Page 13 of 14 FirstFirst ... 311121314 LastLast
Results 253 to 273 of 294

Thread: True Detective

  1. #253
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    ai adormit ? cat de obosit erai ?

    numai pentru ultimul episod merita sa te uiti la tot sezonul. ep 3 ,5 si 6 sunt mai low
    retired.

  2. #254
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Chiar inainte m-am uitat la cateva episoade de Breaking Bad, iar apoi cum am dat pe True Detective, m-a luat somnul. Suspect...

  3. #255
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    eu am abandonat breaking bad la sezonu 4..
    nu stiu daca ma mai apuc de el.
    retired.

  4. #256
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    eu am abandonat breaking bad la sezonu 4..
    nu stiu daca ma mai apuc de el.


    Acum ca il vad a doua oara, e si mai bun. E perfect. Nu cred ca se poate face un serial mai bun care sa tina ritmul atatea sezoane. Uite ca si astia cu True Detective au facut-o praf deja dupa un sezon, desi eu au povesti diferite si ar fi mai usor sa faci ceva spectaculos in fiecare sezon.

  5. #257
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    eu mi-am spus parerea despre breaking bad , foarte multe episoade de umplutura , e drept ca sunt si unele senzationale , pana in sezonu 4 am gasit vreo 3-4


    spoiler jegos

    a fost pura durere treaba asta...
    Attached Images Attached Images
    retired.

  6. #258
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Of, nu incepeti iar cu BB cel mai bun, perfect, va rog. Nici macar nu e cazul.

    Am vazut si eu finalul acum. Heartbreaking, da.

  7. #259
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    M-a impresionat mai mult prin ce a trecut Frank. Tot timpul m-a impresionat cand am vazut pe cineva cum se chinuie sa moara Aaa, e spoiler? eh, asta e...
    Fu' oarecum okish episodul. In fine, bine ca s-a terminat si hai cu cast-ul pentru sez. 3 .

    p.s. roscata lu' Frank a fost horror!!!1 n-as pune-o pe asta sa joaca nici macar intr-o reclama la Activia.

  8. #260
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    fu okish , hai ma , daca il vedeai independent de unele episoade aveai alta parere
    retired.

  9. #261
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Pai chestia asta se aplica la absolut toate serialele.
    Nu am spus ca sezonul a fost ok, in niciun caz, ci doar episodul asta, dar a devenit interesant de la un punct. in rest labareala tipica. Scena cu Frank a cantarit mult pentru mine ca sa spun ca a fost okish episodul, nici macar ok .

  10. #262
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Mie chiar mi s-a parut ok.

    Iar Frank, hmm, cred ca-si gaseste locul in topul personajelor mele favorite all time din seriale. Undeva in fata chiar, la bataie cu Omar Little, Ryan O'Reilly si Tim Riggins.

  11. #263
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    M-a distrus episodu' asta.Reivan, imaginea aia a fost apogeul durerii...Cruda rau faza.Un sezon prost, dar cu un final de Oscar.Sper sa faca si sezonu' 3.

  12. #264
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    eu cred ca lumea s-a desprins cam tare de film noir. mie a asta mi-a semanat..

    lool ultimul episod are 28% pe rottentomatoes
    Last edited by reivan; 10th August 2015 at 22:59.
    retired.

  13. #265
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristy RVD View Post

    Iar Frank, hmm, cred ca-si gaseste locul in topul personajelor mele favorite all time din seriale.
    Tru dat. Sper sa il nominalizeze pe undeva pe Vaughn pentru rolul asta.

    Stiti cumva cum se numeste melodia aia de o canta tipa in rosu in bar acolo? am sters episodul si n-am la ce sa dau sa caute Shazam.

  14. #266
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    lately - lera lynn dar nu cred ca o gasesti ..


    oh fuck , fuck no. don't do that now..

    azi e a 3a oara cand mai deschid episodu doar sa vad scena aia din padure cu telefonul..seamana cu o scena din miller's crossing fara telefon.
    Attached Images Attached Images
    retired.

  15. #267
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Yup, am gasit-o. Multam!

    [SPOILER="Melodia - Contine SCENA FINALA!"][/SPOILER]

  16. #268
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,881
    Reputatie
    0
    am vazut si eu ultimul episod. a fost cu adevarat bun si a cam salvat sezonul.

    trebuie sa recunosc...a fost de-a dreptul frustrant sa urmaresc scenele de final cu ray si frank...

    per total, un sezon ok, cu un plot destul de greu, si cu un final destul de epic.

    ps: cat despre paternity test de la final...common...atunci de ce au trebuit sa aleaga un copil ginger sa joace rolul...traas de par...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  17. #269
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Just fucking awful...Ultima jumatate de episod a fost cea mai buna din sezonul asta, fiind cel mult de o calitate mediocra in mod real. De fapt, cea mai buna scena a fost ultima de departe, pentru ca in sfarsit iti dai seama ca s-a terminat chinul. In momentele alea eram in picioare, aplaudand singur in camera ca un nebun.

    Cat despre sezonul 3...nici Rust si Marty nu si-ar da seama ce naiba a fost asta.

  18. #270
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    am vazut azi si ultimele 3 episoade.S-au scos cu ultimele 2.Nu a fost senzational ca primul sezon, dar oricum unul bun cu un final pe masura.Ray stiam ca va muri si felul in care o va face din episodul 3.Mi-a parut in schimb rau de Frank si Paul.
    Vaughn merita niste nominalizari si premii deoarece a fost la un nivel foarte inalt

  19. #271
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    am vazut si eu sezonul 2, nu a fost rau.

    Sezonul 1 a fost o combinatie geniala de scenariu si actori.

    Sezonul 2 are scenariul un pic labartat si finalul lipsit de happy-end ceea ce produce dezamagire. Dar cam asta e realitatea si "we get the world we deserve".
    In rest mie mi s-a parut bine jucat si realizat si care creaza o atmosfera aparte, cu muzica super, filmare excelenta si cu dialoguri mai pline de miez decat in alte filme actuale.


    Astept cu nerabdare un sezon 3 care se pare ca va veni prin 2017.
    HBO a declarat deja ca au invatat din greselile facute si nu-l vor mai presa pe Pizzolato sa vina musai cu un scenariu nou anul asta.
    As paria ca sezonul 3 va trage la nivelul sezonului 1.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  20. #272
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Is foarte multe zvonuri despre sezonul 3, insa unii critici spun ca sezonul 3 s-ar putea sa aiba ca lead actor un personaj de culoare. Se vorbeste tot mai mult de Idris Elba sau Forest Whitaker, insa totul e la stadiul de zvon. Nu exista nimic oficial din partea HBO pana acum.
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  21. #273
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    deocamdata nu exista scenariu pentru sezonul 3 asa ca ar fi aiurea sa-i impuna deja un actor de culoare.
    om vedea, inainte de toate sa speram ca vine un sezon 3.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •