Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast
Results 148 to 168 of 172

Thread: Competitii la final de 2013

  1. #148
    sport legend Deanna's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    376
    Reputatie
    1
    Larisa a mers cu solul "usor" nu? Adica Tsuka echer pe prima linie in loc de Silivas.

  2. #149
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Super!!! Daca era si barna bine, cat de bine era! Pe mine asta ma necajeste cel mai mult - cand e barna, nu e paralelul; cand e paralelul, nu e barna

  3. #150
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Da, fara Silivas.
    www.fangymnastics.com

  4. #151
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Un concurs bun pentru Larisa. Ma bucur ca i-a iesit paralelul. Asta era dorinta mea cea mare...nu stiu ce si cum a facut dupa Mondiale, dar aproape s-a reinventat la paralele. Oare a contat faptul ca a stat mai mult cu Lucian Sandu dupa Mondiale?

    Zici ca a invatat totul de la zero. Imi place ceea ce vad si sper sa mai adauge dificultate pana la viitoarele Mondiale. Cu barna e alta poveste. Sper sa gaseasca echilibrul de care are nevoie in ceea ce priveste dificultatea si capacitatea ei de a gestiona partea de executie.

    Saritura este ok, nu foarte curata ca tinuta....insa mult mai inalta decat ceea ce a aratat de-a lungul anului. Poate poate isi mai face loc acolo inca un 180 Iar la sol e acolo unde trebuie.

    Termina anul cu brio! Felicitari!
    www.fangymnastics.com

  5. #152
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Mihai, nu chiar cu brio!!! Dar la cate concursuri a avut nu a lasat capul jos la nici unul si asta chiar conteaza. Insa chiar trebuie facut ceva cu barna aia...sursa ratarilor trebuie identificata.

    Eu oricum optez pentru barna din 6.9 antrenata si scoasa in concursuri in mod constant...la un moment dat o sa si iasa! Sa nu fie de vina Londra pentru psihicul ei la aparatul asta, desi nici la Bruxelles nu a mers chiar struna...

  6. #153
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Pt mine e cu brio Nu-mi fac griji de barna. Daca nu ii iese ei, o sa-i iasa Andreei Munteanu. La anul tot o sa ma trezesc cu noaptea in cap sa ascult imnul Romaniei din China Sa fim optimisti pe final de an.
    www.fangymnastics.com

  7. #154

  8. #155
    sport legend
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,654
    Reputatie
    1
    braavooo Larisa! pacat de ratare, dar tot e bine (si faptul ca a incercat intins cu 360 e bine) Ma bucur mult si pentru concursuri, experienta conteaza!
    Si a terminat anul cu o victorie, si asta conteaza!
    Si mie mi se pare ca saritura arata din ce in ce mai bine. Si ea a crescut si pare ca are mai multa putere... si 1080-ul de la sol pare ca isi revine

  9. #156
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Si solul: http://www.youtube.com/watch?v=j1WCtHKDBMM

    Eu cred ca a inceput in sfarsit sa se reobisnuiasca dupa modificarile fizice prin care a trecut incepand de anul trecut. Asta e bine, de acum nu poate sa mearga decat in crestere peste tot Si-a revenit mult mai repede decat ma asteptam eu

  10. #157
    sport legend
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,654
    Reputatie
    1
    sa fie sanatoasa, si o sa fie ok
    da, s-a adaptat foarte bine, si se face si ea din ce in ce mai frumoasa

  11. #158
    sport legend cineva_cineva's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,957
    Reputatie
    1
    Festivitatea: http://youtu.be/t2QpokcuO2I. Gata, am fugit ca am stat prea mult pe net!

  12. #159
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Multumim. Larisa, la fel ca si Didi, de care ne este foarte, foarte dor, castiga din ce in ce mai mult la capitolul po****ritate!

  13. #160
    sport legend roxella's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    suceava
    Posts
    567
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by crisloregym View Post
    Multumim. Larisa, la fel ca si Didi, de care ne este foarte, foarte dor, castiga din ce in ce mai mult la capitolul po****ritate!
    chiar,didisor ce mai face? a reinceput antrenamentele? tare as vrea sa o vad in forma maxima la anul la europene si mondiale

  14. #161
    sport legend sisy's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bucuresti
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Roxana UB - https://www.youtube.com/watch?v=TWaO...M-yXmDVIbZwlVA (mie mi a placut exercitiul nu prea inteleg de ce a lua asa putin.

  15. #162
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Pentru ca nu vine dintr-o tara cu putere in gimnastica. In plus e si putin cam lenta, nu are ritmul Larisei (deja pot sa o dau pe Larisa ca exemplu la paralele! )
    www.fangymnastics.com

  16. #163
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Cred ca prima parte mai ales, din pacate pentru ea si pentru multe alte gimnaste foarte talentate.
    Mie nu mi se pare lenta Roxana, din contra, e foarte infipta in modul in care executa, "trage" de bare. E posibil ca tocmai asta sa nu placa arbitrelor, nu ma prea pricep la executia la UB.

    Daaa, Larisa a avut un super-ritm in seara asta!! Bine ca n-a fost prea mult cu standul ala
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  17. #164
    sport legend Adeline's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Ce tonus de concurs a avut Larisa. De-ar fi prins-o mondialele asa si parca a mai si slabit un pic. BRAVO! Sper sa prinda mondiale si olimpiade asa cu pofta de a castiga!

    Am zarit-o si pe Beth la finalul unei inregistrari, frumushica si ea!

  18. #165
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    superba lari la paralele, pacat insa de barna inca nu e la nivelul ala de psihic de fier ca al mustafinei...ii trebuie concursuri multe si constanta, pe parcursul concursurilor a avut permanent o cadere, nicio competitie curata ori intr un concurs ca mondial sau olimpic s-a vazut clar ca orice greseala nu neaparat cadere face diferenta...la talentul pe care il are ar fi numai pe podium, totul e sa fie mai puternica psihic. un psiholog ar fi super pentru fete nu doar pt ea.
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  19. #166
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Din păcatebbc nu dă înregistrarea decât sambata viitoare. Daca mai sunt care nu au văzut poate îl pun atunci dacăe cerere.

  20. #167
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1
    Saltul intins cu 360 este un risc prea mare care nu merita avand in vedere nivelul mondial al D-urilor la barna....e clar ca trebuie sa compenseze handicapul la paralele in fata rusoaicelor si la sarituri in fata americancelor, dar strategia asta de totul sau nimic nu cred ca va tine....K Ross tocmai ce ne-a demonstrat ca poti urca pe podiumul mondial si cu D-uri mai mici!

    p.s.: ce dificultate are Price la sol?....mi s-a parut un sol insane

  21. #168
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Felicitari Larisa! Paralelul m-a uns la inima. O sa se rezolve barna si ea.
    Tocmai am auzit la o televiziune care anunta la stiri succesul Larisei la Glasgow si o felicita pentru cele cinzeci si sapte de mii noua sute treizeci si doua de puncte obtinute.
    Last edited by Tracoromana; 8th December 2013 at 19:31.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •