View Poll Results: Cine va castiga titlul 2013/2014

Voters
43. You may not vote on this poll
  • AC Ajaccio

    0 0%
  • AS Monaco

    10 23.26%
  • EA Guingamp

    2 4.65%
  • Evian TG

    0 0%
  • Lorient

    0 0%
  • Nantes

    0 0%
  • Sochaux

    0 0%
  • Bordeaux

    1 2.33%
  • Lille OSC

    0 0%
  • Olympique Lyonnais

    6 13.95%
  • Olympique de Marseille

    4 9.30%
  • Paris Saint-Germain

    19 44.19%
  • Stade Rennais

    0 0%
  • AS Saint-Etienne

    0 0%
  • Bastia

    0 0%
  • Reims

    1 2.33%
  • Toulouse FC

    0 0%
  • Valenciennes FC

    0 0%
Page 60 of 62 FirstFirst ... 10505859606162 LastLast
Results 1,240 to 1,260 of 1287

Thread: Ligue 1 sezon 2013/2014

  1. #1240
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    cavani cred c-o sa plece de la psg. ibra ii reduce din importanta sa in echipa.probabil va merge la Chelsea.

  2. #1241
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,999
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    frumos sa castigi titlul acasa pierzand cu 1-2
    Pai noi nu suntem Liverpool
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #1242
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by SwedishMafia View Post
    cavani cred c-o sa plece de la psg. ibra ii reduce din importanta sa in echipa.probabil va merge la Chelsea.
    nu imi suna deloc bine: cavani - diego costa la chelsea...

    asta in conditiile in care mourinho era sa faca finala de UCL si sa ia titlul in atac cu torres si demba ba
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  4. #1243
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,999
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SwedishMafia View Post
    cavani cred c-o sa plece de la psg. ibra ii reduce din importanta sa in echipa.probabil va merge la Chelsea.
    Asa se anunta la un moment dat cu un schimb Hazard. Dar e mult prea devreme acum sa ne pronuntam. Se pare ca se vor schimba multe la echipa in curand si chiar rolul lui Ibra care va accepta sa joace mai retras. Probabil va juca in rolul nr 10 ca in nationala Suediei si astfel Cavani va evolua in adevarat nr 9.
    Pastore va pleca sigur si probabil Lavezzi.
    Menez e plecat ... in tribune
    Verratti ...? probabil la Real
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  5. #1244
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Ibra s-a cam plictisit de Europa. Parca a declarat, ca acest sezon, era ultimul in care avea sansa sa castige CL.Probabil vrea sa isi termine cariera in SUA, sa se bucure de viata relaxata din SUA, unde nimeni nu pune presiune pe el.Va juca la o echipa din Miami/LA/NY, asa, merge sa vada lakers/knicks/Miami heat

    Lavezzi parca era dorit de inter, dar ma cam indoiesc ca vrea sa joace in EL.Mai degraba s-ar intoarce la Napoli.
    La cati bani baga qatarezii, ar putea sa ia un fundas lateral mai bun decat jallet.Veratti imi place ca jucator, probabil psg va dori un schimb + bani cu juve, pentru pogba

    Daca real nu-l ia pe suarez, Monaco va face un schimb + bani, pentru falcao.Di Maria, de exemplu.Monaco risca enorm daca se risca cu zidane.Un an de second al lui ancelotti, nu inseamna ca e pregatit. Daca as fi in locul alora de la Monaco, as lua un antrenor de genu lui Hiddink.

  6. #1245
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,999
    Reputatie
    1
    Eu nu am inteles de ce l-au mazilit pe Ranieri. Si ce antrenor poate face mai bine decat italianul asta? A promovat, a reusit sa se califice direct in CL in primul an cu o treime de echipa noua, a fost candidat serios la titlu pana la trei etape de sfarsit de sezon contra PSG "galactica". In plus daca Falcao nu se accidenta chiar ca putea mai mult ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #1246
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Ranieri e un antrenor care nu a reusit sa treaca de un nivel.La Chelsea nu a reusit sa ramana prea mult.La juve la fel.Valencia la fel.Daca real Madrid nu ia campionatu sau CL, si il demit oe ancelotti, ar fi perfect pentru Monaco.
    Platini ar face bine sa mareasca nr tarilor care dau 4 echipe in CL,Primele 4 in clasamentu uefa, nu primele 3.La asa competitie, e pacat ca tari ca italia sau franta, sa aiba doar 3 echipe in CL.Aceasta competitive arata mai bine cu un careu de echipe, de genu, Milan, juve, inter, Napoli/as roma, sau psg, om, lyon , asse/lille.
    Last edited by SwedishMafia; 8th May 2014 at 00:49.

  8. #1247
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,999
    Reputatie
    1
    Ma rog... Franta rar are 3 echipe deoarece a treia nu trece de play-off


    Si ca fapt divers, Cavani a aflat unde va juca sezonul urmator?

    https://s3.yimg.com/bt/api/res/1.2/K...21-640-360.jpg
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  9. #1248
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    putin offtopic scuze

    Jucătorii echipei Clermont Foot din liga a II-a franceză, eșalon profesionist, nu și-au ascuns uimirea după ce conducerea clubului a numit o femeie antrenor, precizînd că au căutat numele portughezei Helena Costa pe Google și că au glumit pe seama ei, infomează L'Equipe.

    "Mi s-a arătat un articol din presa portugheză care evoca această posibilitate. L-am luat ca un zvon... Dar cînd directorul sportiv ne-a anunțat decizia am fost toți surprinși. Am făcut niște fețe... Apoi am discutat între noi. ... Sincer, a fost interesant, nu a existat un scepticism prea mare. S-au făcut cîteva glume, ne-am întrebat cum va gestiona un grup de bărbați, dacă va putea să-și impună autoritatea...", a declarat fundașul stînga Emmanuel Imorou, intervievat de publicația franceză.

    "Dacă ar fi drăguță..." a punctat reporterul L'Equipe, iar Imorou a spus rîzînd: "Da, e adevărat că am căutat-o pe Google, dar mai mult ca distracție decît altceva".

    Citește și: Istorie în fotbal » Helena Costa este prima femeie care va antrena o formație din primele două ligi europene

    "Dacă va avea rezultate, le va deschide ochii multora"
    Întrebat dacă numirea unei femei antrenor va schimba ceva din punctul de vedere al jucătorilor, el a răspuns: "Cît mă privește pe mine, tind să spun nu, dar va schimba ceva. E inedit. Nu știu dacă voi apuca să trăiesc acele momente, pentru că sînt la final de contract, dar dacă rămîn, cred că în primele zile se vor pune niște întrebări. Schimbarea antrenorului e ceva cu care ești obișnuit, dar schimbarea antrenorului cu o femeie... Vom vedea lucrurile diferit, dar nu am nici o părere preconcepută privind cunoștinețele ei de fotbal".

    A asculta de o femeie nu este o problemă pentru Imorou, dar poate fi pentru alții, crede el. "Dar noi nu sîntem un grup rău, așa că nu cred că vor fi probleme. În plus, ea știe că va fi așteptată, că lumea fotbalului nu o va rata... Va dori fără îndoială să se impună repede, să arate că trebuie să o respectăm ca șef. Viitorul ne va spune dacă este o alegere bună. Dacă nu va avea rezultate, se va spune că nu a avut pentru că e femeie. Dar dacă va avea, le va deschide ochii multora", a adăugat fotbalistul.

    Portugheza Helena Costa a fost numită la conducerea tehnică a echipei profesioniste franceze Clermont Foot, devenind femeia care antrenează la cel mai înalt nivel în fotbalul european.

    http://www.gsp.ro/international/camp...-d-425378.html

  10. #1249
    senior Robert Cristian's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    France
    Posts
    222
    Reputatie
    1
    Si prima femeie care il va antrena pe Messi
    E vorba de Enguene Messi jucator camerunez al celor de la Clermont
    Chiar sunt curios de parcursul acestei echipe din sezonul viitor in Ligue 2,probabil va trage la promovare

  11. #1250
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,999
    Reputatie
    1
    Acum se joaca penultima etapa.
    Avem un Lille - PSG important pt ... Lille. Daca nordicii castiga vor fi asigurati de locul 3 calificativ pt Play-off CL. Saint-Etienne sunt la 5 puncte si au meci usor azi la Nantes deci pot castiga.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  12. #1251
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    meciuri importante si in subsol
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  13. #1252
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,999
    Reputatie
    1
    Da. Marseille joaca in deplasare la Bordeaux

    Serios, Rennes - Sochaux este vital pt ambele echipe.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  14. #1253
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    Cheyrouuuuuuuuuuuu
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  15. #1254
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    lille - psg 0-1 si lille in 10 oameni...slabe sanse sa mai intoarca...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  16. #1255
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,999
    Reputatie
    1
    Martin a intrat criminal la Cabaye care probabil va rata CM
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  17. #1256
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    gol Lorient
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  18. #1257
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,999
    Reputatie
    1
    Lyon joaca in zece inca din min 12
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  19. #1258
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    pai ce sa zic... pacat
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  20. #1259
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,999
    Reputatie
    1
    Ce sa faca Marseille in Europa la anu'? O sa piarda contra Dinamo
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  21. #1260
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    Julian Rodriguez Santiago
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •