipul asta. Il apreciez enorm pe Alexis si cred ca am spus-o in nenumarate ocazii.
    Nu vad care e paranoia? Omul a avut timp sa-si faca el echipa la Dortmund, n-a avut presiunea de la LFC. O sa fie cu totul si cu totul diferit. Aici primeste un lot pe mana si o sa trebuiasca sa se descurce cu el aproape tot sezonul. Nu il vad sa faca fata cu brio de la inceput. Plus ca exista problema bugetului mare pe mana. Unde a mai avut Klopp vreodata un buget de transferuri mare pe mana ca sa dovedeasca de ce e capabil? Pe mine nu ma da pe spate. Sigur e mai bun decat Unai Emery, asta e fara indoiala. Dar...nu mi se pare mai mult decat un pariu nici Klopp.
    Muzzwrinka

  16. #1087
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Luis Garcia10 View Post
    @JD
    De ce ma bagi pe mine in debate-ul Suarez vs Alexis?
    Nu te bag nicaieri, si nu e razboi, e o discutie.
    Doar Xaviestul face razboi, ii place sa ia barda si sa dea asa in stanga si-n dreapta, e problema lui.
    Un quote nu e dat doar ca raspus ci si ca punct de discutie, fie continuare, fie o alta discutie, nu discut neaparat cu tine ci cu toti.
    Altfel nimeni n-ar trebui sa-mi dea mie quote pe ce-ti dau tie quote in afara de tine! E o discutie libera, participa toata lumea.

    Asta asa ca idee generala doar, dar quote-ul l-am dat pentru ca am inceput cu Klopp, de-asta am dat quote, restul comentariilor erau tema separata. Acuma... poate trebuia sa las un spatiu, poate asa ar fi fost mai bine dar din ceva motiv de data asta n-am facut-o.

    D.p. meu d.v. e simplu Suarez-Liverpool >> Suarez-Barcelona.
    All in all nu e rau nici la Barcelona, are meciuri cand e f bun ca si cu Leverkusen, dar din pacate are multe cand e f praf ca si cu Sevilla sau Celta, si Giroud in medie face meciuri mai bune decat media lui pe alea 2 meciuri, Giroud macar stie face preluari!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #1088
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Incredibil ce fixatie ai cu Giroud. Daca vine Higuain acum in iarna, pana in vara o sa si uiti ca a existat Giroud
    Muzzwrinka

  18. #1089
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Lol jd

  19. #1090
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Luis Garcia10 View Post
    Incredibil ce fixatie ai cu Giroud. Daca vine Higuain acum in iarna, pana in vara o sa si uiti ca a existat Giroud
    Nu-i place Higuain lui Johnny. Nici daca da 30 de goluri pe sezon

    Liverpool e underrated. Lotul e foarte buni. Jucatori luati unul si unul sunt buni, mult mai buni decat ce arata rezultatele. Cred ca Klopp ar putea scoate maximul din ei

  20. #1091
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Lotul foarte bun?

  21. #1092
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Cum sa nu fie? Sunt multi jucatori care joaca mult sub potentialul lor. Ca mai pot fi adusi si altii, e alta chestii, dar la momentul asta echipa sub-performeaza. De asta zic ca Klopp poate scoate mai mult din ei.

    Tu esti ca si Eko, genul de fan pesimist

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •