View Poll Results: Cine va castiga campionatul?

Voters
32. You may not vote on this poll
  • Atletico Madrid

    4 12.50%
  • FC Barcelona

    8 25.00%
  • Real Madrid

    16 50.00%
  • Athletic Bilbao

    1 3.13%
  • Real Sociedad

    2 6.25%
  • Sevilla

    0 0%
  • Valencia

    0 0%
  • Alta echipa (precizati care)

    1 3.13%
Page 6 of 47 FirstFirst ... 4567816 ... LastLast
Results 106 to 126 of 987

Thread: Primera Division 2014/2015

  1. #106
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Stati ca intra Canibalul in curand


  2. #107
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,906
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Si totusi... n-as chiar scoate-o total din ecuatie si pe Valencia, cel putin la locu 4! Hai liliecii mei!
    Valencia o are de infruntat pe Sevilla, campioana EL pt locu 4 anu asta, asa s-ar parea!
    Pare o lupta interesanta de la locul 2 in jos, deocamdata!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #108
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sir. Eko View Post
    Tu nu erai fan Barca ?
    Lasa-l. 6 meciuri la rand cu clean sheet si locul 1 nu ii mai convine.

  4. #109
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Lasa-l ma in pace.El e unul din suporterii aia care a prins era Pep si din cauza asta e asa acum.S-a obisnuit prost.Pun pariu ca in weekend cand Barca o sa le dea 4/5 lui Granada n-o sa zica nimic despre evolutia echipei.Eventual o sa apara iarasi saptamana viitoare cand Barca cel mai probabil n-o sa castige la Paris si o sa zica din nou ca echipa e varza .

    Mie mi se pare incredibil cum lumea inca-i subestimeaza Atletico.Iarasi nu vorbeste nimeni de ei si parca vad ca o sa joace din nou in ultima etapa cu titlul pe masa .

  5. #110
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Nu cred ca-i subestimeaza nimeni. Ce-i drept, s-au chinuit rau de tot sezonul asta, cred ca in toate meciurile. Si e incredibil cum castiga in continuare meciuri dupa faze fixe. Sunt incredibili la capitolul asta. Sambata urmeaza meciuri grele pentru Atletico (Sevilla acasa) si Real (Villareal deplasare).

    Cat despre Barcelona, pana acum aproape toate meciurile au fost grele, Rafinha se tot rupe, Suarez inca nu joaca, Iniesta nu e la maxim, si cu toate astea, nu a primit nici macar un gol pana acum. Ce a facut Lucho cu apararea aia, nu credeam ca o sa vad asa ceva. Si sa nu mai zic de noul sistem cu Messi numar 10.

    Sezonul trecut Alexis ne-a castigat multe meciuri, acum joaca Pedro si e slab rau. Si cand nu joaca Pedro, joaca 2 pusti de 19 ani care sunt buni dar au totusi 19 ani. Cand incepe si Suarez sa joace, va fi altceva. Ieri in amicalul cu Barça B a fost fabulos, a dat si 2 goluri. Ala e finalizator adevarat, sa vedeti atunci cum va arata cu Messi in spatele lui Neymar si Suarez.

  6. #111
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,906
    Reputatie
    0
    Da, Pedro a fost senzational inca din primul minut la Barca pana undeva spre jumatatea sezonului precedent, moment in care s-a rupt ceva in el ca in toata echipa dealtfel si de acolo declinul Barcei pe final de sezon parca fara seaman! Ceilalti si-au mai revenit in acest sezon, Pedro insa pare ca inca nu poate, si pe mine unul pana acum vreo 8 luni ma incanta mult mai mult decat Sanchez!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #112
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Pedro a fost slab rau in ultimele 4 sezoane.

  8. #113
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,906
    Reputatie
    0
    Pacoooooooooooooo Alcaaaaceeeeer!
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Pedro a fost slab rau in ultimele 4 sezoane.
    Eh, noi am vazut meciuri diferite!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #114
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,906
    Reputatie
    0
    Xaviesto spune tu, cine este lideru?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #115
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    uhm .... Valencia ??

    stai calm Johnny, in etapa 20 Barca si Real o sa aiba minim 10 puncte peste restu lumii ( poate mai putin Atletico )

  11. #116
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Xaviesto spune tu, cine este lideru?
    Anul asta Valencia chiar are nivel f bun.
    Muzzwrinka

  12. #117
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    http://assets.sport.ro/assets/sport/...incasati_1.jpg

    Uitati-va la castigurile celor de la Real si Barca fata de restul lumii.Diferenta mi se pare de-a dreptul perversa.D'asta pot sa cumpere echipele astea jucatori pe 70-80 de mil de euro si celelalte echipe iau numai gratis.Elche anu' asta are buget de 20 de mil de euro in conditiile in care 18 vin din drepturi TV

  13. #118
    sport legend BlueEnergy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    2,439
    Reputatie
    1
    Chiar nesimtite diferentele intre Real si Barcelona si restul lumii. Cat despre mancatorii de rahat, eu m-am lepadat de mult de Satana (Barcelona). Eu criticam Barcelona si acum 2-3 ani. Pentru mine Barcelona de acum 10 ani, pe vremea lui Ronaldinho juca un fotbal mai spectaculos. Spre exemplu, acum la pauza Villareal - Real Madrid e 0-2 cu toate ca submarinul galben a avut, zic eu, un joc mai bun si ocaziile mai mari si numeroase. Poate invata si Varzelona de la Real ce inseamna un contra-atac in ziua de azi .

  14. #119
    sport legend Adrian S.'s Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    801
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by blueenergy View Post
    pentru mine barcelona de acum 10 ani, pe vremea lui ronaldinho juca un fotbal mai spectaculos.
    +1

  15. #120
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    809
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BlueEnergy View Post
    Chiar nesimtite diferentele intre Real si Barcelona si restul lumii. Cat despre mancatorii de rahat, eu m-am lepadat de mult de Satana (Barcelona). Eu criticam Barcelona si acum 2-3 ani. Pentru mine Barcelona de acum 10 ani, pe vremea lui Ronaldinho juca un fotbal mai spectaculos. Spre exemplu, acum la pauza Villareal - Real Madrid e 0-2 cu toate ca submarinul galben a avut, zic eu, un joc mai bun si ocaziile mai mari si numeroase. Poate invata si Varzelona de la Real ce inseamna un contra-atac in ziua de azi .
    Cum a inceput Barcelona sa scartaie, cum a inceput sa-si piarda din fani. Tipic romanesc.
    [SIZE="2"][FONT="Times New Roman"]Chestia haioasa la aceasta semnatura este ca, in momentul in care realizezi ca acest text este fara sens, este prea tarziu pentru a te opri din citit[/SIZE][/FONT].

  16. #121
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Barca fara gol primit inca .
    Atletico are zeci de goluri marcate din faze fixe de cand a venit Simeone .
    Frumoasa schema de la golul 2.
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  17. #122
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    atletico - sevilla 4-0 wow !
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  18. #123
    sport legend BlueEnergy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    2,439
    Reputatie
    1
    Min 10 si e deja Valencia - Atletico Madrid 2 - 0. Wtf!

    Min 13 3-0.

  19. #124
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,906
    Reputatie
    0
    V-am zis eu ca liliecii mei se pot bate cu Atletico la locu 3 anu asta!
    Dar daca nu locu 3, locu 4 chiar e accesibil, Valencia e peste Sevilla, Villareal sau Bilbao in acest moment!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #125
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    La cum joaca Rayo cred ca sunt echipa perfecta pentru Barca .Astia se deschid mai mult decat Real.

  21. #126
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Ronaldo primeste penalty-uri pentru simulari nesimtite iar la Munir nu dai nimic. Si nu e prima data sezonul asta. Ok.

    In fine, e din ce in ce mai clar ca Neymar a fost jucat lipit de banda sezonul trecut. Diferenta uriasa. Si ce diferenta o sa fie si cu Suarez acolo...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •