Page 7 of 9 FirstFirst ... 56789 LastLast
Results 127 to 147 of 174

Thread: Biatlon la JO

  1. #127
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Mamaaaa,ce ritm a avut!Yes!e gata!si italianul! acuma chiar e gata.

  2. #128
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...mpic_medalists

    cu o medalie de aur va urca pe 4 la total medalii all time olimpiade vara + iarna

  3. #129
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Bv Norvegia, bv Ole! Frumoasa echipa si un enorm de mare sportiv!
    Si ce bucurosi erau italienii
    Iar Martin Fourcade era negru de suparare, acum la final m-a dezamagit atitudinea lui, tb sa invete si sa piarda...
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  4. #130
    incepator
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    30
    Reputatie
    1
    bravo medaliatilor!!!
    Mi-a placut de italieni... s-au bucurat mult pentru medalie... la fel ca japonezii la sarituri cu schiurile. Superba realizarea.

    Dezamagitoare reactia francezului... imi era mie nesuferit... dar acum cu atat mai mult.

  5. #131
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  6. #132
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    am vazut abia acum finalul la mass start masculin... ce om ii Svendsen asta.. Norvegia nu e favorita la stafeta masculina ...

  7. #133
    sport legend raulmad's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,049
    Reputatie
    1
    N-am vazut NIMIC din biathlon la aceasta olimpiada dar.......sunt atat de bucuroasa pt Norvegia si in primul rand pt Ole


    Cand am vazut prima cursa de biathlon din viata mea habar n-aveam cu ce se mananca sportul asta: vedeam doar niste sportivi care schiau si care trageau cu pusca. Reguli? Habar n-aveam ce sunt alea, ca erau curse diferite nici atat. Dar multumita unui prieten care a avut rabdarea sa-mi explice (ce si cum) m-am indragostit de sportul asta. Si de OEB..... Erau vremurile in care se duela cu Poiree, Andersen, Greis si inca un german pe care nu mai retin cum il cheama, celalalt norvegian (imi scapa acum numele dar avea un stil foarte ciudat de a schia si a fost campion olimpic si el)......



    BRAVO Ole Einar Bjorndalen. O cariera de exceptie si un sportiv exceptional.



    @cine a vazut cursa


    ce a mai facut Fourcad de data asta? Desi nu-mi place de el e un biatlonist foarte bun (credeam ca numai mie mi se pare ca nu prea stie sa piarda dar o punem pe seama faptului ca nu-l prea inghit)
    Last edited by raulmad; 19th February 2014 at 20:46.

  8. #134
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by raulmad View Post
    ce a mai facut Fourcad de data asta?
    Fata de cursa precedenta, s-a barbierit.
    Laura, maailman kaunein tyttö

  9. #135
    sport legend raulmad's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,049
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ricochet4 View Post
    Fata de cursa precedenta, s-a barbierit.

    Bravo lui

    Acum pe bune, eu intrebam serios, ca cineva a spus ca a reactionat cam "nepotrivit". Si eram curioasa. Sper ca nu am gresit cu ceva intreband ce a facut...

  10. #136
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    A plecat al 8-lea in ultimul schimb parca. A ajuns pe 5 inainte de ultima tragere, iar cand a vazut ca nu mai are sanse la medalii s-a lasat depasit de alti 2 sportivi. A mers foarte foarte lent pe ultima parte. Urat gest, oricum.

  11. #137
    sport legend raulmad's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,049
    Reputatie
    1
    Multumesc Cristy. Mda, cam naspa din partea lui.

  12. #138
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    @raulmad

    Ricco Gross si Sven Fischer de la nemti amandoi s-au retras dupa Torino 2006.
    Norvegianul cu stil ciudat cred ca faci referire la Hanevold .
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  13. #139
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Parerea mea e ca gestul lui Fourcarde n-a fost deplasat deloc. Franta are sanse reale la o medalie in stafeta masculina. Forcarde se putea bate pt cel mult locul 5 in momentul in care a iesit din poligon. Ce rost avea sa se mai forteze, cind el va fi peste 2 zile principalul om al Frantei in lupta pt o medalie, posibil aur chiar. Nu m-as mira sa fi primit chiar indicatii de la antrenori, deoarece el a tras foarte repede in poligon si a plecat destul de hotarit, insa cind au dat pe camera care era la iesirea din poligon, Fourcarde deja de-abia se mai tira.

  14. #140
    sport legend raulmad's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,049
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sannicola View Post
    @raulmad

    Ricco Gross si Sven Fischer de la nemti amandoi s-au retras dupa Torino 2006.
    Norvegianul cu stil ciudat cred ca faci referire la Hanevold .

    Da...Halvard Hanevold era. De la nemti ma gandisem la Fischer (l-am uitat pe Ricco Gross ai dreptate). Oooops......memoria incepe sa-mi joace feste si nu-mi prea place

  15. #141
    incepator
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    30
    Reputatie
    1
    MA bucur pentru Ole... si pentru mine e unul dintre cei care m-au atras la acest sport. Imi plac sportivii care rezista mult in competitii... care stiu sa-si dozeze efortul...

    Despre francez... e posibil sa fi primit indicatii sa o lase mai moale... totusi a termina cursa si a fugit repede in spate... Nu se face, nu prea am vazut in biatlon atata nesportivitate totusi.

  16. #142
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Ca sa poti spune ca este nesportivitate trebuie sa stii sigur, si n-ai cum de aici de pe forum, de ce a procedat asa.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  17. #143
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sun View Post
    am vazut abia acum finalul la mass start masculin... ce om ii Svendsen asta.. Norvegia nu e favorita la stafeta masculina ...
    Un om de aur e Svendsen.Era foarte suparat din cauza evolutiei de pana atunci si se credea scapat in castigator,a fost un moment de relaxare (prea devreme,de acord,cand iti sufla in spate si nu oricine,nu e permis) si de eliberare(de fapt eliberarea a fost prin plans,lucru pe care eu il apreciez din nou)

    Nu stiu ce va fi la stafete,poate norvegienilor nu le-a convenit temperatura,ei sunt obisnuiti cu frigul,poate n-au fost bine pregatiti pentru conditiile de aici (asta era treaba staff-ului) dar mie mi se pare ca victoria de la mass start le-a dat aripi,poate isi revin si fratii Boe,ca de putut stim bine ca pot,chiar daca nu victorie,macar o medalie ar putea,acuma depinde desigur si de ceilalti,si nemtii si rusii si francezii vor cu disperare medalia de aur la stafeta.

  18. #144
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by paulinnio View Post

    Despre francez... e posibil sa fi primit indicatii sa o lase mai moale... totusi a termina cursa si a fugit repede in spate... Nu se face, nu prea am vazut in biatlon atata nesportivitate totusi.
    Probabil n-a putut sa faca altceva in acel moment,nu stiu pe cine era suparat,probabil pe fetele din echipa,de regula sportivii se felicita pentru victorie,nu prea sunt ei nesportivi,stiu cit efort depun si pare ca se inteleg destul de bine...Martin e un om caruia ii place show-ul,imi amintesc ca a avut si sosiri cu spatele sau gestul asta de a-si scoate in mare viteza schiurile si a le ridica in triumf,alergand parca pentru a arata ca mai poate,ca nu e marcat de efort...imi amintesc de primele curse de biatlon urmarite,cand ii vedeam marcati de efort,prabusiti pe zapada si respirand cu dificultate.

    Imi cer scuze ca sunt asa vorbareata dar cred ca asta e rostul forumului,sa vorbim despre ceva ce ne place tuturor ca si cand am fi impreuna in tribune la Rupholding daca ar fi sa merg undeva sa vad o cursa de biatlon,acolo mi-ar placea sa o vad de bunaseama

  19. #145
    incepator
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    30
    Reputatie
    1
    Varbeste, vorbeste.. nu cred ca se supara nimeni.

    La cursa individuala de mass start francezul l-a felicirat pe norvegian. Cine stie care e povestea... dar asta a fost impresia generala... a zburat spre "vestiare"... probabil la ceilalti coechipieri...

  20. #146
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Ucraina aur la fete .
    Rusia pe 2 si Norvegia pe 3.
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  21. #147
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Pacat de Brunet. Se pare ca nu e foarte grava starea sa, totusi.

    Mi-a parut rau, pe rind, si pt italience, cehe si canadience, care au dat cu bita-n balta in momente extrem de favorabile.

    Si putin socat sa aud ca Sachenbacher a fost prinsa dopata

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •