View Poll Results: Cine va cistiga titlul?

Voters
44. You may not vote on this poll
  • Arsenal

    9 20.45%
  • Chelsea

    16 36.36%
  • Everton

    0 0%
  • Liverpool

    8 18.18%
  • Manchester City

    3 6.82%
  • Manchester United

    7 15.91%
  • Southampton

    0 0%
  • Swansea

    1 2.27%
  • Tottenham

    0 0%
  • Alta

    0 0%
Page 101 of 134 FirstFirst ... 519199100101102103111 ... LastLast
Results 2,101 to 2,121 of 2813

Thread: Barclays Premier League 2014/2015

  1. #2101
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,362
    Reputatie
    0
    Ce sut Hazard!

    Costa 2-0 in min. 10. Gata treaba aici.
    Last edited by El Pistolero; 22nd March 2015 at 18:10.

  2. #2102
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Am vazut si golurile lu Kane, absolut nici unul n-a fost impresionant: unu din 2m unde a impinso-n fata printre craci la un jucator de la Leicester si-a avut sansa sa nu-i nimereasca vreun picior, la al 2-lea a avut sansa sa suteze la coltul scurt si capul unui adversar sa-i devieze mingea-n vinclu celuilalt colt al portii iar al 3-lea a fost din penalty, 3 goluri cu sansa intr-un meci, mai rar asa ceva!
    Raman la opinia mea, trebuie sa continuie forma asta si anul viitor ca sa-l consider cu-adevarat cu valoare top class.
    Tu doar cauti nod in papura, dar nu vezi ceea ce e important. Zic sa inchidem discutia despre Kane (cel putin cu tine).

  3. #2103
    sport legend cr7luci's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1,835
    Reputatie
    1
    Plm...sunt multumit de United.Trebuia sa le dam cel putin 10 goluri ca sa-si aminteasca de numele nostru.Jucatorii lor au stiut doar sa faulteze miseleste in loc sa joace fotbal.Dupa 13 etape fara infrangere pentru ei,sunt multumit doar ca United le-a adus infrangerea si nu altcineva.

    Etapa viitoare intre Arsenal si Liverpool,vreau un X cat Casa Poporului de mare iar City sa o ia pe coaja sau sa faca egal la Crystal Palace.Noi jucam pe Old Trafford cu Aston Villa.Am fi prostii prostilor daca nu ii invingem.

    Mi-e al dracului de drag cand ii batem mai mereu...mai ales pe Anfield fiindca vreau sinucideri in masa la ei pe stadion.Cand a sosit fluierul de final,toti cormoranii trebuiau sa isi puna pistoalele in tampla si sa traga. ))))))

    Locul 2 in Premier League mi se pare cel corect ptr. United !
    GGMU !
    MANCHESTER UNITED RULZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ

  4. #2104
    Mancunian Iaco's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Kronstadt
    Posts
    4,542
    Reputatie
    1
    ^Sa nu exageram totusi...

    Eko...mi-a fost dor
    "My greatest challenge is not what's happening at the moment, my greatest challenge was knocking Liverpool right off their f*****g perch. And you can print that!" - Sir Alex Ferguson

    "In 1969 I gave up women and alcohol; it was the worst 20 minutes of my life." - George Best

  5. #2105
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    chelsea a fost egalata la 2
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  6. #2106
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Loooool, Chelsea

  7. #2107
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,362
    Reputatie
    0
    Ivanovic vinovat la ambele goluri. Cum sa dai pasa la portar acolo? Are si Courtois vina lui totusi.

  8. #2108
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Hulla-hulla-hull!
    Cum ziceam acu vreo 10 zile, inca 4-5 rezultate ca saptamana cealalta si ne batem cu totii la titlu!
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Tu doar cauti nod in papura, dar nu vezi ceea ce e important. Zic sa inchidem discutia despre Kane (cel putin cu tine).
    Daca tu numesti realul nod in papura, treaba ta.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #2109
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    City - acasa cu: West Ham,Villa,QPR,Soton; deplasare cu: Palace,United,Tottenham,Swansea
    Arsenal - acasa cu: Liverpool, Chelsea, Swansea, Sunderland, WBA; deplasare cu: Burnley, Hull, United
    United - acasa cu: Villa, City, WBA, Arsenal; deplasare cu: Chelsea, Everton, Palace, Hull
    Liverpool - acasa cu: Newcastle, QPR, Palace; deplasare cu: Arsenal, Hull, WBA, Chelsea, Stoke

    O sa fie super interesant.

  10. #2110
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post

    Daca tu numesti realul nod in papura, treaba ta.
    Ce numesti tu real cand nici nu te uiti la meci? Hai las-o balta...

  11. #2111
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0

  12. #2112
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Ce numesti tu real cand nici nu te uiti la meci? Hai las-o balta...
    Pai analizam golurile lui ca-s multe, nu? N-am zis nimic de jocul sau din rest (oricare ar fi fost acelasi).
    La un meci(de fotbal) care nu e transmis la TV si nu joaca Arsenal sau Rapid, fii sigur ca nu ma uit, chiar am alte lucruri de facut!

    Quote Originally Posted by Nadalfan View Post
    City - acasa cu: West Ham,Villa,QPR,Soton; deplasare cu: Palace,United,Tottenham,Swansea
    Arsenal - acasa cu: Liverpool, Chelsea, Swansea, Sunderland, WBA; deplasare cu: Burnley, Hull, United
    United - acasa cu: Villa, City, WBA, Arsenal; deplasare cu: Chelsea, Everton, Palace, Hull
    Liverpool - acasa cu: Newcastle, QPR, Palace; deplasare cu: Arsenal, Hull, WBA, Chelsea, Stoke

    O sa fie super interesant.
    Pai stai putin, daca-i bagi pe Liverpool, pe Spurs nu-i bagi, nu-s tot pe-acolo?

    Nu ne bate Liverpool acasa nici de jucam cu rezervele!
    Pacat ca nu joaca Gerrard, victoria era asigurata, asa mai spera cormoranii la un egal tras serios de coada!
    Abia astept sa vad acel al 3-lea joc din campionat, doar sa nu fie ala din meciul cu United ca ma tem ca vor iesi iar cu set de pe teren!
    Last edited by Johnny D; 23rd March 2015 at 08:53.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #2113
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    la ce sa ii bage pe Spurs?? nu au ei sanse la locurile 3-4.

  14. #2114
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Stai sa ma uit pe clasament, credeam ca-s langa Liverpool acolo.
    Acolo-s la 1p, cu ce-s ei mai prejos decat Liverpool, ca n-au al 3-lea joc din campionat!? Se descurca si cu al 4-lea, doar il au pe Kane!
    Mai e si Southampton inca tot acolo dar pe aia chiar nu-i iau in calcul, eu niciodata nu i-am vazut instare sa stea-n primele 4.
    Iar locurile de bataie sunt 2-4 nu 3-4, mai uita-te si tu pe clasament ca acuma Barcelona a luat titlul, ai vreme.
    Last edited by Johnny D; 23rd March 2015 at 10:41.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #2115
    the untouchable newcool's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Arad-Perla Vestului
    Posts
    8,625
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Foarte tare asta
    In alta ordine de idei Stevie a gresit si rosul a fost meritat.
    S-a cam dus dracului sansa locului 4...mai e pe undeva la 20%.
    Facem slalom printre cretini,zi de zi,
    Intr-o lume mica si murdara,asa cum o stii,
    Prostii par conceputi pe cale artificiala
    Ca sunt multi ai dracu,si n-au nici o boala!

  16. #2116
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Stii cum e, si EL duce in CL, dar v-a scos Besiktask si acolo!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #2117
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Stai sa ma uit pe clasament, credeam ca-s langa Liverpool acolo.
    Acolo-s la 1p, cu ce-s ei mai prejos decat Liverpool, ca n-au al 3-lea joc din campionat!? Se descurca si cu al 4-lea, doar il au pe Kane!
    Mai e si Southampton inca tot acolo dar pe aia chiar nu-i iau in calcul, eu niciodata nu i-am vazut instare sa stea-n primele 4.
    Iar locurile de bataie sunt 2-4 nu 3-4, mai uita-te si tu pe clasament ca acuma Barcelona a luat titlul, ai vreme.
    am vazut ca si City is acolo, dupa ce intrebasem.
    nu is in stare pt ca prea stau intr-un jucator, maxim doi. depinde cand are chef de joc Eriksen. restu de la mijloc in sus nu produc mare lucru. sau produc doar daca ii trag astia doi dupa ei. atata timp cat jucam cu Townsend titular, nu avem cum sa speram la loc de CL. nici Lamela sau Chadli nu is mai breji, dar, macar poti spera la ceva de la ei.
    iar in aparare, desi Dier pare d eviitor, Verto e super fundas cand vrea iar Rose e intre cei mai buni sezonul asta pe stanga, plus Lloris, unul dintre cei mai buni portari din lume, totusi luam gol meci de meci.

    merg pe mana lu miril. am rabdare pana e gata stadionul. si o sa fie echipa actuala, o super putere. insa, sezonul asta, nu ii vad cu sanse la locul 4.

  18. #2118
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by messi19 View Post
    am vazut ca si City is acolo, dupa ce intrebasem.
    nu is in stare pt ca prea stau intr-un jucator, maxim doi. depinde cand are chef de joc Eriksen. restu de la mijloc in sus nu produc mare lucru. sau produc doar daca ii trag astia doi dupa ei. atata timp cat jucam cu Townsend titular, nu avem cum sa speram la loc de CL. nici Lamela sau Chadli nu is mai breji, dar, macar poti spera la ceva de la ei.
    iar in aparare, desi Dier pare d eviitor, Verto e super fundas cand vrea iar Rose e intre cei mai buni sezonul asta pe stanga, plus Lloris, unul dintre cei mai buni portari din lume, totusi luam gol meci de meci.

    merg pe mana lu miril. am rabdare pana e gata stadionul. si o sa fie echipa actuala, o super putere. insa, sezonul asta, nu ii vad cu sanse la locul 4.
    Parerea mea legata de Spurs, parere impartiala .

    Tottenham a primit 45 de goluri sezonul asta, DOAR 4 echipe au primit mai multe goluri. Din astea 4-Leicester e locul 20, QPR 19, Burnley 18 si Newcastle Utd locul 13. Nici astea nu au primit cu mult mai multe goluri decat Tottenham.

    Iar asta e GRAV. Foarte grav. Aveti plus 5 la golaveraj, asta inseamna ca echipele din fata practic au un punct in plus. Chiar daca egalati sa zicem la final locul 4 la puncte...tot nu e destul.

    Cine e de vina ? Nu ma uit destul de mult la meciurilor voastre sa imi dau seama.
    Dar pe hartie echipa arata bine. Verto-cand vrea e super, Rose e bun, Lloris e excelent...unde e problema ? La mijloc arata parca si mai bine, Bentaleb e deja jucator bun, Mason a fost convocat la nationala...

    Dar ceva nu functioneaza, poate echipa per total, aici e vina antrenorului...

    Eu asta zic ca e problema, apararea...nu poti sa ajungi in CL daca primesti atatea goluri. Sa nu mai zic ca in atac sunt 2 si atat. Citeam o statistica cum ca Tottenham nu a mai castigat din august 2014 un meci in care Keane sau Eriksen nu au marcat .

    Daca sezonul asta Keane nu juca asa cum joaca...erati sub locul 10 lejer.
    Eriksen joaca bine cand vrea, dar nu face destul nici el, cel putin pentru mine. Sezonul asta nu are pasa de gol care sa nu vina din faza fixa. Nu zic, e foarte important sa fie cineva care sa bata fazele fixe bine...dar si asa. Ca numar 10 trebuie sa apara in joc mult mai mult.

    Viitorul(financiar) arata bine pentru Tottenham nu neg, dar probleme de rezolvat sunt destule.

  19. #2119
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    Eko... in primul rand, Kane, nu Keane . Robbie Keane e plecat de cativa ani .
    dupa aia, putem pune totul pe lipsa de experienta. fundasii is relativ tineri, iar cei din fata lor, Ben si Mason is si mai tineri.
    o problema ar fi ca nu reusesc sa inchida meciurile. chiar daca fac 2-0 ( foarte rar se ajunge aici), tot se chinuie. exemplul din ultima etapa. sunt destule probleme de rezolvat la echipa. cu timpul, o sa vedem daca Pocchetino e cel mai potrivit sa le rezolve.
    insa, in vara, obligatoriu trebuie adus un varf si macar o extrema. si scapat de Townsend, poate chiar si de Lamela. care intarzie sa confirme.
    poate ar fi mai bine sa nu prinda CL, dar nici EL. in EL se duc de ani de zile degeaba. mereu is favoriti, dar parca nu ii intereseaza competitia aia. asa mai bine sa stea acasa.

  20. #2120
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Kane

  21. #2121
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Hurrikane

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •