Page 11 of 33 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast
Results 211 to 231 of 678

Thread: Sezon 2013/2014

  1. #211
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    Pacers vor castiga marti.

  2. #212
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Trimite un mail la NBA, sa anuleze meciul daca tu deja stii rezultatul.
    Si/sau baga 2000 euro pe un site de pariuri.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  3. #213
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    a fost doar un pronostic/parere personala. De fapt, daca stau sa ma gandesc bine, contrar aperentelor, nu sunt Nostradamus. Si daca stau sa ma gandesc si mai bine, mi-as dori mai degraba sa castige Heat.

    dar congrats pentru promptitudinea cu care ti-ai facut datoria de carcotas.

  4. #214
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    De ce ti-ai dori sa cistige Heat ?
    (o clipa am crezut ca esti fan Pacers, dar intrebarea ramine)

    Si am circotit pt ca nu-mi plac verdictele astea absolute fara nici un pic de explicatii.
    Zi-ne si noua de ce o sa cistige Pacers ? (nu zic ca nu vor cistiga, sunt curios care e rationamentul tau)

    PS: Bogey, nu mai zici nimic ?
    Ai aruncat cu rahat, dupa care te-ai ascuns.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  5. #215
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    ok hai sa reformulez : Pacers au sanse mai mari sa castige. De ce ? Sunt mai in forma si sunt mai hungry. Vor da 100% pentru ca e cel mai important adversar din toata EC. Cel cu care au sanse mari sa joace finala EC.

    din Est nu tin cu absolut nici o echipa. Majoritatea ( inclusiv Pacers ) ma lasa rece. Multe ma enerveaza ( gen NY, Brooklyn si Cleveland ). Daca ar fi sa scriu ( de ce cred asta ) la fiecare afirmatie care o fac, as scrie numai posturi kilometrice

  6. #216
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Pai foarte bine, scrie mai mult, sa am ce citi.
    Daca doar citesc "X va cistiga" sau "Y va cistiga", ma plictisesc


    Altfel, cred ca Heat vor juca destul de motivati.
    Daca joaca Wade, cred ca au sanse sa cistige, si cred ca Wade va forta (for better or for worse) ca sa le arate lui Pacers ce au ratat in ECF anul trecut.

    Asta cred ca ar putea fi unul din putinele meciuri de sezonul asta care chiar va conta pt Heat, desi daca pierd nu ii vad sa se agite prea tare. Dar cred ca le-ar placea sa le mai taie din avint lui Pacers si sa le arate who's the top dog in the league.

    Si inainte sa sara Jaymz cu "da de ce nu au facut asta cu Bulls", e simplu: Deng nu e D Rose, si fara D Rose Bulls sunt o echipa mediocra at best.

    PS: Vad ca nu zice nimeni nimic de trade: Gay to Kings. Fanii Raptors de pe realgm si-au pierdut mintile de bucurie. Au scapat in citeva luni si de Bargnani si de Gay. Cred ca deja au inceput sa ii faca statuie lui Ujiri.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  7. #217
    Blue Magic T-Mac89's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ploiești City
    Posts
    998
    Reputatie
    1
    Adevărul e că Uijiri nu se descurcă rău deloc, confirmă și la Raptors.
    [SIZE="2"][FONT="Lucida Console"]"It's kinda great to see the Celtics doin well again cuz that was so much fun in my day to go to the Boston Garden and they spit at you and throw things at you and talk about your mom. It sounds like dinner at Kenny Smith's house." - Charles Barkley[/FONT][/SIZE]

  8. #218
    Troll since '94 Mike^'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Targu-Mures, Romania
    Posts
    476
    Reputatie
    1
    Mi se pare mie sau Kings au o echipa foarte frumoasa? Jucatori tineri si plini de potential. Cousins joaca foarte bine, Isaiah Thomas la fel. Williams incepe sa-si dea drumul, ceea ce n-a facut la Wolves. L-au luat pe Rudy Gay, plus McLemore, Outlaw, Landry...Chiar imi place echipa lor.

    Un antrenor bun i-ar putea aduce mai sus in Vest...Si mi-ar placea sa-i vad in PO vs Lakers
    Retards...Retards everywhere...

  9. #219
    Blue Magic T-Mac89's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ploiești City
    Posts
    998
    Reputatie
    1
    Ceva veteran leadership n-ar strica, pe lângă un SVG ca antrenor.
    [SIZE="2"][FONT="Lucida Console"]"It's kinda great to see the Celtics doin well again cuz that was so much fun in my day to go to the Boston Garden and they spit at you and throw things at you and talk about your mom. It sounds like dinner at Kenny Smith's house." - Charles Barkley[/FONT][/SIZE]

  10. #220
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mike^ View Post
    Williams incepe sa-si dea drumul, ceea ce n-a facut la Wolves. L-
    Stiam eu ca fetele din Sacramento isi fac BINE treaba . Si mie mi se parea frustrat asa el

    Incetati , Sacramento e o mizerie. Building around scraps.
    Cousins - all the talent in the world (imatur , lipsa de determinare , inconsistent)
    Thomas - big heart but STILL undersized. (think Jameer sau Nate)
    Gay - e proabil acolo sa aduca putin leadership dar o sa scape de contractul ala urias.
    (sa fimi seriosi - cred ca Sacramento a fost singura echipa care a acceptat contractul lu Gay pff)
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  11. #221
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    noroc cu ideea de Fan Night (votes) la nbaTV ca altfel nu ar fi dat Heat @ Pacers pe post national...
    .
    nothing to see here. move along!

  12. #222
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    deocamdata pacers par sa nu faca fata defensiv, si asta in ideea in care heat nu par sa se forteze la maxim

    ...

    in other (sad) news, noah out too! plm, a mai ramas doar boozer dintre starters, insa si el e injury prone... so you never know
    .
    nothing to see here. move along!

  13. #223
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    se pare ca pacers owned the 2nd half big time! great game
    .
    nothing to see here. move along!

  14. #224
    junior pop-corn's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Timisoara
    Posts
    85
    Reputatie
    1
    De ce a fost Beasley inactive ?

  15. #225
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Are the Bulls tanking? WTF!!! Bucks with the win


    Pacers au facut exact ce ma asteptam (aproape). Sincer nu credeam ca vor pierde cu Portland chiar daca era b2b.
    Aseara au castigat pe spinarea lui Hibbert, e bine sa vezi ca isi ridica jocul ofensiv atunci cand e nevoie.
    Last edited by Bogeyman; 11th December 2013 at 06:51.
    We wont be out-tanked!!!

  16. #226
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bogeyman View Post
    Are the Bulls tanking? WTF!!! Bucks with the win
    nu, chiar nu au putut sa ia meciul, atat de fucked up e echipa momentan!
    out: rose, deng, noah si butler ... mai rau nu se poate decat sa se loveasca si boozer
    .
    nothing to see here. move along!

  17. #227
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    pacat ca n-am pus aia 2000 de euroi pe Indiana.

  18. #228
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by pop-corn View Post
    De ce a fost Beasley inactive ?
    Still high from last night ?
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  19. #229
    manager
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    314
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by pop-corn View Post
    De ce a fost Beasley inactive ?
    o fi fumat ceva

    edit:obye mi-a furat replica ...

    cred ca e momentul ca Miami sa incerce sa-l activeze pe Oden pentru ECF cu Indiana, altfel ... iar pana acum George for MVP - Lebron inca se pastreaza pt. PO , stie el ce stie

  20. #230
    senior Busta's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    237
    Reputatie
    1
    sunt fan Pacers dar George nu e MVP material decat daca Indiana are cel mai bun record din NBA la final. S-a vazut aseara ca in momentul in care se face double team la el nu stie ce sa faca si pierde aiurea mingea. Aici se vede cel mai bine diferenta dintre el si Lebron care e excellent passer si are court vision f bun.
    pe Pacers ii vad mai mult ca pe Pistons in 2004, o echipa f buna cu un defense f bine organizat. In starting five oricare dintre ei poate avea seara de 20+ puncte si daca se intoarce granger la macar 50% din ce era inainte de injury si au si niste scoring off the bench o sa fie grozavi.
    nu inteleg de ce abia in repriza a doua au inceput sa duca mingea mai mult la west si hibbert cand era clar ca asta trebuia sa fie strategia contra heat.

  21. #231
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Heat: 4-21 de la 3p.
    No 3's, no W.
    S-a jucat cum ma asteptam.

    Au inceput tare, au fost motivati, dar nu le-au intrat aruncarile care le intra de obicei. Au avut si multe mingi care s-au plimbat pe inel si au iesit.

    S-a vazut ca nu prea a mers ofensiva cu Birdman (care a pierdut citeva mingi aiurea dar a si primit citeva pase grele), iar fara el erau dominati inside. Ar fi util un Oden care sa joace 15-20 min.

    Altfel echipele sunt foarte apropiate ca valoare, dar cred ca intr-o 7 game series cu toti sanatosi, Heat au sanse mai mari, chiar daca Pacers au HCA.

    PS: West e un punk, si daca arbitrii lasa jocul mai liber asta ii avantajeaza clar pe Pacers. Le-a bagat niste coate si/sau umeri lui Bosh, Lebron si Birdman ... Eu l-as fi bagat un pic pe Haslem, ca Haslem nu e impresionat de cocosei din astia.
    Now this, my friend, is gonna be fun

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •