View Poll Results: Cine va castiga campionatul?

Voters
66. You may not vote on this poll
  • FC Barcelona

    29 43.94%
  • Real Madrid

    21 31.82%
  • Valencia CF

    1 1.52%
  • Atletico Madrid

    14 21.21%
  • Alta echipa (specificati care)

    1 1.52%
Page 51 of 118 FirstFirst ... 41495051525361101 ... LastLast
Results 1,051 to 1,071 of 2470

Thread: Primera Division 2013/2014

  1. #1051
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,375
    Reputatie
    1
    Campionatul ramane deschis chiar daca Real e in forma si are un joc constant bun. Oricand pot aparea probleme. Sa nu uitam faptul ca Real nu a avut etapa de Champions League saptamana trecuta.

  2. #1052
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by bogdan_nj View Post
    Campionatul ramane deschis chiar daca Real e in forma si are un joc constant bun. Oricand pot aparea probleme. Sa nu uitam faptul ca Real nu a avut etapa de Champions League saptamana trecuta.
    acelasi lucru l-am spus si eu, Atletico are saptamana libera pe cand Real va veni dupa deplasare in Germania. de-aia am zis ca probabil va fi egal acolo.

    Barca daca nu pierdea aiurea cu Valencia, avea campionatul aproape asigurat. asa, Real pare in avantaj.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  3. #1053
    junior FC.B's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Ro
    Posts
    98
    Reputatie
    1
    Barca si-a cam facut-o cu manuta ei cu atitudinea consacrata mega delasatoare, n-aveau vana si chef si atitudine sa atace nici la 0-0 nici cand erau la 1 gol in urma nici cand erau la 2. Clar, a gresit Tataia echipa dar poti s-o gresesti si mai rau sau s-o faci cea mai buna formula tie daca nu-ti alearga si nu se agita jucatorii pe gazon ce sa-i faci ? Parca mergeau la pascut pe gazon asa se deplasau puteai paria ca nu vor sa joace si nici intr-un caz sa inscrie exceptand trasarirea de orgoliu a lui Messi.

    Asta pe deoparte e tot responsabilitatea managerului insa e si greu sa motivezi acesti jucatori care au castigat atat de multe, trebuie sa admitem ca ar fi fost greu pentru oricine sa ii mai tina in priza. Totusi eu nu-i inteleg, la un momentdat Barca avea vreo 7 puncte peste R€al Madrid, acum au -3 in spate, prostie maxima. Eu inteleg ca au fost vreo 3 meciuri la inceput de sezon in care madrilenii au fost obladuiti cu multa caldura de ALBitri dar nu mai putem vorbi de talharia din sezonul 2011-2012 asa ca Barca a ramas propriul sau inamic, practic liga pare pierduta pe manuta ei...

    Acum daca isi vor fi revenit jucatorii ca si motivatie pana la sfarsitul campionatului ( ceea ce imi vine greu sa cred ) trebuie sa castige / nu piarda pe Bernabeu si sa castige si cu Atletico acasa, greu de crezut dar prostia sa plateste scump...

    Jucatorii sunt culmea, de rotit sau fost rotiti ca sa nu fie extenuati si daca tot au tras atat pana acum in Primera de ce sa opresti motoarele cand mai ai 13-14 etape ? Eu inteleg ca Sociedad sunt buni si am avut si nesansa sa jucam contra lor de prea multe ori in rastimp prea mic dar nici chiar asa...
    Last edited by FC.B; 25th February 2014 at 12:17.

  4. #1054
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by FC.B View Post
    Acum daca isi vor fi revenit jucatorii ca si motivatie pana la sfarsitul campionatului ( ceea ce imi vine greu sa cred ) trebuie sa castige / nu piarda pe Bernabeu si sa castige si cu Atletico acasa, greu de crezut dar prostia sa plateste scump...

    Jucatorii sunt culmea, de rotit sau fost rotiti ca sa nu fie extenuati si daca tot au tras atat pana acum in Primera de ce sa opresti motoarele cand mai ai 13-14 etape ? Eu inteleg ca Sociedad sunt buni si am avut si nesansa sa jucam contra lor de prea multe ori in rastimp prea mic dar nici chiar asa...
    Pai pana la meciurile alea mai sunt si altele. Iar Baca a dovedit ca poate. Ca poate sa piarda puncte oriunde. Probabil ca au confundat meciul de campionat cu meciul de cupa, gandindu-se ca au 2-0 in meciul tur si ca e greu sa mai intoarca bascii rezultatul.
    Treaba unui manager este sa ii si motiveze. Nu numai sa ii roteasca. Iar asta cu rotitul... nu stiu daca e o scuza. Barca are un lot mare si oricare 11 l-ai lua tot iese o echipa traznet. Macar dupa nume. Ca acum nici Messi nu mai e ce a fost. Poate ca ii e frica sa nu se rupa pentru Mondial.
    Pe Martino ar fi bine sa il tina in staff. E un bun psiholog. Dar eu il astept pe Enrique. El ar fi trebuit sa fie prima optiune asta vara. Din pacate a fost a doua.
    Cel putin de la inceputul anului Barca joaca previzibil. NU exista echipa care sa nu ii puna probleme, indiferent de rezultatul final al meciului si indiferent de pozitia acelei echipe. Domina de tot rahatul si atacul e de toata jena. Oricat as fi de sentimantal, nu as vrea sa dea niciun jucator, poate nu ar strica sa rupa pisica. Inca mai au sanse la titlu. Dar daca mai trec cateva meciuri cu rezultate penibile poate nu ar strica sa regandeasca tot.
    La Porta (Laporta?) nu ar mai fi dispus sa revina in functie? A avut ceva rezultate bune.

  5. #1055
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    Laporta nu mai are voie.
    zicea ceva comentatorul de la Dortmund cu rusii ca ar fi ceva posibilitati sa il vedem pe Klopp la Barca??(!!??? nu eram atent la ce vorbeste si am prins doar finalul). ar fi ideal Klopp. daca mai vine si cu Hummels, deja ne-am scos.

  6. #1056
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by messi19 View Post
    Laporta nu mai are voie.
    Are voie E foarte probabil ca la urmatoarele alegeri sa se prezinte.
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  7. #1057
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by messi19 View Post
    Laporta nu mai are voie.
    zicea ceva comentatorul de la Dortmund cu rusii ca ar fi ceva posibilitati sa il vedem pe Klopp la Barca??(!!??? nu eram atent la ce vorbeste si am prins doar finalul). ar fi ideal Klopp. daca mai vine si cu Hummels, deja ne-am scos.
    cred ca i-ar surade la Klopp. ar putea sa se bata si el cu Pep, deadevaratelea

    el a dat o declaratie de cateva zile ca daca ar fi sa cumpere un jucator l-ar lua clar pe Messi. adica te pui bine cu Messi ai sanse sa antrenezi la Barca
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  8. #1058
    junior FC.B's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Ro
    Posts
    98
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bancaru View Post
    Pai pana la meciurile alea mai sunt si altele. Iar Baca a dovedit ca poate. Ca poate sa piarda puncte oriunde. Probabil ca au confundat meciul de campionat cu meciul de cupa, gandindu-se ca au 2-0 in meciul tur si ca e greu sa mai intoarca bascii rezultatul.
    Treaba unui manager este sa ii si motiveze. Nu numai sa ii roteasca. Iar asta cu rotitul... nu stiu daca e o scuza. Barca are un lot mare si oricare 11 l-ai lua tot iese o echipa traznet. Macar dupa nume. Ca acum nici Messi nu mai e ce a fost. Poate ca ii e frica sa nu se rupa pentru Mondial.
    Pe Martino ar fi bine sa il tina in staff. E un bun psiholog. Dar eu il astept pe Enrique. El ar fi trebuit sa fie prima optiune asta vara. Din pacate a fost a doua.
    Cel putin de la inceputul anului Barca joaca previzibil. NU exista echipa care sa nu ii puna probleme, indiferent de rezultatul final al meciului si indiferent de pozitia acelei echipe. Domina de tot rahatul si atacul e de toata jena. Oricat as fi de sentimantal, nu as vrea sa dea niciun jucator, poate nu ar strica sa rupa pisica. Inca mai au sanse la titlu. Dar daca mai trec cateva meciuri cu rezultate penibile poate nu ar strica sa regandeasca tot.
    La Porta (Laporta?) nu ar mai fi dispus sa revina in functie? A avut ceva rezultate bune.
    Pai deja trebuia regandit tot dupa dubla cu Bayern chiar daca atunci pe banca era Roura si cu Tito unul o luna celelalt cate-o saptamna, mai in gluma mai in serios.

    Trebuia adus un manager vizionar si un motivator prin definitie precum Pep sau Klopp. Neamtul chiar daca se speculeaza ca nu e pe stilul lui asta e o prostie stie el cum s-o coaca, la fel se zicea si de Pep ca ii ingroapa pe nemti daca incearca sa-si impuna tiki taka pe panzerele germane, iata ca a facut masinaria sa mearga in unele privinte chiar si mai bine si de abia e la inceput. Arpopos de Klopp cica s-a speculat prin presa germana ca ar fi semnat deja de sezonul urmator cu Barca si ca i-ar fi laudat intr-un interviu pe site-ul fifa, inca caut sa vad daca e asa, am auzit informatia la fotbal european pe digi de la niculescu, foarte interesant, ar fi cea mai buna varianta in opinia mea mai ales ca neamtul are si ochi la jucatori, ar fi aproape prea frumos sa fie adevarat.

    Daca Tataia era asa bun psiholog eu cred ca jucatorii nu erau niste mumii ambulante pe teren in multe meciuri ci fugeau asa cum o faceau ani de-a randul sub Pep de trimiteau dusmanii de la R€al Madrid si altii controale antidoping inopinate peste ei

    Eu nu cred ca manevra cum a fost cea cu Pep merge asa cam la fiecare jucator mare al Barcei care antreneaza azi. Acum e momentul unuia consacrat, vizionar, cu personalitate de fier si care se face iubit si respectat in vestiar, precum Klopp, repet. Atunci apare si motivatia mai ales ca mai mult ca sigur daca ar veni ar aduce mult sange proaspat la Barca.

    Alexis, Xavi, Song, Masche, Pinto sunt cateva nume care au substitut cert peste in multe optiuni din Europa. Nu mai merge cu ciorba asta ras incalzita de 40 de ori din 2011 si pana azi, deja acusi se termina sezonul 2014 si noi tot aoclo suntem cu plombele puse de Pep gen Masche fundas central sau prostia cu Cesc fals 9 si Alexis care e bun doar cu echipe mici si slabe cu exceptiile care confirma regula, s.a.m.d...


    Joaca previzibil de cand a plecat Pep doar ca acum joaca si incet, fara vlaga si fara orizont parca de obligatie, joaca si fara sa alerge atat chiar daca Tata i-a mai facut uneori sa preseze, nu se compara cu cele 5 secunde de pe vremea lui Guardiola, timpul maxim in care mingea trebuia recuperata de la pierderea posesei, atunci erau si alti jucatori cruciali pentru succes, nu ca azi.... Si intr-adevar cam oricine ii pune probleme serioase, cred ca in ritmul asta dezastrul sta sa apara in orice moment, deja in Primera se prefigureaza...

    Atacul e steril cu doi muncitori in Pedro si Alexis care alearga mult, se intorc si preseaza, paseaza mult si adesea imprecis, finalizeaza greu si slab mai ales Alexis care e un slab finalizator prin definitie cu exceptiile de rigoare...

    E foarte greu sa ajunga undeva cu acest conservatorism excesiv dus la extrem si cu frica conducerii de a lua masuri ferme, clare si de impact, atat ca management-ul antrenorului cat si a conducerii generale a clubului. Si ei discuta de stadion acum in loc sa faca ceva sa o invie pe Barca...
    Last edited by FC.B; 25th February 2014 at 21:45.

  9. #1059
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Catalanul View Post
    Are voie E foarte probabil ca la urmatoarele alegeri sa se prezinte.
    din cate stiam la Barca era voie doar doua mandate. de asta a si renuntat cnd a venit Rosell. sau au schimbat intre timp??

  10. #1060
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,375
    Reputatie
    1
    @FC.B

    Asa e. Barcelona e pe drumul lui Man Utd acum pentru ca se incapataneaza sa nu schimbe unii jucatori care se afla pe o panta descendenta.

  11. #1061
    junior FC.B's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Ro
    Posts
    98
    Reputatie
    1
    Asa e dar si mai important e cine se afla pe banca, iti trebuie o figura puternica care sa fie capabila sa tina vestiarul din toate punctele de vedere sa se faca iubit, respectat chiar si temut si atunci va fi si motivatia jucatorilor. La fel, daca e si un tactician bun si oarecum un vizionar atunci reteta succcesului se continua.

    De ce sa nu investeasca in asemenea manager ? E drept, e greu de gasit dar nu e imposibil.

    Altfel, vorba ta, Barca da in United big time...

  12. #1062
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,375
    Reputatie
    1
    Da, asa e, conteaza foarte mult sa ai un manager stapan pe situatie mai ales intr-o echipa care vrea sa castige tot. Pe langa Klopp ar mai fi Low, Van Gaal, Magath.

    Daca nu schimbi lucrurile din mers si astepti pana cand e prea tarziu atunci o sa dureze mult pana iti revii. United trebuie sa isi schimbe intreaga linie de fundasi la vara ca toti pleaca. Asa o sa pateasca si Barcelona daca nu actioneaza la timp si deja e cam tarziu. Pe Puyol nu te poti baza mai mult de 20 meciuri pe sezon, Mascherano nu e fundas central de meserie, Pique o comite poate si pentru ca nu are un partener constant iar Bartra inca nu e genul sa-ti joace 50 meciuri pe sezon. De asta apare degringolada asta in meciurile importante.

  13. #1063
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by messi19 View Post
    din cate stiam la Barca era voie doar doua mandate. de asta a si renuntat cnd a venit Rosell. sau au schimbat intre timp??
    E voie maxim doua mandate consecutive. Apoi trebuie sa iei o pauza neaparat, dar se poate prezenta din nou la la urmatoarele alegeri.
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  14. #1064
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Magath?!?!?!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  15. #1065
    sport legend Sir Black's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Constanþa
    Posts
    1,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by bogdan_nj View Post
    Da, asa e, conteaza foarte mult sa ai un manager stapan pe situatie mai ales intr-o echipa care vrea sa castige tot. Pe langa Klopp ar mai fi Low, Van Gaal, Magath.
    Joc Dota

  16. #1066
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Cum pana mea puteti vorbi deja de alt antrenor? Comparatii cu United? Ati luat-o razna? Martino si-a facut treaba bine pana acum si poate va mai amintiti ca el a venit dupa cateva amicale, brusc a fost numit antrenor, nici nu stia lotul, pe unii jucatori nu ii stia deloc. A spus doar ca are asteptari mari de la Alexis si a mai vorbit despre Messi si Mascherano, cam atat. Nici de transferuri nu a avut timp sa se ocupe. Doamne... Aveti rabdare. In fiecare sezon se intampla acelasi lucru, m-am saturat, e obositor. Daca esti fan adevarat nu incepi sa dai in antrenor dupa o tactica gresita. Poate va mai amintiti ca si Pep a avut multe meciuri pe care le-a gandit gresit.

  17. #1067
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Cum pana mea puteti vorbi deja de alt antrenor? Comparatii cu United? Ati luat-o razna? Martino si-a facut treaba bine pana acum si poate va mai amintiti ca el a venit dupa cateva amicale, brusc a fost numit antrenor, nici nu stia lotul, pe unii jucatori nu ii stia deloc. A spus doar ca are asteptari mari de la Alexis si a mai vorbit despre Messi si Mascherano, cam atat. Nici de transferuri nu a avut timp sa se ocupe. Doamne... Aveti rabdare. In fiecare sezon se intampla acelasi lucru, m-am saturat, e obositor. Daca esti fan adevarat nu incepi sa dai in antrenor dupa o tactica gresita. Poate va mai amintiti ca si Pep a avut multe meciuri pe care le-a gandit gresit.
    eu te inteleg pe tine. asa ai facut si anul trecut cu Alexis(si Cesc???!!!) si ai avut dreptate.
    insa acuma deja nu e numai un meci. esti sigur ca si-a facut bine treaba??
    nu a reusit sa bata pe Atletico in 3 meciuri. au batut chinuit un Real care era varza. in liga au reusit sa nu termine cu maxim de puncte o grupa extrem de usoara. ba au mai si pierdut un meci. a reusit sa ajunga de la +5 la -3 fata de Real. in 2014 are in 8 meciuri... 4 victorii, 2 egaluri si 2 infrangeri. in conditiile in care antreneaza intr-un campionat mai mult decat lejer.
    echipa a jucat bine cu City, insa si englezii au fost fricosi si foarte slabi.
    echipa nu a jucat mai mult de 2 meciuri tot sezonul, la un nivel foarte inalt. e mult sub ce era in perioada Pep.

    sanse la CL sunt, dar mici. la cum joaca echipa nu o sa bata in veci pe Bayern, si o sa fie foarte greu cu echipe gen Chelsea, Dortmund, PSG sau Real.
    campionatul cred ca e pe duca... Real bate la Atletico. si chiar daca nu bate, Barca la cum joaca, oricum mai pierde puncte pana la final.
    ramane cupa...unde sunt sanse 50-50.

    asteptam pana sezonul viitor sa se mai piarda un an, pana sa se schimbe ceva?? tot ne agatam de niste jucatori care nu mai au cum sa ridice echipa asta la statutul de super echipa??
    Tello, Roberto sau Montoya poate ar fi buni la alte echipe. dar de Barca nu e niciunu.
    Xavi e batran si nu avem inlocuitor pt el.
    Cesc si Pedro au date ceva goluri... insa cand zici ca astia 2 is doi dintre cei mai buni jucatori ai tai... e clar ca ai o problema la echipa.
    Alexis merge, are destule meciuri in care e varza... insa fata de anul trecut, are mult mai multe meciuri bune.
    s-a gandit cineva ca poate Pique ar trebui vandut?? nu stiu daca la el e problema ca nu are un partener constant, sau doar Puyol il tragea in sus.
    trebuie renuntat la Mascherano ca fundas central.
    MESSI!!!!

    sunt totusi cam multe probleme. care o sa fie si mai serioase de anul viitor. in caz ca nu se schimba ceva. si tot traim de amintirea perioadei Laporta.
    poate vine chiar Laporta inapoi si rezolva situatia.

  18. #1068
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Catalanul View Post
    E voie maxim doua mandate consecutive. Apoi trebuie sa iei o pauza neaparat, dar se poate prezenta din nou la la urmatoarele alegeri.
    aaa...ok. auzisem eu ceva. dar nu stiam exact

  19. #1069
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Barça nu are lot, de-aia e in situatia asta. Am mai spus, nu e vina lui Tata, nu a fost vina lui Pep, este/a fost vina lui Rossell (chiar si Zubizarreta)

    Rafinha joaca fabulos la Celta, chiar e la un nivel foarte inalt, e cu multe clase peste Roberto. Tello e praf, Deulofeu e peste el plus ca s-a mai maturizat la Everton. Xavi e batran si nu poate lega mai multe meciuri bune, joaca bine doar atunci cand e motivat si odihnit. Barça nu are atacant central, nu are fundas, etc.

    Ma ingrijoreaza treaba aia cu Neymar si cele 80-90 de milioane pentru ca daca e adevarat, inseamna ca am avut un presedinte mai retardat decat credeam. Oricat imi place Neymar, sa fim seriosi. De banii aia luam Reus/Aguero pt LW, un atacant central si un fundas. Plus ca Roberto trebuia imprumutat iar Rafinha pastrat la prima echipa. La ce joaca omul asta la Celta, ar fi titular in multe meciuri. Lejer.
    Dar cum spuneam, Tata cand a venit la echipa deja era in perioada amicalelor, dupa ce s-au facut aceste transferuri. Eu sunt sigur ca altfel statea treaba daca era numit antrenor cu cateva saptamani inainte de perioada de transferuri, asa cum a fost cu Ancelotti.


    Ma uitam zilele trecute la niste filmulete din primele sezoane cu Pep. Ce monstru era Xavi, si cat de lent e azi. Dupa ce ca e lent, nici nu mai incearca pasele alea geniale, tot ce face acum in majoritatea meciurilor e sa paseze, sa incetineasca jocul. Problema e fizicul, nu mai poate decat atunci cand sunt meciuri importante si daca e odihnit. Sezonul trecut, Xavi jucase pana in perioada asta 30 de meciuri, sezonul asta a jucat 25. Tata il are pe Roberto, Tito il avea pe Thiago. Incredibil, nici acum nu-mi vine sa cred ce s-a intamplat cu Thiago.
    Last edited by Xaviesta; 26th February 2014 at 20:56.

  20. #1070
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    cu lotul pe care il are, nu are cum sa piarda cu Valencia si Sociedad si sa nu bata la Levante.

    plus ca echipa nu misca aproape nimic. in multe meciuri se chinuie si castiga din vreo sclipire.
    ala de la Sociedad nu are un lot prea grozav, dar a stiut sa isi faca jucatorii sa joace super cu Barca si sa ii bata.
    nu zic ca e neaparat vina lui. insa nu mi s-a parut pana acuma sa fie chiar un super antrenor. l-a schimbat cumva pe Alexis. dar in rest??

  21. #1071
    sport legend Sir Black's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Constanþa
    Posts
    1,434
    Reputatie
    1
    I miss Laporta...
    Joc Dota

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •