Page 9 of 10 FirstFirst ... 78910 LastLast
Results 169 to 189 of 196

Thread: CM 2014 - individual compus (feminin)

  1. #169
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vera72 View Post
    Pentru cine este interesat tot concursul de astazi este inregistrat pe canalul youtube al FIG - gasiti link-ul pe prima pagina postat de Mihai.
    Pe mine nu ma lasa sa vad ca cica nu e disponibil. Dar poate mai apar filmulete in alta parte.

    Si da, mi-a placut mult cum a comentat Christine la BBC la birna si solul Larisei.

  2. #170
    junior
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    78
    Reputatie
    1

  3. #171
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vera72 View Post
    Mie imi zice: "The uploader has not made this video available in your country.
    Sorry about that."
    Dar ma lasa sa vad calificari pe bucatele.
    Nici tvr nu mai lasa in afara tarii.

    Nu-i nimic. Sa ia Larisa aur duminica si vad eu reluari.

  4. #172
    sport legend Marty R.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    745
    Reputatie
    1
    Ma bucur foarte mult pentru medalia Larisei!

  5. #173
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tess_AN View Post
    Mie imi zice: "The uploader has not made this video available in your country.
    Sorry about that."
    auzisem ca figul e blocat in USA. tu unde esti?

    dau astia aici pt America http://www.usagymworlds.com/live/

  6. #174
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    auzisem ca figul e blocat in USA. tu unde esti?
    dau astia aici pt America http://www.usagymworlds.com/live/
    Nu vad nici aici ca zic: "PLEASE NOTE: We only have the rights to broadcast in the United States.". Eu sunt mai la nord de SUA. Dar am putut vedea inregistrarea ta si ce e link-ul pus de remm.

    Si astept declaratiile de la stiri din tara. Concursul va aparea - macar pe bucatele. Vreau sa vad si eu executiile lui Biles si Mustafina sa imi fac o parere.

  7. #175
    sport legend
    Join Date
    May 2010
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    I-a iesit Larisei de la un capat la altul . Sunt fericita pentru ea, dar stiu ca acesta nu va ramane cel mai mare succes al ei.

    Acelasi top 5 ca anul trecut dar in alta ordine.

  8. #176
    sport legend remm's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    661
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tess_AN View Post
    Nu vad nici aici ca zic: "PLEASE NOTE: We only have the rights to broadcast in the United States.". Eu sunt mai la nord de SUA. Dar am putut vedea inregistrarea ta si ce e link-ul pus de remm.

    Si astept declaratiile de la stiri din tara. Concursul va aparea - macar pe bucatele. Vreau sa vad si eu executiile lui Biles si Mustafina sa imi fac o parere.
    Ma bucur ca se vede, astept sa apara si stirile TVR pe site. Vad ca NastiaFan are video de la AA, pe youtube, aici - https://www.youtube.com/channel/UCuX...vhZjM0w/videos

  9. #177
    senior
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    161
    Reputatie
    1
    oare cand apare pe tvr plus?


    Doamne Larisa....iti multumesc! sunt f fericita pt ea!

  10. #178
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by remm View Post
    Ma bucur ca se vede, astept sa apara si stirile TVR pe site. Vad ca NastiaFan are video de la AA, pe youtube, aici - https://www.youtube.com/channel/UCuX...vhZjM0w/videos
    Am vazut solul. Biles are inaltime la acrobatica si cred ca are virfurile intinse ca si cum le-ar fi avut puse in ghips asa se mica. Daca o pui sa faca picior flex cred ca nu poate. Serios, lasind gluma la o parte, are acrobatica tare.
    Mustafina parca ar fi venit dupa o covalescenta - cam trasa la fata si fara prea multa vlaga - mi-a amintit de Amelia noastra azi. Dar tot eleganta, si cu siguranta va face apelul bine in finala de duminica.
    Ferrari s-a facut mai frumoasa dar la sol e la fel de buna daca nu cumva mai buna ca inainate. CInd te gindesti ca e din 2005-2006 in gimnastica internationala... In afara de Chusho, mai numara cineva decenii in gimnastica feminina?
    Last edited by Tess_AN; 10th October 2014 at 21:33.

  11. #179
    senior
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    161
    Reputatie
    1
    Cineva a vzt reportajul TVR? ca nu exista nici pe site ....eu nu am vzt

    Mustafina cica ar fi fost bolnava. Febra sau ceva dimineata. Cel putin asa pare ca a declarat. Oricum si la full ( ca in calificari) ar fi fost pe 3.

  12. #180
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Se mai indoia cineva? Larisa Iordache este senzationala! Nici n-am cuvinte sa spun cat ma bucur pentru ea. Pentru prima oara dupa primavara lui 2012, cand debuta la senioare, Larisa este sanatoasa, s-a putut antrena constant si corect si a ajuns la concurs pregatita si in forma. Asta e cea mai mare bucurie pentru mine. Poate in alt context as fi fost trista ca anumite probleme de arbitraj au parut sa faca diferenta intre aur si argint, dar acum e mai important concursul reusit. A adunat atatea suparari in ultimii ani, incat cred ca avea maaaare nevoie sa-si arate ei insisi ce poate sa faca atunci cand n-o chinuie sanatatea. Multi au criticat-o in ultimii ani pentru ratari, eu m-am incapatanat sa cred ca motivul principal e sanatatea, ceea ce se traduce in repetari insuficiente. Si iata ce poate Larisa de fapt, acum se vede limpede! Si inca nu e nici pe departe tot ce poate

    A fost o umbra de tristete in medalia de azi, ea isi doreste mereu aur....sper din tot sufletul sa vina si ala duminica.

    Ma bucur in mod deosebit ca a iesit acel paralel complet, cu toate legarile, asa cum a putut fi vazut in antrenamente la Polivalenta. Felicitari Lari, felicitari antrenorilor! Multa sanatate si putere de munca!

    Stefi, bravo pentru ce a fost bine, iar pentru ce n-a fost bine....incearca sa inveti cat mai mult din experienta ca sa fie mai bine pe viitor.

    M-a surprins alegerea lui Yao pentru premiul de eleganta Longines. Citeam pe net multe variante posibile, gimnaste poate mai putin cunoscute publicului larg, dar foarte frumoase. Pacat ca unele nici n-au fost eligibile pentru acest premiu (avand in vede ca el este acordat unei gimnaste si unui gimnast dintre cei 24 care au concurat in finalele de individual compus). Sigur a contat ca suntem in China, mare parte din media prezenta e locala si voturile lor s-au dus inspre compatrioata.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  13. #181
    sport legend Deanna's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    376
    Reputatie
    1
    Fata asta e o minune! Ma bucur mult de tot pentru ea si pentru ce a reusit azi. Vine el si aurul Totul a iesit frumos in concursul ei de astazi si sunt convinsa ca daca va fi sanatoasa, ceea ce ii doresc din suflet, va urma mai sus si mai sus. Sunt convinsa ca e o placere sa lucrezi cu o astfel de gimnasta.
    Sa nu uitam felicitarile pentru antrenori , atat pentru cei trei aflati la fata locului care au stiut sa o tina concentrata, sa o motiveze si incurajeze, cat si pentru cei ramasi acasa. 2 mentiuni speciale as avea.. Felicitari domnului Sandu, sunt convinsa ca paralelul Larisei este in mare masura meritul dumnealui, iar Larisa a avut astazi a treia nota la paralele din tot concursul. Pacat ca n-a fost dat in direct, dar raman cu amintirea lui din antrenamentul de la Nationale A doua mentiune speciala, evident pentru B&B pentru ca au reusit sa o invete ca o campioana cand pierde se ridica si incearca din nou (dovada bronzul de la sol de anul trecut dupa ratarea de la barna). La anul ii doresc sa fie aur!

    Sa n-o uitam pe Stefi care a facut si azi, pentru a treia zi concurs complet. De la Mondialele de anul trecut Stefi parca a prins aripi, a crescut in dificultate si executie si a ajutat echipa si la Europene si la Mondiale cum a putut mai bine. Sper sa treaca foarte repede peste piticul de la barna. Cu munca si ambitiie va fi bine Stefi .

    N-am scris aici dupa finala pe echipe asa ca trebuie totusi sa ma exprim Sunt extraordinar de mandra de fete. S-au adunat fenomenal, au facut un concurs frumos si au aratat ca stiu sa lupte pana in ultimul moment si ca stiu sa fie o echipa frumoasa si unita. Acest loc 4 e ca o gura de aer proaspat. O echipa inoita de antrenori a reusit sa tina Romania sus si asta ma bucura foarte mult. Sunt convinsa ca atat fetele cat si antrenorii au invatat multe la aceste Campionate Mondiale si ca se vor intoarce acasa cu forte proaspete si pofta de medalii. Eu le doresc mult, mult succes in aceasta formula!!
    Sa nu uitam de echipa medicala... multumiri si felicitari pentru faptul ca fetele sunt sanatoase si in forma!

    Si acum sa atacam finalele pe aparate... Larisa cu gimnastica, noi cu stransul pumnilor, plimbatul ca in cusca in fata televizorului, saritul de pe scaun si asa mai departe. Bafta Pici!! Cu incredere si curaj inainte! Hai Romania!! <3

  14. #182
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Numi mai merge de pe tableta sa dau psste la linkuri dar nenea stoica a declarat:"a concurat exceptonal fata noastra, sper ca pe viitor sa iti aduca contributia la moblizarea echipei" artiol pemediafax, si a salvat iar pielicica....
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  15. #183
    sport legend cristina.t's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    751
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by 21mai View Post
    Numi mai merge de pe tableta sa dau psste la linkuri dar nenea stoica a declarat:"a concurat exceptonal fata noastra, sper ca pe viitor sa iti aduca contributia la moblizarea echipei" artiol pemediafax, si a salvat iar pielicica....
    http://www.mediafax.ro/sport/presedi...ional-13376671

  16. #184
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    DAR partea pe care as vrea sa o subliniez din declaratia lui Stoica este ca a felicitat antrenorii. Bun, ma bucur ca federatia este multumita de modul in care cei 3 antrenori au gestionat Mondialul pana acum. Gata cu vorbele, vreau si fapte la intoarcerea in tara. Unul dintre ei sa fie numit oficial in pozitia de antrenor coordonar.
    www.fangymnastics.com

  17. #185
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Geniala faza cu albina iar figura larisei e mortala)
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  18. #186
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Avem si thread pentru finalele pe aparate: http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=650966
    www.fangymnastics.com

  19. #187
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Aici https://ro-ro.facebook.com/GimnasteleRomaniei e poza de azi cu Larisa dind interviu la tvr - dar nu gasesc nicaieri interviul...

  20. #188
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by florik2000 View Post
    Este vreo sansa sa dea o reluare tvr-ul?
    Nu e de la tvr ci de la chinezi, dar e toata finala (fara sonor):
    http://www.youtube.com/watch?v=M_nfKPJzvHY

  21. #189
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Deanna View Post
    Felicitari domnului Sandu, sunt convinsa ca paralelul Larisei este in mare masura meritul dumnealui, iar Larisa a avut astazi a treia nota la paralele din tot concursul.

    Acest loc 4 e ca o gura de aer proaspat. O echipa inoita de antrenori a reusit sa tina Romania sus si asta ma bucura foarte mult. <3
    este o gura de aer dar pentru cine nu trebuie, stoica si ai sai acoliti care vor prezenta succesul gimnasticii romanesti. de ce nu vine sa explice ce masuri a aplicat in 20 de ani si cum aceste masuri au dus la "succes". in special la baieti, erau sa nu prinda nici o finala.

    cit despre sandu, nu reusesc sa inteleg cum de larisa a reusit 14.800 in conditiile in care mai toate gimnastele trecute prin mana lui se scald pe la 13. este datorita lui sau in pofida lui ce se intimpla cu Lari?

    sa fie un fel de oglindire a situatiei ca Lari e top in pofida apartenentei la programul frg.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •